Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
lukasza310

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 kwietnia 2012
Posty: 33
Rejestracja: 14 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 21:58

To, że Bonucci odchodzi nie rusza mnie za bardzo bo mamy 4-5 innych stoperów, na podobnym poziomie co pokazywali jak Bonnuci nie grał. Nawet jeśli są nieco słabsi od Bonucciego to i tak środek obrony to pozycja którą wymaga mniejszej klasy zawodnika niż atak. Jeden obrońca meczu nie wygra, jak pójdzie dobra akcja to żaden obrońca nie pomoże.
Za to jak czytam, że Bonnuci dostanie 8mln + 2mln bonusów, a my za transfer 40mln w sytuacji gdy w zeszłym sezonie były oferty ponad 60mln to mi nerwy puszczają.
Sytuacja powinna wyglądać tak wystawiamy Bonnuciego za 60 mln, jeśli Bonnuci nieche za granicę i w gre wchodzi tylko milan i dają max 40mln, to mówimy Leo rezygnujesz z 2mln bonusów x 5 lat = 10mln i obcinasz pensje z 8 do 5mln czyli 3mln x 5 lat =15mln i tym oto sposobem Milan ma na 55mln + 10 mln bonusu. Jeśli nie masz do wyboru Anglia albo ława.
Ktoś powie posadzić na ławie płacić pensje i nie zainkasować 40mln?
No tak niech Higuain i Dybala rozwalą szatnie, że by ich wytransferować za 30mln, a oni w zamian otrzymają pare mln więcej za sezon w nowym klubue.


sebastian10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 665
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 22:03

JA TAM NIE MA PRETENSJI ZE JUVE SPRZEDAJE CZOŁOWYCH ZAWODNIKÓW CZEMU BO NA ICH MIEJSCE SPROWADZA RÓWNIE DOBRYCH .
Bonucci MA GODNYCH NASTEPCÓW, CO DO KASY CO ZA NIEGO. DOSTALIŚMY TO MOZE SUMA NIE POWALA NA KOLANA ALE KIEDY OSTATNIO WŁOCH ZOSTAŁ ZA WIĘKSZE PIENIĄDZE SPRZEDANY ZA GRANICE CZY GDZIEŚ , WŁOSI NIE LUBI ROSZĄC SIE Z KRAJU .
Bonucci TOP 3 NIE POWIEDZIAŁ BYM JAK TAK BYŁO TO DZIEKI POZOSTAŁYM KOLEGA I BRAMKARZOWI .
ON MA 30 LAT NIE JEST WARTY WIECEJ PO ZA TYM JAK JUVE ZACZNIE KAŻDEMU PODNOSIĆ PENSJE POD PIPITE
SZYKUJA SIE FAJNE MECZE Z MILANEM WIECEJ KARNETÓW SPRZEDAMY I MY I RYWAL TO SA SMACZKI LIGI


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 22:07

Matic i Kross to najnowsze plotki po odejściu Leo :think:


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
PiotrCK

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 kwietnia 2015
Posty: 12
Rejestracja: 20 kwietnia 2015

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 22:07

Właśnie Juve pokazało klasę, nie mam miejsca na kogoś kto swoim zachowaniem wpływa negatywnie na drużynę. Albo jesteś Juventino, pracujesz dla drużyny, albo odchodzisz i nie ma innej możliwości. To, że wylądował w Milanie jest tylko i wyłącznie naszą zasługą, że się zgodziliśmy ze względu na chorobę jego syna.

W sumie to nie ma płaczu po Leo, ponad połowę sezonu narzekaliśmy, że nie ma formy. Jest Kielon, Barza i Benatia do tego Rugani i Caldara (ten ost. chyba:)) którzy w końcu zaczną się ogrywać i pokazywac swoją klasę.
Plusem jest fakt większej spiny w meczach z ACM:)


pozdr!


MishaAveJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2003
Posty: 1367
Rejestracja: 10 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 22:07

sebastian10 pisze:JA TAM NIE MA PRETENSJI ZE JUVE SPRZEDAJE CZOŁOWYCH ZAWODNIKÓW CZEMU BO NA ICH MIEJSCE SPROWADZA RÓWNIE DOBRYCH .
Bonucci MA GODNYCH NASTEPCÓW, CO DO KASY CO ZA NIEGO. DOSTALIŚMY TO MOZE SUMA NIE POWALA NA KOLANA ALE KIEDY OSTATNIO WŁOCH ZOSTAŁ ZA WIĘKSZE PIENIĄDZE SPRZEDANY ZA GRANICE CZY GDZIEŚ , WŁOSI NIE LUBI ROSZĄC SIE Z KRAJU .
Bonucci TOP 3 NIE POWIEDZIAŁ BYM JAK TAK BYŁO TO DZIEKI POZOSTAŁYM KOLEGA I BRAMKARZOWI .
ON MA 30 LAT NIE JEST WARTY WIECEJ PO ZA TYM JAK JUVE ZACZNIE KAŻDEMU PODNOSIĆ PENSJE POD PIPITE
SZYKUJA SIE FAJNE MECZE Z MILANEM WIECEJ KARNETÓW SPRZEDAMY I MY I RYWAL TO SA SMACZKI LIGI
przypomnij mi kogo mamy za Vidala? kogo mamy za Pogbę ?? jakoś nie kojarzę, Teveza zastępuje dwóch piłkarzy bo i Dybala i Mandzukic


Od kołyski Az po grób jedna miłość jeden klub!!!!- JUVENTUS
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 22:08

MishaAveJuve pisze:
sebastian10 pisze:JA TAM NIE MA PRETENSJI ZE JUVE SPRZEDAJE CZOŁOWYCH ZAWODNIKÓW CZEMU BO NA ICH MIEJSCE SPROWADZA RÓWNIE DOBRYCH .
Bonucci MA GODNYCH NASTEPCÓW, CO DO KASY CO ZA NIEGO. DOSTALIŚMY TO MOZE SUMA NIE POWALA NA KOLANA ALE KIEDY OSTATNIO WŁOCH ZOSTAŁ ZA WIĘKSZE PIENIĄDZE SPRZEDANY ZA GRANICE CZY GDZIEŚ , WŁOSI NIE LUBI ROSZĄC SIE Z KRAJU .
Bonucci TOP 3 NIE POWIEDZIAŁ BYM JAK TAK BYŁO TO DZIEKI POZOSTAŁYM KOLEGA I BRAMKARZOWI .
ON MA 30 LAT NIE JEST WARTY WIECEJ PO ZA TYM JAK JUVE ZACZNIE KAŻDEMU PODNOSIĆ PENSJE POD PIPITE
SZYKUJA SIE FAJNE MECZE Z MILANEM WIECEJ KARNETÓW SPRZEDAMY I MY I RYWAL TO SA SMACZKI LIGI
przypomnij mi kogo mamy za Vidala? kogo mamy za Pogbę ?? jakoś nie kojarzę, Teveza zastępuje dwóch piłkarzy bo i Dybala i Mandzukic
Igłe i Pjanica? :facepalm:


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 22:09

lukasza310 pisze:To, że Bonucci odchodzi nie rusza mnie za bardzo bo mamy 4-5 innych stoperów, na podobnym poziomie co pokazywali jak Bonnuci nie grał. Nawet jeśli są nieco słabsi od Bonucciego to i tak środek obrony to pozycja którą wymaga mniejszej klasy zawodnika niż atak. Jeden obrońca meczu nie wygra, jak pójdzie dobra akcja to żaden obrońca nie pomoże.
Za to jak czytam, że Bonnuci dostanie 8mln + 2mln bonusów, a my za transfer 40mln w sytuacji gdy w zeszłym sezonie były oferty ponad 60mln to mi nerwy puszczają.
Sytuacja powinna wyglądać tak wystawiamy Bonnuciego za 60 mln, jeśli Bonnuci nieche za granicę i w gre wchodzi tylko milan i dają max 40mln, to mówimy Leo rezygnujesz z 2mln bonusów x 5 lat = 10mln i obcinasz pensje z 8 do 5mln czyli 3mln x 5 lat =15mln i tym oto sposobem Milan ma na 55mln + 10 mln bonusu. Jeśli nie masz do wyboru Anglia albo ława.
Ktoś powie posadzić na ławie płacić pensje i nie zainkasować 40mln?
No tak niech Higuain i Dybala rozwalą szatnie, że by ich wytransferować za 30mln, a oni w zamian otrzymają pare mln więcej za sezon w nowym klubue.
Przepraszam, ale Sergio Ramos to nie tylko potrafił wygrywać zwykłe mecze dla Realu, ale też strzela bramki w finałach LM.
Odnośnie kwoty, za którą rzekomo ma być sprzedany Bonucci, to martwi mnie co innego. Mianowicie, dlaczego przy stosunkowo promocyjnej cenie jak za top 3 środkowego obrońcy na świecie nie żądaliśmy w takim wypadku od Milanu zapisu np. o 30% od następnego transferu Leo. Mam dziwne przeczucie, że Mediolańczycy za 2 lata sprzedadzą gdzieś Bonucciego za kwotę bliską tej za jaką go nabywają od Juventusu. Wtedy to dopiero okaże się jak fatalnie wyszliśmy na tej transakcji, a tak bylibyśmy zabezpieczeni, a i Milan raczej przyparty do muru zgodziłby się po negocjacjach np. na jakieś 20% dla nas.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MishaAveJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2003
Posty: 1367
Rejestracja: 10 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 22:13

Poprostu pisze:
MishaAveJuve pisze:
sebastian10 pisze:JA TAM NIE MA PRETENSJI ZE JUVE SPRZEDAJE CZOŁOWYCH ZAWODNIKÓW CZEMU BO NA ICH MIEJSCE SPROWADZA RÓWNIE DOBRYCH .
Bonucci MA GODNYCH NASTEPCÓW, CO DO KASY CO ZA NIEGO. DOSTALIŚMY TO MOZE SUMA NIE POWALA NA KOLANA ALE KIEDY OSTATNIO WŁOCH ZOSTAŁ ZA WIĘKSZE PIENIĄDZE SPRZEDANY ZA GRANICE CZY GDZIEŚ , WŁOSI NIE LUBI ROSZĄC SIE Z KRAJU .
Bonucci TOP 3 NIE POWIEDZIAŁ BYM JAK TAK BYŁO TO DZIEKI POZOSTAŁYM KOLEGA I BRAMKARZOWI .
ON MA 30 LAT NIE JEST WARTY WIECEJ PO ZA TYM JAK JUVE ZACZNIE KAŻDEMU PODNOSIĆ PENSJE POD PIPITE
SZYKUJA SIE FAJNE MECZE Z MILANEM WIECEJ KARNETÓW SPRZEDAMY I MY I RYWAL TO SA SMACZKI LIGI
przypomnij mi kogo mamy za Vidala? kogo mamy za Pogbę ?? jakoś nie kojarzę, Teveza zastępuje dwóch piłkarzy bo i Dybala i Mandzukic
Igłe i Pjanica? :facepalm:
czyli za Bonucciego mamy Costę - faktycznie takie same pozycje ......... błagam myślenie nie boli... Pjanic jest za Pirlo geniuszu


Od kołyski Az po grób jedna miłość jeden klub!!!!- JUVENTUS
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 22:16

Za Bonucciego mistrzu nie potrzebujemy nikogo. Mamy młodego Ruganiego a w zanadrzu Caldara. Dwa największe talenty, które powoli eksplodują plus stosunkowo młodego Benatie i dwóch weteranów z najwyzszej półki Chiellinigo i Barzagliego.


Ocknij się. Zarząd świetnie działa od 6 lat. Zaufanie .


Obrazek
lukasza310

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 kwietnia 2012
Posty: 33
Rejestracja: 14 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 22:26

Postaw za Ramosa Pazdana i myślisz, że szanse Realu na wygranie ligi mistrzów by spadły? A teraz daj za Ronaldo Zaze widzisz różnice? Albo w inny sposób porównaj sobie mecz Juve z Bayernem z zeszłego sezonu i z czasów Matriego w ataku widzisz różnice, bo stoperzy ci sami. Strata Bonnuciego nie będzie odczuwalna lepiej on niż Sandro.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 22:26

MishaAveJuve pisze:
Poprostu pisze:
MishaAveJuve pisze:
przypomnij mi kogo mamy za Vidala? kogo mamy za Pogbę ?? jakoś nie kojarzę, Teveza zastępuje dwóch piłkarzy bo i Dybala i Mandzukic
Igłe i Pjanica? :facepalm:
czyli za Bonucciego mamy Costę - faktycznie takie same pozycje ......... błagam myślenie nie boli... Pjanic jest za Pirlo geniuszu
Zrozum geniuszu nie da się zastąpić gracza 1 do 1. Przyszli inni i zmieniliśmy ustawienie.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 22:28

Juvefanatp pisze: Doskonale o tym pamiętam, tylko patrząc na to jak był do tej pory traktowany przez Allegriego, uważam, że wiele by to w ogólnym rozrachunku nie zmieniło i Rugani nadal grałby tylko wtedy kiedy jest to konieczne z powodu stanu fizycznego pozostałych. Z takim statusem nigdy nie złapie ciągłości, bo zawsze dodatkowo będzie zmuszony dzielić te resztki z kimś jeszcze. Uważam, że już w zeszłym sezonie Daniele powinien mieć status taki jak Varane dawniej w Realu, czyli zawodnik rezerwowy, ale absolutnie pierwszy do wejścia w razie konieczności (a nie raz on, raz Carvalho), a także bardzo często grający w pierwszym składzie pomimo zdrowych podstawowych stoperów.
Tak jeszcze trochę obok, to Manolas (lub ktoś tego typu) zabija taką możliwość, bo o ile jestem w stanie dopuścić do siebie myśl, że Allegri postawiłby na Ruganiego kosztem Benatii czy Barzagliego, jako podstawowego obrońcę (i tym samym grałby naprawdę sporo), to będąc rezerwowym dla zawodnika kupionego za 40 mln€, dzieliłby na 100% równo pozostałe minuty z resztą rezerwowych.

Nie wiem czy wykup był obowiązkowy, wydaje mi się , że oficjalnie nie, ale za kulisami Marotta mógł złożyć taka obietnicę. Mnie osobiści wykup Benatii przestał boleć, natychmiast z odejściem Bonucciego. Sportowo było dobrze, nawet cena ujdzie, skoro Bayern opłacał połowę pensji. Natomiast zacznie mnie natychmiastowo uwierać ponownie w momencie kupna nowego środkowego obrońcy, bo to naprawdę chore, żeby ktoś z pary Rugani-Benatia (lub obaj) był czwartym/piątym do gry.
Ja też cały sercem kibicuję Ruganiemu i chcę, aby w nadchodzącym sezonie grał jak najwięcej (nawet kosztem pomyłek, jak miało to miejsce w przypadku Bonucciego na początku jego kariery w Juve), bo to już ten wiek, w którym większość najlepszych defensorów wchodziła na wyższy poziom. Jednakże jestem przekonany, że z paru powodów przytaczanych wcześniej, nasz zarząd zdecyduje się na ściągnięcie 5 obrońcy. Tylko, jak zgodnie stwierdziliśmy bez sensu będzie marnowanie sezonu dla Caldary skoro może regularnie grać w Atalancie. Dlatego też bardzo możliwe, że nie sprowadzimy topowego obrońcy Serie A w osobie Manolasa, a np. kogoś solidnego, ale i pewnie starszego na 5 defensora do łatania luk w ligowych pojedynkach ze słabszymi ekipami czy w Coppa Italia.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MishaAveJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2003
Posty: 1367
Rejestracja: 10 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 22:29

stary Bonucci ma dokłądnie tyle samo lat co stosunkowo młody Benatia :D obaj rocznik 87 :D to jakbyś powiedział ze za Buffona nikogo nie potrzebujemy bo jest młody Audero......... błagam o czym Ty w ogóle piszesz Rugani może być dobry ba nawet lepszy od Bonucciego, może nawet Allegi tak uważa ale po tym co pokazywał - nie mówię że grał źle to jeszcze trochę mu do Loenardo brakuje, zyczył bym sobie tego żeny w tym sezonie ekslpodował a Boonucci odkrył swoje słabe strony i żebyśmy my się na końcu śmiali.


Od kołyski Az po grób jedna miłość jeden klub!!!!- JUVENTUS
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 22:37

lukasza310 pisze:Postaw za Ramosa Pazdana i myślisz, że szanse Realu na wygranie ligi mistrzów by spadły? A teraz daj za Ronaldo Zaze widzisz różnice? Albo w inny sposób porównaj sobie mecz Juve z Bayernem z zeszłego sezonu i z czasów Matriego w ataku widzisz różnice, bo stoperzy ci sami. Strata Bonnuciego nie będzie odczuwalna lepiej on niż Sandro.
Trochę pojechałeś z wymienianiem Ramosa na Pazdana, ale w porządku - takie jest twoje zdanie. W sumie, to może Juve ściągnie Polaka w miejsce Bonucciego, bo ponoć Pazdan odrzuca wszelkie egzotyczne oferty typu Chiny i czeka na zainteresowanie mocniejszego klubu :) Natomiast odnośnie tego, że lepiej, iż opuszcza nas Bonucci niż Alex Sandro, to się w pełni zgadzam, bo jednak łatwiej znaleźć obecnie bardzo dobrego środkowego obrońcę niźli lewego defensora (już abstrahując od tego, że mamy w odwodzie Ruganiego czy Caldarę na zastępstwo dla Leo). Problem pojawi się w momencie, gdy Brazylijczyk też wyrazi chęć odejścia w tym okienku, bo póki co, to jakoś nie ma oficjalnego potwierdzenia przedłużenia z nim kontraktu i obiecanej podwyżki.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Julek997

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lutego 2008
Posty: 422
Rejestracja: 10 lutego 2008

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 22:42

dimebag11 pisze:
lukasza310 pisze:Postaw za Ramosa Pazdana i myślisz, że szanse Realu na wygranie ligi mistrzów by spadły? A teraz daj za Ronaldo Zaze widzisz różnice? Albo w inny sposób porównaj sobie mecz Juve z Bayernem z zeszłego sezonu i z czasów Matriego w ataku widzisz różnice, bo stoperzy ci sami. Strata Bonnuciego nie będzie odczuwalna lepiej on niż Sandro.
Trochę pojechałeś z wymienianiem Ramosa na Pazdana, ale w porządku - takie jest twoje zdanie. W sumie, to może Juve ściągnie Polaka w miejsce Bonucciego, bo ponoć Pazdan odrzuca wszelkie egzotyczne oferty typu Chiny i czeka na zainteresowanie mocniejszego klubu :) Natomiast odnośnie tego, że lepiej, iż opuszcza nas Bonucci niż Alex Sandro, to się w pełni zgadzam, bo jednak łatwiej znaleźć obecnie bardzo dobrego środkowego obrońcę niźli lewego defensora (już abstrahując od tego, że mamy w odwodzie Ruganiego czy Caldarę na zastępstwo dla Leo). Problem pojawi się w momencie, gdy Brazylijczyk też wyrazi chęć odejścia w tym okienku, bo póki co, to jakoś nie ma oficjalnego potwierdzenia przedłużenia z nim kontraktu i obiecanej podwyżki.
Ja mam trochę inne zdanie. Macie rację Sandro trudniej zastąpić, ale według mnie Alex Sandro i tak i tak odejdzie, za rok, czy za 2 ale odejdzie. A Bonucci jest WŁOCHEM, tyle lat grał w Juve, chodził na Curva Sud, miał być kapitanem po Buffonie, legendą jak Scirea.
Na tę chwilę macie rację, Sandro jest ważniejszy niż Bonucci ale w perspektywie dłuższej strata Bonucciego boli bardzo.


Moglibyście przypomnieć jaki ostatni Włoch, który był dla nas bardzo ważny nas opuścił ?


Zablokowany