Mercato (LATO 2017)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 19:16

Rzekomo kwota jaką oczekujemy za Cuadrado to 30/35 mln.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 19:17

Mi się gdzieś przewinęła kwota 25mlnE.


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 19:18

Keita z lepszą pozycją w zespole (nie głębokiego rezerwowego) i na dobrych warunkach teraz też byłby git. Zwłaszcza, że Lazio przy całej antypatii względem naszego zespołu otworzyło się na negocjacje, co jako kolejny element świadczy o tym, że młody chce tylko do nas. Nerwy przy wypowiedziach o dobrych ofertach otrzymanych, a których Lazio z wiadomych względów przyjąć nie może, też o tym świadczą. Costa, Keita, Schick i jest świetnie.

Tak sobie jeszcze pomyślałem. Wczoraj mieliśmy spotkanie z Raiolą, przy okazji Kean'a NA PEWNO poruszyli temat Donnarummy. Potem Marotta mówi o tym, że przypuścimy szturm. Śmierdzi to na kilometr i albo to już dograli za kulisami i Marotta niejako jest pewny swego, albo wie, że szanse na niego mamy tak czy inaczej, o czym nas poinformował Mino, i Real wcale tu nie jest takim pewniakiem, na jakiego ten zespół kreują media. :think:
Pluto pisze:Wlezie człowiek w temat, naczyta się głupich plot i znowu się niepotrzebnie stresuje, co roku kurka to samo. :prochno:
Żebyś się czasem nie zdziwił.

Lubię Cuadrado, ale faktycznie dłuższymi okresami jedynie robił wiatr. Być może gruntownie zamierzamy te skrzydła przebudować.
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2017, 19:21 przez mrozzi, łącznie zmieniany 1 raz.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 19:21

Mhm... czy mógłby mi ktoś przypomnieć, na jakich warunkach Cuadrado obecnie przebywa w Juventusie? Z tego, co pamiętam to miał być przez kilka lat wypożyczany z Chelsea co roku. Coś mi umknęło?

Nie będę za nim płakał, a jeśli jeszcze zarobimy na jego odejściu kilkanaście milionów to tym bardziej będę zadowolony. Trzeba przyznać, że pocieszny z niego misiu i nie sposób nie lubić człowieka z tak pozytywnym charakterem, ale na boisku chyba częściej irytował niż pokazywał się z dobrej strony. Z tego sezonu zapamiętałem akcję z Lyonem, bramkę z Interem i... to tyle. Miał z pewnością więcej tych dobrych momentów, ale częściej jeszcze swoją słabą grę tuszował efektownymi przekładankami i rajdami, często zbędnymi. No i nie będę ukrywał, że jego występ w finale LM przelał czarę goryczy. Wiem, że wszyscy zagrali drugą połowę beznadziejnie, ale Kolumbijczyk, który był naszą jedyną nadzieją na polepszenie gry w ofensywie nie tyle nawet dopasował się do kolegów, co upadł jeszcze niżej.

Sprawa z nim jest trochę jak z Llorente - wiele poświęcił, żeby dołączyć do Juve, wykazał się determinacją i uporem, zawsze też pewnie dawał z siebie wszystko na boisku, ale przychodzi moment, że jednak potrzebujemy czegoś więcej.

Przy okazji, jak tam wygląda sprawa z Alvesem, który przyszedł do drugorzędnego klubu z Turynu pokopać na emeryturce? Wywalamy go z tego zespołu, na który jest zbyt dobry czy wszystko rozejdzie się po kościach? :prochno: Sam nie wiem, co gorsze. Nie da się ukryć, że trochę wbił w Juventus szpilę, ale z drugiej strony już mam przed oczami hasającego na prawej stronie De Sciglio...


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 19:21

Możliwe, że Mino będzie chciał wypromować Gigiego tak jak Pogbę w Juve i dopiero potem w świat.. Moim zdaniem gdyby Donnarumma przeniósł się do Realu, to mógłby zrobić sobie krzywdę, a raczej swojej karierze.


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
Gontar

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 19:22

Też mi się wydaję, że musi być coś na rzeczy z Gigim po wypowiedział Marotty. Jakby nie patrzeć po transferze Pogby i niedograniu Matuidiego Raiola mógłby się teraz nam odpłacić pomagając ściągnąć Donego.


Gontar

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 19:24

vitoo pisze:Mhm... czy mógłby mi ktoś przypomnieć, na jakich warunkach Cuadrado obecnie przebywa w Juventusie? Z tego, co pamiętam to miał być przez kilka lat wypożyczany z Chelsea co roku. Coś mi umknęło?
Był wypożyczony ale z obowiązkiem wykupu po spełnieniu pewnych warunków. Nie wiem jakie one były ale wiem, że je spełnił i Juventus go musiał wykupić.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 19:24

vitoo pisze:Mhm... czy mógłby mi ktoś przypomnieć, na jakich warunkach Cuadrado obecnie przebywa w Juventusie? Z tego, co pamiętam to miał być przez kilka lat wypożyczany z Chelsea co roku. Coś mi umknęło?
Tak, kilka tygodni temu go definitywnie wykupiliśmy.

UP
Nie musieliśmy go wykupić. Wykupiliśmy go z własnej woli. Wypożyczenie bodaj do 2019 roku, ale rocznie musieliśmy płacić niemałe pieniądze i bardziej nam się opłacało go po prostu wykupić na lepszych warunkach. Wszystko było już wcześniej ustalone.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 19:30

Gontar, CavAllano, dzięki. ;)

Swoją drogą ja liczyłem na kilkanaście mln, a Wy tutaj wylatujecie z 25-35, nieźle. :) Nie uwierzę, póki nie zobaczę, ale gdyby na transakcjach Costy i Cuadrado udało się wyjść na jakieś -10 mln to byłoby naprawdę nieźle.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 19:33

Ja tam nie smucę się doniesieniami o możliwej sprzedaży Cuadrado. Przeciwnie, z pocałowaniem ręki wymieniłbym go na Keitę. Czy na Bernardeschiego również? Tu już nie mam aż takiego przekonania, ale ostatecznie chyba poszedłbym na taki ruch.

Nie ma co liczyć, że Cuadrado będzie lepszy. Nie będzie, a skoro już teraz jest uważany za zbyt słabego i przede wszystkim zbyt chimerycznego piłkarza jak na pierwszy skład, to nie ma sensu go trzymać, mając na horyzoncie alternatywy w postaci zawodników bardziej perspektywicznych i tańszych w utrzymaniu.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 19:47

vitoo pisze:Swoją drogą ja liczyłem na kilkanaście mln, a Wy tutaj wylatujecie z 25-35, nieźle. :) Nie uwierzę, póki nie zobaczę, ale gdyby na transakcjach Costy i Cuadrado udało się wyjść na jakieś -10 mln to byłoby naprawdę nieźle.
Kilka dni temu było info, że poważnie zainteresowany jego usługami był Arsenal, ale rzekomo odrzuciliśmy.
LukaszG / DLuGi pisze:Możliwe, że Mino będzie chciał wypromować Gigiego tak jak Pogbę w Juve i dopiero potem w świat.. Moim zdaniem gdyby Donnarumma przeniósł się do Realu, to mógłby zrobić sobie krzywdę, a raczej swojej karierze.
Pisałem to już, ale u nas naprawdę miałby dobrze - wsparcie kilku zawodników z kadry, Buffona, chuchających na niego Marottę. Tam zostałby pozostawiony sam sobie, nie ma się co oszukiwać. Raiola wpływy ma u nas, w Realu rządzi inny gość, jeśli wiecie, co mam na myśli. Po kilku latach, jeśli zostalibyśmy zmuszeni do sprzedaży, to Raiola myśląc o swoim portfelu i swojego podopiecznego też by nas nie skrzywdził, bo zarobilibyśmy na tym bardzo dużo.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 19:52

pumex pisze:Nie wiem czy piszesz o kibicach, czy o zarządzie
Oczywiście, ze ja pisząc o daniu sobie spokoju pisałem to w kontekście kibicowskiego chciejstwa. Prawda jest taka, ze zarząd może zrobić wszystko by Donnarumma u nas zagrał, a i tak do transferu nie dojdzie.
pumex pisze:Ja tam nie smucę się doniesieniami o możliwej sprzedaży Cuadrado. Przeciwnie, z pocałowaniem ręki wymieniłbym go na Keitę. Czy na Bernardeschiego również? Tu już nie mam aż takiego przekonania.
Mam wrażenie, ze byliśmy jedynymi użytkownikami tego forum, którzy nie slinili się do Kolumbijczyka gdy ten występował w Fiorentinie i mocno trwalismy w tym przekonaniu. :ok:


Andryk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 lipca 2003
Posty: 1360
Rejestracja: 08 lipca 2003

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 19:55

Jak się uda opchnąć Cuadrado za jakieś 30 mln to będzie pięknie. Jeszcze lepiej jakby spakował się razem w jeden samolot z Leminą :prochno:
Marzy mi się Carrasco... tylko ta klauzula 98 mln euro :prochno:


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 20:03

fajnie byłoby opylić Cuadrado z Leminą tego lata. Pasowałoby żeby ktoś zwolnił 7-demeczke CR'owi :smile: Sturaro raczej zostanie z nami na przyszły sezon. Poza tym uważam że pasuje też się rozglądnąć za kimś konkretnym na prawą flankę i to mocno..bo Lichtsteiner pakuje sie powoli, a Dani Alves zaczyna jakiś ferment siać i pieprzyć jakieś głupoty po telewizjach nie wiem jak nasi to odbiorą wszystko, ale może sie skończyć tym, że przez chwile zostaniemy całkowicie bez prawego obrońcy. Szkoda że Conti nam uciekł do Milanu, a de Sciglio..nie przekonuje (no chyba że Allegri go wskrzesi)


Swoją drogą Federico Chiesa (syn słynnego Enrico Chiesy) fajnie się również zapowiada, wydaje sie być bardziej perspektywiczny niż Berna, zobaczymy co czas pokaże
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2017, 20:19 przez Piti, łącznie zmieniany 1 raz.


piotrek.prz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 października 2004
Posty: 140
Rejestracja: 03 października 2004

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2017, 20:19

CavAllano pisze:Tak, kilka tygodni temu go definitywnie wykupiliśmy.

UP
Nie musieliśmy go wykupić. Wykupiliśmy go z własnej woli. Wypożyczenie bodaj do 2019 roku, ale rocznie musieliśmy płacić niemałe pieniądze i bardziej nam się opłacało go po prostu wykupić na lepszych warunkach. Wszystko było już wcześniej ustalone.
Nieprawda, musieliśmy.
Oficjalne oświadczenie Juventusu ze strony:
Juventus pisze: Juventus Football Club S.p.A. announces that, following the achievemnt of the conditions provided by the contract, its obligation to definitively acquire the registration rights of the player Juan Guillermo Cuadrado Bello from Chelsea Football Club Limited became due.


"Po awansie do Serie A będziemy mogli spojrzeć innym w oczy. Szkoda że INNI nie będą mogli nam w nie spojrzeć" - Gigi Buffon
Zablokowany