Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 21:08

Lewej strony bym w ogóle nie ruszał, jeżeli Sandro nie będzie zdolny do gry, nie wyobrażam sobie lepszego zmiennika niż Evra. Pat obniżył loty względem wiosny 2015, ale ciągle jest w stanie zapewnić nam europejski poziom. Wolę Francuza, który jest dobrze ustawiony, skoczny i potrafi nieźle czytać grę, od jakiegoś kasztana pokroju Digne. 91 minuta meczu w Monachium nadal odbija mi się czkawką, ale nie można go też oceniać przez pryzmat tego błędu. Bardziej bym się martwił prawą flanką jak Chelsea gwizdnie nam Cuadrado to zostaniemy z Lichym, którego mocno szanuję, ale gra już przyzwoicie raz na pięć spotkań. Widmer i Vrsalijko wystarczyliby na Serie A, ale ja widziałbym kogoś o profilu Alexa Sandro, Peres z Torino jest fajny, ale pewnie dla nas promocji by nie było.

Ponoć agent Andre Gomesa ma się pojawić niebawem w Italii i rozmawiać z nami i możliwe, że z Napoli (które i tak go nie pozyska). Mowa jeszcze o tym, że jak Mourinho przejmie Man Utd to będzie mógł go chcieć ściągnąć. @DiMarzio.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 21:14

I znów, nie będę zakłamywał rzeczywistości, bo wiadome jest, że mamy do przeprowadzenia ważniejsze ruchy - tym bardziej teraz, kiedy wiemy że Claudio odpocznie.

Mimo wszystko, rozmawiamy tu o 22-letnim zawodniku, z niezłym potencjałem, rezerwowym/do rotacji i dużo bardziej wolałbym mieć spokój na lewej obronie kiedy jest szansa niż wykupić Leminę, do którego tak się uczepiłem.

Dodam, że zeszłym sezonie odeszli Pirlo, Vidal i Tevez, mieliśmy pilne pozycje do obsadzenia i Marotta zafundował nam Hernanesa (wciąż nie wierzę) :doh:
Szikit pisze:Nie bardzo rozumiem pomysł jackopa z tą lewą flanką. Chcemy zapłacić 10mln tylko po to, żeby zamiast 34latka grającego jako tako, mieć w składzie 22latka, który gra słabo. Rewelacyjna inwestycja.
Trzeba nauczyć się czytać. Więcej argumentów niż te podane wyżej nie mam. Promocyjna cena, zna ligę, młody, doświadczenie na poziomie europejskim, potencjał, nie pali nam się grunt pod nogami w przypadku gdyby Sandro odszedł za gruby hajs - a rynek lewych obrońców skurczy nam się wtedy do Gayi, jeśli nadal będzie występował w Valencii.

Evra prezentuje obecnie jakość rolki szarego papieru toaletowego. Jest nijaki, a jego świetne mecze? Przypomnijcie mi 3 z 2016 roku ;) Romę za to oglądam bardzo rzadko, ale pamiętam dobry występ Digne w derbach z Lazio i ładne wejście zakończone golem przeciwko Atalancie.

10 mln za dużo? Niech w takim razie przyjdzie ten wyrośnięty "Włoch" z Bologny - Masina? Było zainteresowanie, nie mam nic przeciwko. Byle nie Wujek Pat, który musi grać (słabo) w ważnych meczach i nijako w ofensywie przeciwko murującym się ogórkom.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 21:46

jackop, Zuniga też jest ograny we Włoszech, ograny na poziomie europejskim w Napoli, może jego ??? :prochno: Proszę Cie nie żartujmy z Digne, on już pokazał w kilku ( w większości) meczach jaki z niego wafel. Lepiej zostać z Sandro i Evra na kolejny sezon, tym bardziej, że to prawa flanka potrzebuje zdecydowanego remanentu.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 21:53

Ok, kończę temat :P Swoją drogą aż się zdziwiłem, że z całego mojego zestawienia akurat ta pozycja wzbudziła największe kontrowersje.
AdiJuve pisze:O registę będzie ciężko, rak samo jak o trequaristę, myślę,że Berardi za Zaze oraz Gomes i Xhaka/Soriano/Bazoer za Hernaesa,Asę i Pereyrę.
Takie zmiany czysto teoretycznie podniosłyby jakoś drużyny,która stałaby się jeszcze bardziej konkurencyjna, oczywiście zakładam,że żaden z ważnych graczy nie odejdzie.
Ciekawe kandydatury. Co w ogóle słychać u Granita? Ucichło zainteresowanie, a poczynań szczególnie nie śledzę. Dorzuciłbym do zestawienia nazwiska takie jak: Tielemans, Klaassen, Vilhena, Praet czy Boufal, ale oko Marotty musiałoby mocno zboczyć z obranego kursu, żeby ich dostrzec. Nasz wypożyczony Gabończyk musiał mieć to szczęście i akurat przechodzić korytarzem w siedzibie OM, kiedy Beppe dopinał deal Isli :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 22:02

Masina to akurat dobry pomysł, Digne w dobrej formie było statnio z 3 lata temu. Evra jednak jeśli będzie chciał to zostanie. Przyjście Digne nic nie zmieni w przypadku (wątpliwego) transferu Sandro, bo młody francuz mocno by odstawał gdyby miał grać w pierwszej 11.

Jeśli Juan odejdzie to widzę za niego Bernardeschiego/


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 22:05

Vincitore pisze:Sztabu od przygotowania fizycznego oczywiście nie zmienimy, Marotta i Agnelli nie będą chcieli drzeć kotów z Allegrim, a skoro zdobyliśmy mistrza, to po co dłubać i zmieniać? :cooler:
Heh, dobry sztab medyczny wart tyle co dwa wartościowe wzmocnienia. Koszt wymiany żaden biorąc pod uwagę, że za transfery zapłacilibyśmy pewnie z 50-60 mln E. Należałoby to Allegriemu sensownie przetłumaczyć.
Kucharius1 pisze:Masina to akurat dobry pomysł, Digne w dobrej formie było statnio z 3 lata temu. Evra jednak jeśli będzie chciał to zostanie. Przyjście Digne nic nie zmieni w przypadku (wątpliwego) transferu Sandro, bo młody francuz mocno by odstawał gdyby miał grać w pierwszej 11.

Jeśli Juan odejdzie to widzę za niego Bernardeschiego
Też jestem za Masiną, tym bardziej że z Bologną pewnie będzie można się dogadać w kwestiach zaocznych płatności ;) . Z Bernardeschim będzie o wiele trudniej i myślę, że łatwiej byłoby nawet dogadać Fabinho, który też potrafi nieźle grać w ofensywie, a w dodatku ma opanowaną prawą stronę w czwórce obrońców i pozycję b2b w pomocy. Brzmi jak opis kogoś kogo potrzebujemy ;)

Pastwicie się nad tym Evrą chyba tylko ze względu na fakt, że Max widzi w nim ważniejszego gracza od Sandro. Też tego nie rozumiem, ale stary wujek Pat ciągle łapie się do piętnastki najlepszych lewych obrońców na świecie (no... może dwudziestki, wersja dla sceptyków). Dobrze byłoby go wymienić na kogoś lepszego i młodszego, ale w lecie absolutny priorytet powinna mieć prawa strona. Żegnamy się z Caceresem i najprawdopodobniej Cuadrado więc zostanie nam tylko Lichtsteiner, który moim zdaniem prezentuje się gorzej od Francuza. Jak na dłoni widać, gdzie mamy dziurę.

Pomoc potrzebuje nowej jakości, szczególnie w obliczu kontuzji Marchisio. Patrząc na ławkę rezerwowych od razu widać różnicę pomiędzy nami a Barceloną, Bayernem i Realem. Nie chodzi nawet o głośne i pożądane nazwiska, ale kogoś kto grając w Lidze Mistrzów będzie potrafił dać coś wartościowego od siebie. Przeczuwam, że będziemy chcieli wymienić Leminę na Islę i jeśli takie posunięcie oznacza, że do środka pola przyjdzie ktoś naprawdę mocny to jestem za tym pomysłem. Wedle mojej pokręconej matematyki, gdzie Marchisio i Khedirę liczymy jako jednego zawodnika, mamy tylko 1,5 pewniaka do pierwszego składu. Kolejna oczywista dziura, którą kontuzja Claudio jeszcze bardziej pogłębiła i unaoczniała.

Do ataku dojdzie Berardi, to jest mój pewnik na to mercato. Kto ogląda Sassuolo, ten wie, że mimo słabszych liczb w tym roku gra całkiem dobrze, a do poprawiania statystyk przydałby mu się... Zaza. Niestety, koledzy z drużyny marnują wiele jego świetnych piłek, a od dwóch sezonów to zawodnik bardziej bazujący na kreowaniu sytuacji niż ich szukaniu. A propos dzikiego Simone to stawiałbym, że nas opuści. Osobiście zdążyłem go polubić i docenić jego wkład w naszą grę, ale rola głębokiego rezerwowego chyba go nie satysfakcjonuje. Stąd pewnie to nasze bardzo duże zainteresowanie napastnikami wyróżniającymi się w Serie B.
Nie krytykowałbym też decyzji Marotty o "wykupie" Moraty, oczywiście jeśli taka sytuacja w ogóle będzie miała miejsce. Alvaro wielokrotnie irytował miną kotka defekującego na zakręcie i rozczarowującą postawą na boisku, ale w Lidze Mistrzów od dwóch sezonów jest decydujący. Owszem, są lepsi, ale jak spojrzymy na metrykę to grono zaczyna się dramatycznie kurczyć. Jeśli zarząd uzna, że warto chłopakowi ściągnąć ten problem z barków i cementować dalej młodą część drużyny to należy im tylko zaufać. Zdążyli na to już zapracować.

Nie uśmiecha mi się kolejna przebudowa formacji ataku. Pochylić należy się nad pomocą, gdzie Marotta - pomimo całego szacunku do niego - zostawił niedokończoną robotę i niech nie mydli oczu, że wszystko jest cacy i konkurencyjne. Tak nie jest i Pogbie na pewno nie zaszkodzi gra u boku jakiegoś innego kozaka.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 22:30

Ouh_yeah pisze:Jacky, jaki się z Ciebie centuś zrobił. Normalnie... :D Chyba pierwszy raz od grudnia przeczytałem, żeby ktoś wypominał 40 milionów za Dybalę.
Nie o to cho... Nie wypominam, po prostu ogolnie 40 melonow, to duzo hajsu.
Ouh_yeah pisze: Z tym Cuadrado też poleciałeś. To ja nie wiem, będziemy za 15 milionów kupować piłkarzy do 2020 roku?
Z Twojego zestawienia wynika, że okienko generalnie było takie se, a już na pewno przepłacone :redface:
Jak sie da, to wyjac go jak najtaniej, bo przypominam, ze nadal mamy do oddania dlug Exorowi i jestesmy bodaj na ostatnim miejscu w TOP10 najlepiej zarabiajacyh klubow Swiata. Poza tym, za te rzczone 20mln. mysle, ze dalo by rade wyciagnac Fabinho, ktory na pewno od Cuadrado gorszy nie jest, a w defensywie nawet lepszy. Wcale nie wynika, ze okienko bylo takie se! :P
pumex pisze:
sebatiaen pisze:Jak można takie głupoty pisać o Dybali?
Wstyd
Jakie głupoty? Że ma do gry jedną nogę? No ma, chcecie zaklinać rzeczywistość? Czy że to 'fajny chłopaczek' i 'będzie z niego jeszcze więcej pociechy'? No będzie...
LoL, nie spodziewalem sie obrony ze strony pumexa :smile: sebatiaen wstyd, to jest za Twoja skladnie i ortografie. No ale przeciez piszesz z tabletu...
Adrian27th pisze:
Dybała - swietny chlopaczek, tylko ta jedna noga... 40mln. to sporo hajsu, ale mysle ze w przyszlosci bedzie z Argentynczyka jeszcze wiecej pociechy.
Jeżeli ktoś pisze takie rzeczy to chyba nie wypada go traktowac poważnie.

Największy talent ofensywny jaki się trafił nam od X lat, ba, największy chyba talent jaki wypłynął w Italii ostatnich lat, chłop dewastuje przeciwników, ciągnie drużyne,a ktoś go nazywa pociechą i chłopaczkiem.

Ostatnia bramka strzelona prawą nogą, także nie tylko jedna.

Poza tym - lepiej mieć jedną doskonałą niż dwie średnie.
Mhm, pozdro. A teraz: to mlokos, wiec mam o nim pisac Pan Dybała? Poza tym mowi Ci cos “El pibe de la pension”? Zapewne nie. A z ta prawa noga, to Ty tak na serio?
jackop pisze:Co w ogóle słychać u Granita?
Jakis czas temu obily mi sie o oczy kwoty rzedu 35-40mln. za niego, wiec watpie ze do nas trafi.

Co do ataku, to przez chwile uwierzylem, ze moze przyjsc Cavani. Chyba jednak czas wrocic na ziemie i po przybyciu Berardiego sprzedac tylko Zaze, a reszte zostawic tak, jak jest. Jesli Morata nas opusci, to nie ma nad czym plakac, bo za 30mln. mozna kogos sensownego wyciagnac.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 22:30

Vincitore pisze: Widmer i Vrsalijko wystarczyliby na Serie A, ale ja widziałbym kogoś o profilu Alexa Sandro, Peres z Torino jest fajny, ale pewnie dla nas promocji by nie było.
To może Fagner z Corinthians - jeden z najlepszych prawych obrońców ligi brazylijskiej...



...???


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 23:26

Jacky pisze:Mhm, pozdro. A teraz: to mlokos, wiec mam o nim pisac Pan Dybała? Poza tym mowi Ci cos “El pibe de la pension”? Zapewne nie. A z ta prawa noga, to Ty tak na serio?
Ciekawie starasz się naprawić swoje błyskotliwe podsumowanie.

Ostatnie pytanie powinieneś zadać sobie, bo idealnie pasuje do Twojej wypowiedzi.


Obecnie nie ma chyba prawego obrońcy w zasięgu który znacznie podniósł by poziom.. Sime jest chyba najlepszą opcja.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 23:26

Najgorsze jest to, że Morata i Cuadrado według mnie nie poradzą sobie w Realu i Chelsea. Morata będzie strzelał, ale nie tyle, co Ronaldo, Bale i Benzema. Zresztą jak czytam komentarze kibiców Realu, to raczej nie chcą go u siebie. Patrzą na liczbę jego bramek i stwierdzają, że jest słaby. Cuadrado skoro ostatnio grał taki piach na Wyspach, nie stanie się nagle gwiazdą tej ligi. Conte może na niego stawiać dłużej niż Mourinho, ale niewiele mu to pomoże, jeśli przy próbie każdego dryblingu będzie tracił piłkę (jak ostatnio).


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 23:32

Ja bym został z tym co mamy, opchał tylko Zazę, Hernanesa i Pereyre, dokupił Fekira/Lacaza/Cavaniego , Vrslajko i Gundogana , plus 1-2 młodych perspektywicznych graczy typu Rugani/Sturaro (ŚÓ jakiegoś i ŚP ) :prochno: Mercato zamknięte. Dziękuje.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 23:50

Cabrini_idol pisze:Lacaza/Cavaniego
Rozumiem, że zakładasz powrót Moraty do Realu? Inaczej byłby tłok, a Dybala nadal bez zmiennika (nie wymieniłeś Berardiego). Chyba, że za takiego uważasz Hiszpana, którego pozostanie może nas kosztować dodatkowe 20 mln :think:

Dybala 40 (Morata 40) - Cavani 40 (Mandzukić 20) i to mnie upominają, że wydaję za dużo wirtualnych € :smile:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2016, 00:14

Vincitore pisze:Mowa jeszcze o tym, że jak Mourinho przejmie Man Utd to będzie mógł go chcieć ściągnąć. @DiMarzio.
Mou jak przejdzie do ManUtd to na bank wywali Mate. On mu jakoś nie pasuje stylem gry albo się nie lubią. W każdym razie dobry grajek będzie wolny :ok:


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2016, 00:19

Vincitore pisze:Lewej strony bym w ogóle nie ruszał, jeżeli Sandro nie będzie zdolny do gry, nie wyobrażam sobie lepszego zmiennika niż Evra. Pat obniżył loty względem wiosny 2015, ale ciągle jest w stanie zapewnić nam europejski poziom. Wolę Francuza, który jest dobrze ustawiony, skoczny i potrafi nieźle czytać grę
Do walorów Francuza i argumentów pozostawienia go u nas zaliczył bym także doświadczenie, rozumiane poprzez boisko jak i szatnię. Nie zapominajmy, że to on wlaśnie razem z Buffonem wstrząsnął tym Juventusem, to on podkreślał że Pogba musi brać na siebie odpowiedzialność gry. Trzeba mieć jaja żeby o niektorych rzeczach mówić głośno, a Evra się tego nie boi za co go cenię :ok: A tak jak napisał @Vincitore gwarantem jakości piłkarskiej na przyszłość będzie Sandro. Lewej obrony/skrzydła nie ruszajmy, zainwestowaliśmy w nie nieoczekiwanie tego lata, teraz trzeba patrzeć na inne pozycje.
Arbuzini pisze:Nie uśmiecha mi się kolejna przebudowa formacji ataku.
Mi również. Średni staż napastnika Juventusu to 2 lata.
Shadow Marshall pisze:W każdym razie dobry grajek będzie wolny :ok:
Dobry grajek przy Macie to oksymoron.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2016, 16:06

Ale powiedzmy sobie szczerze, ze mamy tylko jednego zawodnika, którego za cholere bysmy nie oddali. A jestem pewien, ze nie jeden zrobilby deal ja na pewno np. oddajac Morata i Mandzura za Cavaniego.


Zablokowany