Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
kamil-8853

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2014
Posty: 427
Rejestracja: 18 lutego 2014

Nieprzeczytany post 07 lipca 2016, 10:44

Bartek(Juventino) pisze:
CavAllano pisze:Jesli pojawi sie okazja, by opylic Lemine za ok. 20 mln, z duza doza prawdopodobienstwa z niej skorzystamy. Zwlaszcza, jesli pomogloby nam to pozyskac kogos, kogo mamy na liscie (np. Kante'). W pomocy robi sie ciasno i poswiecenie ktoregos z pary Sturaro-Lemina wydaje sie byc zrozumialym posunieciem, a w planach mamy pozyskanie jeszcze jednego klasowego pomocnika, tym razem jednak zapewne na lawke.
Tylko czy na pewno Kante za Lemine to dobry ruch? Mówimy tutaj o dobrym/bardzo dobrym rezerwowym. Ja nie wiem, zastanawiam się tylko "głośno" i jestem ciekaw argumentów.

Lemina młodszy, ma lepsze warunki fizyczne, szczególnie mam na myśli wzrost. Nie bez powodu też Leminą interesuje się kilka klubów.

Kante - świetny w odbiorze, ale bardzo niski i starszy o dwa lata.

1. Pozycja w klubie i reprezentacji : Lemina rezerwa N'Golo podstawowy zawodnik

2. Wiek - nie przesadzajmy owszem jest różnica ale w tym wieku to mało widoczne - inna sprawa jezeli np. Lemina miałby 28 a N'Golo 31 lat.

3. Doświadczenie : Większe po stronie N'Golo rozegrał więcej minut w zeszłym roku w bardzo silnej Premier League ponad to robi naprawdę świetne wrażenie podczas trwających ME

4. Cena : jak za takiego grajka jak N'Golo 25 mln to naprawdę niewielkie pieniądze, patrząc na dzisiejsze realia i kwoty w jakich chodzą zawodnicy.

Ps. A tak nawiasem mówiąc - czemu większość z was jest przekonana że ewentualne przyjście N'Golo skutkuje odejściem Leminy ? Przecież na wylocie póki co jest Pereyra i Hernanes, w miejsce jednego z nich przyszedł już Pjanic w miejsce drugiego może przyjść Francuz ;)

Ps. Messi też jest niski a wymiata :prochno:


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 lipca 2016, 10:59

Robaku pisze:A wczoraj pojawiła się ploteczka ze na Lewego PSG się mocno podnieciło i są w stanie zaoferować mu wiecej hajsu niż Ibrze. Pytanie tylko jak się na to będzie zapatrywał Bayern. Ale takie plotki imo świadczą o tym, że nikt tam do Cavaniego nie jest przekonany.
Tak, nasz zarząd doskonale o tym wie i przypuszczam, że czekają na rozwój wypadków. Sam Cavani nie jest głupi i zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest fundamentalna postacią zespołu. Sama świadomość, że klub najchętniej zamieniłby go musi być dla niego frustrująca. Niech to Euro się zakończy, niech karuzela transferowa ruszy na dobre i może wtedy będzie okazja go wyrwać. Wiadomo nie od dziś, że Cavani jest obiektem westchnień zarządu, gdyby PSG sprowadziło kogoś za bardzo gruby hajs to nie będą robili problemów z Cavanim.

Wyczytałem, że Lyon wycenia Lacazette na 45/50 mln...ja podziękuję za niego podobnie jak za A. Gomesa. Gdyby oni przynajmniej mieli jakąś wartość marketingową...


Obrazek
damszn

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2015
Posty: 50
Rejestracja: 23 sierpnia 2015

Nieprzeczytany post 07 lipca 2016, 11:26

kamil-8853 pisze:
Bartek(Juventino) pisze:
CavAllano pisze:Jesli pojawi sie okazja, by opylic Lemine za ok. 20 mln, z duza doza prawdopodobienstwa z niej skorzystamy. Zwlaszcza, jesli pomogloby nam to pozyskac kogos, kogo mamy na liscie (np. Kante'). W pomocy robi sie ciasno i poswiecenie ktoregos z pary Sturaro-Lemina wydaje sie byc zrozumialym posunieciem, a w planach mamy pozyskanie jeszcze jednego klasowego pomocnika, tym razem jednak zapewne na lawke.
Tylko czy na pewno Kante za Lemine to dobry ruch? Mówimy tutaj o dobrym/bardzo dobrym rezerwowym. Ja nie wiem, zastanawiam się tylko "głośno" i jestem ciekaw argumentów.

Lemina młodszy, ma lepsze warunki fizyczne, szczególnie mam na myśli wzrost. Nie bez powodu też Leminą interesuje się kilka klubów.

Kante - świetny w odbiorze, ale bardzo niski i starszy o dwa lata.

1. Pozycja w klubie i reprezentacji : Lemina rezerwa N'Golo podstawowy zawodnik

2. Wiek - nie przesadzajmy owszem jest różnica ale w tym wieku to mało widoczne - inna sprawa jezeli np. Lemina miałby 28 a N'Golo 31 lat.

3. Doświadczenie : Większe po stronie N'Golo rozegrał więcej minut w zeszłym roku w bardzo silnej Premier League ponad to robi naprawdę świetne wrażenie podczas trwających ME

4. Cena : jak za takiego grajka jak N'Golo 25 mln to naprawdę niewielkie pieniądze, patrząc na dzisiejsze realia i kwoty w jakich chodzą zawodnicy.

Ps. A tak nawiasem mówiąc - czemu większość z was jest przekonana że ewentualne przyjście N'Golo skutkuje odejściem Leminy ? Przecież na wylocie póki co jest Pereyra i Hernanes, w miejsce jednego z nich przyszedł już Pjanic w miejsce drugiego może przyjść Francuz ;)

Ps. Messi też jest niski a wymiata :prochno:
Ja bym się zastanowił najpierw jak mielibyśmy grać z Kante, Obserwuje go na Euro i jako DP jest świetny, to jego przyspieszenie i liczba przewchwytów na mecz masakryczna. Tylko we Francji gra przed pomocą jak DP, nie wiem jak w PL.
Do czego zmierzam, my w 3-5-2 nie gramy z typowym DP:
- Regista jest trochę DP ale jego główny cel to rozsyłanie piłek na boki do wahadłowych, długie podania na napastników też wskazane.
- Dwóch pomocników trochę wyżej bierze udział w akcjach ofensywnych od Registy do pola karnego, współpracują ściśle z wahadłowymi, ja bym ich określił jako B2B, muszą umieć atakować ale jak trzeba bronić- Pogba i Khedira idealnie sobie radzą chociaż to inni zawodnicy, Khedira ma średnio 1-2 dobre sytuacje pod bramką z racji iż idze cały czas za akcją, pokazuje się na podanie, ma dobry timing i krótkie, dokładne podanie, oczywiście też technikę

Czy Kante wpasuje się w miejsce np. Khediry? Jak widać po Sturaro to nie jest łatwe. Czy będziemy grać bez registy? Nie sądzę, w obronie mamy już więcej zawodników defensywnych więc tylko 3 naszych pomocników musi umieć grać ofensywnie, podawać.

Na pewno zmieniając taktykę na 4-3-3 lub 4-3-1-2 można pozwolić dobie na typowego DP natomiast w 3-5-2 już nie za bardzo.

A co do Leminy- koszt zakupu i wypożyczenie to 10mln, jego roczny kontrakt był ok 2.5mln więc nie sprzedamy go za 14mln! Zarobić na zawodniku ok 2ml? Chyba żartujecie, na pewno ma potencjał i jestem ciekaw jak się rozwinie, technicznie o wiele lepszy od Sturaro.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 lipca 2016, 11:51

1. W dniu dzisiejszym kontynuowane są rozmowy pomiędzy Juve a Chelsea w sprawie Cuadrado. Conte, który jest zwolennikiem zawodnika chce aby on wrócił do Londynu ale Cuadrado nie chce wracać, chce zostać w Juve. Stanowisko zawodnika jest stanowcze, Conte nie jest w stanie zachęcić go do powrotu i nie spodziewał się takiego stanowiska gracza.

2. Juve w dalszym ciągu śledzi sytuację Pjacy ale podtrzymuje stanowisko - nie będzie brało udziału w aukcji gdyż zawodnik nie jest priorytetowy, na pewno nie na tyle aby przepłacać za niego. Wobec takiego stanowiska, Pjaca prawdopodobnie przyjmie propozycję Milanu. BvB w dalszym ciągu łudzi się, że zawodnik trafi do nich ale dla samego Pjacy pierwszym wyborem jest Serie A.

3. Wolfsburg jest zdeterminowany aby pozyskać Zazę, który jest otwarty na kierunek niemiecki. Zarząd dał do zrozumienia, że interesują nas kwoty zaczynające się od 30 mln. Niemcy byliby w stanie spełnić nasze oczekiwania finansowe gdyż bardzo napalili się na Zazę.

4. MU oraz MC dobijają się w dalszym ciągu do Pogby oraz Bonucciego ale walą głową w mur gdyż stanowisko Juve jest wyraźne - w tym sezonie walczymy o zwycięstwo w LM i nie oddamy ich za żadne pieniądze. Tylko wola samych zawodników mogłaby cokolwiek tutaj zmienić. Raiola dostaje głupawki bo MU zapewnia mu 25 mln prowizji.


Obrazek
kd

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 stycznia 2004
Posty: 84
Rejestracja: 06 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 07 lipca 2016, 12:02

dziękuję za pigułę - alessandro1977

Takie rzeczy dobrze się czyta, a nie prywatne opinie czy ktoś jest prospektem czy mimo że starszy to lepszy.

Oby Kolumbijczyk się nam ostał.

Benatia ma wynieść 2+16 (pomijając prowizje pośredników i koszty pensji itd.)


kapusniaczek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 września 2014
Posty: 110
Rejestracja: 05 września 2014

Nieprzeczytany post 07 lipca 2016, 12:16

kompletnie nie rozumiem tego zachwytu nad kante. ok, w odbiorze jest niezły, ale w rozgrywaniu tragiczny, jeszcze gorszy niż sturaro. gdzie w ogóle on miałby grać, zamiast kogo? Khedira miażdży go praktycznie pod każdym względem, dodatkowo dużo wnosi do ofensywy. za marchisio pff można parschnąć śmiechem... już sobie wyobrażam jego rozgrywanie, miałby więcej strat niż odbiorów. pogba gra bardzo ofensywnie i jakoś nie chce mi się wierzyć, ze allegri chce grać trzeba defensywnymi pomocnikami w środku. kto wesprze napastników, dybala to chyba szału dostanie gdy przyjdzie mu grać z klepki z takimi sztywniakami w środku.

najlepsze jest to, że niby został zaoferowany juve i to za taką kase. jakoś wierzyć się nie chce, gość ma kontrakt jeszcze przez 3 lata, gra w najbardziej przecenianej lidze świata gdzie beniaminek może pozwolić sobie na taki transfer i jakoś dziwnym trafem nikt go nie chce. jak nie jest on jakimś wielkim fanatykiem juve i ciągle nalega na ten transfer, to coś tu śmierdzi ( no chyba, że wszyscy są mega honorowi i czekają do zakończenia mistrzostw co mnie absolutnie nie przekonuje) . dodatkowo ta śmieszna klauzula, 25 milionów hahha śmiechłem. jak się w końcu zacznie licytacja to skończy się na 50 milionach i wygra ten co da najwięcej i najlepiej zabuli piłkarzowi. no chyba, ze ktoś wierzy, ze wszyscy złożą ofertę w wysokosci wyceny zapisanej w klauzuli i piłkarz wybierze gdzie chce grać. w takim przypadku radze wyłączyć menadzera.

pozostaje trzecia opcja. na euro nic szczególnego nie pokazał i nikt nie jest na tyle przekonany, zeby płacić za takiego grajka taką kase.

co do zazy to nich dadzą 30 z bonusami i dorzucimy im w prezencie hernanesa i de ceglie. :smile:


pavel88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 marca 2007
Posty: 118
Rejestracja: 16 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 lipca 2016, 12:21

kapusniaczek pisze:dodatkowo ta śmieszna klauzula, 25 milionów hahha śmiechłem. jak się w końcu zacznie licytacja to skończy się na 50 milionach i wygra ten co da najwięcej i najlepiej zabuli piłkarzowi. no chyba, ze ktoś wierzy, ze wszyscy złożą ofertę w wysokosci wyceny zapisanej w klauzuli i piłkarz wybierze gdzie chce grać. w takim przypadku radze wyłączyć menadzera.
a rozumiesz w ogóle jak działa ta klauzula?


kapusniaczek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 września 2014
Posty: 110
Rejestracja: 05 września 2014

Nieprzeczytany post 07 lipca 2016, 12:25

nie przyglądałem się jej z bliska, ale jeśli nie ma czegoś wyjątkowego w sobie to spokojnie można negocjować lub dać więcej żeby wyjśc na prowadzenie. proste


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 07 lipca 2016, 12:32

kapusniaczek pisze:nie przyglądałem się jej z bliska, ale jeśli nie ma czegoś wyjątkowego w sobie to spokojnie można negocjować lub dać więcej żeby wyjśc na prowadzenie. proste
Nie. Powiedzmy, że klauzula Kante rzeczywiście wynosi 20 baniek. Wygląda to mnie więcej tak, że kluby rzucają na stół ową cenę i teraz wszystko zależy od zawodnika. Będzie chciał odjeść - OK. Jeżeli nie, to nic z tym nie zrobisz.
Dla przykładu. Juve, United i Chelsea walczą o Kante. Wszyscy wykładają kwotę zapisaną w klauzuli i wówczas Leicester ma związane ręce, bo nie mogą nic zrobić. Wtedy ostateczny głos należy do Francuza. On wybiera Nas i każdy zadowolony. Nawet, jeżeli Chelsea dorzuci dodatkowe 10 baniek, to Lisy i tak nie będą mogły zablokować transferu, bo klauzula została aktywowana.
Ostatnio zmieniony 07 lipca 2016, 12:33 przez pablo1503, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
pavel88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 marca 2007
Posty: 118
Rejestracja: 16 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 lipca 2016, 12:32

kapusniaczek pisze:nie przyglądałem się jej z bliska, ale jeśli nie ma czegoś wyjątkowego w sobie to spokojnie można negocjować lub dać więcej żeby wyjśc na prowadzenie. proste
to w takim razie ja radziłbym Tobie wyłączyć menedżera i poczytać jak naprawdę wygląda przeprowadzenie transferu. I poczytać jaka jest rola właśnie menedżera (agenta) reprezentującego zawodnika
Ostatnio zmieniony 07 lipca 2016, 12:35 przez pavel88, łącznie zmieniany 1 raz.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 07 lipca 2016, 12:33

1) gra do przodu, ciąg na bramkę i podanie do przodu to duże atuty Kante, to po prostu kompletny b2b, ktory ma wiele do zaoferowania w defensywnej i ofensywnej fazie, charakterystyka blizniacza do Vidala czy Nainggolana
2) porownywanie go do Sturato to kiepski dowcip; Kante do punkt odniesienia dla Stefano, mozna co najwyzej wierzyc, ze za jakies piec lat jak przystalo na Wlocha, talent Sturaro eksploduje i osiagnie on ten poziom
3) cale to wybrzydanie i zaslanianie sie inwalida Khedira nie ma sensu poniewaz Kante zostal zaoferowany wszystkim wielkim klubom, z racji niskiej klauzuli pilka jest po jego stronie i to on sobie wybierze klub, jego agent nie prosi nas o transfer tylko podpuszcza do licytacji na tygodniowke


LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 07 lipca 2016, 12:51

Osoba, która mówi o tym, że Kante nie potrafi grać do przodu i umie tylko zabierać piłkę chyba nie oglądała w tym sezonie meczu Leicester ;)
Owszem jego głównym atutem jest gra obronna, ale jak najbardziej ma pojęcie o ofensywie.
Co do Khediry, lubię gościa, jest mega inteligentny na boisku ale przy tym łamliwy, więc taki Kante do rotacji byłby idealny.


kapusniaczek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 września 2014
Posty: 110
Rejestracja: 05 września 2014

Nieprzeczytany post 07 lipca 2016, 12:52

byłem święcie przekonany, że widziałem transfery gdzie klub zapłacił więcej.. może to tylko moje niedopatrzenie.

dziś wieczorem boisko zweryfikuje umiejętnosci kante przeciw silniejszemu przeciwnikowi i będzie można wyciągnąć jakieś poważne wnioski.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 07 lipca 2016, 12:52

Pluto pisze:1) gra do przodu, ciąg na bramkę i podanie do przodu to duże atuty Kante, to po prostu kompletny b2b, ktory ma wiele do zaoferowania w defensywnej i ofensywnej fazie, charakterystyka blizniacza do Vidala czy Nainggolana
2) porownywanie go do Sturato to kiepski dowcip; Kante do punkt odniesienia dla Stefano, mozna co najwyzej wierzyc, ze za jakies piec lat jak przystalo na Wlocha, talent Sturaro eksploduje i osiagnie on ten poziom
3) cale to wybrzydanie i zaslanianie sie inwalida Khedira nie ma sensu poniewaz Kante zostal zaoferowany wszystkim wielkim klubom, z racji niskiej klauzuli pilka jest po jego stronie i to on sobie wybierze klub, jego agent nie prosi nas o transfer tylko podpuszcza do licytacji na tygodniowke
To żeś poleciał :lol:

Charakterystyka podobna do Vidala? Ciąg na bramkę :whistle: Kante to super gracz w defensywie i asekuracji, genialnie gra na wyprzedzenie, ale w ofensywie daje niewiele. Co jak co, ale Arturo w jeden sezon miał udział w większej liczbie bramek i kluczowych sytuacji niz Kante w całej swojej karierze. Absurdalne porównanie.

Kante błyszczał w defensywnym ustawieniu Ranieriego, jego warunki dają mu mobilność. Utrzymuje dzięki temu małe przestrzenie między zawodnikami, co powoduje czeste przechwyty. Ale my w tym stylu gramy z 5 razy na sezon (z Barcą czy Bayernem). Aby uznać go za topowego, musi się potwierdzić się w silnej drużynie. To zupełnie inny świat.

Już Cabaye podbijał Anglię a gdzie jest teraz?

Styl Lisów a to co my reprezentujemy to dwie inne bajki.

Co do Sturaro, to u nas rezerwowy zawodnik i na ten moment nic więcej. Godzi się z tą rolą, wątpie by wypromowany Kante (angielskie media z każdego zrobią tytana) chciał przyjść do nas na ławkę, bo niestety kiedy Sami jest zdrowy to grał wszędzie (Real, Juve, Niemcy). Być może to obecnie najlepszy zawodnik na tej pozycji.

Jeśli akceptuje taką kolej rzeczy to zapraszamy.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 07 lipca 2016, 13:26

Nie twierdze, że to już poziom Vidala ale podobna charakterystyka.
I zgadzam się, że do bohaterów z wyspiarskiej kopaniny w stylu Schneiderlin trzeba podchodzic z dystansem i gdyby Kante nie mial klauzuli to można by na niego machnąć ręką.
Co do jego walorów ofensywnych, oglądałem Leicester od połowy sezonu i stwierdzam to co widziałem. Bardzo wybiegany, wytrzymały, z chęcią podłącza się do akcji ofensywnych czy nawet je inicjuje, piłka nie przeszkadza mu w grze, nie jest hamulcowym w konstruowaniu akcji.
Ale my w tym stylu gramy z 5 razy na sezon (z Barcą czy Bayernem)
Czyli nasze najważniejsze mecze w sezonie.[/quote]


Zablokowany