Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 10:23

Molek big fun juve pisze:Jak mógł przynieść zysk , skoro 2 lata temu go sprowadziliśmy za 15 . Dodaj do tego kontrakt to już jesteś 7 baniek na minusie
Przyniósł zysk bo nie odszedł od razu do innego klubu tylko grał u nas trochę i w tym okresie jego wartość zaksięgowana w papierach się zmieniła. Tyle.

Ale to nie temat o ekonomii, ale mercato także już dajcie spokój.

Agresti wczoraj faktycznie pisał na VS, że Matić to cel nr 1 i faktycznie wspomniał o 48h. Dziś ponoć Nemanja ma rozmawiać z zarządem Chelsea.

Edit: Ale Arbuz, ja mam nadzieję, że Ty sobie zdajesz sprawę, że gość tu zawędrował z devilpage albo innego manutd.pl ;)
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2016, 10:31 przez RICTOR, łącznie zmieniany 2 razy.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 10:26

mate123 pisze:Widze, ze zaklamywania rzeczywistosci ciag dalszy. Czas sie pogodzic, ze ten deal nie byl korzystny dla nas. Prowizja Raioli jest placona PRZEZ NAS.
Jesteś tego pewien, dasz sobie rękę odciąć? Moim zdaniem 20% od 105 mln E to 21 mln E, czyli kwota podana przez klub powinna wynosić 84 mln E, a nie 72,6 mln E jak czytamy w tym obwieszczeniu. Zresztą takie wyliczenia do transferu podajemy chyba nie po raz pierwszy, brzmi jak typowy komunikat spółki giełdowej, a to ważna część czysto biznesowej części Juventusu.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 10:27

Matic to raz, ale koniecznie powinniśmy się zakręcić wokół jakiegoś ofensywnie usposobionego prospektu w pomocy. Przecież Pjanicowi też się może coś stać, on nie zagra 100% meczów. Nasza pomoc bez Pjanica wygląda tak skrajnie bez jajecznie, że aż się przykro robi, brak w niej ani krztyny kreatywności. Musimy mieć kogoś kto w razie słabego występu Bośniaka da nam trochę polotu, inaczej tego sobie nie wyobrażam na dłuższą metę...


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 10:34

Nie wydaj mi się, że Marotta by sprowadzał Higuaina żeby pozbyć się Pogby i zrobić dziurę w środku pomocy. Wydaje mi się, że jest jakiś plan, nie jest idiotą.


mate123

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 sierpnia 2016
Posty: 10
Rejestracja: 03 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 10:35

Jestem, procenty dla Raioli podawane w mediach byly rozne. Od 20 do 30. Na pewno w sklad tej kwoty wchodza inne skladowe- obsluga prawna, reprezentacja, etc ale to na pewno grosze. Wiekszosc to kasa, ktora skasowal gruby.

Auxiliary payment uzyte w oswiadczeniu zamyka dyskusje. Nie zadne bonusy, nie kontrakty, nie wartosc ksiegowa, nie zadna amortyzacja. Napisali wprost skad kwota jest mniejsza, nie wiem o czym tu nawet dyskutowac. Aux payment to sformulowanie uzywane w pilce wlasnie na koszty reprezentacji.

Zreszta, kazdy ksiegowy zlapalby sie za glowe, czemu niby w takim oswiadczeniu liczac zysk mieliby odliczac koszty kontraktow z innych lat finansowych. Absurd, nie ma to zadnego uzasadnienia.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 10:37

mate123 pisze:Widze, ze zaklamywania rzeczywistosci ciag dalszy. Czas sie pogodzic, ze ten deal nie byl korzystny dla nas. Prowizja Raioli jest placona PRZEZ NAS.
Czerwony przyjacielu, policz za ile Juventus go "kupił", ile wydał w sumie na jego pensje, ile zapłacił podatku. Dodaj do tego bonusy jakie złapał piłkarza grając u nas, prowizję dla agenta za sprowadzenie do nas piłkarza i jeszcze kilka opłat, o których nie wiemy. Także skończ pierniczyć i skup się na walce w LE.
e: tak, jest napisane w oświadczeniu jak wół RAIOLA a księgowi złapali się za głowy, ić stont.
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2016, 10:40 przez Pluto, łącznie zmieniany 1 raz.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 10:37

Urbi27 pisze:Matic to raz, ale koniecznie powinniśmy się zakręcić wokół jakiegoś ofensywnie usposobionego prospektu w pomocy. Przecież Pjanicowi też się może coś stać, on nie zagra 100% meczów. Nasza pomoc bez Pjanica wygląda tak skrajnie bez jajecznie, że aż się przykro robi, brak w niej ani krztyny kreatywności. Musimy mieć kogoś kto w razie słabego występu Bośniaka da nam trochę polotu, inaczej tego sobie nie wyobrażam na dłuższą metę...
Jak mantra powraca: kontuzja Marchisio, kontuzja Marchisio, kontuzja Marchisio...
Lipa straszna. Mam nadzieję, że Mandragora i Sensi okażą się strzałami w 10 Marotty. Będziemy ich potrzebowali prędzej, czy później. Tzn. prędzej niż później.

Potrzebujemy dwóch pomocników. True story.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 10:41

L'Unione Sarda, dziennik sardyński podaje, że Isla jednak wylądował w Cagliari. Dostaniemy za niego 4 mln, ale też będziemy dokładać 500 tys. do jego pensji (700 ma płacić Cagliari, kontrakt trzyletni).

Fajny artykuł z Tutto o tym dlaczego zysk z transferu Pogby wynosi nie ponad 100 a tylko ponad 70 mln. I skończmy już ten temat.
Raiola e quei 7,5 mln gia incassati dalla Juve per Pogba

La plusvalenza dei bianconeri sara tassata del 30%

TORINO, 9 agosto 2016 - Mino Raiola incassera circa 20-25 mln di commissione per il trasferimento di Pogba allo United. Ma il manager italo-olandese, da quando nel 2012 inizio l'esperienza di Paul alla Juventus, ha gia guadagnato circa 7,5 mln in virtu di bonus che, per contratto, gli venivano garantiti al momento della firma dei rinnovi e come incentivo al non trasferimento del fuoriclasse transalpino. Stando ai bilanci, Raiola ha percepito 500.000 euro nel 2012 al momento della firma, 1,5 mln per la permanenza, 5 mln per il rinnovo e altri 500.000 euro per la permanenza.

La plusvalenza tassata Il costo storico a bilancio di Pogba si aggira intorno ai 2 milioni di euro. La Juventus segnera quindi sul prossimo bilancio una plusvalenza di un centinaio di milioni. Purtroppo, una parte di quei soldi finira nelle casse dell’Erario che dal 2012 tassa le plusvalenze con un’aliquota del 30%. L’addio di Paul libera circa 11 milioni di euro dalla cosiddetta “potenza di fuoco” sul mercato: ingaggio e ammortamento. Pogba, infatti, guadagnava alla Juventus circa 9,5 milioni lordi a stagione e aveva un ammortamento di circa 1,5 milioni all’anno.
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2016, 10:48 przez RICTOR, łącznie zmieniany 2 razy.


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 10:43

Pogba w ManU a do meczu z Fiorentiną zostało 11 dni - trzeba szybko kogoś kupić do pomocy. Według mnie Matić to dobry wybór, Matuidi też, ale podobno PSG nie chce go sprzedać, zaś Witsel a szczególnie Luis Gustavo zdecydowanie nie są dobrym wyborem.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 10:43

4 mln, z czego 1,5 oddamy Isli przez 3 lata :ahsisi: oppa Marotta style!


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
LukaszJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 stycznia 2011
Posty: 223
Rejestracja: 09 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 10:45

Szkoda, że raczej nie mówi się by przyszedł do nas ktoś młodszy typu Tielemans, Dahoud...


Fino alla fine.
MishaAveJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2003
Posty: 1367
Rejestracja: 10 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 10:46

Arbuzini swieta racja tylko o ile of. pom jest kilku bo cjociazby Isco czy Pastore / Dembele o ktorym o dziwo sie nix nie mowi o tyle def. jest duzy problem. albo z Leminy/Sturaro kogos takiego zrobimy albo... Szczrrze powiem ze nie mam zdania o Maticu nie ogladam chelsea w oge BPL nie ogladam (brak czasu) ale opinieu zytkownikow sa tak rozne ze noe pamoetam zeby o jakim innym byly tak skrajne....


Od kołyski Az po grób jedna miłość jeden klub!!!!- JUVENTUS
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 10:48

Obecnie sytuacja wygląda tak:

1. Matić to faktycznie nasz cel numer jeden. A kupno drugiego pomocnika jest uzależnione CHYBA od tego, czy uda nam się wypchnąć Pereryre i Hernanesa.
2. Witselem wcale nie jesteśmy tak jakoś strasznie zainteresowani. I według niektórych źródeł (Romano) on wcale nie jest naszym celem.
3. PSG nie chce za bardzo negocjować w sprawie Matuidiego, a my nie damy za niego 35 baniek.
4. Jeśli uda nam się opchnąć Zaze/Pereyre/Hernanesa to możemy się spodziewać, że przyjdzie dwóch graczy do środka pola. Oprócz np. Maticia, także ktoś bardziej ofensywny. Tutaj padają różne nazwiska, ale większość z nich to zwykle strzały userów z VS (Kovacic, Draxler, etc).

Wygląda na to, ze potrzebujemy kogoś silnego fizycznie, ogarniętego w defensywie a jednoczesnie potrafiacego przytrzymac i pograć piłką. Stad kandydatury Maticia czy L. Gustavo. Jeśli przyszedłby do nas jeszcze ktoś taki jak Kovacic czy Draxler (w przypadku Niemca te szanse sa iluzoryczne), to jestem pewien, ze szykuje sie nam zmiana formacji na 4312.

Stąd zresztą, te naciski na Maticia. On idealnie nam pasuje do tej taktyki.
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2016, 10:59 przez jakku1, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
PiotrCK

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 kwietnia 2015
Posty: 12
Rejestracja: 20 kwietnia 2015

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 10:50

A mnie martwi tylko jedna rzecz, czy kasa z Pogby pojdzie na tranfser czy juz zostala wydana na Igle, Pjanica i Pjace. Jak jest kasa to nie bede sie martwił jak nie ma to mam wrażenie ogromnej dziury po lewej stronie.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 10:51

szczypek pisze:Powiedz mi, czy Bayern to drużyna z TOPu i czy trzymają nas na duży dystans? Bardzo proszę o odpowiedź wyłącznie dla mnie
Tak Szczypku, Bayern to drużyna z topu i wg mnie mają nad nami przewagę zarówno ekonomiczną jak i sportową.


Obrazek
Zablokowany