Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Marchisio87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2011
Posty: 157
Rejestracja: 30 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 02:20

Mama nadzieje że Vitale szybko wróci i mocniejszy bo licze na niego coś
czuje że to będzie dobrej klasy piłkarz.

fajnie że inwestujemy w młodzież, i w zawodników takich jak Rugani, Mandragara, Sensi,

co do kolejnych transferów, na styczniowe okienko to chciał bym widzieć Giovinco u nas na wypożyczeniu, a co do sprzedaży jeżeli Real daje 35 baniek za Morate to raczej sprzedawać i inwestować to w lato w jakiegoś dobrego snajpera, nie wiem Cavani, Higuain, może ten Talisca z Benfici chłopak na lata jakby sie sprawdził w Itali!


----------Buffon--------------
-DeSciglio-Benatia-Caldara--Taglafico
------Marchisio---Pjanić-----
-------------Dybala------------
--Costa---Higuain---Martial--

FOOTBALL LOVE THE GAME! 4-2-1-3, 4-3-1-2
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 02:26

Arbuzini pisze:
ForzaItanimulli3vujcm pisze:Gdzieś mam te pieniądze którymi się jaracie, w przeciwieństwie do was, ja nie marzę o żadnych Cavanich, Lukakach czy Lacazettach
Tak, bo lepiej marzyć o Marcello Trottcie z Serie B niż topach z innych, silnych lig.
Gość jest kosmitą, nie ogarniesz :roll: Ma fart bo swoje fanaberie może siać podczas, gdy klub przechodzi przez dobry okres.

Zastanawiam się gdzie był w czasie słabszych sezonów. Wtedy wszystkim nam przydałoby się trochę śmiechu czytając jego posty o:
- wierzeniu w Poulsena czy Mottę, dawaniu szans Amauriemu i Giovinco
- usilnym przekonywaniu, że najlepiej zaoszczędzić, zamiast medialnych nazwisk sprowadzając równie dobre zamienniki: Marchionni, Nocerino, Hasan Sali-hali, Zanetti
- kupnie i natychmiastowym włączaniu do kadry jak największej ilości młodych talentów, z których na 100% każdy wypali: Ekdal, DeCe, Marrone, Pasquato i inni
- pisaniu o tym, jak to Palladino czy Lanzafame wejdzie z ławki w LM i łupnie Bayernowi hattricka

:prochno:

Sytuacja Moraty, niezależnie od tego czy odejdzie czy zostanie, to win-win.
ForzaItanimulli3vujcm pisze:Zarzuciłeś mi nie tak dawno, że wkładam Ci w usta nie twoje słowa i jest to nie smacznę :prochno: więc i w druga stronę też to działa.
Ja w przeciwieństwie do ciebie wyraźnie ironizuje, a ty sypiesz swoimi kwiatkami na serio ;)
ForzaItanimulli3vujcm pisze:2.Nie jestem zwolennikiem byle zapchajdziur
Hernanes ;)
Ostatnio zmieniony 15 stycznia 2016, 02:56 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 02:35

Arbuzini pisze:Tak, bo lepiej marzyć o Marcello Trottcie z Serie B niż topach z innych, silnych lig.
Czy ja powiedziałem że o nim marzę? Nie - po prostu uważam że atak mamy kompletny :)
jackop pisze:Ma fart bo swoje fanaberie może siać podczas, gdy klub przechodzi przez dobry okres. .
Klub przechodzi dobry okres, bo właśnie dobrych kupuje piłkarzy. Ma świetny zarząd, przez co wie kogo kupić i kolejne świetne mercato Marotty 2014/2015 utwierdziło mnie w przekonaniu że i 2015/2016 też będzie świetne i takie jest! Daruj sobie te wycieczki ad personum. Zresztą pamiętam, jak się spieraliśmy - o jakość naszego ataku i wyszło na moje, póki co - bo sezon trwa.

Jak wspomniałem, uważam że atak mamy kompletny i tych piłkarzy których wymieniłem - w kontekście że nie marzę o nich - dlatego że to napastnicy.
jackop pisze:Zastanawiam się gdzie był w czasie słabszych sezonów
A latało się trochę po świecie :D
jackop pisze:czytając jego posty o:
Słuchaj, Zarzuciłeś mi nie tak dawno, że wkładam Ci w usta nie twoje słowa i jest to nie smacznę :prochno: więc i w druga stronę też to działa.
1.Nigdy nie byłem zwolennikiem Motty, Poulsena czy Krasica - Amauri szybko zgasł, zaś Giovinco spalił się psychicznie, co nie zmienia faktu że na ławce mógłby być do dziś.
2.Nie jestem zwolennikiem byle zapchajdziur
3.Nie uważam że w kadrę Juve pchać jak najwięcej młodzieży - to nie Ajax, ale jest różnica między kilku a na maxa. Rozgraniczasz trochę?
4. Z tego co piszesz dla Ciebie Zaza = tamtych dwóch tuzów. Dla mnie Zaza to piłkarz bardzo wysokiej klasy, i świetnie mieć takiego na ławce. Czasy się zmieniły jak wiesz, teraz kadra jest znacznie mocniejsza i ławka również.

Jeżeli mówimy o marzeniach proszę bardzo, Gundogan i Fabinho. - te pozycję chciałbym by były wzmocnione klasowymi piłkarzami :cwaniak:

Wpadasz tu jak burza, jak piłka po strzale Pogby w meczu z Napoli na twoim gifie i od razu show :)
Ostatnio zmieniony 15 stycznia 2016, 02:52 przez CzeczenCZN, łącznie zmieniany 1 raz.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 02:43

Żeby tylko nie było tak, że napakują kasę w młodzież, a potem nawet żadnemu nie dadzą pograć. Przykład Pogby dobrze opisuje taką sytuację bo pewnie gdyby został w Manchesterze to by przepadł. Nawet Zaza pokazał, że coś umie. Taki Rugani powinien być naszym podstawowym graczem, ale u nas zawsze były jakieś podwójne standardy i nawet jak Conte trenował to robił zmiany takie, że czasami łeb bolał. Często było tak, że ściągał z boiska tego "lepiej się prezentującego". Co do Moraty to nie wiem co się dzieje z tym chłopakiem. Warunki ma świetne co pokazał w poprzednim sezonie. Wiele rzeczy umie świetnie tylko brakuje mu tej kropki nad i.
Niech nasi w końcu wezmą porządnego gracza i niech nie bawią się w oszczędności. Niech szybko dogadają się z Fabinho z Monaco, a nie kombinują jakieś głupie zabawy z Vrsaljko czy (Boże drogi) Widmer - może od razu Montoya? :facepalm:
Jak nie przepadam za brazolami tak ten przeczy wszelkim stereotypom. Koleś ma 22 lata. Dobrze broni i nie mięknie mu faja pod bramką przeciwnika jak Stefanowi.


ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 03:02

Rugani byl ofiara slabych wynikow z poczatku sezonu, a pozniej checi kontynuacji tych dobrych. Gdy sytuacja bedzie bezpieczniejsza mlody z pewnoscia dostanie wiecej minut, ale poki co pokazal on, ze zaden z niego pewniak, bo poprawne zawody plus kupa Carpi to nie to czego oczekuje Max.
Ostatnio zmieniony 15 stycznia 2016, 03:34 przez ozob, łącznie zmieniany 1 raz.


La fidanzata d'Italia
Marian50

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2006
Posty: 179
Rejestracja: 24 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 03:11

"Rugani powinien być naszym podstawowym graczem.." ShadowMarshall obserwujesz go na treningu,czy wewnętrznych sparingach? Podniecacie się zawodnikiem o którego formie nic nie wiadomo! Jeżeli go trener nie wystawia to widocznie ma do tego powody.Ale lepiej dalej ciągnąć mit pod tytułem " Zły Allegri nie daje genialnemu Ruganiemu szans"


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 10:52

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Jak wspomniałem, uważam że atak mamy kompletny i tych piłkarzy których wymieniłem - w kontekście że nie marzę o nich - dlatego że to napastnicy.
:ok: Też uważam, że mamy kompletny atak, ale jeśli Morata będzie chciał wrócić do Madrytu, a Real zapłaci nam za niego 40 mln E to taką kwotę należałoby zaakceptować i nie rozpaczać. Hiszpan jest do zastąpienia. Może by nam nawet Raiola załatwił Lukaku za 50 mln E ;)
Shadow Marshall pisze:Taki Rugani powinien być naszym podstawowym graczem[...]
Gdyż? Kogo kosztem miałby grać? Barzagliego, od 5 lat jednego z najlepszych i najrówniejszych stoperów na świecie? Bonucciego, który jest mózgiem defensywy i naszym pierwszym rozgrywającym? Czy może Chielliniego, który ostatnio odbudował formę i znowu idzie jak czołg? Prawda jest taka, że Rugani nie prezentuje się lepiej od żadnego z naszych podstawowych obrońców, a sytuacja w lidze nie sprzyja wprowadzaniu młodych zawodników. Tym bardziej, że obrona to była pierwsza formacja, w której widać było wyraźną poprawę poziomu gry.
Shadow Marshall pisze:Niech szybko dogadają się z Fabinho z Monaco, a nie kombinują jakieś głupie zabawy z Vrsaljko czy (Boże drogi) Widmer - może od razu Montoya? :facepalm:
Fabinho jest świetny, ale nie rozumiem o co Ci chodzi z głupimi zabawamy z Vrsaljko. Mamy swoje układy z Sassuolo i z pewnością jest to bardzo dobra alternatywa dla drużyny rezerw, której utrzymanie przecież też by kosztowało. Wychwalasz Brazylijczyka i podkreślasz jego wiek, ale Chorwat również rozgrywa udany sezon i jest od niego tylko rok starszy. Nie widzę absolutnie żadnych podstaw żeby krytykować nasze zainteresowanie tym zawodnikiem. A Widmer przedłużył kontrakt więc nie ma tematu (na szczęście).


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 11:09

Do wszystkich piszących w komentarzach pod newsem o Moracie, że przyjęliby ofertę 35mln od Realu teraz, w zimie, mam pytanie:

Gdzie sens, gdzie logika?

Klub z Madrytu jest w patowej sytuacji i jeśli faktycznie chcą Alvaro już teraz, niech przepłacają. My w styczniu nikogo sensownego za te pieniądze nie sprowadzimy, a w takim dwumeczu z Bayernem chociażby, obecność Moraty w kadrze może być - mimo wszystko - języczkiem uwagi.

To prawda, że obecna forma strzelecka Hiszpana zmusza do refleksji na temat jego przydatności, ale byłbym daleki od robienia przysług Realowi.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 11:33

ForzaItanimulli3vujcm pisze:nie sprzedał bym Pogby za 100, ani Moraty za 50 - ani za żaden hajs. Nie traktuje ludzi jak przedmioty :cwaniak:
Niezly argument w biznesie :smile:
O ile ze sprzedaza Pogby wiaze sie podwojne (a moze nawet potrojne) ryzyko, bo po jego odejsciu srodki finansowe niekoniecznie moglyby zostac wydane jako strzal w 10, to dodatkowo kluby od ktorych kogos chcielibysmy kupic doiłyby nas niesamowicie. Jesli chcemy rok w rok zgarniac majstra i dochodzic do finalow CI oraz CL, to druzyne (pomoc) nalezy budowac wlasnie wokol Pogby, a nie sie go pozbywac. O tyle Morata... W juniorskiej pilce mega talent, w seniorach jakos nie potrafi odpalic na dobre. 35mln. o ktorych sie mowi, to kuszacy pieniadz (potencjalnie mozna za to kupic "drugiego Dubałę"), wiec jesli Hiszpan odejdzie nie bede mial z tym problemu, szczegolnie ze Mandzu i Zaza na "9" aktualnie robia robote.
Arbuzini pisze:
ForzaItanimulli3vujcm pisze:Jak wspomniałem, uważam że atak mamy kompletny i tych piłkarzy których wymieniłem - w kontekście że nie marzę o nich - dlatego że to napastnicy.
:ok: Też uważam, że mamy kompletny atak, ale jeśli Morata będzie chciał wrócić do Madrytu, a Real zapłaci nam za niego 40 mln E to taką kwotę należałoby zaakceptować i nie rozpaczać.
Ja uwazam przeciwnie. Atak nie jest kompletny, bo nie ma zmiennika dla mlodego Argentynczyka. A Lukaku, to kolejna "9".
wojczech7 pisze:byłbym daleki od robienia przysług Realowi.
Jakiej przyslugi? My i tak nie mozemy Moraty sprzdedac nigdzie indziej, niz do Madrytu, a nawet jesli dostaniemy marne (wg Ciebie) 35mln. to zarabiamy na nim 15mln. Jasne, milo by bylo gdyby dali 40, ale chyba nawet w Realu nie pracuja tacy idioci.

ED.
Po glebszej analizie, jednak wycofalbym sie tej sprzedazy Moraty, chyba ze tak jak mowi kolega wojczech7 Real da w okolicach 45. Jesli mialbym wybrac kogos do odejscia z ataku, bylby to Szymek Zaza za 27mln. E.
Ostatnio zmieniony 15 stycznia 2016, 11:56 przez BlackJacky, łącznie zmieniany 1 raz.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
shaggy1987

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 stycznia 2013
Posty: 35
Rejestracja: 29 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 11:49

Lubie Moratę, ale jeśli Real wyłoży 40 mln to sprzedać i kupić Lavezziego jako zmiennika dla Dybali.... Dybala, Mario, Lavezzi i Zaza i jadymy :)


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 11:55

Jacky pisze: Jasne, milo by bylo gdyby dali 40, ale chyba nawet w Realu nie pracuja tacy idioci.
Nie byłbym taki pewny :prochno:.


Za 40 mln spakowałbym osobiście go do samolotu. Nie wiem, ale z każdym kolejnym występem Hiszpana wydaje mi się, że on nigdy nie wyreguluje swojej skuteczności. Owszem będzie to dobry, szybki napastnik, ale wydaje mi się, że nie będzie regularny, coś ala Vucinic tylko troszkę bardziej ambitny. W Juve potrzebujemy regularnych napastników, którzy zapewnią nam te 35-40 goli minimum w sezonie.


Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 12:01

Marian50 pisze:Podniecacie się zawodnikiem o którego formie nic nie wiadomo!
Trochę już wiadomo. Brakuje mu pewności siebie, boi się odpowiedzialności, wybiera najbezpieczniejsze opcje (podania praktycznie tylko do Bonucciego). Forma taka średniawka, ani zbytnio dobra, ani kiepska. Ławka jak nic.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 12:14

Jacky pisze:
wojczech7 pisze:byłbym daleki od robienia przysług Realowi.
Jakiej przyslugi? My i tak nie mozemy Moraty sprzdedac nigdzie indziej, niz do Madrytu, a nawet jesli dostaniemy marne (wg Ciebie) 35mln. to zarabiamy na nim 15mln. Jasne, milo by bylo gdyby dali 40, ale chyba nawet w Realu nie pracuja tacy idioci.
Przysługą byłoby oddanie Moraty w zimie za kwotę zawartą w klauzuli obowiązującej od lata.

Generalnie styczniowe zakupy są zazwyczaj przepłacone, dlaczego więc mielibyśmy iść na rękę Realowi, któremu - w kontekście planów transferowych - grunt się pali pod stopami?

Jakie wymierne korzyści mielibyśmy sprzedając teraz Alvaro za rzeczone 35mln? Bo fakt, że nikogo lepszego w tym okienku, za te pieniądze nie kupimy, jest chyba niezaprzeczalny? Większy budżet latem? Nie przemawia to do mnie.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 12:28

Cabrini_idol pisze:56 (dzisiaj coś koło 75 mln) euro za Zidane'a to zupełnie inna suma niż 100 mln dzisiaj za Pogbę.

Dzisiaj za 100 mln kupisz 1,5 ( półtora) piłkarza klasy światowej. Kiedyś za 56 mogłeś kupić 3 piłkarzy klasy światowej. Inne czasy, inne ceny piłkarzy. Inne kontrakty.

Verratti koszt 60-70 mln, Aguero 50-60... i tak dalej. Dzisiaj 100 mln na koncie to nic. Tym bardziej w naszym przypadku, gdzie mamy już silny zespół i tylko piłkarze klasy światowej mogą podnieść poziom naszej pierwszej ,,11'' .
Czy ja wiem, akurat wtedy te ceny były bardzo wysokie, początek XXI wieku tu pierwszy bum na wielkie transfery za bardzo duże pieniądze, potem, się trochę uspokoiło, zresztą Buffon,Nedved i Thuram kosztowali sporo więcej niż zarobiono na Zizou.

Jacky pisze:
wojczech7 pisze:byłbym daleki od robienia przysług Realowi.
Jakiej przyslugi? My i tak nie mozemy Moraty sprzdedac nigdzie indziej, niz do Madrytu, a nawet jesli dostaniemy marne (wg Ciebie) 35mln. to zarabiamy na nim 15mln. Jasne, milo by bylo gdyby dali 40, ale chyba nawet w Realu nie pracuja tacy idioci.
[/quote]
Przecież jest nawet klauzula wykupu przez inny klub w porozumieniu z Realem:D Także kupić Moratę może każdy kto zaproponuje odpowiednia gotówkę:)

Co do samego Alvaro mam mieszane uczucia niby potrafi strzelać ważne bramki i znajdować się w odpowiednim miejscu,ale zdecydowanie brak mu regularności. Na chwilę obecną jest najsłabszy z 4 napastników co nie ulega wątpliwości, ale chyba nikt go jeszcze w Turynie nie skreślił, oby sam Alvaro się za to odpłacił. Na razie to wygląda jak z Ferdkiem, pierwszy sezon bardzo p[pozytywnie, w drugim poza kilkoma przebłyskami istna tragedia.


ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 13:04

Sprawdza sie w tym momencie pewna prawda dotyczaca obroncow i napastnikow w Serie A. Zawsze drugi sezon decyduje o tym z jakiej gliny ktos jest ulepiony i albo poczyni progres, albo niczym nie zaskoczy i popadnie w przeciętność.


La fidanzata d'Italia
Zablokowany