Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 14:32

@AdiJuve, nie chcesz dyskutować na argumenty - rozumiem, mądra decyzja, ale nie próbuj ślepo brnąć w głupotę.


Obrazek
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 14:35

Arbuzini pisze:Skoro De Sciglio wart jest 30 baniek to ile powinien kosztować Murru :shock: ? A Willems albo Rodriguez? Chyba za mniej niż 45 nie do ruszenia.

Murru bez kontraktu za kilka dni :P


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 14:42

pumex pisze:@AdiJuve, nie chcesz dyskutować na argumenty - rozumiem, mądra decyzja, ale nie próbuj ślepo brnąć w głupotę.
Wiesz,ze podobne argumenty mogę wysnuć co do Pogby, bo on też gra w kratkę, gra głównie dlatego,ze inni łapali kontuzję, on nie grał bo był aż tak dobry tylko po prostu nie miał kto grać za niego. Często grał kompletną kaszą, ale dla Was 70mln to jest normalna cena za niego?
A jak napisałem,że nawet 30mln(może przesadziłem) warto by dać na De Sciglio nie napisałem,ze tyle jest wart i za tyle go można kupić, może można i za mniejsza kwotę, ale wg Was można za 10-15mln a Pogba mniej niż 70 nie?
Po prostu brak obiektywizmu aż razi po oczach.
Argumenty za wyceną De Sciglio podaje następujące:
- jest to gracz Milanu a więc jego cena dla Juve na pewno byłaby większa.
- sam talent tego piłkarza to już wartość kilkunastu milionów, w tak młodym wieku poznał smak LM.
- może grać na obu flankach
- fakt,ze w razie sprzedaży przez Milan włączyłyby się zapewne inne kluby.
Dalej jest wart wg Was 10-15mln?


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 14:58

AdiJuve pisze:Argumenty za wyceną De Sciglio podaje następujące:
- jest to gracz Milanu a więc jego cena dla Juve na pewno byłaby większa.
- sam talent tego piłkarza to już wartość kilkunastu milionów, w tak młodym wieku poznał smak LM.
- może grać na obu flankach
Zamień Milan na Inter i masz Santona, a ten przeszedł do Newcastle za niecałe 6 mln E :P

Nie jesteś w stanie zrozumieć, że po prostu nie widzimy w piłkarzu Milanu gracza wartego 30 mln E, szczególnie mają porównanie do takich zawodników jak Willems albo Rodriguez/Alaba, którzy są młodsi albo w tym samym wieku, a już są najlepszymi lewymi obrońcami w swoich ligach?


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 15:07

AdiJuve, wybacz, ale trochę to wygląda tak, jakbym gadał z kimś, kto sobie założył, że kolor żółty będzie nazywać fioletowym i dobiera jakieś pokrętne argumenty dlaczego tak a nie inaczej. No co ja mam Ci chłopie powiedzieć? Że dla mnie Twoje argumenty typu "jego talent to już kilkanaście milionów" lub "poznał smak LM" są zwyczajnie puste? Widocznie właściciele możnych klubów nie podzielają Twojego stosunku do De Sciglio, skoro nie rzucają się na niego jak choćby na Pogbę.

Zresztą, to trochę taka dyskusja jak na kabaretowej scenie. Ciekawe, czy kibice hiszpańskiej piłki debatują, dlaczego Koke jest warty fortunę, a Alberto Moreno, swoją drogą o wiele lepiej prezentujący się od De Sciglio, jest wyceniany na 1/4 wartości pomocnika Atletico.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 15:30

pumex@
Rynek zwariował, także jeżeli Pogba za 70mln, to jeżeli ktoś pisze o 11-12mlna za De Sciglio ro naprawdę ręce opadają, ja pewnie z tymi 30mln przesadziłem, ale podałem absolutnie maksymalną cenę za jaką byłoby go warto kupić po dobrym mundialu. Chyba wszyscy się zgodzą,że ciężej o dobrego lewego obrońcę niż środkowego pomocnika.
Jeżeli za takiego Lulicia Lazio woła 18mln, to czy ktoś o zdrowych zmysłach na prawdę jest wstanie uwierzyć,ze Milan zawoła za De Sciglio 11-12mln?
Sorry ale to jest bardziej śmieszne niż te moje 30mln.
U Mattii problemem są w ostatnim czasie kontuzję dlatego nie ma plotek łączących go z innymi klubami zresztą to tylko plotki.
Wiadomo,że jest problem z kontuzjami, ale kto w Milanie kontuzji nie łapie :)
Chłopak jedzie na mundial Prandelli w niego wierzy, pewnie będzie grał w 11, wiadomo konkurencji praktycznie nie ma, ale nigdy Cesare nie zawiódł, no i już pokazał,ze grać w piłkę potrafi a to,że jest nieregularny to normalne, bo nie am gracza, który by cały sezon grał na wysokim poziom tym bardziej mającego niewiele ponad 20 lat.
U Pogby też wyceniany jest talent, bo tak naprawdę on nie jest liderem ani Juve ani nawet naszej pomocy, także wycena talentu De Sciglio jak najbardziej, z LM to był tylko dodatek :)

Arbuzini@
No tak bo Newcastle to wielki rywal Interu, Willems w słabej Eredivisie wcale tak nie wymiata, bo jego gra w defensywie tam czasem wola o pomstę do nieba. Rodriguez to fakt świetny gracz a o Alabie to nawet nie ma co marzyć.


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 15:36

AdiJuve pisze: Wiesz,ze podobne argumenty mogę wysnuć co do Pogby, bo on też gra w kratkę, gra głównie dlatego,ze inni łapali kontuzję, on nie grał bo był aż tak dobry tylko po prostu nie miał kto grać za niego. Często grał kompletną kaszą, ale dla Was 70mln to jest normalna cena za niego?
Owszem, Pogba gra w kratkę, ale mimo to ma na swoją obronę różne rzeczy. Bramki, asysty, tytuły MoTMa. Pogba potrafił być decydujący w wielu momentach sezonu. De Sciglio po tym sezonie nie bronią ani statystyki, ani jego gra, ani żadne osiągnięcia. Chłopak zagrał może tak z 3 mecze powyżej poziomu Peluso, a to zdecydowanie za mało. Oczywiście, po części winą jest to, że nie mógł złapać rytmu gry przez kontuzję, ale to go broni tylko na pierwszy rzut oka. Jeśli chłopak w wieku 21 lat gra 16 spotkań w sezonie, to to nie jest zbyt dobry prognostyk. A to, że Pogba nie grał, bo był tak dobry, tylko dlatego, że inni mieli kontuzję mnie zastanawia- dlaczego Marchisio, któremu piła siedziała w drugiej części sezonu, tyle siedział na ławce skoro Pogba był denny?
A na cenę Pogby wpływają jeszcze trzy czynniki- po pierwsze mówimy tu o chłopaku, który jest uznawany za jednego z największych talentów świata, Mattia nie. Mówimy o piłkarzu, który jest już szykowany na lidera reprezentacji Francji i nadzieję całego narodu. We Włoszech można by może kogoś takiego znaleźć, nawet kilku, ale żadnym z nich nie będzie prawy obrońca Milanu. W cenie zawodnika jest wliczona również jego wartość marketingowa dla klubu.
Po drugie- Pogbą jest konkretne zainteresowanie medialne co najmniej kilku klubów, które winduje jego cenę. Gdyby dziś jako pierwszy zgłosił się Real, a o całej reszcie byłaby cisza, nie wiadomo, czy nawet 40 milionów nie byłoby kwotą dosyć wysoką. W momencie, kiedy istnieje medialny dyskurs licytacji w okół piłkarza (i to dużych klubów), cena wzrasta jak za komuny.
Po trzecie, mamy tu do czynienia z piłkarzem ofensywnym, a za takich płaci się więcej. Jeśli jesteś obrońcą, jesteś uzależniony od swoich kolegów, możesz zagrać świetny mecz i tak dostać 4:0 w czapę. Jeśli jesteś dość dobrym zawodnikiem ofensywnym, to jak zagrasz dobry mecz, możesz w pojedynkę go wygrać
AdiJuve pisze: - jest to gracz Milanu a więc jego cena dla Juve na pewno byłaby większa.
Z Milanem to chyba się zatrzymałeś gdzieś w 2010. Zapowiada się na to, że klub wyda swój budżet transferowy na pozbycie się trenera, który jako tako ich pozbierał do kupy. Nie ma pieniędzy. Nie ma wyników. Nie ma struktur. Wszystko co mają, to historia. Taki klub nie winduje cen, tylko bierze co dają, póki ma to ręce i nogi. Zaporowe ceny to domena klubów ze zdrowymi finansami.

De Sciglio byłby wart może 20-25 milionów przed tym sezonem. Ale skoro pokazał swoją szklaną twarz, jak grał robił to mocno przeciętnie, a Milan jest finansowo jeszcze w ciemniejszej d^% niż przed tym sezonem, to jego cena spadła. Takie niby słabsze Lazio może sobie pozwolić na ochronę cenową Lulicia, bo jego piłkarze zarabiają po 2 miliony rocznie.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 15:48

AdiJuve pisze:Chyba wszyscy się zgodzą,że ciężej o dobrego lewego obrońcę niż środkowego pomocnika.
Strzeliłeś w swoją stopę wybierając argument przeciwko sobie, bo jeśli pozycja wpływa na wycenę zawodnika, to właśnie środkowy pomocnik, jako piłkarz bardziej ofensywny, zazwyczaj jest wyżej wyceniany od obrońcy, co można mnożyć na przykładach niemal bez końca.

Ogólnie Ty dalej piszesz swoje. Masz swoje zdanie i ok, nic mi do tego, tylko zrozum, że Twoje widzimisię to jedno, a realia są inne. Też bym wolałbym wydać 18mln na De Sciglio niż na Lulicia, ale na wycenę zawodnika głównie wpływają jego realne wyczyny boiskowe, a nie domniemany potencjał i tak się składa, że dużo lepszy sezon rozegrał Bośniak. Marquinhos odszedł za 30 baniek z Romy, bo rozegrał stabilny, bardzo dobry sezon, a nie dlatego, że miał ukryty talent. Pastore został sprzedany za 40 baniek, bo rozegrał stabilny, bardzo dobry sezon, a nie dlatego, bo ktoś tam sobie coś ubzdurał.

Kolega wyżej Ci ładnie wyjaśnił, jaki sens ma w obecnej sytuacji porównywanie wartości Pogby do De Sciglio.


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 16:05

Mehehehe pisze:
Arbuzini pisze:Skoro De Sciglio wart jest 30 baniek to ile powinien kosztować Murru :shock: ? A Willems albo Rodriguez? Chyba za mniej niż 45 nie do ruszenia.

Murru bez kontraktu za kilka dni :P
Nie wiedziałem, że Murru kończy się kontrakt za miesiąc! :shock: Jeśli to prawda, to on już dawno powinien być przez nas zaklepany. W ostatnich latach Włosi mają chyba więcej talentów w ofensywie niż defensywie, zwłaszcza wśród bocznych obrońców, a tu taka perła, która w wieku 19 lat ma już sporo udanych występów w Serie A.

Jeśli to prawda, że Kolarov idzie do Bayernu, Coentrao nie chce jednak puścić Real, De Sciglio za drogi, Lulic za drogo wyceniany przez Lazio, to brałbym Adriano z Barcy za te 10-12 mln, do tego Murru za free i mamy dobrego, doświadczonego Adriano w podstawowym, a na ławce młodego, zdolnego i głodnego gdy Włocha. Wówczas Peluso out, a Asamoah do środka. Za 10-12 mln mamy lewą obronę + brakującego nam 5-tego środkowego pomocnika na poziomie.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 20:25

Crunny pisze:brałbym Adriano z Barcy za te 10-12 mln, do tego Murru za free i mamy dobrego, doświadczonego Adriano w podstawowym, a na ławce młodego, zdolnego i głodnego gry Włocha
Nie wygląda to źle. Powiedziałbym nawet, że naprawdę dobrze. Warunki są dwa: primo - Barca puści nam Adriano za te maks 12 mln E, secundo - Murru nie skiśnie nam na ławce. Mając zawodników w takim wieku trzeba robić to co PSG z Maxwellem i Digne, a z tym u Conte może być różnie...

W odwodzie są jeszcze Chiellini oraz Asamoah więc za stosunkowo nieduże pieniądze lewa strona stałaby się jedną z najmniej problematycznych pozycji w drużynie.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 21:24

Zdziwie sie jezeli nasz Beppe nie wykorzysta sytuacji z Murru.

To było by fajne wzmocnienie na ławke.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
MVP

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 listopada 2012
Posty: 237
Rejestracja: 18 listopada 2012

Nieprzeczytany post 29 maja 2014, 21:34

Jezusie kochany, o czym wy gadacie ludzie? :D Młodego z Milanu można wyceniać na 30 kafli i są kluby które tyle zapłacą. Znajdzie się jakiś fan arab jego talentu i da nawet 40 kafli. Jeżeli będą chcieli go naprawdę sprzedać to 15- 20 przyjmą merdając ogonkiem.
Co do Pogby - 80 kafli to jakaś kosmiczna suma. Jeżeli ktoś da tyle za niego tego lata to następnym papieżem będzie Korwin. A nawet jeżeli to prawda to wartość ta jest ustalona przez chętnych na kupno francuza, a nie przez Juve. To znacząca różnica, bo rozumiem, że kwota żądana za De Sciglio jest kwotą wyjściową podawana przez Milan ( no chyba że ktoś sobie wymyślił że jest warty 30 melonów, wtedy zupełnie nie rozumiem po co ta dyskusja). Zresztą jak ktoś słusznie zauważył to my się w tej chwili nawet nim nie interesujemy. No i za Pogbą przemawia jeszcze marketing bo z gościa sie niezła diva w mediach robi.

Co do reszty :
Adriano - nie jestem fanem tego piłkarza. Asa jak jest w formie jest równie dobrym o ile nie lepszym piłkarzem. Jednak za te 10 kafli brałbym jak Leto w Requiemie :) Ale znowu pytanie - czy są jakiekolwiek plotki łączące nas z tym piłkarzem?
Kumpel Vidala z Katalonii - ogólnie ta transferonowela trwa i trwa, chcemy go kupić chyba od roku jak nie dłużej i póki co zero konkretów. Jestem sceptyczny co do jego przyjścia do Juve. Same plotki galotki to za mało abym uwierzył. Podejrzewam że Barca nie chce zejść z ceny, a Juve tych 20 - 30 kafli po prostu nie da.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2519
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 30 maja 2014, 00:11

Mnie w ogole krew jasna zalewa, jak czytam ze takiego Rakiticia, Kszake (nie wiem jak sie to pisze), Shaquiriego, Alexisa czy tez Immobile mozna na lajcie wyciagnac, a nasi zarzadcy maja jakies chore jazdy w glowie i sie rozgladaja za FRAJERAMI z druzyn typu Atalanta czy Udine...


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 30 maja 2014, 00:30

Testy Immobile maja sie odbyc na dniach. 19.5 miliona, z czego dostaniemy polowe. Moim zdaniem, przy naszym stylu gry i Conte, trzeba ten deal zaakceptowac. 10m zarobic a stracic, to w sumie daje 20m euro. I tyle bysmy byli stratni (nie liczac kontraktu), gdybysmy chcieli chlopaka sciagnac do siebie.

W zamian przypuszczalnie bedziemy mieli Morate, ktorego chce trener, ktory swietnie zaprezentowal sie na mlodziezowych ME w Izraelu, ktory pasuje charakterystyka do naszego stylu gry. Oby nam takie roszady wyszly na dobre. Chociaz osobiscie, jak juz pisalem pare razy, nie rozumiem tej podniety Hiszpanem. Ale tez nie ogladam prawie w ogole Realu w lidze, wiec nie jestem najlepsza osoba do wypowiadania sie na ten temat.

Jutro tez odbedzie sie spotkanie w sprawie Gabbiadiniego, bo tak jak juz wiecie z glownej, sa pewne watpliwosci, czy chlopak otrzymalby odpowiednia ilosc czasu na boisku.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 30 maja 2014, 00:38

Adrian27th pisze:Zdziwie sie jezeli nasz Beppe nie wykorzysta sytuacji z Murru.
a ja niestety nie, może nie pasuje do "projektu" heh


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
Zablokowany