Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Morgesztern

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2014
Posty: 452
Rejestracja: 15 lipca 2014

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2015, 14:04

Sneijder to całkiem spoko propozycja. Szkoda tylko, że w LM nam nie pomoże. To samo Shaquiri :cry:. Znając naszych skończy się na Diamantim, który byłby spoko na ławkę, ale musiałoby to wglądać tak: kupno Holendra (pierwszy skład) + Diamanti (ława), co niestety jest nierealne. Chyba, że opchnęliby Giovinco albo Pepe, lecz to tylko gdybanie...


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2015, 14:11

Z kolei na polskiej stronie Bayernu piszą że Juve daje w styczniu 19mln za Szakiriego...


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2523
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2015, 14:17

gucio_juve pisze:
Jacky pisze:Nemanja Matic, Matija Nastasic. Jesli Milan zabierze nam takiego obronce, to... nie wiem :( Juz nam Meneza podebrali i jak on gra - kazdy wie.
Jeżeli mogę wtrącić, to Nastasić już zaklepany przez Schalke. Transfer pewny, czeka na ogłoszenie.
Wszystko zepsules! ;(
gucio_juve pisze:Pierwsi do odejścia to Sissoko
Gdybysmy tak nie musieli wykupywac Pereyry i odpalili latem Pirlo... :whistle:
gucio_juve pisze: i Cisse.
I to jest wlasciwy czlowiek od zdobywania bramek :bravo:
19 pisze:Jeśli sytuacja Szwajcara w Bayernie się nie zmieni to w lecie są szanse na jego transfer do Juve.
Paradoksalnie nie. Jesli jego sytuacja sie nie zmieni, to latem bedzie raz tak wiecej chetnych na niego zespolow, niz jest teraz. Co to oznacza, chyba wszyscy wiemy. #brakszarikawjuvepozdro
jakku1 pisze:- Shaqirim interesuja sie na te chwile trzy kluby. My, Liverpool oraz Inter. Nasza oferta to... uwaga, uwaga, 3m euro wypozyczenia + 12m za transfer definitywny w lecie
Jesli naprawde nie mamy na niego tych 20mln. to nie osmieszajmy sie w oczach Bayernu takimi propozycjami i wcale o niego nie pytajmy.
jakku1 pisze:Wszystkie wynalazki pokroju Ben-Arfy podobno zupelnie odpadaja. To samo zreszta dotyczy np. Lavezziego. Allegri chce koniecznie pilkarza, ktory bedzie mogl grac z powodzeniem na srodku. Tradycyjny skrzydlowy ograniczalby nas do gry 3 z przodu, czyli 433.

Najbardziej odpowiada mu Shaqiri, ale Sneijder na chwile obecna jak na moje oko to jest bardziej prawdopodobne nazwisko.
A ja uwazam, ze Shaq wlasnie najlepiej wyglada w 433 na skrzydle ataku. Ale decyzja nalezy do trenera.

Skoro jestesmy juz na polmetku sezonu, to pokusze sie o subiektywnie-obiektywna :prochno: dotychczasową ocene letniego mercato. Jedziemy:
- Marrone - gosciu wziety z braku laku, czy tez zostal z braku ofert. Pozniej sie polamal. Ogolnie chyba go nie chcielismy. Brak oceny
- Evra - chwile przed jego przyjsciem do nas, byl on dostepny za free. Marotta tego nie wykorzystal i jak go bralismy, trzeba bylo dac za niego poltorej banki, co w naszej sytuacji finansowej nie bylo korzystne. Co do samego grajka, to ja osobiscie liczylem, ze bedzie to najlepszy letni transfer. Niestety. Gosciu jest padaką, jego dobre interwencje w obronie mozna policzyc na palcach jednej reki, a jego dobre zagrania w ofensywie na palcach dwoch rąk (ewentualnie wspomagajac sie stopami). FAIL
- Pereyra - kwota za chlopa, w stosunku do tego co pokazuje, tragiczna. A ten obowiazkowy wykup - tragikomiczny. Wiadomo, ze pozycja trequartisty, to nie jego brocha i za to nie ma go co oceniac, no ale zeby zawodowy pilkarz nie potrafil trafic w swiatlo 7metrowej bramki, to zakrawa na kpine. Wszyscy widzieli w nim zastepce Vidala, ale chyba tylko z tego wzgledu, ze z daleka sa fizjonomicznie podobni. Jesli chodzi o jego gre na pomocy, to do poprawienia/nauczenia sie w defensywie ma jeszcze dosyc duzo. Niestety FAIL
- Romulo - czlowiek-kontuzja. Niepotrzebne zawracanie sobie nim gitary. Brak oceny.
- Coman - mlody. Za mlody na pierwszy sklad Juve, ale wiadomo - to byla okazja na darmowego talenciaka i trzeba bylo ja wykorzystac. Gdyby byly drugie druzyny w nizszych ligach, spokojnie moglby sie tam ogrywac, a tak obecnie gra malutko, a jesli go wypozyczymy, to sie zakisi u jakichs cieniasow, jak np. Ekdal czy Sorensen. Fajny transfer. PASS
- Morata - bylem jego chyba najwiekszym hejterem na forumku w momencie przyjscia (wypadkowa skladowych cena/umiejetnosci). Pozniej jakos mi przeszlo (aczkolwiek nadal uwazalem, ze nie byl wart tych 20mln.), bo na tle kloca Llorente (tak wiem, gra dla druzyny, zastawia sie, odgrywa, bla bla bla :ziewek: ) mlody Hiszpan wyglada niczym napalony mustang! Szybki, zwinny, pokiwa, wezmie na obieg przeciwnika, strzeli gola itp. itd. Coz z tego, skoro to wszystko ze slabeuszami. Jak przychodzi co do czego i na przeciwko Alvaro staje ktos, kto w miare wie jak sie gra w pilke nozna, to nasz as nie potrafi nawet oddac dobrego strzalu w swiatlo bramki. FAIL

OCENA: mierny (w nowym nazewnictwie dop).
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2015, 21:23 przez BlackJacky, łącznie zmieniany 1 raz.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2015, 14:27

Też uważam że ostatnie transfery po połowie sezonu można uznać za bardzo słabe.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2015, 14:35

Podobają mi się plotki o Diamantim. Taki zmiennik to byłby skarb. A - jakby dobrze wyglądał fizycznie - wcale nie byłby skazany na ławkę.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2015, 14:39

Nie dziwię się Conte, że jak zobaczył te plany transferowe, to wziął i zrezygnował :smile: gramy tym samym składem, co rok temu, tylko Pereyra często wchodzi, żeby pobiegać tu i tam bez większych efektów.


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2015, 14:39

sebatiaen pisze:Też uważam że ostatnie transfery po połowie sezonu można uznać za bardzo słabe.
W żadnym przypadku nie wzmocniły Juventusu, jedynie dokupili zawodników na ławkę, do rotacji. Jakoś nie uśmiecha mi się wizja Snijdera w Juve, już wolałbym Guarina. Silniejszy w barach, szybszy co wykorzystuje w dryblingu. Holender zdaje mi się być bardziej statycznym, a w drużynie jest już kilku takich kreatorów.
Łukasz pisze:Podobają mi się plotki o Diamantim. Taki zmiennik to byłby skarb. A - jakby dobrze wyglądał fizycznie - wcale nie byłby skazany na ławkę.
Pierwsza para atakujących dochodzi 30 bądź już ją ma. To już lepiej ciułać kasę Gabbiadiniego. Równie precyzyjna lewa noga.


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2015, 15:04

annihilator1988 pisze:To już lepiej ciułać kasę Gabbiadiniego. Równie precyzyjna lewa noga.
On już tą lewą nogą jest w Napoli.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2015, 15:08

Jesli prawda jest, ze oferujemy za Szwajcara tak smieszne pieniadze... Niech nasi dadza sobie spokoj, bo beke w Bayernie beda mieli przednia. Lepiej bylo wziac Morate za 20 mln... Sneijder to nadal dobry gracz, ale martwi jego wiek. To kolejny z graczy, ktorzy pograja u nas z 3 sezony. Zreszta fakt, ze on sqm zgodzil sie rzekomo na transfer do nas kompletnie niczego nie zmienia, bo Marotta zaoferuje Turkom z 4 banki i bedzie po jablkach.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2015, 15:11

Ouh_yeah pisze:Nie dziwię się Conte, że jak zobaczył te plany transferowe, to wziął i zrezygnował :smile: gramy tym samym składem, co rok temu, tylko Pereyra często wchodzi, żeby pobiegać tu i tam bez większych efektów.
Jak widać dało się jednak jeszcze tchnąć ducha w tę drużynę - wystarczyła zmiana systemu, a nie połowy składu. I to wszystko z trenerem, któremu do topu trochę brakuje. Co do naszych okienek transferowych to tak jakoś już mamy, że jednego roku udaje się kupować sensownych zawodników do pierwszego składu, a kolejnego na ławkę i tak koło się zamyka. Żeby było zabawniej ci zawodnicy, którzy znajdują sobie miejsce w pierwszej 11 są przeważnie tańsi. Ciężko być zadowolonym z tego co dostaliśmy w czerwcu i miło by było gdyby jednak w lecie po raz kolejny tradycji stało się zadość. Samo ściągnięcie Ruganiego i Berardiego zapowiada dość dobre okienko, a mocny lewy obrońca, przy tym jak wygląda obecnie rynek zawodników na tę pozycję, nie jest już luksusem tylko dla najbogatszych.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2015, 15:36

Łukasz pisze:On już tą lewą nogą jest w Napoli.
To raz. Dwa - do kreowania gry to on się nie nadaje. Trzy - do Juventusu nigdy mu się chyba jakoś nie paliło, jak przychodząc miałby robić łaskę, to niech śmiga do tego Neapolu. Przechodzi od jednego filmowca do drugiego, Benvenuti al Sud :smile:
sebatiaen pisze:Ja już tracę nadzieję na by ten klub kiedyś dokonał konkretnego transferu do do ofensywy.
Obrazek

Dziwi mnie, że niektórzy są zaskoczeni wysokością pierwszej oferty za Shaqiriego. W przypadku Sneijdera szkoda, że jest zablokowany na grę w LM, bo właśnie tam potrzeba nam zrobić różnicę. Przy Diamantim jest ten problem, że nie wiadomo, czy po tym roku w Chinach on jeszcze jest w stanie biegać. Z Guarinem żadne poważne źródło nas chyba nie łączy, i dobrze. O ile jeszcze w 3-5-2 Conte jako b2b mógłby on mieć jakiś sens, tak u Allegriego za napastnikami go nie chcę.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2015, 15:56

Z Interu to tylko na Kovacicia powinniśmy patrzeć jeśli rozważać zawodników w kontekście pierwszego składu.


Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2015, 17:28

Abstrahując od naszego budżetu to chyba niektórzy nie wiedza jak się prowadzi negocjacje. Jak chcesz coś kupić to zawsze zaczynasz z ofertą niższą od "zakładanej" aby było miejsce na ustępstwa, no chyba że jest się szejkiem i parę drobnych więcej nie robi ci różnicy. A co do samego Szwajcara to wydaje mi się że jest za dobry aby było nas na niego stać zwłaszcza w zimowym okienku. Bardziej potrzeba nam obrońcę który mógłby grać na obu bokach ze wskazaniem na lewą.


Od kołyski aż po grób zapatrzony w jeden klub.
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2015, 17:31

Po co nam boczny obrońca jak nie mamy of. pomocnika i gra z przodu kuleje?
chcesz naprawdę kolejnego obrońce po to żeby tracić tak samo mało bramek co teraz czyli nic nie zmienić i patrzeć na nieporadność naszych z przodu?
[/list]


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2015, 17:53

Według SKY Sneijder nie dostaje od Galaty pensji od 2-3 miechów. Do tej pory nie mogę się nadziwić jak nawet po takich zmianach przepisów takie przekręty mogą grać normalnie jak gdyby nigdy nic w europejskich pucharach. W normalnym świecie Holender powinien być już wolnym zawodnikiem jak i każdy inny, któremu nie płacą a kebaby popłynąć z pucharów. W obecnej szarej rzeczywistości pewnie żadnych konsekwencji nie będzie a Turasy nawet nie płacąc pensji będą sobie krzyczeć za piłkarzy ceny z kosmosu.

A co do naszej oferty za Shaqiriego, jeśli ktoś się naprawdę dziwi jej wysokością to chyba zaczął kibicować niedawno. Jedyne przypadki w niedalekiej przeszłości gdzie w zimie wykładaliśmy większe pieniądze to kontuzje ważnych piłkarzy z pierwszego składu (Matri, wcześniej Momo Sissoko bodaj). Reszta to były tanie uzupełnienia składu albo okazje na jakieś tanie wypożyczenia itp.


Zablokowany