Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 18:46

blackadder pisze:Nie zapominajmy że budujemy Continassę, i to jest wydatek pewnie kilkudziesięciu milionów.
...340 milionów €, jeśli dobrze pamiętam :wink: Edit: oo, już mnie uprzedzili.
bendzamin pisze:
pumex pisze:A do którego interesu piłkarskiego nie trzeba dokładać? Mam na myśli taki nastawiony na trofea? Bayern?
No nie wiem, na przykład taki Real Madryt w ostatnich latach osiągał zysk i to taki solidny, rzędu kilkudziesięciu milionów euro, Manchester United to samo, Bayern sam wymieniłeś. To są kluby bez sugar daddies, tak jak i my.
Real i United osiągały dodatni bilans roczny? Nie chce mi się grzebać, wierzę Ci bendzi na słowo, ale przyznam, że jestem zdziwiony.
blackadder pisze:za zagospodarowanie kawałka ziemi damy 340?!?!?!
Ten kawałek ziemi to bodaj 180 tysięcy metrów kwadratowych :wink:
Ostatnio zmieniony 06 sierpnia 2014, 18:53 przez pumex, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 18:49

To my za stadion daliśmy 140mln, z czego 80 od sponsora, a za zagospodarowanie kawałka ziemi damy 340?!?!?! To my się nie mamy prawa dziwić że pieniędzy nie ma. Przecież cały grunt na 99 lat kosztował nas chyba 14mln.
grusio pisze:
blackadder pisze:[...]a jesteśmy w o tyle dobrej sytuacji że za 1/8 LM dostaniemy więcej niż angielski zespół za półfinał.
Właśnie. Na jakiej zasadzie to działa? Bo już słyszałem o tym, ale nadal nie wiem skąd to się bierze. :think:
Serie A ma po Premier League najwyższą umowę z praw telewizyjnych, lecz bardziej faworyzującą mocne zespoły. W Premier League kasa dzieli się na 4 zespoły, w Serie A na 3. Nie pamiętam dokładnie od czego to wszystko zależy, ale mniej więcej tak to wygląda.
pumex pisze:
blackadder pisze:za zagospodarowanie kawałka ziemi damy 340?!?!?!
Ten kawałek ziemi to bodaj 180 tysięcy metrów kwadratowych :wink:
No ok, ale ten obszar zajmuje w przybliżeniu tyle co stadion i wszystko co powstało dookoła przy jego budowie.
Obrazek

Stadion na 42000 ludzi z centrum handlowym, muzeum itp w środku - 140mln. Parę budynków, 3 boiska, spa - 340mln? coś mi nie pasuje..


Obrazek
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 19:14

Adrian27th pisze:
fazzi pisze:drugiej połowie już jest strata bo wypłaca się pensje itp.
Tu masz raport za rok finansowy 12/13

Przypominasz dziecko z podstawówki, które nie rozumie i niee może pogodzić się z faktem, iż rodziców nie stać na kupienie mu nowej zabawki
Wydaje mi się że nie jesteś w życiowej pozycji by nazywać mnie dzieckiem z podstawówki jeżeli chodzi o kwestie pieniędzy wiec zamilcz.

Raport który wstawiłeś zawiera zakupy zawodników na sezon 13/14, a tam wydalismy wiecej niz sprzedaliśmy.
A to dobre :rotfl: Naprawdę nie rozumiesz co znaczy "annual financial report" ( bo tak jest podpisany ten dokument )?? Jak nie to sprawdź w słowniku. Na stronie 79 masz income statment, czyli inaczej rachunek zysków i strat. Nie brnij, bo nie wiesz co mówisz, a tylko się pogrążasz. Jesteś ignorantem w temacie, a próbujesz się wymądrzać i pouczać innych.
Adrian27th pisze: Zarabiamy najwiecej,mamy najwieksze kontrakty sponsorskie,swój stadion, etc. a wydajemy tyle co Lazio czy Udinese.

Po prostu coś tu nie gra.
Myślę, że to Agnelli z Marottą trolują kibiców dla jaj. Kasa jest, ale co tam, tak będzie śmieszniej.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 19:36

Ja wcale się nie dziwię, że nie ma kasy - trudno w tej chwili nie możemy rywalizować z najbardziej medialnymi zespołami na świecie.

Widocznie taki jest plan za zarządu. Ja jestem w miarę zadowolony z transferów. Jakby udało się ściągnąć ciekawego napastnika to byłoby świetnie.

Natasic+cofnięty napastnik i byłoby to bardzo dobre mercato

- odmłodzenie składu
- zwiększenie ogromne głębi składu

Na Serie A i 1/8 nawet 1/4 LM nas stać z tym składem, który mamy.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 20:07

pumex pisze:Real i United osiągały dodatni bilans roczny? Nie chce mi się grzebać, wierzę Ci bendzi na słowo, ale przyznam, że jestem zdziwiony.
Sprawozdanie United już zamknąłem, ale Realu jeszcze mam pod ręką (klik, to są dane z 12/13, na 13/14 to jest zysk przewidywany). Przyznam szczerze, że też mnie to zdziwiło, bo obraz takiego Realu w mediach jest wykreowany na skarbonkę bez dna itp., a oni owszem, jakiś czas temu zadłużyli się dość mocno, ale teraz z tego wychodzą - w 2009 roku byli zadłużeni na 327 mln € i co roku zmniejszają tę kwotę, w 2013 roku to było już 91 mln €.
fazzi pisze:Myślę, że to Agnelli z Marottą trolują kibiców dla jaj. Kasa jest, ale co tam, tak będzie śmieszniej.
:ok:


Obrazek
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 20:17

bendzamin pisze:
pumex pisze:Real i United osiągały dodatni bilans roczny? Nie chce mi się grzebać, wierzę Ci bendzi na słowo, ale przyznam, że jestem zdziwiony.
Sprawozdanie United już zamknąłem, ale Realu jeszcze mam pod ręką (klik, to są dane z 12/13, na 13/14 to jest zysk przewidywany). Przyznam szczerze, że też mnie to zdziwiło, bo obraz takiego Realu w mediach jest wykreowany na skarbonkę bez dna itp., a oni owszem, jakiś czas temu zadłużyli się dość mocno, ale teraz z tego wychodzą - w 2009 roku byli zadłużeni na 327 mln € i co roku zmniejszają tę kwotę, w 2013 roku to było już 91 mln €.
Kluby jak Real, Barca czy United już dawno zaczęły bilansować budżety. Zresztą majac przychody po 500mln nie jest aż taka sztuka. Taki Real np. otrzeźwiał w końcu i przestał oddawać niechcianych piłkarzy za bezcen ( fuck :/ ). Bayern np. od kilkunastu lat nie zanotował ani jednej ( !!!!!! ) straty na koniec sezonu. Tą drogą, powoli, ale jak na niemców przystało, konsekwentnie, budowali swoją obecną potęgę i siłę finansową. I tą drogą zapewne nasz zarząd planuje podążać, ku rozczarowaniu kibiców ( zwłaszcza jednego na JP, który próbuje zaklinać rzeczywistość), bo to długa i mozolna droga.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 21:16

Jacky pisze:
Zaluje, ze Marotta przed Mistrzostwami nie wpadl do Barcy z konkretna oferta ok. 25baniek, tylko sie osmieszal jakimis 18... Byc moze mielibysmy teraz dwoch topowych Chilijczykow w teamie.
Jesteś chyba trochę naiwny myśląc, że gdyby Marotta zaoferował taką sumę, to Barcelona by się zgodziła. Przypomnę tylko, że Sanchez był wg wielu najlepszym zawodnikiem tego klubu w ubiegłym sezonie i nie kupili go z Udinese za 25 milionów.


Jeśli Allegri myśli nad graniem 4-3-1-2, to chciałbym zobaczyć taki skład: Buffon - Evra, Chiellini, Barzagli/Bonucci, Lichtsteiner - Marchisio, Pirlo, Vidal - Pogba - Tevez, Llorente. Pogba ma wszelkie predyspozycje do tego, by tak jak Yaya Toure przejść z gry z tyłu na ofensywnego pomocnika. Pierwszy do gry z ławki w pomocy - Asamoah, niezwykle wartościowy zmiennik.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 21:32

Allegru próbuje Comana na pozycji napastnika i chyba tak go traktuje w swojej talii. Ciekawe czy oszczędności i dobra forma Francuza sprawią, że obędziemy się bez transferu nowego napastnika? :whistle:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 22:53

Mustafi oficjalnie w Valencii. Więc on odpada z grona naszych potencjalnych CB.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 22:57

Tevez dzisiaj zagrał troche bardziej z tyłu.
Poczekajmy na sparing z Milanem, wtedy będzie można więcej ocenić.


Haris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2014
Posty: 368
Rejestracja: 11 lipca 2014

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2014, 00:46

Osvaldo w Interze :prochno:


Od kołyski, aż po grób Stara Dama to mój klub! Forza Juve! <3
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2014, 03:45

Sturaro wyleczył kostkę i gra w sparingach, czy Marotta wydał ponad 25 baniek na połamańców :think: ? Dziwny był ten deal, ale skoro kibice Gryfów uważają go za duży talent, a nam było bardzo śpieszno po jego podpis, to może chłopak się zwróci z nawiązką.

Patrze tak sobie na dyskusje na temat sprawozdań finansowych, rozmowy o nowych kontraktach sponsorskich oraz nasze wypożyczenia z opcją wykupu i dochodzę do takiego wniosku. Tego lata nie odejdzie już żaden kluczowy zawodnik, ale za rok najprawdopodobniej pożegnamy Ryśka i kogoś na kim będzie można zbić większy szmalec.


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2014, 09:36

Dzisiaj oficjalnie fiat po 115 latach opuszcza włochy


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2014, 09:45

sebatiaen pisze:Dzisiaj oficjalnie fiat po 115 latach opuszcza włochy
Włosi się doigrali bo będzie miało to skutki ekonomiczne dla Włoch i samego Turynu...ten krok wcale nie dziwi a o opuszczeniu kraju przez Fiata było wiadomo od dawna...sztywne, beznadziejne prawo, niezrozumiały system podatkowy i korupcja niszczą włoską gospodarkę ( rządy Berlusconiego były gwoździem do trumny ) jak i sam futbol...przez to Włochy jak i Serie A znajduje się w tym miejscu w jakim się znajduje...ten ruch powinien dać do myślenia włoskim urzędasom ale szczerze wątpię w to, że tak będzie... :!:


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2014, 10:55

Juventus are in the market for a big striker and have made three offers; A &#8364;2m loan deal plus a &#8364;6m ownership option for Javier Hernandez, &#8364;2m plus &#8364;13m for Ezequiel Lavezzi and &#8364;17m for Stevan Jovetic, though Man Ciy want &#8364;25m.

Ze niby rzucamy sie na głębokie wody, i chcemy jakiegos 'top'a'?

Ciekawe,ciekawe..


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Zablokowany