Nicolas Anelka

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2013, 13:59

dawid91 pisze: Pisałem o Fiacie czyli firmie w której słaba sytuacja odbija się czkawką w Juventusie. Piszesz, że to mało kasy, a jednak zdecydowali się zwalniać tylu ludzi. Napiszę nawet wiecej, taki Anelka ma realną szansę zarobić 800tys Euro, a Del Piero pobierał 1mln Euro i było to za dużo, wiec jak to jest z tą kasą w końcu? Niby dla nich to nic, a jednak coś?
I chyba nie trzeba mówić, że doświadczenie i w ogóle całokształt Alexa przydałby się bardziej w szatni niż... Anelka. Bo widzę, że niektórzy chcą mu dopiąć taką łatkę.
Ty naprawdę myślisz, że to co dzieje się w Juventusie ma jakikolwiek wpływ na takiego giganta jakim jest Fiat? Naiwny jesteś czy po prostu młody?
DP pobierał 1mln. pensji? Ciekawe rzeczy, bardzo ciekawe.
Łyko pisze: Apropo jedzenia, kiedy wpadniesz do szwagra na kiełbe z grilla?
Moja stara kupiła pyszną białą kiełbaskę w biedronie na promocji - co prawda data ważności już dawno minęła, ale smak niezapomniany. Kupię więcej następnym razem, żebyś spróbował szwagier. W ten weekend grilluje ze Stjepanem i Muńkiem, ale w następny jestem u Ciebie.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2013, 14:08

Szkoda. Jeśli mielibyśmy faktycznie kogoś szukać na tego piątego napastnika to trzeba było znowu zakręcić się koło Toniego, pogadać z Di Vaio. Anelka to piłkarz wypalony od kilku już lat. Nie potrafi zaskakiwać. Pozytywnie oczywiście.


Obrazek
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2013, 14:18

A po co Toni miałby przychodzić do Juve, skoro w Fiorentinie jest blizej pierwszego składu ( a w sumie to ma tam pierwszy skład tak na prawdę ). Robicie afere, a jest to mało istotny ruch.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2013, 14:45

Marat87 pisze:Pomijając bzdurność takiego rozumowania ( już Lypsky napisał dostatecznie dużo ), to nawet gdyby tą kasę zaoszczędzić, to pozostałaby ona nadal w klubie, bo to nie Fiat ją daje...
No dobra, nie pisałem tego całkiem serio, chciałem pokazać, że 600tys. Euro to nie jest tyle co nic, bo nie jest i to tym bardziej dla Juventusu.
Nikt tak o dla jaj za darmo komuś kasy nie da, będą płacić Anelce i pewnie wymagać.

A kto twoim zdaniem daje kasę? No dobra może nie bezpośrednio fiat, tylko ten śmieszny Exor. Myślisz, że Juventus pozostał na tak wysokim poziomie po Calciopoli gdyby nie Elkann i kasa pompowana w ten klub? Z czego? Z tych transmisji? Z 20tys sprzedanych biletów na Stadio Olimpico? Ze sponsorów czy z sukcesów których by nie było? No bez jaj.
Kasę dalej pompują w ten klub. Na pewno Fiat jest bliższy Juventusowi niż kurna sawanny z lwami i murzynami w Afryce z przykładu Lypskiego :P
Lypsky pisze:Ty naprawdę myślisz, że to co dzieje się w Juventusie ma jakikolwiek wpływ na takiego giganta jakim jest Fiat? Naiwny jesteś czy po prostu młody?
Myślę dokładnie na odwrót.
Lypsky pisze:DP pobierał 1mln. pensji? Ciekawe rzeczy, bardzo ciekawe.
A ile miał na tym kontrakcie in blanco?


FORZA JUVE!!!
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2013, 14:51

To nie myśl i sprawdź sobie zarobki DP, a dopiero później wydawaj osądy.
dawid91 pisze:Na pewno Fiat jest bliższy Juventusowi niż kurna sawanny z lwami i murzynami w Afryce z przykładu Lypskiego :P
Nie wiem co na to nasze murzyny :>


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2013, 14:54

Lypsky pisze:To nie myśl i sprawdź sobie zarobki DP, a dopiero później wydawaj osądy.
To ile zarabiał? Wiem, że znawcy z tematu mercato mają swoje tajne stronki,ja powoływałem się na swoją pamięć i chyba to mnie zgubiło :doh:


FORZA JUVE!!!
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2013, 15:00

dawid91 pisze:
Lypsky pisze:To nie myśl i sprawdź sobie zarobki DP, a dopiero później wydawaj osądy.
To ile zarabiał? Wiem, że znawcy z tematu mercato mają swoje tajne stronki,ja powoływałem się na swoją pamięć i chyba to mnie zgubiło :doh:
http://www.juvepoland.com/news.php?id=19861
Według tego zestawienia masz rację, ale aż nie chce mi się wierzyć w jego prawdziwość. Byłem pewien, że DP był jednym z najlepiej zarabiających zawodników w zespole. Zwracam honor i przepraszam - mój błąd.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2013, 15:05

W tym ostatnim kontrakcie faktycznie miał milion ale prędzej zgarniał ponad 4. Zresztą nie ma już co ukrywać - ten ostatni kontrakt to był taki z litości bardziej. Przecież rozmowy się przeciągały (albo w ogóle ich nie było), Conte nie widział go kompletnie w drużynie, Agnelli i Marotta też nie bardzo. W końcu kiedy Alex (trochę pod publiczkę) ogłosił, że podpisze wszystko co mu zaproponują, uznali że dadzą mu jeszcze ten jeden, ostatni rok na nowym stadionie - przy okazji oferując najniższą możliwą stawkę, poniżej miliona zarabiają głównie dzieciaki i trzeci bramkarz (teraz już nawet De Ceglie ma 1,2).
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 15:09 przez Ouh_yeah, łącznie zmieniany 1 raz.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2013, 15:09

Przecież Alex podpisał przed ostatnim sezonem nową umowę "in blanco", a włodarze wpisali potem odpowiednią sumę :wink:

Dawid, to kto niby zgodziłby się przyjść za mniej niż pół miliona, przy ryzyku, że będzie piątym napastnikiem? Na pewno nikt lepszy nawet od Anelki bez formy. Jakby przyszedł Rocchi który zasilił Inter byłbyś zadowolony? Może Irek "Żelą"? To są grosze tak na prawdę, nie wiem po co się tu na siłę czepiać.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2013, 15:23

Lypsky pisze:To nie myśl i sprawdź sobie zarobki DP, a dopiero później wydawaj osądy.
Lypsky pisze:Byłem pewien, że DP był jednym z najlepiej zarabiających zawodników w zespole. Zwracam honor i przepraszam - mój błąd.
:smile:
Marat87 pisze:Dawid, to kto niby zgodziłby się przyjść za mniej niż pół miliona, przy ryzyku, że będzie piątym napastnikiem? Na pewno nikt lepszy nawet od Anelki bez formy. Jakby przyszedł Rocchi który zasilił Inter byłbyś zadowolony? Może Irek "Żelą"? To są grosze tak na prawdę, nie wiem po co się tu na siłę czepiać.
Chodzi mi o to, że nikt nie powinien przyjść. Mamy czterech napastników z czego jeden w ogóle nie gra, bo odpalił coś asystentowi trenera.
W razie kontuzji (Vucinica i Giovinco) moglibyśmy przejść na grę jednym napastnikiem. Czterech raczej się nie wykruszy. Równie dobrze może wykruszyć się pięciu, lepiej być optymistą :prochno:


FORZA JUVE!!!
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2013, 15:27

dawid91 pisze:
A kto twoim zdaniem daje kasę? No dobra może nie bezpośrednio fiat, tylko ten śmieszny Exor. Myślisz, że Juventus pozostał na tak wysokim poziomie po Calciopoli gdyby nie Elkann i kasa pompowana w ten klub? Z czego? Z tych transmisji? Z 20tys sprzedanych biletów na Stadio Olimpico? Ze sponsorów czy z sukcesów których by nie było? No bez jaj.
Kasę dalej pompują w ten klub. Na pewno Fiat jest bliższy Juventusowi niż kurna sawanny z lwami i murzynami w Afryce z przykładu Lypskiego
Mylisz się. Exor relatywnie autonomicznie traktuje Juventus. 20-30 tysięcy sprzedanych biletów na Olimpico to wciąż ~500 tysięcy do kabzy. Transmisje za grę w Serie A to wtedy była kwota rzędu 30-40 milionów euro rocznie. Sponsorzy też coś wrzucali, a i Liga Mistrzów swoje robiła.
No, ale przede wszystkim- renoma Juventusu nawet jeśli została naruszona, to wciąż była duża. Opcje udziału w "zagraj z Chińcykami za Milion", sprzedaż akcesoriów na całym świecie, i takie tam.
Exor musiał nam rzucać mamonę ze dwa razy, od awansu do Serie A. I, jeśli się nie mylę, były to nieoprocentowane pożyczki, a nie po prostu wrzucenie funduszy. Z tego ostatniego słynął we Włoszech tylko Silvio Bunga Bunga, dopóki nie zorientował się dwa lata temu, że czasy mlekiem i miodem płynące się skończyły.


No właśnie, mieliśmy 5 napastników, a tu nagle z Lazio mógł wyjść jeden z nich...
Conte chce mieć piątkę, Conte musi dostać piątkę, koniec, kropka.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 15:34 przez SKAr7, łącznie zmieniany 1 raz.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2013, 15:29

I w decydującym dla sezonu momencie, Conte ma nagle zmieniać ustawienie, bo szkoda śmiesznej sumki ( w perspektywie całego budżetu ) na jednego gracza? To by mogła być spektakularna wpadka...

EDIT: O właśnie kolega wyżej mi przypomniał, przecież na pensje Anelki to zarobimy samym meczem z Celticiem, albo z jakimś odwiecznym rywalem ( Fiorentina, Milan nam zostały ).


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2013, 15:38

SKAr7 pisze:
dawid91 pisze:
A kto twoim zdaniem daje kasę? No dobra może nie bezpośrednio fiat, tylko ten śmieszny Exor. Myślisz, że Juventus pozostał na tak wysokim poziomie po Calciopoli gdyby nie Elkann i kasa pompowana w ten klub? Z czego? Z tych transmisji? Z 20tys sprzedanych biletów na Stadio Olimpico? Ze sponsorów czy z sukcesów których by nie było? No bez jaj.
Kasę dalej pompują w ten klub. Na pewno Fiat jest bliższy Juventusowi niż kurna sawanny z lwami i murzynami w Afryce z przykładu Lypskiego
Mylisz się. Exor relatywnie autonomicznie traktuje Juventus. 20-30 tysięcy sprzedanych biletów na Olimpico to wciąż ~500 tysięcy do kabzy. Transmisje za grę w Serie A to wtedy była kwota rzędu 30-40 milionów euro rocznie. Sponsorzy też coś wrzucali, a i Liga Mistrzów swoje robiła.
No, ale przede wszystkim- renoma Juventusu nawet jeśli została naruszona, to wciąż była duża. Opcje udziału w "zagraj z Chińcykami za Milion", sprzedaż akcesoriów na całym świecie, i takie tam.
Exor musiał nam rzucać mamonę ze dwa razy, od awansu do Serie A. I, jeśli się nie mylę, były to nieoprocentowane pożyczki, a nie po prostu wrzucenie funduszy. Z tego ostatniego słynął we Włoszech tylko Silvio Bunga Bunga, dopóki nie zorientował się dwa lata temu, że czasy mlekiem i miodem płynące się skończył 2 lata temu.
Możliwe, nie znam się na tym, powołuję się tylko na newsy. Z tego co wiem, Juventus jest po każdym sezonie chyba dokapitalizowany przez Exor, bo zawsze ma większe wydatki, przynajmniej tak było przed zdobyciem Scudetto. Teraz chyba dalej tak jest, o ile się nie mylę te rankingi przychodów klubów (nie dawno taki chyba był) to sam dochod, a nie bilans czyli dochód minus wydatki.
Jeśli tak jest to logicznie myśląc po prostu Juventus nie ma czym spłacać swoich pożyczek od Elkanna.

Teraz może już tak nie jest, ale te przychody nie są wielkie, raczej zerowe. Na pewno tak było przed ostatnim sezonem, news taki znalazłem z 2011 roku sorki, że na konkurencyjnym portalu, ale pokazuje jak to wyglądało (bilans -100mln euro)
http://www.solojuve.com/komentarze_pras ... _juve.php/
Marat87 pisze:I w decydującym dla sezonu momencie, Conte ma nagle zmieniać ustawienie, bo szkoda śmiesznej sumki ( w perspektywie całego budżetu ) na jednego gracza? To by mogła być spektakularna wpadka...
A skąd wiesz jak będzie grał Anelka? Większość myśli "Będzie piątym napastnikiem i tak nic nie zagra" - No to po cholerę ten Anelka nam potrzebny jak nic nie zagra? Co to za myślenie?
Myślę że ściagnięcie jednego napastnika i upchanie gdzieś pomocnika czy obrońcę nie byłoby wielką rewolucją, a może nawet przyniosło by korzyść (patrz - forma naszych napastników)


FORZA JUVE!!!
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2013, 17:31

Lypsky pisze:U nas będzie miał na pewno większą mobilizację do gry, pytanie jak wygląda jego przygotowanie do gry na wysokich obrotach.
Idealizm godny podziwu


Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2013, 17:38

dawid91 pisze: A skąd wiesz jak będzie grał Anelka? Większość myśli "Będzie piątym napastnikiem i tak nic nie zagra" - No to po cholerę ten Anelka nam potrzebny jak nic nie zagra? Co to za myślenie?
5 napastnik jest w awaryjnych sytuacjach, każdy zakłada, że ich nie będzie dlatego tak piszę, ale jak pokazał ostatnio mecz z Lazio taki napastnik jest potrzebny, bo lepiej żeby był nim Anelka niż Giaccherini czy Marchisio.


Zablokowany