Marco Verratti

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
-10-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2009
Posty: 387
Rejestracja: 03 marca 2009

Nieprzeczytany post 17 maja 2012, 21:47

Na "zagramanicznych" forach podniecają się trójką: Marrone - Verratti - Pogba, którzy są młodym odpowiednikiem: Marchisio - Pirlo - Vidal.
Zagranie 1:10 min skrótu bardziej przypomina Pirlo = Baggio.
Generalnie gra właśnie takiego defensywnego, ale nie ogranicza się tylko do tyłów, jednak właśnie tam najczęściej się porusza. Wzrost w jego przypadku nie jest przeszkodą, potrafi twardo "stąpać" po murawie i nie odbija się od większych od siebie. Z wygraniem pojedynków o górną półkę siłą rzeczy trudniej, ale nadrabia walecznością, agresją (w odbiorze) na boisku.

jakku1 pewnie będzie miał coś więcej. Ja doczytałem, że kupiliśmy połowę karty za 3,5 mln. Źródło:Curva.


Z Juventusem od 1997 roku.
Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 17 maja 2012, 21:57

yanquez pisze:Nie chce mi się wierzyć, żeby grał w przyszłym sezonie w średniaku, czy słabiaku
Troszke nie rozumiem co masz na myśli, bo w kontekście transferu do Juventusu to na 90% Marco zostanie wypożyczony od razu (najlepiej do Pescary o ile bd miala ona Serie A ofc). Jeżeli Pirlo nie obniżyłby lotów w stosunku do obecnego sezonu to bezsensowne jest trzymanie chlopaka caly sezon na lawce. Bo akurat kogo jak kogo ale Pirlo to sie praktycznie z boiska nie zdejmuje. :wink:
-10- pisze:Ja doczytałem, że kupiliśmy połowę karty za 3,5 mln
:think: Nadal nie obczajam sensu tych współwłasności. Jak dla mnie lepiej, od razu dać 7 mln i mieć chłopaka w 100%. Załóżmy, że w przyszłym sezonie Marco okaże sie objawieniem Serie A, że dalej bd kontynuowal to co gra w Serie B. I wtedy co, mamy 50% karty a za drugie będziemy musieli płacić 8-10 mln? Myślałem, że po sprawie z Giovinco takie umowy sobie darujemy.
Tzn no rozumiem współwłaśności przy zawodnikach z którymi nie wiążemy aż tak wielkich nadziei i nic raczje nie wskazuje, że wyrosną oni ponad średni poziom(vide Ekdal). Wtedy na miejscu dostajemy jakąś tam kase i do tego, wrazie gdyby chlopak okazał sie jednak lepszy niż przypuszczaliśmy, mamy szanse ściągnąć go z powrotem do siebie, ewentualnie sprzedać drugą część karty. W przypadku zawodników takich jak Gio czy wlaśnie Veratti nie wydaje mi sie to dobre wyjśćie.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 17 maja 2012, 22:41

Dante93 pisze: :think: Nadal nie obczajam sensu tych współwłasności. Jak dla mnie lepiej, od razu dać 7 mln i mieć chłopaka w 100%. Załóżmy, że w przyszłym sezonie Marco okaże sie objawieniem Serie A, że dalej bd kontynuowal to co gra w Serie B. I wtedy co, mamy 50% karty a za drugie będziemy musieli płacić 8-10 mln? Myślałem, że po sprawie z Giovinco takie umowy sobie darujemy.
Tzn no rozumiem współwłaśności przy zawodnikach z którymi nie wiążemy aż tak wielkich nadziei i nic raczje nie wskazuje, że wyrosną oni ponad średni poziom(vide Ekdal). Wtedy na miejscu dostajemy jakąś tam kase i do tego, wrazie gdyby chlopak okazał sie jednak lepszy niż przypuszczaliśmy, mamy szanse ściągnąć go z powrotem do siebie, ewentualnie sprzedać drugą część karty. W przypadku zawodników takich jak Gio czy wlaśnie Veratti nie wydaje mi sie to dobre wyjśćie.
No widzę, że tego nie czaisz ;)
Najprościej jak się da: Kupujemy Verattiego/Giovinco w 100% i wypożyczamy gdzieś ->Jeśli w ogóle ktoś się zgodzi, to Veratti nie gra i cały sezon spędza na ławie.

Uważasz, że Parma ustawiałaby całą grę pod Giovinco mając świadomość, że Juventus może sobie przyjść i go zabrać ot tak?

Kilkadziesiąt stron wcześniej ktoś ładnie napisał, że pieniądze, które tracimy na sprzedaży i wykupieniu tych samych 50%, to w rzeczywistości opłata za rozwój zawodnika, który nie miałby szans się rozwinąć w Juve.
Dante93 pisze:
yanquez pisze:Nie chce mi się wierzyć, żeby grał w przyszłym sezonie w średniaku, czy słabiaku
Troszke nie rozumiem co masz na myśli, bo w kontekście transferu do Juventusu to na 90% Marco zostanie wypożyczony od razu
No właśnie w to nie chce mi się wierzyć :D
Dochodzi LM, a Pirlo nie ma ani jednego zastępcy. Fajnie, że ten sezon przejechał bez kontuzji, ale warto mieć alternatywę. W przyszłym roku czeka nas pewnie ponad 50 spotkań, więc Veratti z pewnością kilka(naście?) szans by dostał.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 17 maja 2012, 23:10

Genialne piłki rozrzuca - w nieskończoność można oglądać.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 17 maja 2012, 23:23

yanquez pisze:Uważasz, że Parma ustawiałaby całą grę pod Giovinco mając świadomość, że Juventus może sobie przyjść i go zabrać ot tak?
Hm ale troszke mam wrażenie, że mijamy sie z meritum sprawy. Giovinco gra pierwsze skrzypce w Parmie nie dlatego, że ta ma 50% jego karty, tylko dlatego, że bez niego mogliby sobie w snach o swoim 8. miejscu :P I fakt, że byłby jedynie wypożyczony na rok, nie wykupiony w połowie, niewiele w tej materii zmienia. Dla mnie naturalnym wydaje sie, że grają Ci którzy są najlepsi z dostępnych zawodników, i jeżeli Veratti naprawde jest tak dobry jak sądzimy, bez problemu powinien znaleźć sobie klub w którym mógłby grać. Jeżeli jest tak dobry jak ma być.

yanquez pisze:to Veratti nie gra i cały sezon spędza na ławie.
No to o czym my w takim razie mówimy, skoro chłopak mialby nie dać sobie w jakichś zespołach z dołu, to jakie ma szanse w Turynie?
Zresztą w kontekście do Verattiego, to zaznaczylem, że mam nadzieje, że oddamy go na wypożyczenie do Pescary. Tam raczej z 1. skladem problemu by nie miał [ironia mode off]. :wink:


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 17 maja 2012, 23:56

Dante93 pisze:
yanquez pisze:Uważasz, że Parma ustawiałaby całą grę pod Giovinco mając świadomość, że Juventus może sobie przyjść i go zabrać ot tak?
Hm ale troszke mam wrażenie, że mijamy sie z meritum sprawy. Giovinco gra pierwsze skrzypce w Parmie nie dlatego, że ta ma 50% jego karty, tylko dlatego, że bez niego mogliby sobie w snach o swoim 8. miejscu :P I fakt, że byłby jedynie wypożyczony na rok, nie wykupiony w połowie, niewiele w tej materii zmienia.
Nie masz racji. Absolutnie (tzn. moim zdaniem ;) ). Giovinco jest gwiazdą w Parmie (układają pod niego grę, chuchają dmuchają na niego, cieszy się zaufaniem klubu) dlatego, że szefowie Parmy chcą na nim zarobić!
Wypożyczenie, to może w jakiejś Cesenie by przeszło, czy innym Lecce.
Dante93 pisze:
yanquez pisze:to Veratti nie gra i cały sezon spędza na ławie.
No to o czym my w takim razie mówimy, skoro chłopak mialby nie dać sobie w jakichś zespołach z dołu, to jakie ma szanse w Turynie?
Słuchaj. Klubami nie zarządzają idioci. Jaka byłaby korzyść Pescary, gdyby sprzedali Verattiego, a potem wypożyczyli? Tzn. Dlaczego nie mieliby olać w tym sezonie sprawy i sprzedać młodego za rok, kiedy jego cena będzie pewnie znacznie wyższa?

Handel 50% karty to nie jest wymysł Marotty - to konieczność, jeśli się chce aby zawodnik się rozwijał. W ten sposób powodujemy, że zainteresowana drużyna ma interes w rozwoju piłkarza, a nie tylko w wynikach.


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 18 maja 2012, 00:17

yanquez pisze:dlatego, że szefowie Parmy chcą na nim zarobić!
To oczywiście naturalne i zrozumiałe. Jednak nadal jestem sklonny stwierdzić, że Seba jest gwiazdą bo PRZEEDE WSZYSTKIM jest bardzo dobrym piłkarzem. A że w między czasie Parmie udało sie zrobić bardzo dobry ruch pt. współwłasność, to teraz będą czerpać z tego profity, i pewnie wydoją z Juventusu jakies 10 mln za drugą połówke (przy założeniu, że Juventus na Sebe sie zdecyduje). Moim zdaniem, w tym konkretnym przypadku, jeżeli Giovinco bylby jedynie wypożyczony, i tak by rozwinął sie w podobny sposób jak to uczynił na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów. No ale to jest tylko gdybanie.
Piszesz, że:
yanquez pisze:Tzn. Dlaczego nie mieliby olać w tym sezonie sprawy i sprzedać młodego za rok, kiedy jego cena będzie pewnie znacznie wyższa?
a życie jakby samo zaprzeczało twojej teorii, że
yanquez pisze:Klubami nie zarządzają idioci.
bo tak gwoli ścisłości, to z informacji które do nas dochodzą to raczej Marco definitywnie, w 100%, dołączy do nas za kwote koło 7 mln.
Rodzi sie w tym miejscu pytanie, dlaczego szefowie Pescary nie poczekają kolejny rok aż jego wartość nie wzrośnie? :smile: Odpowiedzi znajdzie sie pewnie nawet kilka. Pierwsza lepsza z brzegu to taka, że istnieje wielkie ryzyko, że Marco okaże sie klapą, pokopie 2 lata w Serie A i nikt nawet 3 mln nie będzie chcial za niego dać. Teraz dostają coś koło Ósemki za młodziaka który niczego nie gwarantuje. Jeżeli na chwile wczuć sie w rolę prezesa prowincjonalnego klubiku to wydaje mi sie to dosyć racjonalne myśłenie. Zresztą, ciężko żeby drugoligowiec nam dyktował warunki. Dostają duże pieniądze, zdecydowanie za duże jak za tak młodego grajka, i pewnie tak czy owak z począkiem Mercato sie z nim pożegnają. True Story. Jeżeli mamy im zostawić półówke tej karty i potem, nie daj boże, sie męczyć z kupnem drugich 50% to już wole ogrywać Verattiego w Juventusie. Jak wspomniałeś- zmiennik dla Pirlo jest i tak potrzebny.
yanquez pisze:Handel 50% karty to nie jest wymysł Marotty - to konieczność, jeśli się chce aby zawodnik się rozwijał.
I tak suma sumarum, można dojść do pewnej puenty tego małego OT, że najlepszym wyjściem byloby utworzeniem czegoś ala Liga Rezerw. :smile:


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 20 maja 2012, 17:59

Z góry przepraszam, że post pod postem :smile:

Jeżeli ktoś zainteresowany grą Marco (i przy okazji Immobile etc): http://www.rojadirecta.me/goto/ch1.xl-it.org/index.html
Pescara vs. Sampdoria :wink:


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 20 maja 2012, 18:21

Dante93 pisze:Z góry przepraszam, że post pod postem :smile:

Jeżeli ktoś zainteresowany grą Marco (i przy okazji Immobile etc): http://www.rojadirecta.me/goto/ch1.xl-it.org/index.html
Pescara vs. Sampdoria :wink:
Fajna asysta przed chwilą ;)

Co tam, kurna, robi Mancini?! Jak się nam City wpierniczy między wódkę, a zakąskę, to nie zdzierżę.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 20 maja 2012, 18:24

Dante93 pisze:Z góry przepraszam, że post pod postem :smile:

Jeżeli ktoś zainteresowany grą Marco (i przy okazji Immobile etc): http://www.rojadirecta.me/goto/ch1.xl-it.org/index.html
Pescara vs. Sampdoria :wink:
Widzę, że nie tylko ja zaczynam oglądać każdy mecz tego chłopaka :D:D:D

Tu macie drugi wariant: http://www.firstrowsports.eu/watch/1236 ... arait.html

Asysta fajna, szczególnie, że pod bardzo dużą presją.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 20 maja 2012, 18:26

wojczech7 pisze: Co tam, kurna, robi Mancini?! Jak się nam City wpierniczy między wódkę, a zakąskę, to nie zdzierżę.
Gral przez 15 lat w Sampdorii, przyjechal moze tylko sie pokazac po zdobyciu mistrzostwa. Oby.

E: O, Immobile strzelil. A raczej Romero strzelil przy uzyciu Immobile :smile:


Obrazek
Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 20 maja 2012, 18:34

yanquez pisze:Widzę, że nie tylko ja zaczynam oglądać każdy mecz tego chłopaka
Ogółem powiedzialbym, że tem mecz to taka dobra przystawka przed dzisiejszym daniem głównym :smile:
Dosyć fajna atmosfera na tej Sampie.

Co do tematu, to coraz bardziej przekonuje sie do Verattiego :wink: Chłopak ma świetlaną przyszłość, czuje to w kościach :smile:

A tak btw już mamy 0:2 i gol Immobile :smile: 28 w 36 spotkaniu. I tak troszke oftopując to wg mnie chłopak też całkiem ciekawie sie prezentuje, przede wszystkim oprócz tego, że potrafi korzystać z dośrodkowań, dobrze radzi sobie również w grze nogami :wink: Nie jest tak drewniany jak Matri czy Boriello. No a o tym, że piłka w polu karnym Go szuka mówić nie musze :smile: Jeśli jakotako wypali w Genui to widzialbym go jako alternatywe dla naszej, oby pozyskanej w to lato, gwiazdy :smile:


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 20 maja 2012, 18:44

Może przyjechał oglądać Insigne? Z drugiej strony po asyście Verrattiego, brał jakieś papiery, pewnie coś zapisać..
Jeśli faktycznie ogląda głównie Verrattiego to kiepsko. Dziwne, że aż sam menadżer przyjechał, no ale sezon się skończył, a z Sampdorią jest związany. Miejmy nadzieję, że gadanie Verrattiego to nie były puste słowa, może chce zostać następcą Pirlo, zamiast podpisać wyższy kontrakt i siedzieć na wypożyczeniach ;)

PS: Karnego nie było ;)


mixery

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2009
Posty: 295
Rejestracja: 23 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 20 maja 2012, 18:47

Karny przeciwko Pescarze był, ale niewykorzystany. Na prawdę świetny mecz, "nasi" ładnie grają. Verratti, zapraszam!


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 20 maja 2012, 18:48

bendzamin pisze:
wojczech7 pisze: Co tam, kurna, robi Mancini?! Jak się nam City wpierniczy między wódkę, a zakąskę, to nie zdzierżę.
Gral przez 15 lat w Sampdorii, przyjechal moze tylko sie pokazac po zdobyciu mistrzostwa. Oby.
Wydawało mi się, że coś notował, ale chyba jednak przeglądał jakieś broszurki, które dostał. :wink:

Verrati przed asystą elegancko odzyskał piłkę, a potem ładnie minął jednego z obrońców. Chociaż kilka strat też zaliczył. Niemniej widać w nim spory potencjał.

Z Insigne też Napoli będzie miało pociechę. Taki trochę Lavezzi - ruchliwy, zwinny, szybki, dobry technicznie.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Zablokowany