Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 20:58

pumex pisze:Połączenia solidnej gry w defensywie z ofensywnym błyskiem, szczypku, właśnie tego. Zapisz, zanotuj i odpowiedz sobie na pytanie, czego brakuje Peluso.
Trafiłeś w sedno, bro :ok: Z takiej gry Peluso można by było być zadowolonym jakby grał na lewej stronie czteroosobowego bloku obronnego. Ale on gra (na papieprze) W POMOCY i ma tam troszke inne zadania niż tylko bronienie (co mu suma sumarum i tak wychodziło najsłabiej w trakcie tego prawie pół roku).
Szczypek pisze:. Według mnie to jest LEWY obrońca.
Według mnie za to Peluso to kalka Chielliniego jeżeli chodzi o pozycje (i nie tylko zresztą). Może zagrać na lewej może zagrać w środku czyli najlepiej jakby grał na boku 3-osobowej obrony.


ktoś tam pisze:"(...)oni sa chorzy na zwyciestwa"
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 21:09

@Lypsky

Gomeza bardzo lubie i podziwiam. Uważam, iż traktowany jest w Bayernie niesprawiedliwie. Ale skoro jest już Llorente sprowadzenie Mario do nas, nie miałoby wielkiego sensu. Ponadto odnośnie pensji, to wymagania jeszcze wyższe niż u Teveza.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 21:21

pumex pisze:Połączenia solidnej gry w defensywie z ofensywnym błyskiem, szczypku, właśnie tego. Zapisz, zanotuj i odpowiedz sobie na pytanie, czego brakuje Peluso.
No właśnie, nie wiem za bardzo czego mu zabrakło w meczu z Napoli czy Celtikiem. Asysta była, dobry mecz w defensywie był.


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 21:27

Dante93 pisze:Według mnie za to Peluso to kalka Chielliniego jeżeli chodzi o pozycje (i nie tylko zresztą). Może zagrać na lewej może zagrać w środku czyli najlepiej jakby grał na boku 3-osobowej obrony.
Akurat grając jako lewy stoper, w 3-5-2, notował najsłabsze spotkania. Osobiście widzę go jako alternatywę dla Paolo, którego Juventus powinien pozbyć się do Cagilari czy innej Catanii. Rachunek finansowy wyszedłby na zero, a sportowy na plus. Swoją drogą zastanawiam się, jak wyglądają sprawy z Diamantim? Giuseppe miesiąc temu oferował 3 mln euro płatne gotówką, a dwa tygodnie temu już 4. W takim tempie kompromis zostanie osiągnięty w sierpniu :prochno: Gomez w Juve? Jeżeli nie da się sprowadzić "10", to lepiej, aby Conte miał do dyspozycji alternatywę dla LLorente. Kreatywność zespołu Szalonooki mógłby wzmocnić poprzez zakup skrzydłowych. No, ale do tego jeszcze długa droga. Ciekawe czy się wyrobi w te niecałe 3 miesiące? :/
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2013, 21:30 przez annihilator1988, łącznie zmieniany 1 raz.


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 21:27

szczypek pisze:
pumex pisze:Połączenia solidnej gry w defensywie z ofensywnym błyskiem, szczypku, właśnie tego. Zapisz, zanotuj i odpowiedz sobie na pytanie, czego brakuje Peluso.
No właśnie, nie wiem za bardzo czego mu zabrakło w meczu z Napoli czy Celtikiem. Asysta była, dobry mecz w defensywie był.
Pewnie chodzi o to, że gola nie było i tricków przy linii niczym Neymar :cry:


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 21:44

Może obejrzyjcie sobie jakieś spotkania Marcelo i wtedy rozumiecie, jak wiele dzieli nas od optimum na lewym wahadle.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 21:50

Hah, to może lepiej od razu obejrzeć spotkania z udziałem Roberto Carlosa?! W końcu jeszcze większa różnica lat świetlnych porównując z klasą naszych lewych wahadeł...

Dużo bardziej realną opcją niż Marcelo jest Kolarov. Mam nadzieje, że Paratici coś pomoże w tej sprawie :smile:


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 21:57

Przecież ja nie mówię, ze to jest spełnienie marzeń. Nie jest jednak źle, Peluso gwarantuje niezły poziom i mniej minut De Ceglie.

Chyba nadal pamiętacie mu to spotkanie z Sampdorią. Stąd uprzedzenie.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 22:16

No Marcelo rozwala system ostatnimi czasami. W ostatnim sezonie nie strzelił żadnej bramki, żadnej nie wypracował , kilka zawalił, nabrał kilogramów , przegrał rywalizacje w klubie, odpuszczał krycie . Ale za to jakie tricki robi !! Buk wcielony :bravo:

A tak na poważnie ;) Chłopak miał kilka udanych sezonów i jeden świetny, fajnie drybluje ale zapomina o obronie. Z jego efektownych zagrań nie ma zazwyczaj wiele pożytku. Wiadomo że od Peluso o klasę lepszy! Ale nie róbcie z niego boskiego WB i przykładu dla wszystkich :doh:


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 22:25

szczypek pisze:Chyba nadal pamiętacie mu to spotkanie z Sampdorią. Stąd uprzedzenie.
Mam (odpowiem za siebie) uprzedzenia do Peluso za mecz z Sampą i jednocześnie nie chcę Ogbonny, bo mi Peluso starcza za rezerwę dla Chielliniego? Gdzie tu logika? Ja bardzo lubię Federico. Dla mnie Peluso powinien na flance grać od święta (czyli nie jako pierwszy rezerwowy), bo jest klocowaty i choćby PDC wnosi dużo więcej do ofensywy, nie mówiąc już o np Zunidze, Maggio czy Armero - piłkarzach z resztą niedoskonałych.

Po co nam tak jednoznacznie defensywna opcja, skoro na taki Bayern Peluso nie wystarczy?


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 22:31

Lucas87 pisze:Hah, to może lepiej od razu obejrzeć spotkania z udziałem Roberto Carlosa?!
Warto sobie odświeżyć. Czy z własnego łona - Zambrotty.

Przecież nie mówię, że transfer Marcelo to prawdopodobna opcja. Zawodnik jest poza naszym zasięgiem. Nie mniej jakby przyszedł to mało prawdopodobne jest żeby wniósł do drużyny mniej niż napastnik o klasie i charakterystyce Higuaina. Psioczycie, że 352 jest mało efektowne i efektywne, ale mało kto dopuszcza do siebie świadomość, że w szczególności na lewym wahadle i na pozycji cofniętego napastnika brakuje nam jakości (kreatywności, gry 1na1, skuteczności). Jakbym napisał ten post zaraz lub w trakcie dwumeczu z Bayernem to zamiast aronii z Carlosem zyskałbym ogólną i szeroką aprobatę użytkowników tegoż forum.

Transfer Peluso to nie do końca zły ruch, ale nie widzę sensu żeby go wybielać. Właściwie to nie wiem po co ten wywód. Tak jest przecież co roku. "Van Persie za drogi, Jovetic za słaby, Bendtner - nawet nie żartujmy." <bach, przychodzi Duńczyk> "Ehehehe, Arsenal to łamagi i teraz jak facet przyszedł do porządnego klubu to na pewno się ogarnie. Może nie jest jakiś super, ale te 10 bramek wchodząc z ławki powinien huknąć. Dodatkowo coś przytrzyma, odegra do boku, wygra walkę o górną piłkę. Conte lubi takich zawodników, a lepszy on niż Borriello, co nie? Aha, zapomniałbym. Llorente to cienias. Dobrze, że zostaje w Atleticu".
Kucharius1 pisze:No Marcelo rozwala system ostatnimi czasami.
Nu tak, bo Kolarov i Tevez to w tym sezonie mają życiówkę.
BTW. Gość w tegorocznych rozgrywkach zaliczył dwie kontuzje. Jedna trwała trzy miesiące, a druga jeden. Chyba można zrozumieć skąd u niego problemy z formą.


Santos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Posty: 124
Rejestracja: 13 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 23:11

Tevez jak już grał, to nie grał źle w City. Na pewno gorzej od Aguero, ale sporo jednak dawał w ofensywie. Co do Kolarova, to jego sezon był w bardzo słaby. Ale oboje mają na pewno potencjał do gry na wysokim poziomie i byliby dla nas dużym wzmocnieniem. Marcelo niby podobnie tylko, że on jak na nasze standardy jednak za mało daje w obronie i wątpie, aby Conte akurat jego chciał w zespole (nawet gdyby było to realne). Wydaje mi się, że Antek woli na WB piłkarzy typu Lichsteiner czy Kolarov niż właśnie Marcelo.
Po transferze Teveza to okienko jak dla mnie już będzie bardzo dobre, a później może być jeszcze ewentualnie rewelacyjne.

I jeszcze na koniec, żade zespół na świecie nie ma składzie 11 topów. Ani Bayern, ani Barcelona. My za Capello też 11 topów nie mieliśmy. Normalne jest, że w wyjściowym składzie będą grać gracze jak Asamoah, Llorente czy Lichsteiner jako wahadłowy. A mam wrażenie, że niektórzy będą Marottcie grozić widłami dopóki nie będziemy mieli w składzie 11 graczy jak Vidal i Pirlo.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 23:16

@Arbuzini - dlaczego w szczególności na lewym brakuje jakości? Na prawym nie?
:think:

@Santos - obaj, nie oboje (ta sama płeć)


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 23:18

Czepiam się wszystkich zawodników którzy są bez formy, więc nie tylko Marcelo. Dla mnie to ten chłopak to bardziej pomocnik niż obrońca i w tym jest problem, bo u nas obrona przede wszystkim. Równie dobrze możemy zainwestować w lewego pomocnika i go postawić na WB. Abstrahując już od tego że Kolarov i Mercelo w swoich klubach nie grają jako WB ;)


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 23:19

Santos pisze:My za Capello też 11 topów nie mieliśmy.
Słabym punktem w zespole Capello był tylko Zebina. Mieliśmy inny problem - brak ławki, zero, null.

Teraz ławkę mamy mocną, brakuje tylko dwóch, czy trzech radosnych promyczków w pierwszym składzie. Tevez, Kolarov i będzie dobrze.


Zablokowany