Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2014, 15:39

mrozzi pisze:
pumex pisze:
mrozzi pisze:Kibice na stronie interu wieszają psy na zarządzie i za skandal odbierają taką transakcję. :smile:
No i mają rację. Ich zarząd pcha się w umowę z podstarzałym Vuciniciem mając i tak wiekowych Palacio oraz Milito i jednocześnie oddaje Guarina - jednego z nielicznych zawodników, którzy mają jakąkolwiek wartość w ekipie Nerazzurrich.
Żeby było zabawniej Di Marzio zaczął coś przebąkiwać o rzekomej ofercie BVB za Ranocchię. :whistle: Skośnooki przyszedł w mniemaniu kibiców, by pomóc klubowi. Okazuje się jednak, że go rozbiera w jeszcze większym stopniu. Niech oddadzą jeszcze Nagatomo i Ricky'ego i komplet dobrych zawodników poza klubem.
Akurat moim zdaniem Ranocchia aktualnie do Interu nie wnosi nic, poza grą pełną bubli i tak jest od naprawdę długiego czasu, więc raczej Interiści nie musieliby bardzo płakać po Żabie.

W ostatnim tygodniu nie miałem wiele czasu na sprawy związane z JP i Juve, ale któregoś wieczoru gdzieś przez przypadek mignęło mi info, że Thohir już jakiś zespół doprowadził do ruiny. Nie miałem możliwości doczytania, ktoś się orientuje, o co chodziło?

Odnośnie wymiany, to powtórzę to, co zresztą wszyscy wiemy: teoretycznie nie ma co narzekać. Liczę, że Guarin będzie 4-tym do kolekcji w walce o 2 miejsca obok Pirlo a nie następcą Pogby/Marchisio w dłuższej perspektywie.


Obrazek
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2014, 15:40

Włączam JP i co moje oczy widzą - :)
Nie powinniście moi drodzy tęsknić za Mirasem. Facet na poziomie zagrał może 1/3 meczy. Swoje zrobił. Kilka bramek strzelił.
Jak dla mnie świetny deal bo pozbywamy się gracza, który nie ma szans na grę, a w zamian dostajemy zawodnika, który może się rozwinąć. Ostatnio coś czytałem, że Guarin nie prezentował się najlepiej, że gra w kratkę, ale kurde - pozbywamy się gracza z formacji nie przepełnionej, ale niezadowolonego z braku gry (bo jest słabszy od Teveza i Llorente) a dostajemy gracza który uzupełnia nam środek pola, który tego wymagał. Myślę, że Conte wyszkoli Guarina na całkiem dobrego gracza i będziemy mieć z niego sporo radości.
Beppe jest genialny.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2014, 15:42

pumex pisze: Odnośnie wymiany, to powtórzę to, co zresztą wszyscy wiemy: teoretycznie nie ma co narzekać. Liczę, że Guarin będzie 4-tym do kolekcji w walce o 2 miejsca obok Pirlo a nie następcą Pogby/Marchisio w dłuższej perspektywie.
O tym pisał już Jakku, teraz niejako potwierdza to SKY (świeże info):

LIVE - Sky: "L'arrivo di Guarin è per garantire alternative importanti, non verrà ceduto NESSUNO, era già previsto un altro centrocampista"

Słowem Guarin ma być dobrą alternatywą dla naszych podstawowych zawodników, już wcześniej planowany był zakup nowego pomocnika. Jednocześnie nie zamierzamy nikogo sprzedawać.


Machnes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2004
Posty: 500
Rejestracja: 24 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2014, 15:43

Guarin ciekawy piłkarz. Kiedyś bardzo go chcieliśmy, wybraliśmy Caceresa, teraz mamy ich dwóch :) Można nie lubić Mirka, ale trochę mi szkoda, że Conte po kontuzji nie dawał mu grać nawet w mniej ważnych meczach ligowych. Trzeba jednak przyznać, że o wiele lepszym rezerwowym napastnikiem jest Fabio. Szkoda jedynie, że teraz będę musiał go oglądać w tej brzydkiej koszulce. Ciężko będzie życzyć mu bramek. Mam nadzieję, że nie będzie zjedzony tak jak Matri w Milanie i będzie najlepszym z beznadziejnie grającej ekipy Interu ;)

alina pamiętam Twoje słowa, że będziemy jeszcze zdziwieni jak często w podstawie będzie grał Mirko. Na początku miałeś rację, ale po adaptacji Ferdka Conte ani myślał go zmieniać na Szwagra.

Co jak co, ale Szwagier coś tam czasem zagrał i było z nim śmiesznie ;) Szkoda, że nie dał z siebie więcej.


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2014, 15:46

Castiel pisze:. Myślę, że Conte wyszkoli Guarina na całkiem dobrego gracza i będziemy mieć z niego sporo radości.
Beppe jest genialny.
Beppe przeprowadzi bardzo korzystną wymianę ale bardziej Inter to idioci niż Beppe jest genialny w tej sytuacji.
A patrząc jaki progres zrobił tak samo grający w kratkę Marchisio przy Conte, można spodziewać się podobnych rzeczy po Guarinie.
Wymiana tak bardzo na +


Obrazek
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2014, 15:49

Machnes pisze: Mam nadzieję, że nie będzie zjedzony tak jak Matri w Milanie i będzie najlepszym z beznadziejnie grającej ekipy Interu ;).
Oby jak najszybciej wydostał się z bagna, w które teraz wchodzi. Mam nadzieję, że kibice Juventusu go nie wygwizdają. W końcu zachował się, jak należy. Odszedł, bo wiedział, że nie ma szans na regularną grę. Dzięki takiej postawie Juve może już jutro ogłosić pozyskanie pomocnika interu. Jestem pełen uznania dla "Szalonookiego" :ok: Bałem się, że rozwój Juve zatrzyma się na pewnym etapie, a tu ciągły progres. Giuseppe #### wszystkich DS ligi włoskiej :prochno: Btw, inter jest wstanie oddać 50% praw do Duncana za D'Ambrosio :wink:
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2014, 15:53 przez annihilator1988, łącznie zmieniany 1 raz.


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2014, 15:50

blackadder pisze: Beppe przeprowadzi bardzo korzystną wymianę ale bardziej Inter to idioci niż Beppe jest genialny w tej sytuacji.
A patrząc jaki progres zrobił tak samo grający w kratkę Marchisio przy Conte, można spodziewać się podobnych rzeczy po Guarinie.
Wymiana tak bardzo na +
Może właśnie chodzi o to, że Beppe jest genialny, wykorzystując fakt, że w interze podejmuje się takie decyzje? :D Na włoskich forach wrze. Opinie są oczywiście podzielone, część płacze za Mirko i narzeka na Guarina "bez głowy", zdecydowana większość (także kibice innych drużyn) piszą o fenomenalnym dealu Juve.

Wisienka na torcie z FcInter.pl:

Nie dosyć że grają tak jak grają to jeszcze na rynku transferowym takie coś. W juventusie już zacierają ręce.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2014, 15:53

Teraz wszyscy zaczynaja mowic o tym kogo wezmiemy do ataku/na skrzydlo, po sprzedazy Vucinicia. Pojawia sie pare nazwisk, wydaje mi sie jednak, ze to sa zupelne strzaly na slepo. Niektorzy sugeruja, ze wczorajsza wizyta Paraticiego na SS w celu obserwacji Iturbe to nie byl zupelne przypadek, ale ja osobiscie bylby bardzo zdziwiony gdybysmy wzieli tego gracza teraz. Bardziej prawdopodobne (jesli w ogole...) jest wykupienie jego karty na spolke z Hellas i pozostawienie go tam na jeszcze jeden sezon.

Tuttosport cos wspominalo o Biabianym znow, ale to raczej w ramach szoku poGuarinowego. Temat Biabianego zostal rzekomo zamkniety jakis czas temu i nie sadze, abysmy znow wrocili po Francuza.

Inne nazwiska, ktore sie pojawiaja to standardowo: Borriello (niemozliwe prawie), Gilardino (bardziej, ale to wciaz bardzo niski stopien prawdopodobienstwa), Diamanti, Cerci (raczej nie teraz, predzej latem), Morata (prawie niemozliwe jest jego wyciagniecie z Realu), Jovetic (jasne...), etc.

Czyli mercato mozemy oficjalnie uznac za otwarte, trzeba sie przygotowac na dwa tygodnie plotek :prochno:


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2014, 15:53

Z jego kondycją nie powinno być problemów, ale wątpię by zagrał w tym miesiącu. Pewnie dopiero w lutym zagra przeciwko Hellas lub Chievo.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2014, 15:53

jarmel pisze:
pumex pisze:Ciekawy jestem co na taki ruch rzekł Conte :think:
Szczerze mowiąc to wątpię, że jest z tego zadowolony. Skoro z odejścia Matriego robił taki problem to teraz dopiero może być chryja.
Chłopaki, a nie przyszło Wam do głowy, że to tylko taka gierka dla mediów? Taki wariant zabawy w dobrego i złego policjanta. Dobry Conte uwielbia wszystkich swoich zawodników i żadnego by nie sprzedał, ale niestety jest ten zły dyrektor sportowy, który tylko czeka na okazję. W ten sposób trener buduje i utrzymuje dobre relacje z zawodnikami, a ci w razie czego mogą się pozłościć na Marottę.
@D@$ pisze:się cieszycie, a Guarina z jakiegoś powodu w Interze nie chcą.
Kiedyś z jakiegoś powodu to Pirlo do Milanu oddali i Cannavaro do Juve. W Interze nie potrafią właściwie pokierować zawodnikami i tyle.


Obrazek
kogut

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 października 2004
Posty: 114
Rejestracja: 29 października 2004

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2014, 15:54

Popełniamy błąd. Z trójki Vucinic, Giovinco, Quag to właśnie ten pierwszy miał największy wpływ na naszą grę, a Guarin nic nowego do naszej drużyny niestety nie wniesie. Jego zła opinia na tym forum bierze się z tego że czasami wygląda jakby mu się nie chciało ale taki właśnie jest jego styl - trochę nonszalancki. Nigdy nie grał zachowawczo, zawsze ryzykował niekonwencjonalnym rozegraniem, dryblingiem. Powiem więcej Mirko był jednym z moich ulubionych graczy w drużynie Conte. Wszystko się niestety posypało po tej nieszczęsnej kontuzji w meczu z Polską.

Jeszcze za nim zatęsknicie. Powodzenia Zorro!


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2014, 15:56

kogut pisze:Popełniamy błąd. Z trójki Vucinic, Giovinco, Quag to właśnie ten pierwszy miał największy wpływ na naszą grę, a Guarin nic nowego do naszej drużyny niestety nie wniesie. Jego zła opinia na tym forum bierze się z tego że czasami wygląda jakby mu się nie chciało ale taki właśnie jest jego styl - trochę nonszalancki. Nigdy nie grał zachowawczo, zawsze ryzykował niekonwencjonalnym rozegraniem, dryblingiem. Powiem więcej Mirko był jednym z moich ulubionych graczy w drużynie Conte. Wszystko się niestety posypało po tej nieszczęsnej kontuzji w meczu z Polską.

Jeszcze za nim zatęsknicie. Powodzenia Zorro!
Bez przesady. Jak Guarin gra nonszalancko to Miras jest w tym przynajmniej 2-3 levele wyżej. Zgadza się, że z naszych napastników Vucinic był najlepszy. Był jak mu się chciało. Guarin przy Conte może się na prawdę rozwinąć bo w Interze niestety dla niego nie było po co.


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2014, 16:04

Ciekawe ile będzie wynosiła dopłata. Mam nadzieje, że co najwyżej jednego padoina. Fajnie byłoby zobaczyć, jak Gepard strzela interowi na 5-0 na JS :prochno: Mam nadzieje, że w tym meczu Conte nie odpuści rywalowi, tak jak zwykł to robić i każe go zmiażdżyć :prochno:


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
kogut

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 października 2004
Posty: 114
Rejestracja: 29 października 2004

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2014, 16:07

Castiel pisze:
kogut pisze:Popełniamy błąd. Z trójki Vucinic, Giovinco, Quag to właśnie ten pierwszy miał największy wpływ na naszą grę, a Guarin nic nowego do naszej drużyny niestety nie wniesie. Jego zła opinia na tym forum bierze się z tego że czasami wygląda jakby mu się nie chciało ale taki właśnie jest jego styl - trochę nonszalancki. Nigdy nie grał zachowawczo, zawsze ryzykował niekonwencjonalnym rozegraniem, dryblingiem. Powiem więcej Mirko był jednym z moich ulubionych graczy w drużynie Conte. Wszystko się niestety posypało po tej nieszczęsnej kontuzji w meczu z Polską.

Jeszcze za nim zatęsknicie. Powodzenia Zorro!
Bez przesady. Jak Guarin gra nonszalancko to Miras jest w tym przynajmniej 2-3 levele wyżej. Zgadza się, że z naszych napastników Vucinic był najlepszy. Był jak mu się chciało. Guarin przy Conte może się na prawdę rozwinąć bo w Interze niestety dla niego nie było po co.
Jego zła opinia na tym forum bierze się z tego że czasami wygląda jakby mu się nie chciało ale taki właśnie jest jego styl - trochę nonszalancki. Mówiąc to miałem na myśli Vucinica.

Jedynym usprawiedliwieniem i w miarę sensownym wytłumaczeniem transferu Guarina jest letnia sprzedaż Pogby za naprawdę duże pieniądze lub mniejsze pieniądze w pakiecie z innymi graczami (PSG - Veratti, Man City - Jovetic, Kolarov). Wtedy to by miało jakieś ręce i nogi. Trzymanie w składzie Pogby i Guarina - graczy o tej samej charakterystyce jest bezsensu.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2014, 16:09

Vimes pisze:
@D@$ pisze:się cieszycie, a Guarina z jakiegoś powodu w Interze nie chcą.
Kiedyś z jakiegoś powodu to Pirlo do Milanu oddali i Cannavaro do Juve. W Interze nie potrafią właściwie pokierować zawodnikami i tyle.
W interze zdawali sobie sprawę z faktu, że Guarin jest jednym z bardzo niewielu piłkarzy w zespole, którzy są warci jakieś większe pieniądze. Stąd byli gotowi zgodzić się na transfer do Chelsea. Pod względem finansowym nie jest tam wcale tak wesoło, jak mogłoby się wydawać po przejęciu klubu przez nowego właściciela. Ich problem polega na tym, że Guarin jako naprawdę jeden z nielicznych trzymał to wszystko w kupie, jako jeden z nielicznych był waleczny i ci, którzy oglądali mecze tego zespołu wiedzą doskonale, o czym piszę. Był zdecydowanie postacią wyróżniającą się, najlepszy obok Nagatomo, Ricky'ego, może Palacio. Już w momencie, gdy zaczęły się pojawiać głosy o jego rzekomym rozbracie z mediolańczykami, we Włoszech podniosły się głosy, że inter robi ogromny błąd. To już nie jest nasz problem, bo my robimy świetny deal.

Marotta/Paratici - :bravo:

Ci panowie robią niesamowitą robotę i pewnymi momentami przypominają mi działania Triady. Dobre transfery przeprowadzane po cichu, bez zbędnego hałasu. Bravo.


Zablokowany