Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 21 lipca 2013, 15:57

mrozzi pisze:Pojawiła się informacja, że tym razem Napoli przymierza się do... Kolarova. :rotfl: Kompleksy, kompleksy. :dance: To wręcz nieprawdopodobne, że zamiast skupiać się na sobie, cały czas podpatrują nas. De Lamentisa boli fakt, chcemy podebrać Zunigę.
Jak kupimy Zunige to nie weźmiemy Kolarova. Jak Zuniga zostanie w Neapolu to nie będzie im potrzebny Serb. Jeden transfer zależy od drugiego.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 21 lipca 2013, 16:33

Bez przesady. Na chwilę obecną atak nie wymaga wzmocnienia. Trzeba liczyć, że Tevez i Llorente pokażą na co ich stać i będziemy wielcy :smile: Ciężko wyrzucić kogokolwiek będzie z tej formacji,ale pewnie wybór padnie na ETĘ BETĘ :whistle:

Nie bardzo wiem do czego może się przydać u nas Babiany (pomijając ocenę jego umietności). Szkoda, że dalej nic nie słychać o znalezieniu receoty na sprowadzenie Kolarova.
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2013, 16:37 przez Lucas87, łącznie zmieniany 1 raz.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 21 lipca 2013, 16:35

A ja uwazam, ze sprowadzenie Biabianego to nie jest taki zly pomysl. Francuz jest cholernie szybki, bardzo silny, nienajgorszy technicznie i jesli mialibysmy zaplacic za jego polowke powiedzmy 4-5m euro, to ja nie mialbym nic przeciwko. Nie zgadzam sie oczywiscie na wymiane na Marrone. To bylby totalny bezsens po sprzedazy Gacka.

Przez ostatnie dwa sezony ogladalem kilkanascie (jesli nie kilkadziesiat) spotkan Parmy i pamietam mecze kiedy Biabiany byl ustawiany bardzo wysoko, niemal na pozycji napastnika. I tutaj musze przyznac bez bicia, momentami Francuz wygladal na tej pozycji bardzo zle. Sytuacja wygladala natomiast zupelnie inaczej w momencie kiedy Biabiany byl ustawiany jako pomocnik, lub jeszcze nizej. Wszystkie jego atrybuty predysponują go do gry wlasnie na prawym wahadle. Jest szybki, silny, dynamiczny, niezle broni, nie jest najgorszy technicznie, za to ma zdecydowanie problemy z kreatywnoscia w ataku pozycyjnym. Pod okiem Conte moglby chlopak zaczac naprawde fajnie ogarniac te prawa strone, dlatego moim zdaniem spokojnie moglibysmy wydac na niego te 4-5m euro (za polowe karty). O ile oczywiscie Parma na to pojdzie.

Edit: Znalazlem pare swoich postow o Biabianym. Jesli kogos by to interesowalo to wrzucam tutaj cytaty ; )
26.02.2012
W pierwszej polowie najlepiej grali Giovinco i Floccari. Mecz jeszcze nie byl tak otwarty, wiec Biabiany gral okrutnie kiepsko - w zasadzie nic mu nie wychodzilo. Za to Seba radzil sobie swietnie z gra na malej przestrzeni - strzelil gola nawet, ale sedzia dopatrzyl sie chyba tam zagrania reka Marigi. Wczesniej takze zagral dwie swietne i kluczowe pilki swoim kolegom, ale Ci nie wykorzystali okazji. Podobala mi sie takze postawa Floccariego.

W drugiej czesci meczu, mimo bramki Floccari troche przysnal, za to zaczal grac Biabiany. Potwierdza sie to, ze jest to zawodnik typowo na kontry.
8.01.2012
Biabiany to najlepszy zawodnik Parmy - gra nawet lepiej od Giovinco (ale jest duzo mniej wszechstronny). Taka jest prawda. W meczach, ktore widzialem, zawsze chlopak byl najwiekszym zagrozeniem dla druzyny przeciwnej. Jest cholernie szybki, zwrotny, dobrze drybluje i podaje. Naprawde fajny zawodnik, na pewno dlugo w Parmie nie pogra. Z tym, ze tez nie jestem pewien, jak on by sie sprawdzil w ekipie grajacej atak pozycyjny. Nie oszukujmy sie, Parma gra glownie z kontry i to w takiej taktyce Biabiany czuje sie najlepiej, bo moze pokazac swoje walory. W futbolu bardziej technicznym, nie jestem pewien, czy gralby tak rewelacyjnie.
04.05.2012
Widzialem w tym sezonie Parme z 10 razy i mam identyczne zdanie. Biabiany jest bardzo szybki, silny, ale to zawodnik typowo na kontre. Wyglada jak przypakowany Krasic. Nie jestem pewien, czy nie lepiej by bylo gdyby ktos pomyslal i przerobil go na prawego obronce lub wing backa. Do gry kombinacyjnej sie nie nadaje, ale warunki ma bardzo zblizone chociazby do Maicona i gdyby ogarnal sie w defensywie to moglby byc pilkarzem bardzo, bardzo dobrym. Skrzydlowy jednak musi umiec zagrac kombinacyjnie. Francuz tego nie potrafi za bardzo.
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2013, 17:08 przez jakku1, łącznie zmieniany 2 razy.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 21 lipca 2013, 16:52

Jestem trochę zaskoczony doniesieniami o Biabianym. Gość sam w sobie mi nie przeszkadza, ale za bardzo nie widzę dla niego odpowiedniej pozycji w obecnym systemie gry. Parę razy zdarzyło mu się wystąpić na wahadle, ale to chyba nie jego para kaloszy. Kim on ma być? Wypełniaczem w miejsce Isli? Liczyłem na jakiś ciekawszy ruch, ale trzeba też uczciwie przyznać, że te znowelizowane przepisy są do luftu i mocno ograniczają nasze działania na rynku transferowym. Szkoda, że nasi są tak zamknięci na rynek francuski. Tam nawet jak gość jest Murzynem to przeważnie ma ichni paszport. Naprawdę byłbym mega zadowolony z ataku Llorente - Aubameyang - Tevez i jakie koszta racjonalne. To oczywiście tylko przykład. Po prostu większość francuskich klubów sprzedaje zawodników po naprawdę normalnych cenach. Podobnie jest w Holandii, gdzie właściwie tylko Ajax potrafi windować kwoty transferów, a większość innych klubów nie przekracza odstępnego wynoszącego 15 mln E.

BTW. Zobaczcie kto gra w PSG:
http://www.transfermarkt.de/de/antoine- ... 81373.html
:D
ItalioFilia u nich kwitnie w najlepsze :prochno:


juvefan999

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 czerwca 2010
Posty: 35
Rejestracja: 29 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 21 lipca 2013, 17:40

Dla mnie Biabiany to jakieś kompletne nieporozumienie. Myślę i mam nadzieję, że to tylko plotka.


http://90minut.blogspot.com/ - blog o piłce nożnej. Zapraszam !
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 lipca 2013, 19:48

Alfredo Pedulla ( to taki dziennikarz troche jak DiMarzio, ale nie ma tak szybko informacji jak Pedulla) zaznacza, że porozumienie miedzy Juve a Zunigą jest, tylko oczywiscie Napoli. DeLaurentis powiedzial, że nawet za 25 mln go nie sprzeda, ale ADL aż taki glupi nie jest, nie chce powtorki z sytuacja z Campagnero, więc Marotta chce dać Matriego i DeCeglie, i zacząć działać w temacie.
Może się okazac, że to własnie zawodnicy a nie hajs zmusza do refleksji smieciarzy. Wiadomo, ze Matri jakiś super nie jest, ale z tego tekstu też moze wypływac inne info, że Napoli ma poważne problemy ze sprowadzeniem kogokolwiek do ataku. Ostatnio mowi sie, że Damiao jednak idzie do Zenitu *( w zasadzie Brazylijczykom obojetnie jest to gdzie idą, byleby hajs sie zgadzal).


Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 21 lipca 2013, 20:11

Robaku pisze:Marotta chce dać Matriego i DeCeglie, i zacząć działać w temacie.
Czy ja dobrze zrozumialem, że Beppe chce dać 2 (słownie: DWÓCH) zawodników za jednego, któremu za rok kończy się kontrakt?

Co do Biabianiego (czy jak się go odmienia) to też jakoś nie jestem przekonany. Zawsze mi się kojarzył z atakiem. Ale skoro @jakku1 mówi, że skilla w obronie ma... To chyba mu uwierzę.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 lipca 2013, 20:57

Mnie to jakoś nie dziwi, deCeglie jak widać chcemy wepchnąc gdziekolwiek i za kogokolwiek. Jego manager mówi, że DeCeglie nigdzie nie odejdzie bo czuje się dobrze, wieć bedzie podobny kazus jak z FaQa, który poza Włochy nie chce sie ruszac, a o druzynach z włoch - tych sredniaków na niego nie stac, na szczescie DeCeglie nei ma takiej duzej płacy, wiec może jakas Genoa czy inny Catania na niego się 'połasi", ale jesli Nie to jak widac Bepe Chce go wypchnąc. Co do Matriego to na co nam 6 napastnik, wiadomo nasi (Conte i Marotta) kryguja się i mówią jak fajnie miec 6 napastników, ale mówią to pewnie dlatego, zeby ktoś nie pomysłał, ze jest w Juve na wyprzedazy, ale powiedzmy sobie szczerze ile ew. te 6 napastnik bedzie gral minut w sezonie, jesli w poprzednim przy takiej mizerii w ataku ten 5 napastnik spedzał czas na murawie bardzo rzadko. Taka oferta też może wskazywać, że Conte widzi braki na pozycji Zunigi w Juve, uznał, że trzeba zrobic wszystko co możliwe, zeby Kolumbijczyk lub ktoś inny był już teraz, a nie za rok czy pół.
W zasadzie przy takiej wymianie pozyskujemy zawodnika, którego potrzebujemy , a oddajemy niepotrzebnych graczy.


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 21 lipca 2013, 21:16

Chris Hughton trener Norwich przyznał, że nadal interesują się Quagliarellą.
http://www.tuttojuve.com/primo-piano/es ... nte-149033
Myślę, że to dużo korzystniejsza opcja niz Mirek w ManU. Tylko, że sam Fabio raczej kreci nosem na takie rozwiazanie. A szkoda bo hajs by sie przydal na kolejny zakup a zarazem sytuacja w ataku by sie wyklarowała.

Dysrektor sportowy Napoli zapewnia fanow, ze Zuniga pozostaje z nimi
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 8v4UZ0SEys


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 lipca 2013, 21:33

Biabianego kojarzę tylko z pobytu w Mediolanie, gdzie był totalnym niewypałem. Skoro go chcemy, to może wbijać byle nie wydawać nawet 1 €. DC i tak bym oddał za darmo, a w Marrone nie widzę nic wyjątkowego.

Z duetu Q (Norwich za 10), Szwagier (MU za 15) opchnąłbym... obu. Przynajmniej Marotta mógłby wyleczyć się z kompleksu "nie umiem sprzedać za porządny hajs".

Eta ma za wielkie ego w stosunku do umiejętności. Drugie pół roku grał dla siebie, a nie kolegów z drużyny. Samolub, który woli strzelić z 50 metrów piętą byle zabłysnąć i tym samym wywalczyć pierwszy skład w następnym meczu.

Z kolei Szwagier jest pocieszny, ma swój ukryty talent do robienia czegoś z niczego, ale to jego niemiłosierne kalectwo, kiedy próbuje być liderem ofensywy...


Brać za obu 25 baniek, dołożyć 7 z Isli i mamy za co kupić TOP left-winga. Do 4rki LL, Tevez, Matri, Gio, dokupić połówkę jakiegoś Muriela . I tak wyglądać to będzie lepiej niż w zeszłym sezonie.

Statusem nie na sprzedaż powinni być objęci wyłącznie Buffon, BBC, MVP, Pogba, Asa i Licht. Resztę wypychać, jak tylko znajdzie się frajer, który rzuci konkretny pieniądz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 21 lipca 2013, 22:00

jackop pisze:Statusem nie na sprzedaż powinni być objęci wyłącznie Buffon, BBC, MVP, Pogba, Asa i Licht. Resztę wypychać, jak tylko znajdzie się frajer, który rzuci konkretny pieniądz.
Pewnie, przebudujmy pół drużyny, bo Peluso, Caceres i Padoin mają za małe CA w FMie :ok: Nie jesteśmy w takiej sytuacji (nie tylko finansowej) jak np. Bayern, żeby szykować do siedzenia na ławce/rotacji piłkarzy pokroju Shaqiriego/Kroosa/Mandzukicia. Wiadomo, że jeśli ktoś z grą w piłkę ma mało wspólnego, to należy się go pozbyć, ale nie szukajmy sobie na siłę problemów i uszanujmy również zawodników, którzy nie marudzą na siedzenie na ławce, a gdy pojawią się na boisku, to nie robią siary.

Biabiany mnie w ogóle nie przekonuje. Niechże Marotta, Paratici i Conte wychylą nosy poza Włochy / kadrę Manchesteru City i kogoś znajdą.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 21 lipca 2013, 22:17

Sprzedać Mirko do Anglii a tym samym zwolnić miejsce non EU dla Kolarova i jeszcze na tym zarobić


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 lipca 2013, 22:24

bendzamin pisze:
jackop pisze:Statusem nie na sprzedaż powinni być objęci wyłącznie Buffon, BBC, MVP, Pogba, Asa i Licht. Resztę wypychać, jak tylko znajdzie się frajer, który rzuci konkretny pieniądz.
Pewnie, przebudujmy pół drużyny, bo Peluso, Caceres i Padoin mają za małe CA w FMie :ok: Nie jesteśmy w takiej sytuacji (nie tylko finansowej) jak np. Bayern, żeby szykować do siedzenia na ławce/rotacji piłkarzy pokroju Shaqiriego/Kroosa/Mandzukicia. Wiadomo, że jeśli ktoś z grą w piłkę ma mało wspólnego, to należy się go pozbyć, ale nie szukajmy sobie na siłę problemów i uszanujmy również zawodników, którzy nie marudzą na siedzenie na ławce, a gdy pojawią się na boisku, to nie robią siary.
Chodziło chyba nie o to, aby resztę wypychać na siłę ot tak, ale gdy ktoś złoży dobrą ofertę. I tu się zgadzam, bo wiadomo, że nie sprzedajmy nikogo ze szkieletu: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Marchisio, Pirlo, Vidal, Pogba, Asamoah, Lichtsteiner + nowych: Ogbonna, Tevez, Llorente + dorzuciłbym do tego jeszcze Pepe (trza mu dać szansę po kontuzji, bo przed nią grał naprawdę nieźle), Caceresa, Giovinco i Marrone (ci dwaj ostatni tylko dlatego, że to wychowankowie i może jednak coś z nich będzie :pray:). To daje nam taką grupę 17-tu graczy, których w ogóle nie powinniśmy rozważać sprzedaży, nawet jeśli ktoś będzie oferował więcej kasy, niż są warci. Cała reszta (Storari, Rubinho, De Ceglie, Peluso, Ziegler, Motta, Padoin, Isla, Martinez, Vucinić, Matri, Quagliarella) jeśli ktoś wyłoży dobre pieniądze - jest do zastąpienia. Ale promocje tylko na pogrubionych graczy. Zastanawiałbym się jeszcze tylko nad Vucinicem, ale to może być ostatnia okazja, by sprzedać go za granicę za kilkanaście mln euro. Za rok będzie już pewnie tylko naszym rezerwowym po 30-tce. Doceniam takich zmienników jak Storari, Peluso, Padoin, Matri czy Quagliarella, ale powinniśmy od razu siadać to stołu, jeśli ktoś składa konkretną i poważną (czyt. wysoką) ofertę.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 21 lipca 2013, 23:08

OK, a jakie to są dobre pieniądze np. za Storariego i Padoina? Powiedzmy, że zebralibyśmy za nich obu 7 milionów euro. Kupimy za taki hajs bramkarza na poziomie, któremu nie przeszkadza siedzenie na ławie i który robi atmosferę w szatni + uniwersalnego, niestarego pomocnika, który nie schodzi poniżej poziomu ligowego i godzi się ze swoją rolą w zespole? Aha, łącznie rocznie mogą zarabiać max. 2,2 mln €.

Z ataku wiadomo, że jeden zawodnik musi odejść. O sprzedaży następnego myślałbym dopiero, gdybyśmy mieli już nagrany transfer jego zastępcy, żeby potem Marotta nie latał po Europie jak kot z pęcherzem, żeby ostatecznie 2 września wypożyczyć jakiegoś Borriello.


Obrazek
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 lipca 2013, 23:22

bendzamin pisze:OK, a jakie to są dobre pieniądze np. za Storariego i Padoina? Powiedzmy, że zebralibyśmy za nich obu 7 milionów euro. Kupimy za taki hajs bramkarza na poziomie, któremu nie przeszkadza siedzenie na ławie i który robi atmosferę w szatni + uniwersalnego, niestarego pomocnika, który nie schodzi poniżej poziomu ligowego i godzi się ze swoją rolą w zespole? Aha, łącznie rocznie mogą zarabiać max. 2,2 mln €.

Z ataku wiadomo, że jeden zawodnik musi odejść. O sprzedaży następnego myślałbym dopiero, gdybyśmy mieli już nagrany transfer jego zastępcy, żeby potem Marotta nie latał po Europie jak kot z pęcherzem, żeby ostatecznie 2 września wypożyczyć jakiegoś Borriello.
Wiadomo Storari musi być, ale taki Padoin, myśle, ze lepszym pomysłem byłby np. Giacomo Bonaventura, młodszy, bardziej perspektywiczny, albo Obiang z Sampy.
Sprzedajemy dwoch np. Matriego i Vucinica/FaQa, ok spoko , i kupujemy np. Diamantiego. Wg mnie duzo lepsza opcja bo i tak wiadomo, jak bedzie gral napastnik nr 5 w klubie, a zawsze takiego Diamantiego mozna wykorzystac na innej pozycji a nie tylko w ataku, wiec sprzedaz dwoch napadziorow przy kupnie Diamantiego da Juve duzo wiecej opcji rozegrania akcji ofensywnych. No i nasz budzet na tym nie ucierpi.


Zablokowany