Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2013, 08:09

Ja się jakoś o Llorente nie boje. Ludzie pukali się po czole, jak QPR kupowało za 10 beniek Remy'ego, a teraz chłop ma strzelone 5 bramek w 8 meczach, a ihmo nie jest zawodnikiem tak dobrym jak Bask. Inna sprawa jeśli zarząd zdecyduje się, że to nasze jedyne wzmocnienie ataku. Wtedy będzie straszna wiocha, bo nie po to bierzemy za darmo gościa, którego uwala klub i odcina od gry, żeby nie poczynić dalszych inwestycji.

Llorente, Lewandowski, Eriksen i jestem w siódmym niebie. My sobie tutaj na Roberta wybrzydzamy, ale po cholerę miałby on zmieniać BVB na Juventus? Aubameyangiem też się zadowolę, ale na niego parol zagina właśnie Borussia, która widzi w nim następce Polaka. Mi to daje do myślenia. Tym bardziej, że zawodnik jak najbardziej w naszym zasięgu.

Verratti :pray: Jest dynamiczniejszy i zdecydowanie lepszy w defensywie niż Pirlo więc nawet jeśli będzie miał gorszy dzień nie powinno to aż tak mocno rzutować na obraz gry całej drużyny.

Na lewe skrzydło brałbym tego Rauscha. Co prawda gościa nie widziałem w akcji ani razu, a kompilacja na necie jest wyjątkowo słaba ;) , ale widać w niej, że używa czasem prawej nogi. Spory postęp przy naszych wahadłowych. Zapolowałbym też na Carvajale zamiast Isli (lub Padoina).


Amarillo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2009
Posty: 356
Rejestracja: 08 listopada 2009

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2013, 10:19

Arbuzini pisze:My sobie tutaj na Roberta wybrzydzamy, ale po cholerę miałby on zmieniać BVB na Juventus?
Pytanie jest trochę głębsze i brzmi po co on w ogóle ma zmieniać BVB na coś innego? Od 3 lat walczą o czołowe lokaty w Bundeslidze ustępując tylko Bayernowi (a sami przekonaliśmy się, że to przeciwnik na poziomie niebotycznym), mającym perspektywy na przyszłość bo relatywnie rzecz biorąc BVB to młody zespół i jak widać z powodzeniem walczący w LM. Jedyne co zrobiłbym na miejscu Roberta to zwolnił w cholerę Kucharskiego, który za dużo gada robiąc straszny syf wokół tego zawodnika.
Arbuzini pisze:Zapolowałbym też na Carvajale zamiast Isli (lub Padoina).
Carvajal z tego co wiem ma wpisaną klauzulę pierwokupu przez Real, a że PO to u nich najgorzej obsadzona pozycja (vide Arbeloa) kategorycznie przekreśla szansę na tego grajka.


Sapere Aude!
rufi8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2010
Posty: 636
Rejestracja: 29 marca 2010

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2013, 11:18

Powiem szczerze, że nie liczę na cud w letnim okienku. Pewnie znów nie sprowadzimy żadnego TOPA, bo tradycyjnie nie będzie nas stać.
Jedyne na co liczę, czy może na kogo, to Raiola. Może gruby znów wyczaruje nam jakiegoś Pogbę, a najlepiej dwóch. Tym razem napastnika i lewego winga. A tak w ogóle to ciekawe czy ten Bouy to faktycznie taki talent na miarę Pirlo ?


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2013, 11:43

rufi8 pisze:A tak w ogóle to ciekawe czy ten Bouy to faktycznie taki talent na miarę Pirlo ?
Ten Bouy ma zerwane więzadła krzyżowe, tak więc zapomnijmy o nim na następne 2 lata.

Również nie oczekuję Aguerów i Cavanich, te lata mojej głupoty już minęły, ale na Boga, nie próbujmy wzmacniać drużyny Polim, Zunigą czy Pazzinim. Ile można?


Obrazek
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2013, 12:01

Nie oszukujmy się, nie ściągniemy Suareza, Cavaniego cy Falcao a o Sancheza czy Joveticia będzie bardzo bardzo trudno. Ściągniemy piłkarzy którzy wyróżniają się w Serie A i ewentualnie jakieś ciekawe okazję spoza Włoch: Aubameyang, do tego ten Hiszpan z Betisu, Poli, nawet Zuniga który podniesie poziom na lewej stronie, ciekawy obrońca może Douglas z Twente. Oczywiście to nie będzie świetne okienko transferowe, ale Ci piłkarze wzmocnią kadrę. Nie jestem minimalistą, ale się nie oszukuję Wam też to radzę.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2013, 12:07

Z jednej strony rozsądek i doświadczenia z ostatnich lat podpowiadają, że na "topa" w ataku nie ma co liczyć, z drugiej jednak nie mamy innego wyjścia. No ludzie, prawda jest taka, że nic nie pali w tej drużynie bardziej niż brak klasowego napastnika. W drugiej kolejności jest lewy WB, ale przede wszystkim to napastnik. To jest priorytet na drugie już z rzędu mercato. Nawet przed tym sezonem Marotta miał obowiązek sprowadzić porządnego snajpera, a ściągnął Bendtnera. Ja nie mówię, że to ma być Cavani czy Aguero, ale niech to będzie ktoś, kto podniesie jakość ataku tej ekipy. Jeżeli mając do dyspozycji takie środki Marotta nie jest w stanie już nic dołożyć do tej drużyny, to pojawia się pytanie co on ma tu jeszcze do roboty?


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2013, 12:14

19 pisze:ten Hiszpan z Betisu, Poli, nawet Zuniga który podniesie poziom na lewej stronie, ciekawy obrońca może Douglas z Twente. Oczywiście to nie będzie świetne okienko transferowe, ale Ci piłkarze wzmocnią kadrę
Wzmocnią kadrę, czy tylko ją rozszerzą? No właśnie. Hiszpana z Betisu na oczy nie widziałem, więc się szczegółowo nie wypowiadam, choć przyznaję, że nie bardzo kręci mnie 26-latek, który za sobą ma raptem 2 sezony w pierwszej lidze Hiszpańskiej grając dla ligowego średniaka. Poli nie będzie żadnym wzmocnieniem, nie ma prawa nim być, natomiast Zuniga nie jest złym zawodnikiem, jednak to poziom Kwadwo, jeśli nie niższy, tyle, że flankę ma we krwi, bo całe życie na niej gra. To nie są żadne wzmocnienia, baa, to byłby marne rozszerzenia ławki dla drużyny, która chciałaby zajść dalej w LM niż do 1/4. Między Cavanim, Bale'm czy Suarezem a Polim czy Pazzinim jest jeszcze cała gama zawodników, którzy mogliby być przydatni.


Obrazek
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2013, 12:17

Jeśli chodzi o Zunigę to on jest na poziomie Asamoaha, ale nie oszukujmy się na lepszego piłkarza niż Asamoah nas nie stać, więc warto mieć dwóch piłkarzy o zbliżonym potencjale na tą pozycję. Co do tego Hiszpana to przykład może przyjdzie Bonaventura itd, ale nie liczę na duże nazwiska jeśli chodzi o transfery do środka pola, nie ma szans na Verattiego czy Matuidiego itd.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2013, 12:25

19 pisze:Co do tego Hiszpana to przykład może przyjdzie Bonaventura itd, ale nie liczę na duże nazwiska jeśli chodzi o transfery do środka pola, nie ma szans na Verattiego czy Matuidiego itd.
Bonaventura to nie pozycja Pirlo. Chcą cofniętego rozgrywającego rodem z Hiszpanii? Proszę bardzo, mają go bliżej niż myślą, bo w Genui. Pedro Obiang - 5 lat młodszy (rocznik 1992) od tego całego Benata Extcośtam, z niewiele mniejszym doświadczeniem, sprawdzony w Serie A, który w przeciwieństwie do swojego kolegi z zespołu - Poliego aż emanuje talentem.


Obrazek
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2013, 12:27

Bardzo fajna propozycja, właśnie na takich piłkarzy stać Juventus. Ja jestem za Obiangiem


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2013, 13:00

Ja kompletnie nie znam się na finansach, ale kiedy w końcu Marotta powie nam, że jesteśmy w stanie wyłożyć kilkadziesiąt baniek na jednego piłkarza?
W dwa lata zdobyliśmy: 2x Scudetto, finał CI, Super Puchar Włoch, 1/4 LM.
Wydaje mi się, że to bardzo dobre osiągnięcia, a nawet świetne. I co, kupimy TOP'a dopiero gdy wygramy LM? No i tu sie zarysowuje błędne koło:
Nie kupimy TOP'a, dopóki nie wygramy LM, ale nie wygramy jej bez niego w składzie. :think:


Obrazek
Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2013, 13:06

pablo1503 pisze:Ja kompletnie nie znam się na finansach, ale kiedy w końcu Marotta powie nam, że jesteśmy w stanie wyłożyć kilkadziesiąt baniek na jednego piłkarza?
W dwa lata zdobyliśmy: 2x Scudetto, finał CI, Super Puchar Włoch, 1/4 LM.
Wydaje mi się, że to bardzo dobre osiągnięcia, a nawet świetne. I co, kupimy TOP'a dopiero gdy wygramy LM? No i tu sie zarysowuje błędne koło:
Nie kupimy TOP'a, dopóki nie wygramy LM, ale nie wygramy jej bez niego w składzie. :think:
Kasa, misiu, kasa. Czy myslisz, ze jakby Porto czy innej Valencii lapło się, i wygraliby Ligę Mistrzów, to stać by ich było na transfery po 60 milionów, bez sprzedaży piłkarzy o podobnej cenie? Ni cholery. Tak samo nas, jeśli nie sprzedamy Vidala czy innego koksa za 40+ (A NIE SPRZEDAMY, bo mamy sie wzmacniac, nie oslabiac) to bedziemy musieli skupic sie na wzmacnianiu pilkarzami za darmo/20-25 mln max. A za tyle absolutnego topa nie dostaniemy. Poza tym, widac, ze wizja Marotty to szeroki sklad, bez kominow placowych i jednej wyraznej gwiazdy. Dlatego nawet jesli bysmy nie kupili 5 grajkow, nawet solidnych czy dobrych (Asa, Lichy, Vucinic, Bonucci, Giovinco) i byloby nas stac na jednego naprawdę koksa za 70 mln i pensje 10 mln, to i tak nasz DS nie zrobi czegos takiego.

Chociaz, kto wie? Moze pierwsze 2 sezony to pojscie na szerokosc skladu, a gdy juz bedziemy miec fundamenty, w Zezolu obudzi sie rekin transferowy? :think:

Bo w sumie, odpowiedzcie sobie na jedno pytanie. Wolelibyscie sklad:

Buffon - Chiellini, Marrone, Barzagli - De Ceglie, Marchisio, Pirlo, Pogba, Caceres - Matri, Ibrahimovic lub Suarez lub Cavani czy:

Buffon - Chiellini, Bonucci, Barzagli - Asamoah, Marchisio, Pirlo, Vidal, Lichsteiner - Vucinic/Giovinco, Matri ???
Ja wybieram 2 sklad, pod warunkiem, ze w najblizszym mercato ktos nas wzmocni. Ktos sensowny.

Bo umowmy sie, teraz brakuje nam na dobra sprawe napastnika, i zastepcy Pirlo. Reszta pozycji jest elegancko/<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> lub chociaz w miare obstawiona. Gdybysmy kupili jednego topa na atak, mielibysmy...jednego topa w ataku, a reszta pozycji znaczaco oslabilaby sie nam. A w razie plagi kontuzji musielibysmy ratowac sie jakimis Untersee'ami, Boakye'ami i innymi blizej nieokreslonymi grajkami.


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
strong return

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2008
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lipca 2008

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2013, 13:33

No tak, tylko naprawdę zakupy takie jak Peluso, Poli, Vucinić nic już nie dadzą, więc dajmy sobie spokój. Nasza kadra jest teraz momentami teraz nawet zbyt szeroka. I naprawdę łatwo sobie wyobrazić jak Caceres zaraz zacznie jęczeć o zmianie klubu, podobnie jak któryś ze środkowych pomocnikow.
Co do pozycji elegancko obstawionych, to fakt na skrzydłach mamy dużo piłkarzy, ale potem i tak jest ból zęba, który z nich jest mniejszym złem, w takim meczu jak wczorajszy, jak jednego brakuje.
Naprawdę czas wydać na tego napastnika większość kasy, bez tego się nie ruszy dalej i tak i tak. Plus wychaczenie kogoś po niskiej cenie za/ na zastępstwo Pirlo.
Ale to w końcu nie ja dyrektorzę, więc Marotta mógłby się postarać i takiego wynaleźć. Mógłby też pojechać palcem po mapie wyżej niż Włochy...
Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 2013, 13:47 przez strong return, łącznie zmieniany 1 raz.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2013, 13:47

strong return pisze:No tak, tylko naprawdę zakupy takie jak Peluso, Poli, Vucinić nic już nie dadzą
No dokładnie, powtarzam to już od dłuższego czasu. Możemy wymieniać w nieskończoność ławkę i dokładać do drużyny kolejne cienkie elementy, które realnie jej nie wzmocnią. Pytanie, po co? Wszyscy oczekujemy stałego progresu w grze Juventusu, wszyscy oczekujemy stałego wzrostu ilości trofeów, nie wiem, jak ma się to udać przy dokupieniu np. Douglasa i Poliego, z których niektorzy byliby zadowoleni? Z nimi dalej będziemy robić w gacie przy losowaniu LM modląc się o Celtic, a nie Bayern.


Obrazek
Marchisio87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2011
Posty: 157
Rejestracja: 30 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2013, 14:47

Juve troszkę podreperowało budżet po tej grze w LM, do tego w lecie pożegnamy Bendtnera,Anelkę.Vincenzo. i mam nadzieje żę Matriego.

z obecnych napastników mam nadzieje że zostanie Vucinić bo to bardzo dobry piłkarz on potrafi grać z każdym, i oczywiście ze zostanie Giovinco. do tego mamy Llorente i wróci Bokaye,

co do wzmocnień to chciało by się Top Napastnika to wiadomo marzenie moje to Cavani.

chciało by sie też wzmocnić lewą stronę, tutaj sprzydał by sie taki piłkarz podobny do Michaela Bastosa, takich piłkarzy ma np Real na tej stronie i właśnie takiego bym chciał w Juve co potrafi i bronić ale i w przodzie namieszać nastrzelać i asystować, może Kolarov by sie wkomponował.


podsumowując to jak dla mnie, Kolarov Cavani i ktoś od pana Marotty czyli on coś na pewo wymyśli z Undine mamy dobre kontakty może weźmie Muariela na lata, dobrym pomysłem było by też Armero kupić, do tego chciałbym by w Juve zawitali Cristian Pasquato Frederik Sörensen i ktoś z naszej szkółki bo chcemy kolejnych Giovinco i Marchisio...

FORZA JUVENTUS !!!


----------Buffon--------------
-DeSciglio-Benatia-Caldara--Taglafico
------Marchisio---Pjanić-----
-------------Dybala------------
--Costa---Higuain---Martial--

FOOTBALL LOVE THE GAME! 4-2-1-3, 4-3-1-2
Zablokowany