Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2012, 22:43

Wszyscy tak mówią o tym PNA , a ja nadal nie wiem od kiedy do kiedy on trwa ?


LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2012, 22:43

Tutaj w pełni się zgadzam, z naszą pomocą Klose spokojnie 20 bramek w sezonie powinien mieć.


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2012, 22:44

Castiel pisze:Ja to bym fapał jakbyśmy mieli choćby takiego Klose. Z tej sytuacji z której przed chwilą strzelił nie widzę żadnego zawodnika z naszej kadry, który wykorzystałby taką okazję.
Raz, że analogiczne akcje kończyli już w tym sezonie Giovinco i Quagliarella. Dwa, że zanim się wstrzelił, zmarnował co niemiara, w stylu porównywalnym do Matriego :doh:


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2012, 22:44

baka pisze:Wszyscy tak mówią o tym PNA , a ja nadal nie wiem od kiedy do kiedy on trwa ?
http://bit.ly/T11o2G


Obrazek
baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2012, 22:47

@up
dziękuje za wyręczenie i przepraszam za lenistwo :D


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2012, 22:50

SKAr7 pisze: Raz, że analogiczne akcje kończyli już w tym sezonie Giovinco i Quagliarella. Dwa, że zanim się wstrzelił, zmarnował co niemiara, w stylu porównywalnym do Matriego :doh:
Oglądałem ostatnie 20 min więc nie wiem jak to tam wcześniej było, a Giovinco i Quag to chyba Pescarze strzelili więc trochę kiepskie porównanie, ale ok.


Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 15 grudnia 2012, 23:32

SKAr7 pisze:Raz, że analogiczne akcje kończyli już w tym sezonie Giovinco i Quagliarella. Dwa, że zanim się wstrzelił, zmarnował co niemiara, w stylu porównywalnym do Matriego :doh:
Ale strzelił i dał zwycięstwo swojej drużynie. To samo można byłoby powiedzieć o Milito gdyby dostał jakąś lepszą piłkę w tym meczu. To napastnicy, którzy mogą psuć na potęgę, mogą wykorzystywać 1 na 5 akcji, a i tak na koniec sezonu będą w czubie tabeli strzelców i mnóstwem trafień w kluczowych momentach.

My niestety nie mamy teraz żadnego takiego piłkarza. Do Giovinco i Vucinicia nie mam o to pretensji, bo to napastnicy do innych zadań, którzy mają robić "dużo szumu". Quagliarella w Juventusie powinien być co najwyżej solidnym zmiennikiem (jak choćby w meczu Chelsea), dżokerem, którego można bez obaw wystawić w meczu o dużą stawkę. Matriego długo broniłem, bo miałem w pamięci jego dobrą formę z początków jego kariery u nas, ale najwidoczniej w Juventusie się zablokował i w Turynie niczego już nie osiągnie - i dla nas i dla niego lepiej będzie jeśli go sprzedamy. Bendtner zostanie z nami oczywiście do końca roku, przez tą swoją kontuzję, ale na szczęście jest tylko wypożyczony.

Drogba w naszej sytuacji to dobra opcja, chociaż obawiam się czy 1.5 roku to nie zbyt długi kontrakt dla niego. Póki co nie ma szans walki o takiego Cavaniego, który mógłby być królem Turynu na wiele lat, więc jestem skłonny zaryzykować i dać szansę reprezentantowi WKS.


Pozdrawiam!
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 01:05

Azrael pisze:
SKAr7 pisze:Raz, że analogiczne akcje kończyli już w tym sezonie Giovinco i Quagliarella. Dwa, że zanim się wstrzelił, zmarnował co niemiara, w stylu porównywalnym do Matriego :doh:
Ale strzelił i dał zwycięstwo swojej drużynie. To samo można byłoby powiedzieć o Milito gdyby dostał jakąś lepszą piłkę w tym meczu. To napastnicy, którzy mogą psuć na potęgę, mogą wykorzystywać 1 na 5 akcji, a i tak na koniec sezonu będą w czubie tabeli strzelców i mnóstwem trafień w kluczowych momentach.
Inna sprawa jest taka, że tam Milito i Klose mają czekać na piłki i wymyślać. U nas każdy napastnik, od Vucinicia do Matriego ma zdecydowanie więcej taktycznych zadań niż ww. napastnicy. Tam drużyna pracuje na napastników, tu napastnicy pracują dla drużyny. Co zresztą przekłada się na to, że naszym pomocnikom łatwiej się strzela, niż gdzie indziej. Nie jest to oczywiście próbą obrony naszego przeciętno-słabego ataku, a tezą, że nawet Falcao czy Cavani, nie mówiąc o Klose i Milito, u nas strzelaliby nieco mniej. Ronaldo i Messi to wyjątek, bo to trochę inny sport.


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 01:09

SKAr7 pisze:Nie jest to oczywiście próbą obrony naszego przeciętno-słabego ataku, a tezą, że nawet Falcao czy Cavani, nie mówiąc o Klose i Milito, u nas strzelaliby nieco mniej.
No akurat urus to się dosyć często po piłkę wraca, a przy stałych fragmentach gry w polu karnym jest zawsze, ale fakt. U nas jest trochę inaczej. Czasem mam wrażenie, że to też przez to sytuacja napastników wygląda jak wygląda...


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 01:22

Cavani w Napoli to bardziej wolny elektron, niż napastnik. Tak jak napisał kolega wyżej - Urus haruje na całym obszarze boiska. Szkoda, że mamy aż tak na pieńku z jego klubem, bo to chyba gość idealnie pasujący do armii Antoniego.

A wracając do tematu (bo Cavani jest nierealny, więc tutaj nie pasuje) to nie jestem przekonany do Llorente. Pewnie bym był, gdyby dał mi jakieś argumenty w postaci bramek, a jak wiadomo w tym sezonie było to niemożliwe.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 02:04

Castiel pisze:
SKAr7 pisze:Nie jest to oczywiście próbą obrony naszego przeciętno-słabego ataku, a tezą, że nawet Falcao czy Cavani, nie mówiąc o Klose i Milito, u nas strzelaliby nieco mniej.
No akurat urus to się dosyć często po piłkę wraca, a przy stałych fragmentach gry w polu karnym jest zawsze, ale fakt. U nas jest trochę inaczej. Czasem mam wrażenie, że to też przez to sytuacja napastników wygląda jak wygląda...
Tylko policzmy ile sytuacji na mecz ma taki Matri,a ile Cavani. Pewnie z Urusem w ataku w byśmy w zeszłym sezonie zdobyli Scudetto na 5 kolejek przed końcem. Matri potrzebuje 10 sytuacji zeby strzelić bramke.
Tacy zawodnicy jak Cavani czy Falcao - moze 1-2.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
el Pirlo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lipca 2012
Posty: 98
Rejestracja: 07 lipca 2012

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 13:14

Co się dzieje z Lukaku? Może udało by się go wyciągnąć, po talent chłopak ma.


Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 13:38

SKAr7 pisze:Nie jest to oczywiście próbą obrony naszego przeciętno-słabego ataku, a tezą, że nawet Falcao czy Cavani, nie mówiąc o Klose i Milito, u nas strzelaliby nieco mniej. Ronaldo i Messi to wyjątek, bo to trochę inny sport.
Co do Cavaniego to się bardzo mylisz, Kolego. Zresztą już przede mną kilka osób o tym wspominało. Edison to piłkarz idealny do koncepcji Conte, chłopak pracuje na boisku całe 90 minut i wcale nie tylko w trakcie stałych fragmentów gry. Oglądałem tydzień temu mecz Inter-Napoli, w trakcie którego Cavani potrafił się po stracie przez własną drużynę piłki wrócić za graczem Interu pod własne pole karne i to nie było incydentalne zachowanie Urugwajczyka. Mimo takiego zaangażowania na całym boisku i tak udało mu się wcisnąć Interowi bramkę. Zresztą widziałem wiele innych spotkań Napoli, w których Urugwajczyk zachowywał się w ten sam sposób. Nie wiem czy jest jakaś inna drużyna w lidze, która zawdzięcza tyle jednemu piłkarzowi co właśnie Napoli Cavaniemu. Ten piłkarz to skarb idealnie wkomponowujący się w drużynę Juventusu (a u nas raczej aż tyle biegać w defensywie by nie musiał, bo jesteśmy lepiej poukładani jako drużyna).

Dlatego aktualnie jestem za sprowadzeniem do Juve Drogby, bo to piłkarz o walorach bardzo podobnych do Edisona. Owszem metryka nie kłamie i to może się odbić na jego formie, ale jeśli by się dobrze u nas zaaklimatyzował, to myślę, że samym swoim doświadczeniem jest w stanie nam pomóc - choćby w kluczowych momentach LM czy meczów na szczycie Serie A.


Pozdrawiam!
nynek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 czerwca 2010
Posty: 361
Rejestracja: 06 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 13:43

iltalismano pisze:Matri potrzebuje 10 sytuacji zeby strzelić bramke.
10 sytuacji to on potrzebuje, żeby strzelić w światło bramki.
Ja jestem za Drogbą, ale pewnie i tak nie przyjdzie.


mati888

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2007
Posty: 687
Rejestracja: 16 września 2007

Nieprzeczytany post 16 grudnia 2012, 14:29

ja bym był za Drogbą, ale nie na warunkach, jakie przedstawia choćby SJ

1.5 roczny kontrakt, dzięki któremu kasowałby 4 bański na sezon. Dla gościa, który niby 'pół roku temu wygrywał dla Chelsea LM', ale później grał w ogórkowej lidze, ma swój wiek, a PL nie błyszczał już taką skutecznością. Czyli generalnie jego dyspozycja w Juve byłaby kompletną zagadką. A 4mln/sezon to kupa forsy.

Z drugiej strony, to koleś o dużym doświadczeniu w europejskich pucharach - choćby z tego względu podniósłby jakość drużyny. Tylko te 4 bańki mnie kolą w oczy :stop:


'Czasem lepiej nic nie mówić i sprawiać wrażenie głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości'
Zablokowany