Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2012, 09:38

pumex pisze:Jakoś nie widzi mi się sprzedaż Melo do Bayernu, który całkiem niedawno mieszał nas z błotem i to tylko za 8mln.
Ale Bayern to może być jedyny klub, który będzie w stanie zaoferować Melo odpowiedni kontrakcik. Nie pamiętam ile on tam miał, 3 mln? "Tylko" to już sprawa względna bo Melo nie jest już częścią drużyny i jego dalsza obecność tutaj jest całkowicie zbędna więc ja to traktuję jako kasę extra :D
Dolce Vita pisze:Ile razy można powtarzać, że Hiszpanie się do SerieA nie nadają?
Ile razy można powtarzać, że to czy się jakiś zawodnik nadaje czy nie, nie wynika z jego narodowości.
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2012, 09:42 przez Ouh_yeah, łącznie zmieniany 1 raz.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2012, 09:38

Mietson pisze:
yanquez pisze:No i oczywiście cały czas liczę na ściągnięcie "Pirlo" lub "Vidala" na przyszły sezon.
Nie rozumie.
W sensie kogoś za małe pieniądze, kim będziemy się zachwycać, mimo że wcześniej byliśmy sceptyczni, jak mniemam.

Wydaje mnie się, że tą ofertę złożyliśmy za Torresa właśnie. Conte się nim ponoć jara, więc być może chcemy działać, zanim rozegra się na dobre :think:

Cieszy mnie, że RVP zagrał słaby turniej - argument do zbicia ceny w negocjacjach. Piłkarz to genialny.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Dolce Vita

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2011
Posty: 533
Rejestracja: 28 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2012, 09:45

wojczech7 pisze:
Mietson pisze:
yanquez pisze:No i oczywiście cały czas liczę na ściągnięcie "Pirlo" lub "Vidala" na przyszły sezon.
Nie rozumie.
W sensie kogoś za małe pieniądze, kim będziemy się zachwycać, mimo że wcześniej byliśmy sceptyczni, jak mniemam.

Wydaje mnie się, że tą ofertę złożyliśmy za Torresa właśnie. Conte się nim ponoć jara, więc być może chcemy działać, zanim rozegra się na dobre :think:
Wydaje mi się, że chodzi o takich mini Pirlo i Vidalów - graczy, którzy ich zastąpią w jakimś stopniu :)
Ouh_yeah pisze:
Dolce Vita pisze:Ile razy można powtarzać, że Hiszpanie się do SerieA nie nadają?
Ile razy można powtarzać, że to czy się jakiś zawodnik nadaje czy nie, nie wynika z jego narodowości.
Jestem innego zdania. Są narodowości, które mają predyspozycje do określonych lig i tyle. Ale kij z narodowością. Uważasz, że Torres, który już drugi sezon jest zdecydowanie w słabej formie byłby dla nas wzmocnieniem? To, że wyszedł mu mecz na euro i miał nieco lepszą końcówkę sezonu jeszcze o niczym nie świadczy. Ostatni jego udany sezon 2009/10, jeszcze na Anfield... Jeśli tak mają wyglądać nasze wzmocnienia to ja dziękuję :wink:


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2012, 09:56

Dolce Vita pisze:
wojczech7 pisze:
Mietson pisze:
Nie rozumie.
W sensie kogoś za małe pieniądze, kim będziemy się zachwycać, mimo że wcześniej byliśmy sceptyczni, jak mniemam.

Wydaje mnie się, że tą ofertę złożyliśmy za Torresa właśnie. Conte się nim ponoć jara, więc być może chcemy działać, zanim rozegra się na dobre :think:
Wydaje mi się, że chodzi o takich mini Pirlo i Vidalów - graczy, którzy ich zastąpią w jakimś stopniu :)
Niet. :D Choć oczywiście fajna interpretacja ;)

"Pirlo" - może uda się pozyskać za darmochę/bardzo tanio piłkarza, którego obecny klub spisał na straty, a który może prezentować światowy poziom (Nesta? - ta ta czytałem ;)) Barzagli jest podobnym przykładem.

"Vidal" - ktoś wart xbaniek, ale kończący się kontrakt i możliwe pozyskanie za x/3.

PS. BARDZO podoba mi się, że działamy tak szybko. Najpewniej przed rozpoczęciem mercato dopniemy sprawy Isli, Asamoah, Lealego i Pogby. Później szybciutko Dżiowinek i Veratti no i zajmujemy się poważnymi wzmocnieniami oraz sprzedażą ;)
Mietson pisze: P.S. Do konstrukcji wyjątkowych dorzuć Mishę :prochno:
Nie no. Nie zasłużył. Ma inne zdanie niż większość ludzi, ale nie jest idiotą.
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2012, 10:04 przez yanquez, łącznie zmieniany 1 raz.


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2012, 10:00

pumex pisze:Tyle, że Giovinco ponoć jasno powiedział, że nie zamierza być częścią żadnej wymiany. To dla niego ujma.
Nie, on nie chce wracać do Juve, żeby od razu zostać sprzedanym gdzieś dalej. To całkiem logiczne, ja mu się nie dziwię, nie wiem czy naprawdę trzeba się Seby o wszystko czepiać.
Dolce Vita pisze:Śmieszne są opinie ludzi, którzy twierdzą, że Torres zagrał dobry mecz na euro ostatnio to go kupmy. Ile razy można powtarzać, że Hiszpanie się do SerieA nie nadają? Może od razu ściągnijmy Crespo bo kiedyś świetnie grał w Lazio? Jeden mecz jeszcze o niczym nie świadczy, tym bardziej, że sezon w Chelsea El Niño miał dość mizerny... Faktycznie, maszyna do strzelania bramek, która gwarantuje 25 bramek w sezonie :roll:
Nawet nie o to chodzi, problem jest w tym że Chelsea go nie puści teraz i to w przyzwoitej cenie.
wojczech7 pisze:W sensie kogoś za małe pieniądze, kim będziemy się zachwycać, mimo że wcześniej byliśmy sceptyczni, jak mniemam.
No jak ktoś był sceptyczny co do Pirlo, o tylko mu pogratulować :) Co do Vidala, to kiedyś z ciekawości wszedłem na newsa o jego przyjściu i jakoś negatywnych komentarzy zbytnio nie widać. Nie wiem skąd ten mit, że nikt w niego nie wierzył. To jaką awanturę zrobił o niego Bayern dobitnie pokazuje, że już wtedy nie był to byle jaki zawodnik.

@jakku - miej odpowiedzialność tego że po tym co wrzuciłeś, znowu bedzie we wrześniu płacz, że Aguero nie przyszedł ;)


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2012, 10:00

Ouh_yeah pisze:
Dolce Vita pisze:Ile razy można powtarzać, że Hiszpanie się do SerieA nie nadają?
Ile razy można powtarzać, że to czy się jakiś zawodnik nadaje czy nie, nie wynika z jego narodowości.
To jest ciężki temat, bo trudno uargumentować swoje racje, ale szczerze mówiąc przyznam się, iż również uważam, że pewni piłkarze mają bardzo małą szansę na sprawdzenie się w danym środowisku. Nie wynika to bezpośrednio z narodowości, ale z typu piłki, jakiej uczą się piłkarze w danym kraju. Historia z klapami transferowymi piłkarzy Hiszpańskich w Italii nie kłamie.

Tak czy inaczej pojawiają się informacje, że chcemy wymienić Giovinco na... tak, na Torresa. Mnie się taki pomysł nie podoba


Obrazek
Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2012, 10:03



Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2012, 10:10

Dolce Vita pisze:Uważasz, że Torres, który już drugi sezon jest zdecydowanie w słabej formie byłby dla nas wzmocnieniem? To, że wyszedł mu mecz na euro i miał nieco lepszą końcówkę sezonu jeszcze o niczym nie świadczy. Ostatni jego udany sezon 2009/10, jeszcze na Anfield... Jeśli tak mają wyglądać nasze wzmocnienia to ja dziękuję :wink:
A jak wyglądał Pirlo w ostatnich dwóch sezonach w Milanie? Tylko robił kółeczka i kopał balony do przodu. Ostatni sezon to już kompletnie, kontuzja i kopanie się po czole, oprócz jednej świetnej bramki z Parmą.

Skoro nasi chcą Torresa to znaczy, że wierzą, że są w stanie pomóc mu się odrodzić. Fernando Torres w Juventusie to hit transferowy i z pewnością duże wzmocnienie. Tyle że ja nie wierzę w powodzenie takiej operacji. Drogba niedawno powiedział, że Torres jest przyszłością Chelsea, sam Fernando też chyba nie jest przesadnie chętny do wyprowadzki, zwłaszcza do Serie A a Marotta chyba jeszcze nie sprawdził ile on zarabia.
pumex pisze:Tak czy inaczej pojawiają się informacje, że chcemy wymienić Giovinco na... tak, na Torresa.
Tylko po co Chelsea Giovinco :think:
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2012, 10:13 przez Ouh_yeah, łącznie zmieniany 1 raz.


Dolce Vita

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2011
Posty: 533
Rejestracja: 28 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2012, 10:13

Ouh_yeah pisze:Skoro nasi chcą Torresa to znaczy, że wierzą, że są w stanie pomóc mu się odrodzić.
Elię też chcieli...
Ouh_yeah pisze:Fernando Torres w Juventusie to hit transferowy i z pewnością duże wzmocnienie.
Gdybym czytał Bravo Sport to może bym to kupił, ale już nie te czasy, przykro mi. Hit marketingowy, może i tak. Rozgłos, może i tak. Ale realne wzmocnienie? Śmiem wątpić...


Argonessar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 188
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2012, 10:20

jakku1 pisze:Jakies sugestie?; )
Jak wszyscy strzelają to ja też :D I mówię- Higuain! Bardzo bym chciał tego kopacza u nas, ale wiem to nie REALne :cry: obym się mylił

A co do Torresa- to naprawdę spore ryzyko by było. 30 mln to dużo, a jeśli nie zacznie grać na poziomie jakiego wymaga się od niego to zdecydowanie może okazać się zbyt ryzykowne.
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2012, 10:22 przez Argonessar, łącznie zmieniany 1 raz.


Coldsoul

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 578
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2012, 10:21

Jak dla mnie problem z Torresem jest taki że to ogromne ryzyko. Może okazać się wielkim wzmocnieniem równie dobrze jak wielką klapą. Oczywiście każdy transfer to w jakimś stopniu ryzyko, ale kilka nazwisk które przewijają się w plotkach (Cavani, Van Persie, Suarez czy nawet Dżeko) jest dużo bardziej "pewnych" jeśli chodzi o podniesienie poziomu naszej gry niż właśnie Torres, na którego trzeba by pewnie sporo milionów wydać i tak.


badecki

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2009
Posty: 168
Rejestracja: 24 września 2009

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2012, 10:22

[*]
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2012, 09:57 przez badecki, łącznie zmieniany 1 raz.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2012, 10:28

badecki pisze:Faktycznie Goal.com pisze o zainteresowaniu Torresem ze strony Juve.
Goal.com, a dokładnie Curva :wink: 30mln za Torresa? Tak ryzykownego transferu ze strony Juve nie pamiętam. Amauri przy Torresie to pikuś jeśli chodzi o ryzykowność przedsięwzięcia
badecki pisze:Jestem z deka zdziwiony tak nagłym zwrotem duetu Paratici & Marotta. Chyba nie zakochali się na nowo w Hiszpanie (tylko) po meczu z Irlandią?
Nie ma żadnego nagłego zwrotu. Już od marca przebąkuje się o zainteresowaniu Torresem :wink:

Dalej nie rozumiem, co zrobilibyśmy oddając Giovicno, gdybyśmy zostali z samym Vuciniciem jako cofniętym/bocznym napastnikiem :doh:


Obrazek
yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2012, 10:29

Według mnie ściągnięcie Torresa byłoby świetnym ruchem. Cavani i Van Persie są w primie, więc ceny za nich również znajdują się w maksimum. Torres potrafi grać na najwyższym światowym poziomie, co wielokrotnie udowodnił, a jego słabsza gra w ostatnim czasie powinna sprzyjać jakiejś fajnej promocji ;).

Dla mnie Torres/Suarez (wolę Suareza) za 30-35mln juro >> Cavani za 50.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2012, 10:35

pumex pisze: Dalej nie rozumiem, co zrobilibyśmy oddając Giovicno, gdybyśmy zostali z samym Vuciniciem jako cofniętym/bocznym napastnikiem :doh:
Na dobrą sprawę jest jeszcze Gacek, który może tam grać... ale nie wrzucajcie tego do cytatów :D

Torres, hm. Śliski biznes. Szczerze mówiąc, to chyba jednak wolałbym Suareza. A na pewno - Cavaniego. Z tym, że drugi z Urusów kosztuje kosmiczne pieniądze. Za Suareza zapłacilibyśmy mniej a jakość w ataku by była niepodważalna. Do tego np. Giocinco/Jovetic i byłoby całkiem interesująco, a przy tym wydolilibyśmy finansowo.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Zablokowany