Radja Nainggolan

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pakman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 279
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 17:15

19 pisze:veloso lepszy od nainggolana, nigdy



Ja bym lepiej zagral od Nainggolasa :) gdyby nie te lata :)


"Białe seRce , kRew w czeRni MY na zawsze JUVE wieRni " ★ ★ ★

Pirlo przyszedl z Mialnu za darmo ? Niemozliwe!

Nawet Chuck Norris nie strzelil tylu goli co DEL PIERO !
15Kowal

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2009
Posty: 155
Rejestracja: 23 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 17:15

zahor pisze:
remortus pisze:Nie wyobrażam sobie by nasz zarząd popełni błąd sprzed kilku lat gdy wymknął się nam Xabi Alonso i sprowadziliśmy Poulsena ( tak to chyba było, nie? jak nie to proszę mnie poprawić :wink: ). Dlatego podsumowując: Radja na ławkę, zobaczymy co z niego wyjdzie, nie skreślajmy go od razu.
Idąc tym tropem to powinniśmy sprowadzać każdego zawodnika, o którym ktoś napisze że jest obiecującym talentem, bo tylko wtedy będziemy mieli pewność że nam się nie wymknie żadna okazja. Ale na to na pewno nas nie stać. Z Xabim Alonso to było co innego, bo to był gość o wyrobionej renomie, którą Radja się na chwilę obecną pochwalić nie może.
Chodzi mi o to, że Radja teraz ok, bo nie wiadomo co z Pazienzą, na ile prawdziwe są plotki o jego odejściu teraz, czy w lato. Dlatego jego transfer mógłby być dobrą opcją, jednakże nie będzie on zawodnikiem do wyjściowego składu i w letnim okienku transferowym konieczny będzie zakup solidnego, pomocnika do 1 składu. Właśnie takiego z renomą.
zahor pisze:Nie jestem tylko pewien czy po Krasiciu, Bonuccim czy Quagliarelli stać nas na kolejnego rezerwowego za piętnaście baniek.
Krasic kosztował nas trochę ale w tamtym sezonie na tle całej drużyny sprawował się dobrze, być może sprawiał tylko takie wrażenie ale pozytywnie go wspominam. Dzisiejsza jego sytuacja, wydaje mi się, że wynika z taktyki jaką wybrał Conte. Krasic, podobnie jak Elia, woli grać w systemie 4-4-2 i myślę, że prędzej czy później Milos odejdzie, a kiedy to już zobaczymy. Quagliarella natomiast sprawia bardzo dobre wrażenie w parze z Matrim i gdyby nie kontuzja, a tego nie da się przewidzieć, to strzelałby aż miło.


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 17:16

Tharp pisze:Nie, portugalczycy (poza Figo i pierwszymi meczami Andrade) sie nie sprawdzaja w serie a. Jak juz mamy kupowac kogoz na lawe (nie ukrywajmy sie, ani jeden ani drugi nie maja szans na wejscie w pierwszy sklad, kiedy mamy tam MVP), to lepiej juz kogos kto gra w tym serie a.
Portugalczycy, podobnie jak Hiszpanie w Serie A się nie sprawdzają. Anglicy też nigdy we Włoszech kariery nie robili. Brazylijczycy to słaby pomysł, czego dowodzi przykład Amauriego, Diego i Melo. Argentyńczycy to mogą sobie grać w Interze, ale nie u nas, bo w Juve ich nigdy szczególnie dużo nie było. Holendrów też nie ma co kupować, bo w tamtej lidze to każdy głupi umie strzelić trzydzieści goli, a potem we Włoszech nic nie pokazuje. Podobnie jak w Bundeslidze, która jest słabsza, więc Niemców nie ma co sprowadzać. Zakupy we Francji to też ryzyko, bo przecież Milan kupił Taiwo, który był gwiazdą Ligue 1, a we Włoszech zupełnie zawiódł. Na Szwajcarów jakaś taka ostatnio moda nastała, tu Lichtsteiner, tam Ziegler, coś się mówiło o Behramim, co za dużo to niezdrowo. A, no i swoją drogą to Marotta mógłby już odpuścić swój projekt ItalJuve i poszukać wzmocnień poza Włochami.
remortus pisze: Krasic kosztował nas trochę ale w tamtym sezonie na tle całej drużyny sprawował się dobrze, być może sprawiał tylko takie wrażenie ale pozytywnie go wspominam. Dzisiejsza jego sytuacja, wydaje mi się, że wynika z taktyki jaką wybrał Conte. Krasic, podobnie jak Elia, woli grać w systemie 4-4-2 i myślę, że prędzej czy później Milos odejdzie, a kiedy to już zobaczymy. Quagliarella natomiast sprawia bardzo dobre wrażenie w parze z Matrim i gdyby nie kontuzja, a tego nie da się przewidzieć, to strzelałby aż miło.
Pokazał się, owszem, ale pierwsze dwa czy trzy miesiące - od czasu tego słynnego nurkowania zaczął grać piach. A kiedy to było? Listopad? Grudzień? Nie powiesz mi chyba że te jego kilka goli które strzelił było tak cenne, że warte tych piętnastu baniek?
Co do Quagliarelli, to w chwili obecnej jak wszyscy są zdrowi, to on jest zmiennikiem Matriego, który też za paczkę fajek nie przyszedł. Zatem gość, na którego wydaliśmy 18 baniek ma zastępcę wartego milionów 15. W teorii zatem pozycja wysuniętego napastnika powinna być chyba ostatnią, o którą mielibyśmy się martwić. W praktyce kołujemy zimą jakiegoś Borriello z powodu impotencji strzeleckiej.
remortus pisze: Chodzi mi o to, że Radja teraz ok, bo nie wiadomo co z Pazienzą, na ile prawdziwe są plotki o jego odejściu teraz, czy w lato. Dlatego jego transfer mógłby być dobrą opcją, jednakże nie będzie on zawodnikiem do wyjściowego składu i w letnim okienku transferowym konieczny będzie zakup solidnego, pomocnika do 1 składu. Właśnie takiego z renomą.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chcesz sprowadzić jako tymczasowe rozwiązanie gościa, który kosztuje tyle ile kosztuje bo podobno w dalekiej przyszłości ma szanse być dobry, a następnie odpalić go i sprowadzić klasowego pomocnika??
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2012, 18:02 przez zahor, łącznie zmieniany 3 razy.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 17:19

Ja bym lepiej zagral od Nainggolasa :) gdyby nie te lata :)[/quote]


wierze na slowo, ale nie veloso


15Kowal

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2009
Posty: 155
Rejestracja: 23 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 17:34

zahor pisze: Pokazał się, owszem, ale pierwsze dwa czy trzy miesiące - od czasu tego słynnego nurkowania zaczął grać piach. A kiedy to było? Listopad? Grudzień? Nie powiesz mi chyba że te jego kilka goli które strzelił było tak cenne, że warte tych piętnastu baniek?
No oczywiście, że nie ale pomyśl sobie co by było gdyby nie było go rok temu. Nie chodzi o bramki, chodzi o grę. Nie mówię, że zwróciły się zainwestowane w niego pieniądzę ale kto grałby na jego pozycji? Martinez? Hasan?
zahor pisze:
Co do Quagliarelli, to w chwili obecnej jak wszyscy są zdrowi, to on jest zmiennikiem Matriego, który też za paczkę fajek nie przyszedł. Zatem gość, na którego wydaliśmy 18 baniek ma zastępcę wartego milionów 15. W teorii zatem pozycja wysuniętego napastnika powinna być chyba ostatnią, o którą mielibyśmy się martwić. W praktyce kołujemy zimą jakiegoś Borriello z powodu impotencji strzeleckiej.
Podzielam Twoje zdanie na temat Borriello. Zakup kompletnie niepotrzebny. Wydaje mi się, że jest to zakup zawodnika rozpoznawalnego, z klubu cieszącego się sławą po prostu pod publikę, żeby pokazać, że potrafią wydobyć piłkarz z np. Romy. Gdyby nie kasa stracona na jego wypożyczenie i pensje to nie rozmawialibyśmy dzisiaj o transferze Radji, a o zancznie lepszym pomocniku.
zahor pisze: Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chcesz sprowadzić jako tymczasowe rozwiązanie gościa, który kosztuje tyle ile kosztuje bo podobno w dalekiej przyszłości ma szanse być dobry, a następnie odpalić go i sprowadzić klasowego pomocnika??
Nie. Jeżeli odejdzie Pazienza to będziemy mieli gościa, który będzie mógł w każdej chwili wejść z ławki, a z drużynami takimi jak np Atalanta mógłby wejść od pierwszej minuty i pozwolić odpocząć piłkarzom takim jak: Vidal, Pirlo, Marchisio.
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2012, 17:43 przez 15Kowal, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
pakman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 279
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 17:38

Zahorze - to skad ich brac ? Tzn z jakiego kraju ? Najciemniej pod latarnia - z lokalnego rynku pilkarskiego najlatwiej. Przyklad Lichego jest najlepszym dowodem. Ale jak czytam ze Juve chce RIGONIEGO czy NAINGGOLANA ? to az mnie sciska troche w dolku :/ wiem ze to tez troche zmyslone historie no ale :/



Gio - Parma
Riccardo Montolivo , Stevan Jovetic , Juan Vargas - Fiorka
Miguel Veloso - Genoa
Josip Ilicić - Palermo(choc przekonania nie mam do konca)
Hamsik , Cavani , Lavezzi - Napoli
Stekelenburg , Gago - Roma
Hernanes - Lazio
Isla , Armero - Udine

z tej powyzej listy prosze wybierac !!

PS. A tych 2 mi sie przypomnialo :

Ezequiel Schelotto - nowy CAMORANESI ? hehe
Fabiano Santacroce - nowy Cannavaro i Nesta w jedymm?

Ale w FM dobrze grali nie ?


"Białe seRce , kRew w czeRni MY na zawsze JUVE wieRni " ★ ★ ★

Pirlo przyszedl z Mialnu za darmo ? Niemozliwe!

Nawet Chuck Norris nie strzelil tylu goli co DEL PIERO !
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 17:41

Przypominam, że jest to temat o Belgu, a nie bajkach o letnim mercato.

@pakman, zahor ironicznie podsumował panujące na forum stereotypy.
19 pisze:veloso lepszy od nainggolana, nigdy
3 argumenty za tym, że Nainggolan jest lepszy od Veloso. Czekam.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 17:42

19 pisze:veloso lepszy od nainggolana, nigdy
Gratuluje wiedzy o Serie A :bravo:
Nie wiem jak u Veloso z grą ofensywną, ale w defensywie w moim odczuciu jest to zawodnik lepszy od Belga. Odwołując sie do ostatniego meczu z Milanem to Nainggolan był bardzo przeciętny gdy trzeba bylo odebrać piłke i ją z glową wyprowadzić z przed swojego pola karnego. W ofensywie może i ma nieźle ułożoną stope i potrafi posłać celne podanie, ale w obronie oooj był duże problemy i sporo błędów. Zresztą Veloso ma za sobą pare ładnych lat dobrej gry w Sportingu, teraz dobrze sobie radzi w Genoi to o czymś jednak świadczy.
Nie twierdze, że zawodnik Cagliari jest slaby, ale też nie dmuchajmy tej bańki za bardzo. Veloso za 10 mln bylby dużo lepszym wyjściem niż Nainggolan za 15. Tym bardziej, że szukamy w domyśle rezerwowego.


pakman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 279
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 17:44

Szukamy pelnowartosciowego zawodnika do gry !! a nie na lawke . Ile Pirlo pociagnie ? 60 meczy w sezonie ? Rotacja to teraz wyznacznik sukcesu.[/quote]


"Białe seRce , kRew w czeRni MY na zawsze JUVE wieRni " ★ ★ ★

Pirlo przyszedl z Mialnu za darmo ? Niemozliwe!

Nawet Chuck Norris nie strzelil tylu goli co DEL PIERO !
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 17:48

lepszy ciag na bramke
waleczniejszy
ograny we wloszech
chce go conte
lepszy fizycznie
mniejsza pensja
Dante93
nie oceniaj nainggolana tylko po meczu z milanem i nie szukamy pilkarza typowo na lawke, za pol roku prawdopodobnie bedziemy grali na 3 frontach wiec potrzebujemy takich zawodnikow ktorzy beda mogli wskakiwac do skladu i ciagnac ten wózek


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 17:49

remortus pisze: No oczywiście, że nie ale pomyśl sobie co by było gdyby nie było go rok temu. Nie chodzi o bramki, chodzi o grę.
Nic by nie było. Kopałby się w czoło kto inny, ktoś kto najpewniej na początku sezonu nie strzeliłby tych kilku goli, nie uratował tych kilku punktów, ale zasadniczo nie miałoby to żadnego znaczenia czy Juventus zająłby koniec końców siódme, ósme czy dziewiąte miejsce.
remortus pisze: Podzielam Twoje zdanie na temat Borriello. Zakup kompletnie niepotrzebny. Wydaje mi się, że jest to zakup zawodnika rozpoznawalnego, z klubu cieszącego się sławą po prostu pod publikę, żeby pokazać, że potrafią wydobyć piłkarz z np. Romy. Gdyby nie kasa stracona na jego wypożyczenie i pensje to nie rozmawialibyśmy dzisiaj o transferze Radji, a o zancznie lepszym pomocniku.
Wiesz co, gdyby Marotta namówił De Rossiego żeby zamiast przedłużyć kontrakt z Romą poszedł do nas, to byłby sygnał w świat - "ten to umie wyciągać piłkarzy". A on wziął z Romy gościa, którego trener nie widzi w swojej wizji zespołu i który na dobrą sprawę był tam piątym kołem u wozu. Trochę może przejaskrawiam, ale to tak jakby powiedzieć że dyrektorowi Fiorentiny udało się wyciągnąć Amauriego z Juve.
remortus pisze: Nie. Jeżeli odejdzie Pazienza to będziemy mieli gościa, który będzie mógł w każdej chwili wejść z ławki, a z drużynami takimi jak np Atalanta mógłby wejść od pierwszej minuty i pozwolić odpocząć piłkarzom takim jak: Vidal, Pirlo, Marchisio.
Gościa, który może tej sztuki dokonywać przez najbliższe pół roku można wyciągnąć z pięć razy taniej niż Belga. Jeżeli już inwestować w niego, to tylko z nadzieją że zostanie u nas dłużej i wypali.
jackop pisze: @pakman, zahor ironicznie podsumował panujące na forum stereotypy.
:happy: Już się bałem że to co napisałem było naprawdę tak niezrozumiałe.
19 pisze:lepszy ciag na bramke
Mhm, siedem goli w całej karierze, faktycznie ciąg na bramkę do pozazdroszczenia.
19 pisze: waleczniejszy
Jak to zmierzyłeś?
19 pisze: ograny we wloszech
Tak, ale na poziomie Serie A ma staż raptem pół roku dłuższy.
19 pisze: chce go conte
To potwierdzone info?
19 pisze: lepszy fizycznie
Eeee? Miguel Veloso - 180 cm, 79 kg. Radja Nainggolan - 175 cm, 65 kg. :think:
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2012, 17:56 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


Spykee

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2009
Posty: 119
Rejestracja: 20 lutego 2009

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 17:53

W moim odczuciu to teraz szukamy jakiegoś substytutu na kilka meczy pod nieobecność Pirlo/Marchisio, więc płacenie 15 za rezerwowego to gruba przesada. Nie stać nas tak na prawdę na kolejnych drogich rezerwowych, jak ktoś już wcześniej napisał i wymienił o kogo chodzi. Nainggolan jest imo kolejnym piłkarzem wychwalanym przez prezesa własnego klubu. Reasumując jestem na nie jeśli chodzi o ten transfer.

#pakman
ogarnij trochę interpunkcję, bo widząc spacje przed kropkami/pytajnikami mam ochotę wywalić głową w lapka.


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 17:56

To bylo kapitalne zahor :smile: Taka bardzo rozbudowana kpina :P

19@ Eh setny raz to napisze, ale nie nie oceniam Nainggolana tlyko po jednym meczu :prochno: Akurat do tego konkretnego sie odwołalem, bo zapewne wielu z Nas go oglądalo i może na chłodno teraz ocenić Belga.
19 pisze:lepszy ciag na bramke
waleczniejszy
ograny we wloszech
chce go conte
lepszy fizycznie
mniejsza pensja
Po kolei.
Co do waleczności to akurat cechuje ona ich obu.
Ogranie we Włoszech? Obaj zdaje sie grają tak samo dlugo, o ile Veloso nie gra dłużej. No chyba, że liczyć te 3 występy ktore Belg zaliczył w sezonie 09/10.
Co do tego, że COnte go chce tutaj sie zgodze, trzeba ufać naszemu kołczowi, bo widać, że chłop wie co robi.
Lepszy fizycznie? Ee taki argument dosyć słaby. Amauri jest jeszcze lepszy fizycznie i cóż z tego? :smile:
Mniejsza pensja- Zapewne Nainggolanowi trzeba by wlepić z 1,4 mln za rok gry, Veloso to pewnie koszt rzędu 2,0. Więc już nie przesadzajmy, to nie Tevez, że krzyknie dyche za sezon.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 17:56

19 pisze:lepszy ciag na bramke
waleczniejszy
ograny we wloszech :shock:
chce go conte :shock:
lepszy fizycznie :shock:
mniejsza pensja :shock:
Waleczność ciężko stwierdzić, chyba, że oglądałeś obu w większości meczów w tym sezonie. Mógłbym przychylić się do stwierdzenia, że Veloso może obecnie trochę mniej pracować na boisku.

Z lepszym ciągiem na bramkę bym polemizował. Uważam, że Veloso jest lepiej wyszkolony technicznie, potrafi prowadzić piłkę krótko przy nodze, a także bez problemu odnajduje się w szybkiej grze kombinacyjnej.
pakman pisze:Szukamy pelnowartosciowego zawodnika do gry !! a nie na lawke . Ile Pirlo pociagnie ? 60 meczy w sezonie ? Rotacja to teraz wyznacznik sukcesu.
Zostało 18 kolejek + 3 mecze (oby) w CI. Nie wiem gdzie widzisz 60 spotkań do rozegrania. To raz. Dwa. Wierzysz, że Marotta w te 30 parę godzin stycznia sprowadzi ci jakiegoś Modricia?
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2012, 18:02 przez jackop, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zawidowianin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 908
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 17:58

remortus pisze: Podzielam Twoje zdanie na temat Borriello. Zakup kompletnie niepotrzebny. Wydaje mi się, że jest to zakup zawodnika rozpoznawalnego, z klubu cieszącego się sławą po prostu pod publikę, żeby pokazać, że potrafią wydobyć piłkarz z np. Romy. Gdyby nie kasa stracona na jego wypożyczenie i pensje to nie rozmawialibyśmy dzisiaj o transferze Radji, a o zancznie lepszym pomocniku.
Pewnie, że tak. Gdyby nie 0,5 mln za wypożyczenie i pokrycie jego półrocznej pensji to nie walczylibyśmy o Nainggolana a zarzucilibyśmy sieci na Yayę Toure :)

Statystyki whoscored.com Veloso i Nainggolana:

http://www.whoscored.com/Players/22182
http://www.whoscored.com/Players/52380


Jak ktoś ma inne to niech da znac. Na pilka.pl jeden z użytkowników podał inne i wyglądają jeszcze lepiej w kontekście zawodnika Cagliari. W każdym elemencie defensywnym lepszy jest Belg. Tak czy siak, 15 mln to trochę przegięcie, ale jeżeli taka jest wola Conte to nic nam do tego. Vidal musi miec jakieś zastępstwo.


onliforpipul
Zablokowany