Giuseppe Rossi

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 03 lutego 2012, 11:22

Rossi to kiepski pomysł, my potrzebujemy pewnych inwestycji , jak chcemy gwiazdę do ataku to kogoś kto nie będzie kotem w worku a niewątpliwe Rossi to dużo nie wiadoma.


matbar21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 128
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 03 lutego 2012, 11:32

Jak będzie tanio do wyciągnięcia to musi do nas trafić, zmiana klubu działa mobilizująco. Powiedzmy sobie szczerze.. Nie wierzę, żeby Marotta szastał kasą w lato, powiedzmy na jednego Higuaina lub Benzeme za 40mln E lub więcej. Nasz DS mówi dość jednoznacznie w wywiadach. Takie kwoty nie wchodzą w grę.
Tutaj małe info o Rossim: http://seriea.pl/index.php?dzial=aktual ... kul=215206


bramek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2004
Posty: 645
Rejestracja: 20 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 lutego 2012, 11:48

Znając naszą sytuację finansową, to będzie najlepszy moment na zakup Rossiego. Wielu będzie myślało jak ludzie tutaj że to niewiadoma i takie tam. Po za tym zakup przy zakupie Rossiego zaoszczędzimy spory budżet , za który będzie można myśleć o Giovinco/Joveticu, lub innych graczach ich pokroju. Wg. mnie nie ma sensu wydawać z 40 mln na Higuaina czy inną gwiazdę, która tak naprawdę na włoskich boiskach może być większa nie wiadomą niż Rossi.

Musimy w każdej formacji do konać przynajmniej po jednym wzmocnieniu. Jednak sytuacja jest o tyle komfortowa że w tym momencie nie ma żadnego ciśnienia. Ten skład co jest wstydu w LM już nie przyniesie, jednak bez wzmocnień wyjście z grupy to będzie chyba szczyt możliwości :)


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 03 lutego 2012, 11:55

bramek pisze:bez wzmocnień wyjście z grupy to będzie chyba szczyt możliwości :)
Wyjście z grupy, będąc losowanym z czwartego koszyka, uznam za dobry rezultat :f


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 03 lutego 2012, 11:56

Jovetic to lepszy pomysł, nawet nie chodzi o kasę ale my potrzebujemy wzmocnień na już, na LM itd. A po takiej kontuzji jak Rossi to można
a) nigdy nie wrócić do formy
b) długo wracać
c) stracić np. pewność siebie czy szybkość.

Oczywiście można nie mieć problemów z powrotem to też jest możliwe, ale wystarczy pamiętać co się stało z Alexem, bo takim samym urazie to nie dość że bardzo długo dochodził do siebie to np. szybkość i dynamikę bardzo stracił już na zawsze.

Dlatego Rossi powinien być opcją ostatnią jak nie uda się sprowadzić kogoś jak Jovetic, Lavezzi, Dzeko.

A Ty my napewno z 4 koszyka lecimy ? To trochę słabo, miałem nadzieję że chociaż na 3 się załapiemy.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 03 lutego 2012, 12:00

http://www.90minut.pl/ranking_uefa.php?i=1

Jesteśmy na 41 miejscu. Zdaje mi się, że właśnie z tych lat będą przydzielane miejsca w koszykach. Żeby się załapać do 3 koszyka, 17 drużyn przed nami musiałoby nie awansować do CL. Dobrze myślę? :)

edit. Chwila, tu jest też sezon 2011/2012 który trwa. Tak więc nasze miejsce jeszcze może się zmienić, ale wątpię, że znacząco na plus lub minus.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 03 lutego 2012, 12:16

stahoo pisze:Jesteśmy na 41 miejscu. Zdaje mi się, że właśnie z tych lat będą przydzielane miejsca w koszykach. Żeby się załapać do 3 koszyka, 17 drużyn przed nami musiałoby nie awansować do CL. Dobrze myślę?
Uuu... kiepsko. Szczerze mówiąc, myślałem, że czeka nas koszyk numer 3. W takim wypadku bardzo, bardzo prawdopodobne, iż czeka nas piekło w LM. Przykładowo, jeśli gralibyśmy w obecnej edycji, dajmy na to za Napoli (także losowane z 4-go koszyka), grupa mogłaby wyglądać tak:
-Bayern
-Villarreal
-City
-Juventus

lub

-Chelsea
-Valencia
-Bayer
-Juventus

Marotta będzie musiał w lecie odstawić daleko na bok swoje prowincjonalne zapędy i nieźle się napocić, konstruując skład godny walki o wyjście z grupy.

Odnośnie Rossiego: w lecie tak go chciałem, że chyba bym się z sikał, jakby do nas przyszedł. Obecnie jest kilku, których przedkładam ponad niego. Nie wiem, czy warto byłoby w niego inwestować, chyba, że cena byłaby mocno promocyjna


Obrazek
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 03 lutego 2012, 12:28

mozecie mnie uznawac za pesymiste, ale ja nie spodziewam sie sukcesow w przyszlej lidze mistrzow, uwazam ze o wyjscie z grupy bedzie bardzo ciezko, a jesli juz wyjdziemy to mozemy trafic na mocnego rywala i od razu odpasc, nie oszukujmy sie, odbudowanie pozycji we wloszech to jedno, ale jesli chodzi o europe to sprawa jest trudniejsza i bardziej skomplikowana, prawdopodobnie potrwa kilka lat


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 03 lutego 2012, 12:43

Skoro Napoli mogło wyjść z grupy z Bayernem i Man City, to dlaczego Juventus miałby nie dać rady? Co do samego Rossiego, jestem bardzo za - nie będzie kosztować kokosów, a to piłkarz którzy poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Ma 25lat i już grał w 3 najsilniejszych ligach i LM. Seba wygląda przy tym bardzo blado. ;)


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 03 lutego 2012, 13:05

19 pisze:mozecie mnie uznawac za pesymiste, ale ja nie spodziewam sie sukcesow w przyszlej lidze mistrzow, uwazam ze o wyjscie z grupy bedzie bardzo ciezko, a jesli juz wyjdziemy to mozemy trafic na mocnego rywala i od razu odpasc, nie oszukujmy sie, odbudowanie pozycji we wloszech to jedno, ale jesli chodzi o europe to sprawa jest trudniejsza i bardziej skomplikowana, prawdopodobnie potrwa kilka lat
Z Conte i Alexem, jako członkiem sztabu, powrót do elity europejskiej potrwa maksymalnie 2 lata. Rozprujesz przyszłoroczną grę Juventusu w LM przez pryzmat obecnego składu. Zapomiałeś, że latem też jest okienko transferowe? :prochno: Wystarczy: porządny środkowy pomocnik, dobry stoper, który zastąpi Leosia, solidny zmiennik dla Lichego, do tego dwójka nowych skrzydłowych (np. Affelay przybyły na zasadzie wypożyczenia) oraz klasowa "9".


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 03 lutego 2012, 13:10

pumex pisze:Uuu... kiepsko. Szczerze mówiąc, myślałem, że czeka nas koszyk numer 3.
Niekoniecznie. Popatrz, przed Nami jest np. 6 druzyn angielskich, a w LM maksymalnie zagraja tylko 4, a jak ktora nie przejdzie eliminacji to nawet tylko 3. Juz masz 2 ekipy w plecy. Co najmniej. To samo jesli chodzio o ekipy wloskie, niemieckie czy hiszpanskie. Przed Nami jest i Fiorentina i Roma. Viola raczej na pewno nie zagra w LM, a Roma bedzie miala bardzo trudne zadanie. HSV takze ma marne szanse na gre w LM, a jest w tym rankingu na pozycji 23. Werder to samo. Bayer ma szanse na LM, ale ma pewna strate do 4 ekipy w lidze niemieckiej. W Hiszpanii dochodzi Sevilla, Villareal i Atletico. Przy dobrych wiatrach zadna z tych ekip nie zajmie odpowiedniego miejsca w lidze.

Rozstrzygniecia tylko w tych czterech ligach moga dac Nam awans o nawet 10 pozycji w kontekscie losowania koszykow w LM. A jeszcze jest Francja (lider PSG, drugie Montpellier, trzecie Lille), Portugalia, Holandia, Grecja, Rosja, Ukraina.

Mysle, ze trzeci koszyk jest realny ;) Ale najpiew trzeba sie zakwalifikowac do tej LM.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 03 lutego 2012, 13:11

Skibil pisze:Skoro Napoli mogło wyjść z grupy z Bayernem i Man City, to dlaczego Juventus miałby nie dać rady?
Nikt nie mówi, że Juve nie da rady.

Może dać radę, podobnie jak może nie dać trafiając do grupy z np. City i Barceloną. Mówimy (przynajmniej ja), że będziemy w 4 koszyku, a to powoduje, że wyjście z grupy już będzie sukcesem.


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 03 lutego 2012, 14:05

annihilator1988 pisze:Z Conte i Alexem, jako członkiem sztabu, powrót do elity europejskiej potrwa maksymalnie 2 lata. Rozprujesz przyszłoroczną grę Juventusu w LM przez pryzmat obecnego składu. Zapomiałeś, że latem też jest okienko transferowe? :prochno: Wystarczy: (...)
...Po czym wymienił 6 piłkarzy, wszystkich wysokiej klasy :wink:

Umówmy się, będzie ciężko... Ale przed sezonem to samo mówiliśmy o rozgrywkach ligowych. Dużą siłą obecnego Juventusu jest jego mentalność. Nie mamy wielkich indywidualności, ale gra jakoś idzie i nie przegrywamy meczów - to samo może być w Lidze Mistrzów. Quagliarella wróci do formy, Caceres będzie wymiatał na lewej i nie będzie źle :wink:

Aczkolwiek również chciałbym, żeby Marotta kupił kiedyś jakiegoś piłkarza, który byłby w stanie wygrać nam mecz w pojedynkę, gdyby wszyscy inni zawiedli.


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 03 lutego 2012, 14:53

stahoo pisze:http://www.90minut.pl/ranking_uefa.php?i=1

Jesteśmy na 41 miejscu. Zdaje mi się, że właśnie z tych lat będą przydzielane miejsca w koszykach. Żeby się załapać do 3 koszyka, 17 drużyn przed nami musiałoby nie awansować do CL. Dobrze myślę? :)

edit. Chwila, tu jest też sezon 2011/2012 który trwa. Tak więc nasze miejsce jeszcze może się zmienić, ale wątpię, że znacząco na plus lub minus.
Nasze miejsce się raczej nie zmieni, tzn. nie in plus - nie gramy w europie.
W najbliższym sezonie powinien być trzeci koszyk LM spokojnie, a w następnym - drugi (odpadną punkty za sezon 07-08, a będą się liczyć te z 12-13, których w razie awansu do fazy grupowej będzie przynajmniej kilkanaście)

W ogóle od przyszłego sezonu zaczniemy bardzo szybko nadrabiać do Bundesligi... Ich punkty będą się dzieliły na 7, a u nas na 6.

Rossi poniżej 20 baniek byłby bardzo dobrym zakupem. Choć następcą Alexa nie ma szans zostać...


matbar21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 128
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 03 lutego 2012, 17:04

Następca.. Myślę, że byłby godzien 10 na koszulce. Wiadomo nie zagrzeje tyle lat co Del Piero, ale kto wie. Jestem wielkim entuzjastą tego transferu, ponieważ Rossi jest Włochem i graczem z najwyższej półki. Poza tym lubię naszą włoską ciągłość narodowościową i chcę, abyśmy ją podtrzymali właśnie Rossim. Nie wyobrażam sobie, aby reprezentował barwy np.: Milanu lub Napoli..

Widzicie co się dzieje, gdy z wielkiej drużyny odchodzi mistrz. Już się o tym przekonaliśmy.. Po odejściu Nedved`a przyszły te sezony posuchy w Juve ;/. Nasza ukochana 11ka trafiła na koszulce bocznego obrońcy - De Ceglie.. Teraz zarząd nie może popełnić tego samego błędu, 10 musi trafić w odpowiednie ręce.


Zablokowany