Mercato (ZIMA 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 01 lutego 2021, 17:51

Koniec naszego zimowego okienka.
Trochę szkoda, że nie ma rezerwowej 9 (klasycznej), ale dobrze, że awaryjnie nie sprowadzili jakiegoś dziada.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 01 lutego 2021, 18:34

Ponoć chcieliśmy Erikssena z Interu. Ufff dobrze, że się nie udało :nod:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 lutego 2021, 18:46

To uczucie, kiedy klub któremu kibicujesz nie sprowadza zawodnika, którego nie chcesz w nim widzieć.

Obrazek


Wielkie brawa dla Paraticiego za nie sprowadzenie Skamaki :bravo:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2522
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 01 lutego 2021, 21:17

dimebag11 pisze:
31 stycznia 2021, 17:02
Aaron ma już skończone 30 lat i kontrakt z nami ważny jeszcze przez prawie 2,5 sezonu
Niezły łeb to wymyślił. Pewnie ten sam, który Bonucciemu wtrynił dożywotni kontrakt.

Sorek21 pisze:
01 lutego 2021, 15:39
Bajki na bok...
A to taka galante peffka, ze jednak nie bylo kontaktu z Anglii? Czy za jakis czas sie dowiemy, ze faktycznie cos bylo na rzeczy, ale Juventus kategorycznie odmowil, bo Zarzad stwierdzil ze Demiral to wazne ogniwo turynskiego J-Medical? Przypominam, ze Turek jest u nas od lipca 2019 i w tym czasie rozegral 22 mecze, a z powodu kontuzji przepajał... 30 meczów.


Jak w tej chwili ma sie nasze FFP? I jak sie ogolnie budzet Juventusu miewa? Pytam w kontekscie zakupow, jakie niektorzy userzy tutaj wymyslaja.



PS.
jackop pisze:
01 lutego 2021, 18:46
Wielkie brawa dla Paraticiego za nie sprowadzenie Skamaki :bravo:
Mi kiedys na WKU jeden major powiedzial: "Co sie odwlecze, to nie uciecze" :prochno:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 01 lutego 2021, 21:28

Jacky pisze:
01 lutego 2021, 21:17
dimebag11 pisze:
31 stycznia 2021, 17:02
Aaron ma już skończone 30 lat i kontrakt z nami ważny jeszcze przez prawie 2,5 sezonu
Niezły łeb to wymyślił. Pewnie ten sam, który Bonucciemu wtrynił dożywotni kontrakt.
Ktoś w kontekście Khediry pisał, że Marotta przedłużając Samiemu ostatnią umowę i bodajże dając mu podwyżkę zmazał dobre wrażenie po ściągnięciu do nas reprezentanta Niemiec za darmo. Jak widać to nie Beppe był problemem, bo chłop już tyle czasu u nas nie pracuje, a <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> decyzje odnośnie kontraktów dalej są u nas w modzie (dla przykładu umowy dla Ramseya, Matuidiego, Mandżu czy majstersztyk - dla Bonucciego).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 08 lutego 2021, 12:08

Zrobiłem sobie kilka tygodni przerwy od forum po domowym 0:3 z Fiorentiną, które bardzo mnie zabolało.

Dragusin, Fagioli, F.Correira powinni być regularnie dołączani do pierwszej drużyny. Nie chodzi o to, że staną się kiedyś topami, ale niech trenują, niech łapią choćby po kilka/kilkanaście minut co kilka spotkań. Pozostawianie ich w Serie C zastopuje ich rozwój albo sprawi, że podbierze nam ich Lipsk lub ktoś inny, kto nie boi się stawiać na młodzież. Po sezonie można wypożyczyć ich do Serie A lub B. To się opłaca zarówno finansowo (kreujemy w ten sposób graczy, których potem będziemy mogli sprzedać nie za 5-10, ale za 20-30 mln) + sportowo (młodzi grają o swoją przyszłość, więc zależy im bardziej niż 3X-latkowi, który nie jest Chiellinim czy C.Ronaldo). W każdej zdrowej drużynie powinno być 3-5 produktów własnych szkółek. Tu chodzi też o to, że gracze ściągani do U-23 czy Pirmavery muszą mieć namacalne dowody na to, że przy dobrej grze mają szanse na występy w pierwszej drużynie. Dla tych chłopaków nawet taki Puchar Włoch to coś wspaniałego.

? - Kulusevski (20)
Frabotta (21) - Bentancur (23) - Arthur (24) - McKennie (22) - Chiesa (23)
Demiral (22) - de Ligt (21) - Dragusin (18)
Israel (20)

+ Pellegrini (22), Fagioli (19), N.Caviglia (20), Rafia (21), F.Correira (20)

Śr. wieku: 21,5 (8 z nich gra już w pierwszej drużynie, a 5 to praktycznie podstawowi gracze)
Pod względem odmładzania drużyny Pirlo dokonał niemożliwego i póki co zdecydowanie przebija Conte, Allegriego i Sarriego. W tym momencie przebija ich też średnią punktów na mecz: https://www.transfermarkt.pl/juventus-t ... verein/506 :O

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, jak z sezonu na sezon maleje liczebność pierwszego zespołu. Najpierw ze względu na ograniczenie 25 zawodników w kadrze, teraz pewnie ze względu na oszczędności. W tej chwili mamy najmniejszą kadrę razem z Napoli: https://www.transfermarkt.pl/serie-a/st ... bewerb/IT1 Ogółem uważam, że nasza kadra spokojnie mogłaby liczyć 20-23 ukształtowanych zawodników na odpowiednim poziomie + kilku zdolnych z U-23.

Widać, że brakuje nam jakiegoś młodego napastnika. Szkoda Keana, który był związany z Juve od 11 roku życia. Pewnie zależy nam na tym, aby sprowadzić Włocha. Niestety straszna posucha wśród młodych włoskich napastników - Kean, Pinamonti, Cutrone, Scamacca i w zasadzie tyle. Większość młodych 9-tek za ok. 15-25 mln niestety nie ma paszportu UE. Ten Zirkzee wydaje się ciekawą opcją, tylko sam zawodnik woli pewnie przez pół roku grać w miarę regularnie w takiej Parmie niż wystąpić w 5 meczach Juve.

Musimy też spróbować odbić Romero z Atalanty, oferując za rezygnację z wykupu 10-15 mln albo dając im 1-2 młodzików. Argentyńczyk ma 22 lata, gra w pierwszy sezon w Atalanacie i zalicza świetne występy na Anfield z Liverpoolem (2:0) i San Siro z Milanem (3:0). W dodatku gra na środku 3-osobowego bloku, więc trio de Ligt-Romero-Demiral mogłoby nawiązać do BBC. Wiem, że teraz wszyscy jarają się powrotem duetu Chiellini-Bonucci, ale niestety Giorgio zaraz znowu się połamie, a Bonucci bez Giorgio prezentuje poziom gorszy niż de Ligt czy Romero w Atalancie.

Dybala? Lubię, ale w tej drużynie nie ma miejsca dla tak chimerycznego piłkarza zarabiającego ponad 10 mln netto. Z przodu są Morata i Chiesa, którzy mają bardzo dobre wejście do drużyny. Kulusevski jak na 20 lat i przeskok, jakiego dokonał, też nieźle rokuje. Ronaldo na wysokim poziomie pociągnie jeszcze minimum 1-2 sezony. Nie wiem, gdzie przy tym wszystkim upchać Dybalę, który po kontuzji potrzebuje zawsze rozegrać 5-10 spotkań, aby dojść do formy. Paulo potrafi być świetny i decydujący w kluczowych momentach, ale niestety jego czas w Turynie chyba dobiega końca.

Jeśli chodzi o Pirlo, to z perspektywy czasu nawet nie wkurzają mnie tak te porażki z Barcą, Fiorentiną i Interem, co głupie remisy z Crotone, Benevento czy osłabionym Lazio (brak koncentracji w ostatniej akcji meczu). Jeśli przegramy mistrzostwo, to przez nie, bo akurat porażkę z Interem na San Siro każdy kalkulował, remis z ostatnim w tabeli Crotone - już nie. Pirlo póki co uczy się, stara się jak najmniej psuć, budować autorytet jako trener i idzie mu to coraz lepiej. Jeśli nadal będzie się rozwijał, powinien zostać nawet wtedy, gdy przegra mistrzostwo. Nie możemy trzeci rok zmieniać trenera co rok, bo historia pokazuje, że żaden klub nie zbudował na tym niczego dobrego.

Sporo to zajęło, ale powoli krystalizuje się nasza podstawowa 11-tka (można z tego ułożyć zarówno 3-5-2, jak i 4-3-3):

Szczęsny
Cuadrado/Danilo
Bonucci (choć tu powinien być de Ligt)
Chiellini
A.Sandro
McKennie
Arthur
Bentancur/Rabiot
Chiesa
Morata
C.Ronaldo

Uważam, że ten środek przy regularnej grze jest w stanie wymiatać za ok. 2 lata. Dlatego liczyłem w to lato na Thiago, bo dobrze byłoby mieć w środku co najmniej 1, ukształtowanego i doświadczonego gracza. Ten sezon może nam jednak zbudować szkielet drużyny na lata (mam tutaj na myśli środek obrony, pomocy + Chiesa i Kulusevski).

Plan na lato:
- Ramsey
- Bernardeschi
- Dybala (nie możemy sobie pozwolić na jego odejście za darmo)
+ młoda 9-tka
+ ktoś do środka w miejsce Ramsey'a: Locatelli/Aouar/Pogba/Calhanoglu
+ zmiennik dla C.Ronaldo (Depay byłby idealny, ale czy będzie chciał grzać ławę?)

Trzeba kontynuować to, co zaczęliśmy w lato (odmładzanie drużyny), bo innego wyjścia nie ma. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ponieważ mimo znacznego odmłodzenia drużyny ciągle jesteśmy zależni od:
- 36-letniego Chielliniego
- 36-letniego Ronaldo
- 32-letniego Cuadrado
Średnia wieku Juve: 27,9 (trzecia najwyższa w Serie A) vs. Milanu: 25,5 (druga najniższa)


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 08 lutego 2021, 23:24

Crunny pisze:
08 lutego 2021, 12:08
Kulusevski jak na 20 lat i przeskok, jakiego dokonał, też nieźle rokuje.
Jak na razie nic szczególnego. Może być w dłuższej perspektywie kozakiem albo lamusem. Fifty fifty.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 16 lutego 2021, 09:55

mns pisze:
16 lutego 2021, 09:44
Romano
Pogba jest naszym marzeniem ale Aouar+Locatelli pozostają na naszej liście życzeń.

France football
Everton zainteresowany Rabiot i są skłonni wydać 30 mln.

El Chiringuito TV
Dzwoniliśmy do Zidana
Jeśli Rabiot by odszedł za te 30 mln to teoretycznie mamy kasę na Locatelliego i mnie to cieszy bo on i Arthur mogą nam porządnie zorganizować środek tak jak trzeba. Aouar tylko za Ramsey'a.
Jakby Zidane miał do nas trafić to ja już wolę zostać z Pirlo. Przy Zidane'ie to De Ligt i Demiral nie podniosą dupy z ławki.


Halupa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 maja 2007
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2021, 11:31

Dobre info. Locatelli to jest zawodnik, którego bardzo potrzeba naszej pomocy, a przy okazji pozbycie się Rabjo i Ramziego. Nic chyba lepszego nie mogło by nas spotkać.


Kamciu

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2020
Posty: 471
Rejestracja: 14 lutego 2020

Nieprzeczytany post 16 lutego 2021, 12:41

Michael_M pisze:
16 lutego 2021, 09:55
mns pisze:
16 lutego 2021, 09:44
Romano
Pogba jest naszym marzeniem ale Aouar+Locatelli pozostają na naszej liście życzeń.

France football
Everton zainteresowany Rabiot i są skłonni wydać 30 mln.

El Chiringuito TV
Dzwoniliśmy do Zidana
Jeśli Rabiot by odszedł za te 30 mln to teoretycznie mamy kasę na Locatelliego i mnie to cieszy bo on i Arthur mogą nam porządnie zorganizować środek tak jak trzeba. Aouar tylko za Ramsey'a.
Jakby Zidane miał do nas trafić to ja już wolę zostać z Pirlo. Przy Zidane'ie to De Ligt i Demiral nie podniosą <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z ławki.
Jeśli te pogłoski są prawdziwe to osobiście zdecydowanie pozyskałbym Aouara wraz z Locatellim kosztem Pogby - o ile to w ogóle realny scenariusz. Powyższa para pomocników byłaby świetnym potencjalnym wzmocnieniem dla Juve, które oferowałoby wiele jakości w porównaniu do sytuacji obecnej tejże formacji.

Jeśli faktycznie Everton zaoferowałby 30mln euro za Rabiot, to na miejscu Paraticiego (o ile dotrwa) sam owinąłbym Francuza w folię bąbelkową i zaadresował w kierunku Liverpoolu. Myślę jednak, że Anglicy nie są aż tak naiwni, mimo skłonności na nie do końca logiczne wydawanie kasy. Niech lepiej dadzą za Vecino lub Gagsa 10mln euro i byłoby świetnie.


Twitter: @K_Kamciu
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 16 lutego 2021, 14:28

Z Locatellim i Aouarem jest jeden podstawowy problem: naszej pomocy brakuje raczej kogoś o trochę innym profilu. Nie umniejszając jednemu i drugiemu (bo obydwu mam za graczy z mega potencjałem i będę się cieszył jeśli do nas trafią) obawiam się, że mogliby być oceniani przez fanów podobnie jak Kulusevski. Dlaczego? Locatelli zapowiada się na świetnego b2b, niemniej brakuje mu strzału i nie jestem pewien czy ma to magiczne ostatnie podanie, zazwyczaj zadowala się podaniem koledze który robi asystę. Aouar natomiast to zawodnik podobny do Ramseya - szybki i zwinny, lubiący dostać piłkę wysoko i pognać z nią na bramkę, teren zdobywa raczej z piłką przy nodze niż podaniami. Kiepski w pressingu (być może w lepszym klubie gdzie będzie do tego zmuszany będzie z tym lepiej, ale w Lyonie tego nie robi), nie zbierze górnej piłki.
Dlatego jak nie jestem już fanem Pogby, imo on najbardziej pasuje do naszej linii pomocy. Sprawdzi się jako target-man piłek od Bonucciego, rozprowadzi grę, strzeli. Cenowo wcale nie musi wyjść aż tak źle o ile kluby zdecydują się na wymianę (i dlatego też będzie trudno o Aouara, oni na pewno będą chcieli żywą gotówkę której nie mamy). Ja mam jeszcze innego faworyta, o którym ostatnio niestety cicho. SMS. Tak samo jak Pogba jest tym czego na potrzeba a po cichu rozgrywa kolejny fantastyczny sezon.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 17 lutego 2021, 17:31

Spośród wszystkich ciekawych graczy za free (Donnarumma, Alaba, Wijnaldum, Calhanoglu, Thauvin, Depay, Messi) to właśnie Depay wydaje się nam najbardziej potrzebny. W Lyonie gra teraz na 9-tce, ale wcześniej grywał na lewym skrzydle. Do kiedy jest CR7, Depay mógłby być jego zmiennikiem, a potem Holender mógłby nawet wskoczyć do 1. składu. Jestem też ciekaw, jak wyglądałby przód: Depay-C.Ronaldo-Chiesa, bo tacy skrzydłowi oznaczaliby rozrywanie obrony przeciwnika z obu stron, a nie z jednej, jak ma to miejsce obecnie (zwykle z prawej, bo po niej biegają Cuadrado i Chiesa).

Jeśli nie Depay, to moglibyśmy spróbować zrobić zmiennika CR7 z F.Correiry. Zresztą dziwię się, dlaczego młody Portugalczyk nadal nie zadebiutował w 1. drużynie, skoro zrobiło to już kilku jego kolegów z U-23, a Correira, który ma najwięcej goli i asyst - nie.


mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 18 lutego 2021, 22:12

Momblano
Barca zainteresowana Bentą.

Wymiana za de Jonga i będzie git ;)


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 lutego 2021, 11:42

Trzeba kontynuować rewolucję pokoleniową, a to oznacza prawdopodobnie drugi słaby sezon (oby tylko nie wypaść w nich z LM, bo to ogromne pieniądze, przy pustych trybunach jeszcze ważniejsze niż przy pełnych).

1. Chiellini powinien zacząć pełnić rolę takiego Buffona - potrzebujemy pary stoperów, którzy będą się rozumieli bez słów, a w tym sezonie praktycznie w każdym kolejnym meczu gra inna para.
2. Trzeba się pozbyć Ramsey'a, póki ma jeszcze 30 lat i jest coś wart. Trudno, bilans wyjdzie na nim ujemny, ale ma kontrakt do 2023 i za rok nikt nie zapłaci ani grosza za 31-latka z rocznym kontraktem.
3. Do pierwszej drużyny powinni dołączyć Dragusin, Fagioli i F.Correira. Nie liczę, że zostaną topami, ale niech chociaż będą przydatnymi rezerwowymi, a w ostatnich meczach brakuje nam nawet rezerwowych, szczególnie jeśli chodzi o zawodników o charakterystyce Fagioliego czy F.Correiry.
4. Trzeba w końcu zweryfikować u nas tego Pellegriniego, bo albo to jest zawodnik z potencjałem na pierwszą drużynę Juve albo nie. Bez sensu trzymać go tak w rozkroku, bo z roku na rok spada jego wartość.
5. Wszyscy sprowadzeni w to lato gracze powinni być znacznie przed 30-tką. Taki S.Ramos czy Di Maria to wciąż klasa, ale nie po to odmładzamy skład, aby potem opierać budowanie pierwszego składu na zawodnikach, którzy pograją jeszcze 2 sezony. Mamy Buffona, Chielliniego, Bonucciego, Cuadrado i C.Ronaldo - starczy, jeśli chodzi o nestorów.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 28 lutego 2021, 08:05

O jak dobrze że przez problemy z satelitą w pewnym momencie nie oglądałem paru meczy Juve, od razu inne podejscie, brak ciśnienia.

Z zawodników najbardziej jestem zdziwiony, oczywiście pozytywnie, Chiesa, myślałem że to będzie nie wypał.
McKennie? Tak go wszyscy chwalą? Środkowy pomocnik który jest wystawiany z boku, gra często wyżej niż Dybala? Na takiej pozycji powinien strzelać wiele bramek, mieć świetne podanie, pierwszy kontakt z piłką. Finalnie lubimy go za motywację i strzały głową. Szczerze? Średniak który jakoś się wyróżnia.
Z nim może być tak samo jak z Bentancurem i Rabiot-em. Jakie to były momenty sezonów gdzie ich tak chwaliliśmy! To samo będzie z Amerykaninem!

Zarząd się pogubił i najgorsze że oni nie widzą swoich błędów...Od 3 lat jest równia pochyła w dół(a wcześniej nie zbudowano solidnych podstaw), koszty pensji są kolosalne, podpisane kontrakty z dziadkami. Trenerzy też nie pomagali bo woleli grać starą gwardią niż rozwijąć młodych. W tym sezonie dobił nas trener.

No nic, życzę każdemu trochę spojrzenia z luzem, z boku, może włączenie jakiegoś filmu zamiast meczu.


Zablokowany