Mercato (LATO 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
ODPOWIEDZ
tom_gru

Juventino
Juventino
Podziękował: 1 razy
Podziękowano: 62 razy

Nieprzeczytany post 12 września 2022, 19:17

Poprostu pisze:
11 września 2022, 13:23
Miretti nie prezentuje odpowiedniego poziomu. Nasz najlepszy pomocnik na starcie ligi. Boże, widzisz i nie grzmisz.

Fagioli, który dzięki idiotom ze sztabu ciągle ma uraz też nie prezentuje poziomu, choć nie zagrał prawie nic.
Na jakiej podstawie to stwierdziłeś? jednego dobrego meczu ze Spezią? :)

Wystarczy przejrzeć sobie statystyki i oceny z meczów to zauważysz, że najczęściej spośród najsłabiej ocenionych zawodników są właśnie Kean, Miretti, Fagioli, McKennie i De Sciglio. Wymieniona piątka to zawodnicy do głębokiej rezerwy... niestety przez kontuzje stają się podstawowymi zawodnikami.

Wystarczyło obejrzeć ostatnie mecze z PSG i Salernitaną, w których nasza młodzież była totalnie niewidoczna.
Ci użytkownicy podziękowali autorowi tom_gru za post:
ipswich (13 września 2022, 10:30)

"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękowano: 45 razy

Nieprzeczytany post 12 września 2022, 21:09

tom_gru pisze:
12 września 2022, 19:17
Poprostu pisze:
Miretti nie prezentuje odpowiedniego poziomu. Nasz najlepszy pomocnik na starcie ligi. Boże, widzisz i nie grzmisz.

Fagioli, który dzięki idiotom ze sztabu ciągle ma uraz też nie prezentuje poziomu, choć nie zagrał prawie nic.

Wystarczy przejrzeć sobie statystyki i oceny z meczów to zauważysz, że najczęściej spośród najsłabiej ocenionych zawodników są właśnie Kean, Miretti, Fagioli, McKennie i De Sciglio. Wymieniona piątka to zawodnicy do głębokiej rezerwy... niestety przez kontuzje stają się podstawowymi zawodnikami.

Wystarczyło obejrzeć ostatnie mecze z PSG i Salernitaną, w których nasza młodzież była totalnie niewidoczna.
Proszę przypomnijcie mi jak się blokuje użytkowników. Jak widzę tego wyznawcę Allegrizmu to mnie mdli. Nie wiem czy on trolluje, czy rzeczywiście coś z nim nie halo.

tom_gru

Juventino
Juventino
Podziękowano: 62 razy

Nieprzeczytany post 12 września 2022, 22:20

Alexinhio-10 pisze:
12 września 2022, 21:09
tom_gru pisze:
12 września 2022, 19:17
Poprostu pisze:

Proszę przypomnijcie mi jak się blokuje użytkowników. Jak widzę tego wyznawcę Allegrizmu to mnie mdli. Nie wiem czy on trolluje, czy rzeczywiście coś z nim nie halo.
Zabrakło argumentów? :D prawda jest taka, że Miretti, Fagioli i McKennie są najgorzej ocenieni z pomocników na Whoscored, a Ci dwaj pierwsi mają skuteczność podań poniżej 80% (co się zdarza wśród napastników, ale wśród pomocników jest to słaby wynik). O tym czy ktoś zdominuje środek pola nie decyduje trener tylko wykonawcy na boisku.

Jak to dobrze, że tacy kibice jak Ty nie mają nic do powiedzenia, bo z ich mądrościami i filozofią byśmy szybciej wylądowali w Serie B niż zakwalifikowali do LM.

"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Paya

Juventino
Juventino
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 36 razy

Nieprzeczytany post 14 września 2022, 09:52

Mateys pisze:
04 września 2022, 17:33
Paya pisze:
04 września 2022, 10:05
Mateys pisze:
02 września 2022, 11:36

No i mi się właśnie o tę jakość rozchodzi. Vlahovic od przyjścia do nas strzela o wiele mniej - jest topem?
Vlahovic półtora ostatniego sezonu we Florencji - bez karnych gol co 177. Odkąd przyszedł do Juve gol (bez karnych) co 142 minuty.
Dziwne, mi wychodzi gol co 126 minut dla Violi i co 153 minuty dla Juve na ten moment. Nawet jeśli policzymy pierwszy jego sezon w dorosłej drużynie Fiorentiny, to wychodzi co 144 minuty (https://www.transfermarkt.pl/du-scaron- ... ler/357498). I trochę nie rozumiem dlaczego karnych mielibyśmy nie liczyć. To może wolnych też nie policzymy?

No ale niech będzie, że różnice nie są na tyle duże, by się o to spierać. Bardziej bazowałem na tych raptem kilku spotkaniach tytanów Allegriego, które obejrzałem, a w których to Vlahovic nie strzelał i wyglądał słabo.
W sumie nie dodałem, że liczyłem tylko mecze ligowe (i jak pisałem, bez karnych).
Dlaczego nie liczę karnych? No cóż, tu dla mnie przekonujące są argumenty analityków:
1. Gol z karnego nie wymaga szczególnych umiejętności, nie trzeba się ustawić odpowiednio, przyjąć piłki, wywalczyć miejsca do strzału itp. wystarczy być wyznaczonym do strzelania.
2. Skoro wystarczy być wyznaczonym, to o ile więcej goli strzeli wybitny karnokopacz od przeciętnego karnokopacza? Przyjmując wyssaną z palca średnią 8 pk na sezon, różnica wynosi mniej więcej jeden. Przeciętny poprawi swój wynik o 6 goli, wybitny o 7 A jak jeszcze trafi się sezon, gdzie akurat jest dużo karnych to nagle z piłkarzy jak Falcao czy Pepe robi się geniuszy.
3. A dlaczego liczę wolne? A)Z lenistwa, bo nie zawsze to widać w statystykach, zwłaszcza tych starszych. B)Bo rzuty wolne ewidentnie wymagaja umiejętności C)jest znacznie mniej goli z wolnych więc nie wpływają tak bardzo na końcowe statystyki.
Ci użytkownicy podziękowali autorowi Paya za post:
Mateys (16 września 2022, 07:52)

Gontar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 5 razy

Nieprzeczytany post 14 września 2022, 11:41

Oho już się zaczyna hejt na Mirettiego ? A jeszcze niedawno był zachwyty. Tak samo z Fagiolim. Miretti ma dopiero 19 lat i to jego pierwszy sezon od początku w seniorskiej piłce. Fagioli na razi dostaje jakieś marne ogony do grania więc nie wiem o co tutaj chodzi.

Fino alla Fine
Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękowano: 15 razy

Nieprzeczytany post 14 września 2022, 20:45

Bo te zachwyty były nad wyrost i tyle :)

Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 83 razy
Podziękowano: 220 razy

Nieprzeczytany post 14 września 2022, 20:49

Miretti > Arthur
każdy > Arthur
To chyba mówi wszystko.

Paya

Juventino
Juventino
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 36 razy

Nieprzeczytany post 15 września 2022, 18:44

Są już plotki, że Klopp ma dość Arthura innego laurowego podejścia do życia i że przywitamy go w styczniu XD

playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 3 razy

Nieprzeczytany post 15 września 2022, 19:52

Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 83 razy
Podziękowano: 220 razy

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 08:00

Temu panu już podziękujemy. Nikt mnie tak ostatnio nie irytuje swoją grą jak on.

Przyjęcie piłki- > myślenie, przetwarzanie -> podanie do tyłu

Próba dryblingu - > próba wyludzenia faulu

Cuadrado szybko biegać ale wolno myśleć. Cuadrado chcieć grać.

Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 40 razy
Podziękowano: 173 razy

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 08:54

Sorek21 pisze:
16 września 2022, 08:00

Temu panu już podziękujemy. Nikt mnie tak ostatnio nie irytuje swoją grą jak on.

Najbardziej znamienne jest to, że najlepszą formę Cuadrado prezentował pod wodza Sarriego i Pirlo, nie zaś gdy za wyniki odpowiadał jego pryncypał i mentor Allegri. I to były jedyne sezony, gdy prezentował stały, regularny, wysoki poziom. Pamiętamy przecież jaki był irytujący podczas pierwszej kadencji Taktyka? Zwłaszcza gdy ten z uporem maniaka stawiał go ponad zdrowym Costą i przejawiającym jeszcze jakiś potencjał Bernardeschim.
To jak się prezentuje dziś, to już całkowicie bulwersujące, a obdarowanie go opaską kapitańską to już potwarz dla tego klubu.

Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękowano: 45 razy

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 09:21

Sorek21 pisze:
16 września 2022, 08:00

A kto nie irytuje i nie irytował za Allegriego ? U niego 90 % piłkarzy nagle zapomina jak się gra w piłkę I kopie się po czole.

AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 81 razy

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 10:06

Baczu pisze:
16 września 2022, 08:54
Najbardziej znamienne jest to, że najlepszą formę Cuadrado prezentował pod wodza Sarriego i Pirlo, nie zaś gdy za wyniki odpowiadał jego pryncypał i mentor Allegri. I to były jedyne sezony, gdy prezentował stały, regularny, wysoki poziom. Pamiętamy przecież jaki był irytujący podczas pierwszej kadencji Taktyka? Zwłaszcza gdy ten z uporem maniaka stawiał go ponad zdrowym Costą i przejawiającym jeszcze jakiś potencjał Bernardeschim.
To jak się prezentuje dziś, to już całkowicie bulwersujące, a obdarowanie go opaską kapitańską to już potwarz dla tego klubu.
Za Pirlo ok, granie ciągłych wrzutek jak najbardziej się sprawdziło. Ale jeżeli ktoś widział jakąś poprawę Cuadrado za Sarriego względem wcześniejszych sezonów to po prostu sobie wymyśla i tyle w temacie. Coś tam pamiętasz, ale chyba nie koniecznie to co faktycznie było.

Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 40 razy
Podziękowano: 173 razy

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 10:57

AdiJuve pisze:
16 września 2022, 10:06
Baczu pisze:
16 września 2022, 08:54
Za Pirlo ok, granie ciągłych wrzutek jak najbardziej się sprawdziło. Ale jeżeli ktoś widział jakąś poprawę Cuadrado za Sarriego względem wcześniejszych sezonów to po prostu sobie wymyśla i tyle w temacie. Coś tam pamiętasz, ale chyba nie koniecznie to co faktycznie było.
Na tyle poprzednich sezonów z Kałmenem u steru widać było poprawę, a jeszcze należy pamiętać że w tamtym sezonie grywał głównie jako prawy obrońca, bo Danilo jeszcze nie dojechał i nie zasmakował czym jest DNA Juventusu.
Gra w obronie, ergo większa odpowiedzialność sprawiły że nie latał po boisku bezmyślnie, tylko zdecydowanie więcej myślał, co w jego przypadku nie było takie proste.

Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Podziękował: 51 razy
Podziękowano: 14 razy

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 13:10

Cuadrado 2 lata temu (pod Pirlo) miał życiówkę i wykręcił 2 gole i 19 asyst. W zeszłym roku 5 goli i 7 asyst. W tym jak narazie gra tragicznie - ale kto pod Allegrim gra dobrze? Tylko Ci, którzy nie przepracowali okresu przygotowawczego w Juve.

#FinoAllaFine
#WeAreOne
ODPOWIEDZ