Mercato (LATO 2017)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9937
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 24 marca 2017, 20:12

Robaku pisze: Ogólnie topem też nie był Dybali a jego transfer na pewno jest udany. Ogolnie FB mniemam, że ze względów geo chce do Juve mocno. tj. Buffon.
Może byłby git, może nie. Nam na tym etapie trzeba topów do pierwszego składu, a nie kolejnego prospekta, do tego za takie pieniądze (a tani to on by nie był, oj nie, zwłaszcza że w Italii robi się wokół niego sporo szumu).

Zaraz podniosą się głosy, że taki Tolisso także póki co wiele nie osiągnął. Owszem, ale ma już doświadczenie, w przeciwieństwie do młodego z Violi (to tak abstrahując od pozycji). Gdybyśmy mieli nieograniczony budżet to chętnie, ale tak nie będzie i na pewno będzie można wyrwać lepszego gracza za porównywalną cenę. Aż taki kozak z niego nie jest, żeby robić z niego flagowy transfer lata '17.

Powiedział, że chce do Juve czy tak mniemasz "między wierszami"? No właśnie. Przyjęło się wśród kibiców, że marzeniem każdego młodego gracza we Włoszech jest transfer do nas, co mija się z prawdą. Oczywistym jest, że będąc u Fiołków nie powiedziałby tego wprost, ale warto mieć na uwadze powyższe zdanie.

Jedyny pewien sygnał stanowi wypowiedź Buffona, który pojawił się w studio JTV. Przebąkiwał tam coś o tym, że chce Bernardeschiego w kolejnym sezonie i znacząco się uśmiechnął.

W Berardiego też zbytnio nie wierzę. Tak naprawdę to chyba już nikt z nas nie wie co się porobiło z tej umowy z Sassuolo.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 24 marca 2017, 20:16

Może ten Orsolini zadziwi Allegriego podczas presezonu. Raz na kilka lat przeważnie pojawia się nastolatek, który z buta wchodzi do pierwszej drużyny. Tak było z Pogva 5 lat temu. Moze za rok przyjdzie czas na Orsoliniego albo jakiegoś innego nastolatka. Oby.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 24 marca 2017, 20:20

jakku1 pisze:szukamy dwoch srodkowych pomocnikow, o roznej charakterystyce
Mnie to kompletnie nie dziwi. Allegri to trener, który stawia na mocny środek pola i najchętniej miałby w tej formacji nawet czterech zawodników. Prześlijmy na dwójkę, bo co by o nim nie mówić, ostatecznie potrafi wykazać się elastycznością i dobrać taktykę pod zawodników. To jak rozkminił nasze taktyczne ustawienie to kawał zarąbistej roboty, ale to wcale nie znaczy, że jeśli zostanie na przyszły sezon to będzie chciał tak grać. Natomiast ma pełne prawo do tego żeby wymagać od zarządu przeprowadzenia mercato pod jego myśl szkoleniową.

Tolisso + Milinkovic-Savic <3
Miałby Maksiu używanie w swojej ulubionej formacji.
Virgil pisze:Ja nie wierzę, szczególnie że biorąc pod uwagę całą karierę Berardi będzie tańszy i moim zdaniem na ten moment jest lepszy i już kilka dobrych sezonów rozegrał a nie 1.
Ten sezon ma na pewno słabszy ;)

Za Berardim przemawiają stosunki między klubami oraz dwa bardzo dobre sezony w Serie A i jeden niezły. Jest obecnie w dołku, ale biorąc pod uwagę wiek i kontuzje należy patrzeć na to z przymrużeniem oka. Czy to realny cel? Nie wiem, ale ściągnięcie Bernardeschiego wydaje mi się równie trudną i zapewne bardziej kosztowną operacją.
Cabrini_idol pisze:Może ten Orsolini zadziwi Allegriego podczas presezonu. Raz na kilka lat przeważnie pojawia się nastolatek, który z buta wchodzi do pierwszej drużyny. Tak było z Pogva 5 lat temu. Moze za rok przyjdzie czas na Orsoliniego albo jakiegoś innego nastolatka. Oby.
Wcale bym się nie zdziwił jakby za kilka lat Orsolini wskoczył do drużyny w miejsce Dybali.
Ostatnio zmieniony 24 marca 2017, 20:23 przez Arbuzini, łącznie zmieniany 1 raz.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 marca 2017, 20:22

Mrozzi, przecież wszystkie te dywagacje co do każdego zawodnika opierają się na naszym widzimisię. I dziwię się, że akurat ty to podnosisz. Bo dobrze wiesz jak to wygląda.
Tolisso pisze, FOrza Juve - Napoli merda po czym połowa kibiców pisze, ze kocha Juve i przyjdzie do Juve.
Wszyscy chcą Sancheza i po plotkach ze odwiedził z kumplem Włochy wszyscy gloszą ze jedną nogą jest w Juve, a jest przynajmniej kilka klubów które mogą mu zaproponować fajne pieniądze (np. PSG), a mają niemniej sukcesów niz my ( Bayern).

Możemy sobie dywagować, ale wlasnie ja bardziej wierze w Berardiego i Bernardeschiego niz Alexisa.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9937
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 24 marca 2017, 20:30

Robaku pisze:Mrozzi, przecież wszystkie te dywagacje co do każdego zawodnika opierają się na naszym widzimisię. I dziwię się, że akurat ty to podnosisz. Bo dobrze wiesz jak to wygląda.
Tolisso pisze, FOrza Juve - Napoli merda po czym połowa kibiców pisze, ze kocha Juve i przyjdzie do Juve.
Wszyscy chcą Sancheza i po plotkach ze odwiedził z kumplem Włochy wszyscy gloszą ze jedną nogą jest w Juve, a jest przynajmniej kilka klubów które mogą mu zaproponować fajne pieniądze (np. PSG), a mają niemniej sukcesów niz my ( Bayern).

Możemy sobie dywagować, ale wlasnie ja bardziej wierze w Berardiego i Bernardeschiego niz Alexisa.
Ja też się głównie odnoszę do szans na transfer Bernardeschiego. Zawołają za niego dużo więcej niż faktycznie jest wart i to jest fakt, a mi osobiście nie wydaje się być gościem, który po wejściu na murawę miałby zdecydowanie podnieść jakość gry. Bo na pierwszy skład to zdecydowanie za mało moim zdaniem. Możemy go sobie wychować, ale jeśli weźmiemy pod uwagę koszt tej operacji to po prost mija się to z celem.

Akurat przy plotkach transferów rzadko opieram się na tym, co kto powiedział. Nie od dzisiaj wiemy, że interesujemy się Tolisso i swego czasu kilka konkretnych źródeł się pojawiło. I miało to miejsce dużo później niż publikacja tego wpisu anty-Napoli (sam zdążyłem już wówczas o tym zapomnieć). Co do Sancheza można przypuszczać, że Marotta o niego powalczy, bo zawsze go chcieliśmy u siebie, teraz dodatkowo idealnie pasowałby nam do składu. Wiadomo, gdybamy, ale moim zdaniem właśnie Bernardeschi byłby "trudniejszy" do realizacji. Gdyby nie był Włochem też pewnie takiego hype'u na niego by nie było.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8671
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 marca 2017, 20:55

mrozzi, ja wiem, że Agresti wali ślepakami ale od jakiegoś czasu jest nieco ostrożniejszy w tym co pisze. Wrzuciłem to w ramach ciekawostki ze względu na to, że powoływał się na jednego z "liderów" a co miał na myśli to nie wiem. Jeżeli rzeczywiście zagniemy parol na Bernadeschiego i będzie wola zawodnika to wafle z Florencji mogą się ugiąć, on nie ma klauzuli antyJuve. Mało prawdopodobny transfer ale nie niemożliwy. Facet jest świetny na boisku, młody z dużym marginesem rozwoju i Włoch. Jeśli byłaby możliwość to chyba warto z niej skorzystać.


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 24 marca 2017, 21:25

Insigne i Hamsik... ;) Słowak Uniwersalny piłkarz kapitalny. Kibice Napoli już chyba nikomu by nie zaufali?

Bernardeschi '94, Tolisso '94 Sidibe'92 - Sanchez '88 - zdrowy bilans byłby. ;)


Młodszym zawsze można dać mniej kasy to jest jest ważne. Jeśli się będą tak rozwijać jak Sandro i Dybala (OK ma kilka słabych meczy) - coś za coś wiadomo - czemu nie mają więcej zarabiać. ;)


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Klorel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 marca 2013
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2013

Nieprzeczytany post 24 marca 2017, 23:41

Forza, <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Ty się w ten pusty łeb.


http://www.forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=25767

Naklejki, wlepki, plakaty, szablony do malowania, tablice - zapraszam :)
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 24 marca 2017, 23:51

Klorel pisze:Forza, <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> Ty się w ten pusty łeb.
A co Ci człowieku chodzi i do czego nawiązujesz? Bo w tym momencie uprawiasz trolling. Ty nie Ja. No i jak jesteś z Warszawy może mi to w twarz powiesz??

Bernardeschi + Tolisso + Sidibe + Sanchez to niemożliwe? To nie można grzeczniej? Coś złego w wynagrodzeniach? Mówię masz jakiś problem możemy go rozwiązać w moment.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 25 marca 2017, 00:15

Nie, nie możliwe

Snujesz publicznie jakieś dywagacje dotyczące swoich mokrych snów i jeszcze sam się w postach tym podniecasz :facepalm:

Naprawdę dla dobra wszystkich użytkowników odłącz się od internetu.
Nie wiem czy Ci modem padł czy co, ale przez kilka stron jak nie trzeba było czytać tego co piszesz naprawdę przyjemnie się to czytało.

Myślę że okienko Berardi/Bernardeschi, Tolisso,N'zonzi, Spinazzolla i np. Darmian byłoby idealne.
Co prawda wątpię aby na takie coś były fundusze (chyba że Berardiego weźmiemy za te 25mln euro ok.)

BTW czy na forum jest możliwość ignorowania postów użytkownika ? Bo jak tak to może wszyscy to zróbmy i po sprawie ?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8671
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 marca 2017, 00:28

Virgil pisze:BTW czy na forum jest możliwość ignorowania postów użytkownika ?
http://www.forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=25620

Działa :hellyes:


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7407
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 25 marca 2017, 01:43

Robaku pisze:eee zagadka? W tym sezonie tak ciśnie, że gdyby nie on to Florencja byłaby z 5-7 pozycji niżej. Jeszcze w zeszłym roku można było go nazywać zagadką, ale teraz już absolutnie nie.
Ja tam już raz trochę przejechałem się na takim myśleniu. A było to wtedy, gdy Felipe Anderson bezapelacyjnie wciągał nosem wszystkich innych skrzydłowych Serie A. http://www.forum.juvepoland.com/viewtop ... ipe#800814

Sezon 14/15 zakończył ze statystykami 11 goli 10, a miał wtedy jedynie 21 lat. W obecnych rozgrywkach nadal sporo asystuje (12), ale od strzelania Lazio ma Immobile. Wciąż byłby to fajny transfer, aczkolwiek nie wiem czy wart 40-60 mln.

Analogicznie Bernardeschi będąc rok młodszym w 14/15 głównie się leczył i zdołał 3krotnie wpisać się na listę strzelców + 2krotnie asystować.

Mimo wszystko przy wyżej wymienionej dwójce, czy np. Salahu czy Insigne, nasz Cuadrado wygląda dość biednie :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2947
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 25 marca 2017, 05:37

alessandro1977 pisze:
Virgil pisze:BTW czy na forum jest możliwość ignorowania postów użytkownika ?
http://www.forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=25620

Działa :hellyes:
O dzięki Ci wybawco :bravo: Życie stanie się piękniejsze i znów będzie można cieszyć się z wchodzenia na juvepoland :prochno:


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 25 marca 2017, 09:07

Jackop,
ale tak to wygląa w młodosci, że ich gra jest mocno nierówna. Np. Dybala zeszłoroczny i tegoroczny.
Ok Felipe miał słąbszy sezon, ale w tym ciśnie pięknie i według whoscored to teraz top3 zawodnika w Serie A.
A przypominam, żę w zeszłym sezonie wybralismy dwóch najlepszych zawodnikow z poza Juve, którzy mieli najlepsze oceny według whoscored tj. Pjanic i Pipita.

Ja uważam, ze Bernardeschi pięknie się rozwija. I warto w niego zainwestować zważywszy na to, że nie jest jednowymiarowy.
Co do niemożności dogadania isę z Fiorką, przypominam, że w zeszłym roku "dogadalismy" się i z Romą i Napoli. I powiem tak... za nasze słowa i czyny odpowiadają po prostu pieniądze. I podobnie może być z DellaValle.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 25 marca 2017, 11:49

Nigdy nie darzyłem szczególnym uznaniem zawodników w typie Felipe Andresona, Salaha czy Gervinho. Sądzę, że tego typu piłkarze bazujący głównie na szybkości mają nikłe szanse na poradzenie sobie na najwyższym poziomie.

Generalnie nie przepadam za dwoma typami ofensywnych piłkarzy:
1. za takimi, którzy szybciej robią niż myślą, głowa nie nadąża za nogami
2. za takimi, którzy mają ciąg do dośrodkowań (np Candreva), którzy we wrzutce w pole karne widzą wyjście z każdej sytuacji.


Obrazek
Zablokowany