Przewodnik po Turynie

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 lutego 2004, 18:05

Szukalem wszedzie i nie doszukalem sie takiego tematu wiec mam nadzieje ze nie dostane kolejnego ostrzezenia :D Bo cos mam pecha z zakladaniem nowych tematow. :?
Do zeczy: Fajnie by bylo jakby na stronce pojawil sie "przewodnik po Turynie " czy cos w tym stylu. Nie wiem jak was ale mnie by to interesowalo i tak wogole to zawsze bylem ciekaw co jest ciekawego w miescie mojej ukochanej druzyny. Uwazam ze to by bylo spox i uatrakcyjnilo strone!!! Co wy na to??


Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 lutego 2004, 20:21

dobry pomysł z tym przewodnikiem. Ja też nic nie wiem o Turynie, nawet nie wiem dokładnie ile tam ludzi mieszka. Mogłoby cos tajkiego powstać na stronie w stylu zabytki, historia miasta itp. itd.


El_chico_a_Coruna

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2003
Posty: 563
Rejestracja: 24 września 2003

Nieprzeczytany post 12 lutego 2004, 15:26

W Turynie jest taka katedra, gdzie lezy tzw. Plotno (mama twierdzi, ze to sie nazywa calun) Turynskie. Tym czyms rzekomu byl przykryty w grobie niejaki Jezus Chrystus.


Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 12 lutego 2004, 17:09

Niedawno ukazal sie artykul o miescie Turynie w gazecie Voyage. Oczywiscie nabylem owa gazete, powiem szczerze, ze nic tam ciekawego nie ma ( w gazecie). Jakies tam ogolne informacje i nic o Juventusie.


BIGGI

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 grudnia 2002
Posty: 2028
Rejestracja: 01 grudnia 2002

Nieprzeczytany post 12 lutego 2004, 17:14

El_chico_a_Coruna pisze:W Turynie jest taka katedra, gdzie lezy tzw. Plotno (mama twierdzi, ze to sie nazywa calun) Turynskie. Tym czyms rzekomu byl przykryty w grobie niejaki Jezus Chrystus.
No o Całunie Turyńskim to chyba wszyscy słyszeli :wink:
Oglądałem ostatnio ciekawy program o nim "Prawda czy mistyfikacja" czy jakoś tak....

Tez jestem za tym żeby pojawiały sie jakies informacje o Turynie. Bo w końcu głupio tak od tylu lat kibicowac druzynie a nic nie wiedziec o miescie :D


PRZEPRASZAM BARDZO ZA CO MAM 3 ŻÓŁTĄ KARTKE ???? JESLI ZA POST O AMNESTII NA WALENTYNKI TO MIAŁO BYĆ
cytuje"....następnym razem bedzie ostrzeżenie...."

???????

Nieprawda. Tam tak nie pisało.

swiergot


Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 12 lutego 2004, 17:25

Chciałbym, żeby był taki. Lubie Włochy, a szczególnie Turyn, przede wszystkim za to, że jest tutaj JUVE. To miasto bardzo ciekawe z tego co wiem, a najbardziej inteesuje mni Całun Turyński. Prosze zróbcie go!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :idea:


miccoli

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2004
Posty: 253
Rejestracja: 09 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 12 lutego 2004, 17:35

El_chico_a_Coruna pisze:W Turynie jest taka katedra, gdzie lezy tzw. Plotno (mama twierdzi, ze to sie nazywa calun) Turynskie. Tym czyms rzekomu byl przykryty w grobie niejaki Jezus Chrystus.
Ostatnio badania wykazaly ze ten calum pochodzi z czasow Chrystusa
a wracajac do tematu tez bym taki przewodnik poczytal ale niewiadomo czy Martin sie zgodzi


...
Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 12 lutego 2004, 17:50

miccoli pisze:[Ostatnio badania wykazaly ze ten calum pochodzi z czasow Chrystusa
a wracajac do tematu tez bym taki przewodnik poczytal ale niewiadomo czy Martin sie zgodzi
Tu nie chodzi o to czy Martin chce czy nie, napewno sie zgodzi. Problem w tym kto sie zajmie wykonaniem czegos takiego. Niech Ci, ktorzy tak chca przewodnik, zbiora sie w jakas grupke i go sporzadza. Nie sadze zeby Martin mial jakies obiekcje. A co do całunu, to badz tak laskaw Miccoli i podrzuc link o tych badaniach 8) .


Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 12 lutego 2004, 19:29

Najpierw to trzeba znaleźć osobę, która by mogła przekazywać informacje dotyczące "przewodnika".
Albo jeżeli ktoś sie zdecyduje to poprostu wziąc mape turynu i przepisać ją w poście.Ale to jest troche zbyt łatwe.A tak w ogóle nie wiem po co ten przewodnik.Jeżeli ktoś wybierze sie do Turynu to przecież moze sobie kupić przewodnik lub coś w tym stylu. :lol: :lol:


miccoli

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2004
Posty: 253
Rejestracja: 09 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 12 lutego 2004, 19:47

O tych badaniach ogladalem na Discovery :D ale to juz bylo kilka misiecy temu


...
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 12 lutego 2004, 21:21

Wicior pisze:Najpierw to trzeba znaleźć osobę, która by mogła przekazywać informacje dotyczące "przewodnika".
Albo jeżeli ktoś sie zdecyduje to poprostu wziąc mape turynu i przepisać ją w poście.Ale to jest troche zbyt łatwe.A tak w ogóle nie wiem po co ten przewodnik.Jeżeli ktoś wybierze sie do Turynu to przecież moze sobie kupić przewodnik lub coś w tym stylu. :lol: :lol:
a mnie naprzykład nie chodzi o to abym wiedział gdzie poruszać się do Turynu kiedy tam pojade, bo przypuszczam, że nigdy się to nie stanie :cry: :cry: chce po prostu coś wiedzieć o mieście, w którym mieszkają i grają moi ulubieni piłkarze. A tak wogóle Turyn jest 3 czy 4 misatem we Włoszech pod względem ilości mieszkańców :?:


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 13 lutego 2004, 12:30

1. Co do przewodnika to pomyslimy o tym, ale na pewno nie w tym sezonie. Juve najwazniejsze a jeszcze wiele na jp brakuje.
2. Co do calunu to do konca nie wiadomo. Sa badania ze pochodzi z czasow chrystusa a sa badania ktore potwierdzaja ze to totalna mistyfikacja z czasow sredniowiecza.
Jakby co to to czytalem o tym w faktach i mitach ale na pewno mozna znalezc gdzies to w necie.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 13 lutego 2004, 12:46

[quote="Martin"]1. Co do przewodnika to pomyslimy o tym, ale na pewno nie w tym sezonie. Juve najwazniejsze a jeszcze wiele na jp brakuje.
quote]

a mógłbyś zdradzić rąbka tajemnicy co w najbliższym czasie pojawi się na stronie :?: :?:


swiergot

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 czerwca 2003
Posty: 3134
Rejestracja: 22 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 13 lutego 2004, 13:46

Martin pisze:Jakby co to to czytalem o tym w faktach i mitach ale na pewno mozna znalezc gdzies to w necie.
Ekhm... Chyba mi nie powiesz, że uważasz tą gazetę za autorytet w jakiejkolwiek sprawie?


Obrazek
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 13 lutego 2004, 14:07

swiergot pisze:
Martin pisze:Jakby co to to czytalem o tym w faktach i mitach ale na pewno mozna znalezc gdzies to w necie.
Ekhm... Chyba mi nie powiesz, że uważasz tą gazetę za autorytet w jakiejkolwiek sprawie?
Autorytet czy nie poruszali (nie wiem jak teraz bo nie czytam) wiele kontrowersyjnych sytuacji. Artykuly o calunie byly napisane przez autorow zagranicznych ktory ten problem badaja od kilkunastu lat... Z tego co wiem jako jedyna gazeta na dwoch (sąsiednich) stronach pokazala zdanie obu stron (przeciwnikow i zwolennikow). Inne gazety maja to do siebie ze zwykle przedstawiaja to zdanie ktore im odpowiada.
Nie mam zamiaru sie klocic czy FiM to gazeta na poziomie ale tak czy inaczej wyciagaja na swiatlo dzienne wiele brudow, ktore zwykle pojawiaja sie w TV po jakims roku lub pol. EOT.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
ODPOWIEDZ