Forum jest drętwe?

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
Bart_DB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 322
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 28 maja 2009, 23:12

Nie chcę w żaden sposób bronić racji administracji forum, czy kogokolwiek w tym momencie, ale ostrożnie bym krytykował aktywność pracowników tej strony. Powiedzmy sobie szczerze, że mocne cięcia i rewolucje nic dobrego nie zdziałają. Ludzie nie staną się bardziej inteligentni, dzieciarni nagle nikt dostępu do Internetu nie odetnie. Temat o alfabetach forumowiczów pokazał też inną rzecz. Mianowicie w pewnym wieku człowiek się mniej identyfikuje ze społecznością internetową. Kiedyś kiedy kibicowanie Juve było w powijakach, a większość userów była nieletnia, to forum było jedyną płaszczyzną wymiany opinii. Teraz każda kolejka ligowa równa się spotkaniom kibiców w pubach, domach itp. Jak ktoś chce podyskutować o taktyce Juve, talencie Buffona, czy polityce zarządu spotyka się z kumplem na piwie i rozmawia. W ten sposób forum dla tych osób nie jest już tak ciekawe jak kiedyś, nie czeka się na czyjeś odpowiedzi w danym temacie. Stąd też nikt się ze "starych" userów nie zgłasza do alfabetów, bo żaden z nich nie czuje się w jakikolwiek sposób związany z ludźmi, którzy dany alfabet mają czytać. Taka przynajmniej jest moja teza.

Wracając do administracji. Właściwe osoby wiedzą, że postulowałem przez pw o wprowadzenie kilku zmian natury technicznej. Odpowiedź otrzymałem, mam nadzieję, że rzeczywiście to co się w niej znalazło zostanie wykonane. Dlatego zamiast narzekania na poziom, proponuję pomyśleć co kogo uwiera i albo wpisać w tym temacie, albo dyskretnie się odezwać do właściwych osób. Pewne procesy są nieuniknione, poziom forum nie będzie wzrastał wraz z upływem czasu. Ilość kibiców Juve w Polsce jest stała, od pewnego czasu ilość aktywnych userów na forum również. Starzy się rzadziej wypowiadają, młodzi częściej. Taka kolej rzeczy i ubolewanie nad nią do niczego nie prowadzi.

Jeżeli można jakąkolwiek radę dać szaremu użytkownikowi forum to chyba "bez nadgorliwości". Niektóre tematy są sztucznie kontynuowane. Przykładem jest temat Cytaty na Juvepoland, gdzie 3/4 wypowiedzi nawet się nie ociera o bycie zabawnymi. Nie mnie oceniać co kogo śmieszy, ale jak codziennie kilkadziesiąt tematów wymaga przeczytania (jeżeli ktoś rzeczywiście stara się być na bieżąco z forum), po czym na koniec okazuje się, że człowiek zmarnował godzinę na czytanie nic nie wnoszących do dyskusji postów, to taka sytuacja nie zachęca do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności JP. To samo się dzieje przy niektórych wspomnianych przez pana Zambrottę tematach. Kuriozum są tematy o plotkarskich transferach do Juve nikomu nieznanych zawodników, gdzie 90% wypowiedzi to "nie znam go", "na youtube wymiata". Nie chcę wyjść na służbisto-faszystę, ale moderator nie powinien być filtrem wulgaryzmów i off-topów tylko i wyłacznie. Rozumiem, że na tym stanowisku są osoby z doświadczeniem na stronie i odpowiednim wiekiem w metryce, by czasem mimo nieistnienia zasady w regulaminie ukarać kartką, czy banem za coś co jest jawną głupotą i naruszaniem zasad jasnych dla każdego, niekoniecznie wyrażonych literalnie. W prawie też istnieje wykładnia aksjologiczna, pozwalająca tak zinterpretować przepis, by nie było miejsca na cwaniactwo. To samo powinno zagościć na forum. Z demokracją i pobłażliwością dla niektórych postaw daleko ten wózek już się nie posunie.


ti porterò all'inferno con me.
January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 28 maja 2009, 23:16

Hmm...
Jako, że zarejestrowałem na forum dopiero w 2006 roku jestem dosyć "młodym" użytkownikiem. Wiele czyta się o tym, jaka kiedyś była super atmosfera i w ogóle. Z atmosferą na jakimkolwiek forum jest zawsze tak, że im mniej użytkowników, tym lepsza atmosfera. To tak jak z rodziną. Istnieją oczywiście wyjątki, ale JP do nich nie należy. Bardzo żałuję, że nie mogłem poczuć tej atmosfery z 2004, czy 2005 roku.
Druga sprawa to zalewająca nas fala nowych użytkowników. Ciężko, na prawdę ciężko ma ktoś "normalny", kto jest nowy na tym forum, ponieważ 80% nowych użytkowników pisze zanim pomyśli, przeczyta regulamin, czy w ogóle netykietę.
Popieram pomysły o zlikwidowaniu działu "Transfery" i zrobieniu z niego tematu.
Uważam również, że użytkownicy w temacie "Wszystko o Interze" powinni być surowiej karani, niż dotychczas. Sam ostatnio dostałem w tym temacie kartkę, bardzo słusznie zresztą. Ten temat zalewają posty nie na temat.
Jak sobie coś przypomnę to jeszcze napiszę.

A może żeby nie było tak źle, to wymienię kilka bardzo pozytywnych rzeczy:
1. Odkopanie zabawy alfabetu.
2. Bardzo dobra organizacja modów i adminów.
3. Kilka tematów, z których można na prawdę rzeczowo podyskutować.
4. Nie jest tak źle, jak niektórzy piszą ;)


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 28 maja 2009, 23:44

juvelook pisze:jak widze te posty gdzie ludzie wyceniaja kogo za ile sprzedac zeby potem z iles tam kogos kupic to płakac sie chce.... :roll:
pan Zambrotta pisze:Tak tytułem "technicznych" usprawnień, to proponuję zlikwidować dział transfery.
pan Zambrotta pisze:Druga sprawa to userzy, a właściwie odejście wielu zasłużonych.
pan Zambrotta pisze:Przecież to jawne duplikowanie wypowiedzi.
pan Zambrotta pisze:Zamykać temat o meczu na godzinę przed i po meczu.
Jak dla mnie kwintesencja powodow dlaczego forum jest dretwe. I dodatkowo propozycje, ktore je dobija na amen.
Nie sposob nie odniesc wrazenia bedac na forum JP, ze dziala tu silny nurt pod wezwaniem, "dbajacych o poziom forum". Powyzsze wypowiedzi sa swietna wykladnia ideologii tej grupy. Forum w pewnym momencie dawno, dawno temu obralo taki wlasnie kierunek - dbania o poziom i tym samym stalo sie dretwe. Znaczki jakosci, wojujacy modowie i wszedobylskie teksty dzielace kibicow Juve zasadniczo na dwie grupy - nas, dbajacych o poziom i reszte, niegodna bycia sympatykiem klubu.
Chociaz wielu z tego grona sie wykruszylo a atmosfera terroru przeciw glupocie minimalnie sie polepszyla nadal jest to wiadacy trend w tej internetowej spolecznoci. Widac to swietnie po userach, ktorzy jednak odwaza sie zabrac glos -> dokaldnie tak to wyglada, jakby sie wreszcie zebrali na odwage. Atmosfery jak na sfd, gdzie rzeczowe dyskusje ludzi dzielacych jedna pasje nie wykluczaja przyjaznej atmosfery tu pewnie nie bedzie ale i tak stan obecny to kroc w strone kompromisu miedzy dobra atmosfera a poziomem. Chociaz do idealu duzo brakuje i przydalyby sie kolejne kroki w ta strone. No i musicie miec swiadomosc, ze nie ma takiej opcji aby tak popularne forum internetowe skaldalo sie w wiekszosci z wypowiedzi na poziomie. Wtedy zamieni sie w jakis absurdalny rezerwat dla bufonow i (powiedzmy delikatine zeby nie dostac karteczki :lol:) egocentrykow. Skrajne przeciwienstwo f23. A skarajnosci sa niestrawne.


calma calma
KeRmit19

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2008
Posty: 577
Rejestracja: 29 marca 2008

Nieprzeczytany post 28 maja 2009, 23:44

Kiedys dawno temu(moze rok) rzucilem taki pomysl, zeby uporzadkowac nieco niektore dzialy, jednak spotkalo sie to z tym, ze niektorzy stwierdzili, iz nie jest to konieczne bo fajnie czasem poczytac to co sie pisalo kiedys. Rozumiem ale mimo wszystko chyba niektore tematy trzeba by pousuwac, badz powrzucac do jednego worka. Powtorze sie ale jak dla mnie przede wszystkim nalezy zrobic porzadek z tematami. Tak sobie teraz przeglądnąłem 2 pokoje i z 5 tematow mozna by spokojnie zrobic jeden. Przyklad z pokoju newsy:
Domenech: Trezeguet upokorzony? To jego problem
Trezeguet znów zostanie ojcem!
David Trezeguet nie jedzie na EURO 2008!
Trezeguet jedną nogą w Barcelonie!!!
Domenech zastanowi się nad powołaniem Cobry?
Nie mozna by przykladowo zamiast tego zrobic temat o nazwie: David Trezeguet?!
Do tego zarowno w dziale transfery i newsy jest temat o Fabio Quagliarelli.
Jakby sie tak przyjrzec to niewatpliwie jest troche balaganu. Moze by tak wprowadzic zasade, ze przed zalozeniem tematu, propozycja ta trafia do Adminow/Modow i oni decyduja o tym, czy dany temat jest wart poddaniu go dyskusji i czy nie jest dublowany? Mysle, ze w jakis sposob powinno to rozwiazac sprawe miliarda tematow o podobnej tematyce.

Bardzo dobra idea pana Z., zeby zamykac i otwierac tematy z meczami.


JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 29 maja 2009, 03:54

Uwaga :D Napisałem co myślę, otwarcie, osobiście i przed snem :-D więc jeśli ktoś lubi ściśle merytoryczne opinie, to może się chyba tylko pośmiać lub darować sobie czytanie, a w razie ochoty na zapoznanie się z moimi wypocinami- zapraszam do polemiki :smile: Jestem nowym użytkownikiem na forum JuvePoland, zacząłem wypowiadać się częściej dopiero w tym miesiącu. Zainteresowały mnie dyskusje na temat przyjścia Fabio Cannavaro czy Diego, podobnie jak Liga Mistrzów i zmiany na stanowisku szkoleniowca, z czego tylko w tym pierwszym, na temat Don Fabio, chciało mi się pisać więcej niż 1-2 posty, bo zarysowała się możliwość ciekawej wymiany poglądów, sprowokowana przez wielobarwną postać naszego nowego- starego stopera.

1. W kwestii "drętwego" forum dziwi mnie jedna rzecz. Zauważyłem, że jest tutaj jakieś dziwnie negatywne nastawienie- przy poście, który czytam mogę wcisnąć karteczkę tylko wtedy, kiedy jest niezgodny z regulaminem. Dlaczego ktoś założył, że nikt nie zechce wyróżniać ciekawych wypowiedzi, dając jedynie możliwość informowania o "niemile tu widzianych" postach? Na witrynie tygodnika Piłka Nożna w komentarzach mogę ocenić je na plus lub minus- chętnie przeczytałbym tutaj najlepiej przez innych oceniane opinie na forum lub komentarze, a tak czy ktoś napisze ciekawie, czy tak, jak wszyscy, to ginie w natłoku kilkuzdaniowych, zdawkowych uwag.

2. Proponuję, żeby posty, które podobają się czytelnikom i użytkownikom forum były wyróżniane przez chociażby wprowadzenie dwóch karteczek w klubowych barwach- np. kiedy podoba mi się to, co ktoś napisał, wciskam białą karteczkę, kiedy zgadzam się lub nie, to potakuję w swojej odpowiedzi lub polemizuję, kiedy nie podoba mi się treść wypowiedzi, to klikam karteczkę w kolorze czarnym, a niebieski komunikat o niezgodności tekstu z regulaminem czeka sobie grzecznie z boku, do użycia w wyjątkowych jedynie przypadkach :-D Albo nie wiem- piłka na tak, gwizdek (spalooony! :D ) na nie plus niebieska karteczka. Pomysłów więcej a będzie weselej...

3. Kibice, odwagi!
Pluto pisze:Nie sposob nie odniesc wrazenia bedac na forum JP, ze dziala tu silny nurt pod wezwaniem, "dbajacych o poziom forum". Powyzsze wypowiedzi sa swietna wykladnia ideologii tej grupy. Forum w pewnym momencie dawno, dawno temu obralo taki wlasnie kierunek - dbania o poziom i tym samym stalo sie dretwe. Znaczki jakosci, wojujacy modowie i wszedobylskie teksty dzielace kibicow Juve zasadniczo na dwie grupy - nas, dbajacych o poziom i reszte, niegodna bycia sympatykiem klubu.
Chociaz wielu z tego grona sie wykruszylo a atmosfera terroru przeciw glupocie minimalnie sie polepszyla nadal jest to wiadacy trend w tej internetowej spolecznoci. Widac to swietnie po userach, ktorzy jednak odwaza sie zabrac glos -> dokaldnie tak to wyglada, jakby sie wreszcie zebrali na odwage.
Zgadzam się, a szczególnie podpisuję się pod pogrubionym tekstem. Zarejestrowałem się w styczniu ubiegłego roku, na jesieni zacząłem tu częściej zaglądać, ale dopiero teraz udzielam się na forum- po prostu wcześniej bałem się, że grono "starych mędrców" lub "nowych cwaniaków" mnie wyśmieje, bo ani do jednych, ani do drugich się nie zaliczam. Bąknąłem dwa posty w marcu, dwa w kwietniu i z moich pierwszych chwil tutaj pamiętam taką oto ripostę:
pan Zambrotta pisze:
JuveCracow pisze:"Trener, jakiego nie znamy" powiedział, że nawet nie podszedł do Trezeguet, nie wyjaśnił powodów zmiany, nie rozmawiał osobiście z wielkim piłkarzem, traktując go w ten sposób jak anonimowego wyrobnika.
To się nazywa naginanie faktów, aby pasowały do własnej chorej opinii.
Trener nie ma obowiązku omawiać zmian z jakimkolwiek piłkarzem.
Odpowiedziałem, edytując posta- żadnej reakcji, zauważyłem tylko poniżej, że wspomniany użytkownik i szczypek z zarejestrowanym trzy dni przede mną juvelookiem gadać nie będą, bo poczuli, że są dla niego, cytuję "totalnymi idiotami". Pan Zambrotta pyta, czemu forum jest drętwe, ja pytam, czemu na powitanie, w pierwszym temacie, w którym miałem okazję się wypowiedzieć, ocenia zdrowie moich opinii, bo nie sądzę, żeby to wpływało na ożywienie dyskusji. Choć, muszę też podziękować, bo była to jedyna odpowiedź na moje oba (widać słabe i nieciekawe) posty na temat trenera, jakiego nie znamy- na pierwszy nikt nawet nie zwrócił uwagi, bo akurat na topie była wówczas (rozpoczęta przez ówczesnego Misia Coccolino) dyskusja o niejakiej Agnieszce ze strony pilka.pl... To tak a' propos tego zdania:
pan Zambrotta pisze:Wg mnie możliwie maksymalne odcięcie się od tematów, które mają mało wspólnego z Juventusem i od transferowego spamu da forum lepsze efekty niż sztuczne "poprawianie atmosfery". Pokaże użytkownikom, że stawia się tutaj na innego kalibru dyskusje.
Przepraszam za mój "chory" kaliber.

4. A swoją drogą, strona pilka.pl to moim zdaniem dobry przykład na efekty "zaostrzania" regulaminu- nie mam (wątpliwej) przyjemności zaglądać na nią od początku ubiegłego roku, kiedy jakiś moderator zaczął się na mnie wyżywać za to, że nazwisko grającego wówczas w Chelsea Szewczenki napisałem przez "$" motywując to jego transferem do Londynu w poszukiwaniu łatwego zarobku. Do tego śmiałem nie zgodzić się z ostrzeżeniem za "przekręcanie nazwiska piłkarza", więc po krótkiej wymianie zdań on mnie zbanował, a ja ani razu nawet nie zajrzałem na stronę nadgorliwych i tępo pałujących porządkowych. Heh... z perspektywy nowego forumowicza mogę powiedzieć tyle: do wspomnianej strony zraziłem się kompletnie, tutaj po prostu dziwnie się poczułem, że ktoś wita mnie w taki sposób, bo ledwo zaczynam komentować i czytam, że wygłaszam chore opinie, a do dość długiego tekstu, który wtedy wypociłem, dostaję dwa zdania zdawkowego komentarza, bo reszta ma gdzieś to, co myślę, a jeden był łaskaw wyciągnąć ją stamtąd tylko po to, żeby stwierdzić, że jest chora. Stąd moje pytanie do "Odnowiciela" tematu drętwości forum, jak się ma poruszanie kwestii "atmosfery" na forum do takiej, jaką sam wprowadzasz i co mam myśleć o tamtej reakcji, zwłaszcza wobec takiej Twojej wypowiedzi:
pan Zambrotta pisze:do roboty chyba nikomu się nie chciało zabrać, albo - tej roboty nie było widać. Bo tematów, gdzie toczyłaby się jakakolwiek ciekawa dyskusja w przeciągu tych dwóch lat można było policzyć na palcach jednej ręki.
Ja jestem tu początkujący, staż na forum- niewiele ponad dwa miesiące, byłeś pierwszą osobą, która mi odpisała i odczułem wyraźnie Twoją poniższą opinię:
pan Zambrotta pisze:nasza nowa fala userów to skok ilościowy, a nie jakościowy.
Za którą w imieniu swoim i innych nowych użytkowników forum dziękuję, żałując, że na drodze do klubu "szanowanych za jakość userów" stoi bramka z wykrywaczem ilości napisanych postów i długości stażu na JP podpisana "generalizowanie i wspominanie dawnych, dobrych czasów". Chcę wnieść gdzieś ożywienie, to sam to robię, a jeśli moje komentarze i posty są drętwe, to przepraszam.

5. Zainteresowała mnie ta wypowiedź:
Bart_DB pisze:w pewnym wieku człowiek się mniej identyfikuje ze społecznością internetową. Kiedyś kiedy kibicowanie Juve było w powijakach, a większość userów była nieletnia, to forum było jedyną płaszczyzną wymiany opinii. Teraz każda kolejka ligowa równa się spotkaniom kibiców w pubach, domach itp. Jak ktoś chce podyskutować o taktyce Juve, talencie Buffona, czy polityce zarządu spotyka się z kumplem na piwie i rozmawia. W ten sposób forum dla tych osób nie jest już tak ciekawe jak kiedyś, nie czeka się na czyjeś odpowiedzi w danym temacie.
A ja czekam na odpowiedzi, kiedy coś napiszę, bo po pierwsze polubiłem tę stronę, po drugie doceniam komunikacyjny potencjał, jaki internet ze sobą niesie (sieć= przyszłość), a po trzecie nie mam obecnie kontaktu z sąsiadem z pewnego pięknego miasteczka w Beskidzie Wyspowym, z którym mógłbym dużo porozmawiać o piłce, więc udzielam się tutaj. Pisałem w sieci z tysiącami osób, korzystając głównie z gg i czatów, a to forum to chyba pierwsze, na którym w ogóle się wypowiadam. Pełen przekrój społeczeństwa i fantastyczna możliwość przekazania siebie w słowach, które są dla mnie znaczącym dużo więcej ubraniem niż markowa, sztucznie pachnąca, świeżo kupiona kolekcja. Piszesz wyżej o spotkaniach przy piwie- z przyjacielem, owszem, ale większa grupa nigdy szczególnie mi nie pasowała, rzeczywistość= nasza codzienna maska, rola, którą gramy, żeby gdzieś się zaliczać, do kogoś odzywać, coś mieć, być "kimś"- czyli mieć portfel, indeks, posadkę, by uczestniczyć w pogoni mechanicznych zwierząt za modną marchewką z popularną natką, nadziewaną reklamowanymi za grube pieniądze, w pełni ekologicznymi robakami, ze skórką pokrytą redukującą cellulitis ziemią z grządki, najnowszą zdobyczą pewnego francuskiego laboratorium (...) dla każdego po promocji.

6. Mam dużo większy dystans do "reala" niż do neta, dlatego polemizuję z opinią Bukola:
Bukol87 pisze:Coraz szerszy dostęp do internetu sprawił, że na forach publicznych zaczynają udzielać się różni ludzie, a że normą jest to, iż głupsi są na ogół w większości /No offense/ to przekłada się to również na jakość treści pojawiających się na forach. Nie wiem może wszedłem tutaj niepotrzebnie w jakieś tematy z zakresu socjologii internetu, ale wydaje mi się, że ta kwestia jest trochę bardziej złożona i zmiana koloru tła, zaostrzenie regulaminu itd nie są jakimś złotym środkiem na rozwiązanie tego problemu. Chyba po prostu trzeba się z tym pogodzić, a na merytoryczne dyskusje chadzać gdzie indziej, Internet to syf:)
Wzrost różnorodności nie oznacza jakościowego spadku w dół, dla mnie jest wyzwaniem. Zbudować coś tutaj to znacznie ciekawsza perspektywa, niż brać gotowe ze świata starych pryków, pobożnych "druidów od RM", zaprzedanych kasie karierowiczów lub szarych, nijakich, zagubionych w swojej bezpłciowości "ojców i matek" codziennej rzeczywistości. Internet może łączyć ludzi wolnych od papugowania po autorytetach z podwórka, domciu, pracki, uczelni czy telewysypiska i chociaż wydaje się to śmieszne, ma potencjał, by połączyć umysły. Gdzie można przeprowadzić podobną do tej burzę mózgów z udziałem zainteresowanych osób z całej Polski? Dziś piłka, hobby, komentarze, a jutro? Niech starzy, którzy dziś rządzą, zaczną ograniczać lub na chińską modłę cenzurować sieć, a reakcja na nieznośny smród gnijącego żywcem, salonowego próchna może być piorunująca i młodość, wreszcie świadoma własnych, rozmienianych często na drobne możliwości, pokaże swoją siłę- ups, oto jak działa na mnie noc :D Wydało się, dlaczego klub z "Młodością" w nazwie sobie upodobałem :lol: haha. Dlatego chociaż oczywiście, fantazjuję, to nie odważę się lekceważyć internetu. Najbardziej sztuczny ze światów pozwala mi uwolnić się z realnych ograniczeń i być w rozmowie naturalnie otwartym chłopakiem z Krakowa- Nowej Huty, w pełni sobą- stąd tyle dygresji w tym, co piszę- na żywo mam zdystansowany stosunek do zlepionych żelem i makijażem "pięknych ludzi z pięknego świata".

7. Nigdy nie robię niczego na odwal się, dlatego rzadko się do czegoś zabieram, ale jeśli już, to najlepiej, jak potrafię i wkładając serce w to, co robię. Dlatego uważam, że gdyby pod awatarem każdego kibica było choć kilka linijek miejsca, w których mógłby opisać swoje zainteresowania (co lubi, czego nie, gust książkowy, filmowy, muzyczny) to każdy podchodziłby do swojego posta bardziej osobiście, niż w sytuacji, gdy autorem wypowiedzi jest "jakiś nick/jakaś fotka/jakiś podpis/skądśtam/tyle a tyle postów napocił/ale że używa Adidasa z molekułami srebra, to nawet nie czuć za bardzo, bo by panienki inaczej zdechły z wrażenia od nadmiaru feromonów". Dowodem na potrzebę takiej zmiany jest częste umieszczanie w dołączanym do wypowiedzi podpisie informacji o tym, czego kto jest fanem- zwykle czytając opinie tak "przedstawiających się" użytkowników czuję, że piszą to, co myślą, wnosząc do dyskusji swoją oryginalną opinię, a nie powtórzone po kimś "bla bla bla" czy nie wnoszące nic do dyskusji, lakoniczne uwagi na poziomie, którego drętwość pan Zambrotta tutaj zauważył. Zauważyłem tu jeden założony przez Medi temat "opisania siebie" według jakiegoś podwójnego wzoru, który ginie gdzieś w gąszczu innych. Spersonalizowanie forum, którego efekty byłyby widoczne przy każdej wypowiedzi raczej nie zaszkodzi tym, którym zależy na szczerości i wyrażaniu w słowach siebie, własnego zdania.

8. Bardzo podoba mi się tutaj kilka tematów: przed- i pomeczowe wypowiedzi, alfabety, dowcipy hehe, a takie zdjęcia plakatów, zdjęć czy autografów przysyłanych przez piłkarzy i kluby ogląda się bardzo miło :) Cieszę się, kiedy czytam ilu kibiców jest zadowolonych z przesyłki, którą otrzymali. Ja sam nigdy nie wysyłałem nic do żadnego klubu, bo po pierwsze nie wiem, czemu miałoby im zależeć na tym, czy komuś kibicuję, czy nie, a po drugie wstydzę się pisać do sportowców po tym, jak sam w sql zaliczyłem 12 lat bez wuefu, a kiedy odważyłem się pokopać w tamtych czasach piłkę, to robiłem za dziwadło- myślę, że wiedząc o tym żaden zawodnik nie byłby dumny z tego, że to właśnie ja trzymam za niego kciuki. Ech, panie Zambrotta, chyba pisząc przełamującego lody posta nie chodziło Ci o takie "powiedzenie, co leży na wątrobie" :prochno: ale od tego w końcu jest ta niebieska karteczka, by zasygnalizować, że jakiś niedowartościowany 8) kibic wypłakuje się na forum :płaczę: Co ja poradzę, że w słowach czuję się sobą :C a do tego lubię dygresje...

9. Po co dzielić użytkowników, skoro mamy chyba tworzyć jedną rodzinę kibiców Juventusu? Dlaczego zamiast zachęcać do skorzystania ze strony, zamiast wprowadzać więcej luzu, dystansu, humoru, który pozwala dobrze się tu poczuć i otworzyć, wielu pisze z pogardą "ja nie chcę zawierać tu znajomości" kiedy ktoś spróbuje być naturalny, a widziałem tu takie przypadki i podobne riposty. Czy naprawdę w jednej grupie są ci nowi, gorsi, głupsi, "dzieci neo", pozbawione pojęcia o etycznych podstawach korzystania z internetu, a w drugiej szacowni dygnitarze, starzy forumowi wyjadacze i weterani dyskusji, których razi to, że ktoś "raczkuje" w obsłudze sieci? Chyba po to wprowadza się ostrzeżenia i regulaminy, żeby każdy wiedział, co mu wolno, a co nie, a nie po to, żeby burzyć podstawową wartość internetu, czyli rolę interaktywnego medium dla wszystkich, które mogą współtworzyć i budować razem ludzie, którzy umieją nie tylko zarabiać i ładnie wyglądać, ale przede wszystkim podczas pisania i w rozmowie używać swojego rozumu? Mile widziane przyjazne nastawienie, piłkarskie emocje i autoironia. Chyba nikomu nie zwracałem tu uwagi na ortografię, bo wątpię, żebym cokolwiek zmienił u kogoś, kto mało czyta, przez co nie pamięta "co się jak pisze".

10. Jeśli każdy użytkownik poczuje się tutaj wyjątkowo, to i będzie się starał podczas stukania w klawisze bardziej niż w sytuacji, gdy jedyną możliwą sygnalizacją o jakości czytanego posta jest negatywnie kojarząca się niebieska karteczka. Wychodzę z założenia, że jeśli pogrzebie się w piasku, to i na dnie morza odnaleźć można perełki, staram się doceniać ciekawe wypowiedzi, ale tak jak wyżej napisałem- żeby dowiedzieć się czegoś o userze, muszę przekopać kilkadziesiąt stron dwóch tematów, na których nie każdy się wypowiada, a jeśli spodoba mi się sposób, w jaki ktoś pisze, nie mam żadnej możliwości wyróżnienia go- choć wystarczyłoby jedno kliknięcie na plus lub minus, którego dziś moim zdaniem brakuje. I po co, w takim razie, ktoś ma się tutaj teraz starać? :think:


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 29 maja 2009, 05:22

pan Zambrotta powrócił!
:bravo:

Parafrazując "Chłopaki nie płaczą": juvepoland przydałoby się trochę luzu.


Przynajmniej jeśli chodzi o regulamin, który czasami przestrzegany jest aż nazbyt restrykcyjnie: zbędne kartki za wulgaryzmy mające dodać pieprzu wypowiedzi (przedwczorajsza kartka dla Misia za "wydupczone"), czy za dublowanie postów, a czasami w ogóle (nagminnie łamana przez sporą część userów dbałość o ortografię).

Wydawało mi się, że dobrym przykładem luźnego regulaminu jest właśnie pilka.pl, ale jak pokazuje przykład JuveCracow chyba niekoniecznie. Nie wiedziałem, że samowolka na tym portalu jest tak duża, do tej pory miałem raczej pozytywne odczucia odnoścnie tamtego forum, a udzielam się tam od jakichś dwóch lat.

Poruszana tutej kwestia nowych userów jest dość złożona. Rzeczywiście na jp można odczuć coś takiego jak niechęć do nowych użytkowników, ale to wynik złej opinii dawanej tymże przez masy tzw. "dzieci neo", które przewijają się przez naszą stronę.
JuveCracow - słusznie: każdy kiedyś zaczyna przygodę z Internetem, ale (i tu chciałoby się użyć popularnego sformułowania "do jasnej cholery!", aczkolwiek obarczone jest ono ryzykiem kartki, dlatego trzeba zamienić je na eufemiczne, choć jakże barwne ->) do stu diabłów: dlaczego ci młodzi ludzie ignorują środowisko, w które wchodzą i nie dość, że piszą głupoty, nie dość że rażą ortami, to jeszcze nie stosują kropek, przecinków, wielkich liter, ani żadnej rzeczy która Jego jest. W niektórych przypadkach tego się po prostu nie da czytać. I nawet nie chodzi o ortografię ani merytorykę...
Każdy kiedyś zaczynał, ja też, każdy kiedyś pisał głupoty, ja też, ale niech te głupoty chociaż dadzą się czytać...

Wersja bez znaków interpunkcyjnych:
sebastian10 pisze:po wczorajszym finale jestem pewien ze Diego to kropla w mozu potrzeb Juve moim zdaniem powinniśmy pozbyc sie 2 napastników i kupić jednego najwyszej klasy typu Benzema nasze kołki z ataku to moga strzelca w serie a a nie na poziomie LM sprzedac albo przepłaconego Amauri albo wypalonoego trezogola albo drewno Iaquinta 2 trzeba sie pozbyć .
teraz pomoc Jest diego sissoko Marchisio camoran nedved i chyba seba ale ten chyba jest na wylocie po tym jak nedved zostanie pozostałych pomocników trzeba sie pozbyc i kupic kogos klasy Alonso
do obrony bym kupił tylko Zapate
I ze znakami.
mlynek_91 pisze:Siema , jestem pierwszy raz pisząc tu posta i nie raz śmiejąc się z tego co wy piszecie postanawiam sam zacząć dyskusje. Jesli mowa o transferach , to musimy poczekac na nowego trenera,ale jak wiadomo trzeba wzmocnic defensywe i poszukac nastepce nedveda jezeli oczywiscie bedzie ona potrzebna bo jako rezerwowa rola S.Giovinco spisywał sie dobrze . Wy macie pretensje do Molinaro o jego zła gre natomiast moje zdanie jest inne , gra bardzo dobrze moze nie jest efektownym graczem ale efektywnym . Ale prawa obrona to do wymiany Zebina ,moglby jeszcze jako zmiennik zostac ale jeden z nich Grygera albo on musza odejsc , ich miejsce powinien zastapic ktos taki jak Zaccardo (ławka w Wolfsburgu) ale zawodnik zna dobrze realnia gry we Wloszech w Palermo i byl jednym z graczy kadry- nie byłby to wielki koszt a umiejetnosci ma duze . Alternatywa moglby byc wlasnie Oddo , ktory ma własnie odejsc z Bayernu a to oni kiedys stanowili o siłach swoich byłych klubów. Nie wiem po co tak duzo mowi sie o przyjsciu napastnikow , wiadomo jesli jest mozliwosc kupienia Teveza czy kogos pokroju takiej klasy to owszem , ale jak mowa o Quagliarell'i to mowie bezsens . Ja bym juz pozegnal Davida , zrobił dużo dla Juve ale czas chyba juz pozwolic mu odejsc duze zarobki pozwoli nam na zakontraktowanie nowego tanszego w utrzymaniu(potrzeba tylko 4 w hierarchi napastnika) np:taki Floccari choc juz ugadany z Genoa , zostana nam jeszcze wtedy Amauri Alex Iaquinta .
Najgorsze jest to ze nie mozna sie pozbyc Poulsena ani Tiago , powod ich kontrakty sa na tyle duze ze zaden zespol nie dalby im tego co zarabiaja w juventusie . Tak czesto mysle ze nasz juventus zrobil sie jak milan , ten zespol zrobil sie nam szary potrzeba nowych graczy , powoli czas zaczac wymieniac stara ekipe , camoranesi nie gra tego co dawniej , prawa strona zawodzi ... przykre to ,ale poczekajmy . Dzieki
No litości :pray:


Jeśli "new user" jest wartościowy, niechęć szybko mija (vide -10-, eslk, JuveCracow, czy choćby będący z nami zaledwie od roku Azrael).

Jeśli chodzi o kwestie transferów i tematów z nimi związanymch. Nie wydaje mi się, że przy takich obrotach, jakie dziennie notuje juvepoland, ikwidacja całego pokoju i przekształcanie go w jeden temat to dobry pomysł. To wiązałoby się z przekopywaniem przez morze postów w przypadku forumowych "zaległości". Lepiej powywalać te wszystkie nazwiskowe tematy i zrobić porządek z dublującymi się topicami (ileż można to samo pisać). Bo dyskusja o następcy Nedveda to rzeczywiście pole do odrębnej dyskusji i wrzucanie go do jednego wora - zbiorczego tematu pod hasłem "transfery" wywołałoby spory chaos. Aczkolwiek to tylko moje zdanie.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2009, 18:31 przez Łukasz, łącznie zmieniany 2 razy.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 29 maja 2009, 08:35

JuveCracow

ad. 1 i 2.

Nie głupi pomysł. Ja bym jednak to w pewien sposób zmodyfikował. Każdy użytkownik mógłby przyznac np. 3 wyróznienia na miesiąc. Nie więcej, żeby nie stały sie one codziennościa i przestały byc wyróznieniami. Odbywałoby sie to przez np. wciśnięcie karteczki.

Pomysł zaczerpnięty z TEGO forum. Tam wyróżnienie nazywają SOGiem :D

U nas wyróżnieniami mogłyby byc tak, jak proponuje JuveCracow np. małe karteczki z herbem pod rangą.
Zumisłoby to większośc forumowiczów, czynnie wypowiadających się, do pisania ciekawszych, bardziej przemyślanych i staranniejszych postów.

@JuveCracow- przeczytałem twojego całego posta. Generalnie masz rację, na pare rzeczy o których piszesz nie zwracałem wcześniej uwagi. Potem coś więcej napiszę, bo teraz muszę "uciekac".

EDIT. Jeszcze jedno.

Ile można gadac o seksi Brazylijczyku, Momo jako 1 DMie i Ranierim? Proponuje odkopac parę tematów z działu INNE, bo moim zdaniem to właśnie w tym dziale są najbardziej luxne, ale i ciekawe tematy. Po powrocie do domu dokładnie zbadam ten dział, ale z tego co widzę teraz, to jest kilka fajnych zapomnianych tematów, które na pewno by do siebie "zblizyły" użytkowników.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2009, 08:47 przez stahoo, łącznie zmieniany 1 raz.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 maja 2009, 08:47

a ja mam takie pytanie do moderatorow i adminow odnosnie regulaminu...

kiedys dostalem kartke za komentarz pod newsem o tresci:
a po ch nam taki pomocnik i to do tego tak ofensywnie nastawiony?
dajmy na to ze "ch" nie bylo literowka ("co"), ale no dawac kartke za takie wypikane/niedokonczone slowo :?:

jesli odpowiedz brzmi "kartka jak najbardziej sluszna" zapytuje:
dlaczego nie sa karane PODPISY i AVATARY obrazajace inne kluby czy tez zawierajace "wypikane" wulgaryzmy tudziez linki do obrazajacych tresci :?: przykladow jest tak duzo ze nie trzeba dlugo szukac (nawet w tym temacie)... ludki sikajace na herby innych klubow, fotki z napisami ze ten czy tamten klub jest glupi i smierdzi... to wszystko tu mozna znalezc bez problemu i jest to najwyrazniej dozwolone, ale napisanie "ch" juz dozwolone nie jest :rotfl:


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 29 maja 2009, 08:51

Chodzi o to, że "ch", a juz zwłaszcza ch. czy c***j wiadomo z jakim wulgarnym słowem sie kojarzy. Genialna rzeczą na tym forum jest, że ludzie nie bluzgają się przekleństwami, nie wyzywają od pań z najstarszego zawodu świata, nie wyrażaja opinii na temat cnoty naszych matek ;)

Jestem za karaniem za skrócone wulgaryzmy, chociaż nie można popadac w obłęd. Tak jak np. kartke dostał Mi... eee Pan Zambrotta, za słowo, które nalezy do wulgaryzmów, ale w praktyce nie ejst bardzo wulgarne.


belial

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 29 maja 2009, 08:54

sogi, piwa, podziekowania i inne forumowe wynalazki maja sens na forach, na ktorych rozwiazuje sie problemy. karteczki biale i czarne? dziwny pomysl, forum to miejsce do wymiany pogladow, a nie plebiscyt popularnosci posta - czytanie popularnych postow bez znajomosci kontekstu troche mija sie z celem. jezeli chcecie wrocic do "starych" czasow, bez gadek sezonowcow w stylu "wydajmy w mercato 200M i badzmy fajni jak real", to wystarczy zalozyc stosowny dzial - pelny dostep dla uzytkownikow ktorych staz na forum to minimum X oraz maja Y postow, a dla reszty tylko do odczytu. w celu zwiekszenia kultury w w/w dziale, mozna jeszcze bardziej zaostrzyc polityke ostrzezen forumowych - dwie zolte kartki na "stanie" forumowicza uniemozliwiaja rozmowe w elitarnym dziale :P


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 29 maja 2009, 08:59

Masz dużo racji. SOGi faktycznie chyba by nie przeszły, bo dostawaliby je prawdopodobnie tylko najpopularniejsi albo najbardziej lubiani uzytkownicy. Pomysł z osobnym działem od xxx postów ciekawy ale niesprawiedliwy. Wśród nowych użytkowników są osoby, które równiez mają ciekawe pomysły i poglądy. Byłoby to niepsrawiedliwe.

Kurde, bus mi uciekł...


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 29 maja 2009, 09:23

Jeśli chodzi o "drętwość" tego forum i zastraszanie użytkowników, to chyba większa w tym zasługa "starych userów" z postami 1000+ niż modów czy zbyt rygorystycznego regulaminu. Jeśli co druga wypowiedź "nowego" jest szybko "gaszona" przez kogoś z pseudoelity, to nie ma co się dziwić, że część osób zraża się do forum. Koncepcja jednej wielkiej rodziny, o ile jest realizowana, to raczej na poziomie małych dzieciaków i ich starszych dokuczliwych braci w okresie dojrzewania.

Pomysł JuveCracow o przydzielaniu + i - uważam za głupi. Wystarczy spojrzeć na YouTube, żeby zrozumieć jak daleko odbiega on od swojej funkcji wyróżniania postów na poziomie od reszty. Cenzura... najnormalniejsza w świecie cenzura. Gdyby + i - weszły na forum każdy negatywny post o Del Piero byłby zepchnięty na samo dno przez znakomitą większość userów (psycho-alexo-fanów). Podobnie mogłoby się dziać z innymi, kontrowersyjnymi kwestiami. Nie byłby oceniany poziom wypowiedzi, ale jej zbieżność z poglądami oceniającego.
No... chyba, że z drobną modyfikacją. A tą drobną modyfikacją mogłby być powrót do Qualitek i możliwość oceniania postów tylko przez użytkowników z "Q" pod avatarem.

Teraz kwestia Hyde Parku. Może po prostu zamiast zamieniać "Inne tematy" na "Hyde Park", ten drugi zostałby po prostu dodany? Byłaby to alternatywa na głupsze rozmowy i tam każdy mógłby rozmawiać jak chce i o czym chce, bez obawy otrzymania kartki za nabijanie. Chociażby o tym czy "przystojny brazylijczyk" faktycznie jest przystojny. :wink:
Inne tematy mogłoby pozostać na ambitniejsze rozmowy, ale jednak nie związane z tematyką piłki nożnej.


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
Corcky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2005
Posty: 1127
Rejestracja: 09 marca 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2009, 10:09

pan Zambrotta pisze: Tak tytułem "technicznych" usprawnień, to proponuję zlikwidować dział transfery. Ktoś wytłumaczy mi sens zakładania tematu o każdym piłkarzu, a do tego tematu zbiorczego: "jak powinno wyglądać najbliższe okienko transferowe" i temu podobne? Przecież to jawne duplikowanie wypowiedzi. A od czasu do czasu wpada jakiś koleś i wpisuje nowy temat pt: "rewolucja" i w jeden dzień wpisuje się tam 50 nowych postów. Nie lepiej wrzucić jeden zbiorczy temat o nazwie "transfery" do pokoju głównego?
W pełni podpisuję się pod tym pomysłem. Tematów , w których dyskutuje się o tym samym jest zdecydowanie za dużo. Zrobić jeden zbiorczy temat pt "transfery - spekulacje" czy coś takiego i gitara gra. Można wtedy pisać o tym czy Diego się sprawdzi, czy w tym wypadku potrzeba jeszcze wzmacniać skład, a jeśli tak to na jakich pozycjach itp. , a wszystko to w jednym temacie.

I choć temat stałby się prawdziwą dżunglą postów, to przynajmniej nie byłoby dylematu, który temat spośród kilku podobnych przeczytać czy w którym wypada napisać o swoich przemyśleniach dotyczących transferu.


Obrazek
Alessandro Del Piero ole!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 maja 2009, 10:42

stahoo pisze:Chodzi o to, że "ch", a juz zwłaszcza ch. czy c***j wiadomo z jakim wulgarnym słowem sie kojarzy.
sugerujesz ze widniejace w podpisie jednego z forumowiczow "sp....alaj!" jest niejednoznaczne :?:


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 29 maja 2009, 10:50

Tak więc odpowiadam. BTW powinien być temat na forum, gdzie każdy by pisał, co kto ma do jakiegoś usera, jak patrzy na to forum itd.
Kiedyś był bardzo fajny konkurs: "oscary juvepoland" czy coś w ten deseń. Od razu widać było zainteresowanie użytkowników.
Bo od 2 lat nic się nie gadało o tym, a jak widać pewne dość sprecyzowane zdania są i ludzie się 'kisili' by coś od siebie napisać. Dlatego ten temat reaktywowałem i swój cel juz osiągnąłem.
Lord_ Juve pisze:Taka mała dygresja. Teraz na JP to nawet głupiej kompilacji nie można uświadczyć, kiedyś był tego wysyp, teraz? Nic. Dlaczego? Dlaczego na JP jest tak drętwo? Może użytkownicy są zbyt leniwi i zarazem zbyt mało kreatywni?
Nie przekładałbym ilość kompilacji na poziom drętwości forum,dla mnie to nawet lepiej, że nie ma 15 nowych topików każdego tygodnia, gdzie większość to filmy w movie makerze z podkładem jakiejś taniej dyski. Ci, co mieli zapał zostali i na pewno założą nie jeden temat, to że teraz nie tworzysz/tworzycie nie wynika raczej z powodu takiego a nie innego forum. Tylko ci ze słomianym zapałem odeszli, co mnie osobiście nie martwi.
Bart_DB pisze:Wracając do administracji. Właściwe osoby wiedzą, że postulowałem przez pw o wprowadzenie kilku zmian natury technicznej. Odpowiedź otrzymałem, mam nadzieję, że rzeczywiście to co się w niej znalazło zostanie wykonane.
a można wiedzieć co napisałeś?
Pluto pisze: Nie sposob nie odniesc wrazenia bedac na forum JP, ze dziala tu silny nurt pod wezwaniem, "dbajacych o poziom forum".
(...)
Znaczki jakosci, wojujacy modowie i wszedobylskie teksty dzielace kibicow Juve zasadniczo na dwie grupy - nas, dbajacych o poziom i reszte, niegodna bycia sympatykiem klubu.
JuveCracow pisze:Zgadzam się, a szczególnie podpisuję się pod pogrubionym tekstem. Zarejestrowałem się w styczniu ubiegłego roku, na jesieni zacząłem tu częściej zaglądać, ale dopiero teraz udzielam się na forum- po prostu wcześniej bałem się, że grono "starych mędrców" lub "nowych cwaniaków" mnie wyśmieje, bo ani do jednych, ani do drugich się nie zaliczam. Bąknąłem dwa posty w marcu, dwa w kwietniu i z moich pierwszych chwil tutaj pamiętam taką oto ripostę:
evilboy pisze:Jeśli chodzi o "drętwość" tego forum i zastraszanie użytkowników, to chyba większa w tym zasługa "starych userów" z postami 1000+ niż modów czy zbyt rygorystycznego regulaminu. Jeśli co druga wypowiedź "nowego" jest szybko "gaszona" przez kogoś z pseudoelity, to nie ma co się dziwić, że część osób zraża się do forum.
:shock: :shock:
Jakby jeden tylko to napisał to bym uznał to za lekkie schizo, przy dwóch bym się już zastanowił, a przy trzech mogę powiedzieć tyle: przykro mi, że to tak odbieracie. Podział dla 'elit' i 'plebsu', kto wam takie rzeczy wpoił?
Nie spodziewajcie się, że nowy użytkownik dostaje jakis 'balon ochronny', gdzie nikt nie będzie podważał jego zdania. Nie liczy się data dołączenia na forum, a tylko to co sobą prezentujemy. Starsi kłócą się tylko z nowymi? bzdura. Sam osobiście miałem zatargi mniejsze, czy większe z leniupem, DjJuve (vel Lypsky). Mniej lub bardziej ostre, nieważne co to było, ale pogadaliśmy i po sprawie. Chyba nikt nie robi z tego 'halo' (a przynajmniej ja tak myślę), ani nie roztrząsa tego tygodniami jak Ty, JuveCracow. Jakbym miał zebrać ilość osób do kupy, które do mnie wypowiedziały 'cięższym tonem', to bym chyba musiał skoczyć z mostu, idąc tym tokiem rozumowania.
To jest forum, tu wszyscy się kłócą, nowi z nowymi też. Jesteśmy facetami, którzy mają normalne życie, więc czasem piszemy takim tonem, czasami innym. Za bardzo bierzecie to do siebie, trzeba mieć lekki dystans.
Pluto pisze:No i musicie miec swiadomosc, ze nie ma takiej opcji aby tak popularne forum internetowe skaldalo sie w wiekszosci z wypowiedzi na poziomie. Wtedy zamieni sie w jakis absurdalny rezerwat dla bufonow i (powiedzmy delikatine zeby nie dostac karteczki Laughing) egocentrykow.
Nie chcę tego, podejrzewam że nikt nie chce. Kto powiedział, że to ma być forum dla bufonów. Po prostu przez ten 'transferowy spam' forum traci na wartości, a tematów gdzie można by pogadać postami dłuższymi niż 5 linijek nie ma, bo pisać się odechciewa.
Patrząc gdzie Ty piszesz można zrozumieć, czemu nie chcesz likwidacji działu "transfery".
JuveCracow pisze:
pan Zambrotta pisze:
JuveCracow pisze:"Trener, jakiego nie znamy" powiedział, że nawet nie podszedł do Trezeguet, nie wyjaśnił powodów zmiany, nie rozmawiał osobiście z wielkim piłkarzem, traktując go w ten sposób jak anonimowego wyrobnika.
To się nazywa naginanie faktów, aby pasowały do własnej chorej opinii.
Trener nie ma obowiązku omawiać zmian z jakimkolwiek piłkarzem.
Odpowiedziałem, edytując posta- żadnej reakcji, zauważyłem tylko poniżej, że wspomniany użytkownik i szczypek z zarejestrowanym trzy dni przede mną juvelookiem gadać nie będą, bo poczuli, że są dla niego, cytuję "totalnymi idiotami". Pan Zambrotta pyta, czemu forum jest drętwe, ja pytam, czemu na powitanie, w pierwszym temacie, w którym miałem okazję się wypowiedzieć, ocenia zdrowie moich opinii, bo nie sądzę, żeby to wpływało na ożywienie dyskusji. Choć, muszę też podziękować, bo była to jedyna odpowiedź na moje oba (widać słabe i nieciekawe) posty na temat trenera, jakiego nie znamy- na pierwszy nikt nawet nie zwrócił uwagi, bo akurat na topie była wówczas (rozpoczęta przez ówczesnego Misia Coccolino) dyskusja o niejakiej Agnieszce ze strony pilka.pl...
No właśnie - zedytowałeś posta, a to nie zawsze jest widoczne. W dyskusjach, gdzie pada multum wypowiedzi takie coś jest bez sensu, bo ludzie czytają na bieżąco, a nie patrzą się do tyłu w oczekiwaniu że ktoś coś "doklei" do swojej wypowiedzi.

JuveCracow pisze: Stąd moje pytanie do "Odnowiciela" tematu drętwości forum, jak się ma poruszanie kwestii "atmosfery" na forum do takiej, jaką sam wprowadzasz i co mam myśleć o tamtej reakcji, zwłaszcza wobec takiej Twojej wypowiedzi:
pan Zambrotta pisze:do roboty chyba nikomu się nie chciało zabrać, albo - tej roboty nie było widać. Bo tematów, gdzie toczyłaby się jakakolwiek ciekawa dyskusja w przeciągu tych dwóch lat można było policzyć na palcach jednej ręki.
Ja jestem tu początkujący, staż na forum- niewiele ponad dwa miesiące, byłeś pierwszą osobą, która mi odpisała i odczułem wyraźnie Twoją poniższą opinię:
pan Zambrotta pisze:nasza nowa fala userów to skok ilościowy, a nie jakościowy.
Za którą w imieniu swoim i innych nowych użytkowników forum dziękuję, żałując, że na drodze do klubu "szanowanych za jakość userów" stoi bramka z wykrywaczem ilości napisanych postów i długości stażu na JP podpisana "generalizowanie i wspominanie dawnych, dobrych czasów". Chcę wnieść gdzieś ożywienie, to sam to robię, a jeśli moje komentarze i posty są drętwe, to przepraszam.
"Nasza nowa fala userów" to userzy od tego 2007 roku (kiedy powstał ten temat), bo własnie do poprzednich wypowiedzi z tego tematu piłem, zresztą to wyraźnie zaznaczyłem na wstępie mojej poprzedniej wypowiedzi. Rozejrzyj się dookoła, nie wszyscy jak Ty chcą pisać wypowiedzi dłuższe/ z sensem, takich userów można liczyć na palcach jednej ręki. Nowa fala userów to nie userzy ściśle zarejestrowani od xx dnia, xx miesiąca czy xxxx roku. Na pewno nie myślę uogólniając, kanciasto.


Pokażę Ci coś:
evilboy pisze:Pomysł JuveCracow o przydzielaniu + i - uważam za głupi.
(z gory zaznaczam, że nie chcę tutaj nikogo atakować, tylko pokazać jako przykład)

też na niego się obrazisz i powiesz, że ludzie sprzed 2006 roku to "elyta" gasząca userów itd itp?
Powtarzam, więcej dystansu do tego, tutaj nikt nikogo nie krzywdzi, nie czujcie się urażeni bo ktoś zaczął wam coś wytykać - kłócą się wszyscy. Na pewno nikt nie będzie patrzył na datę przyłączenia się do forum i otaczał jakiś balon ochronny nie atakując czyiś poglądów "na powitanie".
Jak inaczej uważasz - dla mnie to jest bufonizm i egocentryzm.

Co do tych sogów - pomysł kompletnie nie trafiony. Jak ocenić czyjąś wypowiedź i zamknąć ją w jakiś schemat? Komuś się może spodobać post, innemu nie. Nie rozwiązujemy tu zadań matematycznych, fizycznych czy nie robimy innych czynności które robią userzy na forach z sogami/piwami etc.
Poza tym te karteczki będą miały za zadanie pokazać: tego mamy czytać, a tego mamy nie czytać. Dojdzie też do tego, że zrobi się jeden wielki wyścig szczurów, każdy będzie pisał wypowiedzi na dwie strony, choć do przekazania będzie miał jeden wielki guzik. Analogiczna była sytuacja w dobie tych qualitek, można było to zauważyć gdzie niektórzy pisali wielkie felietony, mamy im sprawdzały ortografię, a nauczycielki pewnie fleksję i dorzucały trudne wyrazy, a tak naprawdę to było WIELKIE LANIE WODY. Pięknie sklecone (choć widać, że nie w jego stylu pisania), ale pusty przekaz pozostał.
Łukasz pisze:pan Zambrotta powrócił!
:bravo:
nie ciesz się, bo jeszcze z Tobą się pokłócę by pokazać młodym o co mi chodzi :>


ODPOWIEDZ