Forum jest drętwe?

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 30 marca 2007, 09:01

mnowomiejsky pisze:
steru pisze:Zrehabilitujesz się jeśli przyznasz że Twój post nic nie wnosił do dyskusji i niepotrzebnie go pisałeś. Śmiem twierdzić że taki post napisany przez "pospolitego" użytkownika skończyłby się kartką. Zaprzeczysz?
W tym momencie zaprzeczę, bo kartki bym nie dał. Podejrzewam, że inni też nie. Tymczasem w porządku, ten post wnosił coś do dyskusji "między wierszami", tzn. nie bezpośrednio (ale fajne tłumaczenie, nie? :smile: )
Pewnie gdyby sprawa, którą poruszył mój tamtejszy przedmówca, nie byłaby tak oklepana, tołkowana w tym temacie i na każdym innym forum, to bym tak nie napisał. Nie wiem, czy potrzebnie, czy niepotrzebnie, bo to sprawa dyskusyjna, ale faktycznie, mogłem dać sobie na wstrzymanie, wziąć głęboki oddech i jedynie zakląć szpetnie po francusku pod nosem. I jak? :roll:
Widzisz Martin twierdzi jednak że kiedyś ta kartka by się należała. Mam nadzieje że teraz nie przyznanie kartki wiąże się rzeczywiście ze zmianami a nie z tym że jest mowa o moderatorze ( mimo , że trudno mi w to uwierzyć :whistle: ).

P.S Mam wrażenie że w odkąd jesteś moderatorem Twoje posty są zbyt ironiczne i "mądre", tak jakbyś wszystkie rozumy pozjadał...Obym się mylił :roll:


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 marca 2007, 09:57

steru pisze:Widzisz Martin twierdzi jednak że kiedyś ta kartka by się należała. Mam nadzieje że teraz nie przyznanie kartki wiąże się rzeczywiście ze zmianami a nie z tym że jest mowa o moderatorze ( mimo , że trudno mi w to uwierzyć :whistle: ).
Ok zamknijmy ten temat. Nie chcę Cię na siłę przekonywać.
P.S Mam wrażenie że w odkąd jesteś moderatorem Twoje posty są zbyt ironiczne i "mądre", tak jakbyś wszystkie rozumy pozjadał...Obym się mylił :roll:
Z całym szacunkiem dla Ciebie, ale uważam, że jeśli chcesz rozmawiać o tym, co dotyczy mnie personalnie i jeśli chcesz mi zwrócić uwage, to powinieneś załatwić to ze mną na priv a nie na Forum publicznym. Nie chciałbym, żeby temat publicznie dostępny zmienił się w wymianę zdań i opinii między nami. Jestem pewien, że jeśli chcesz coś mi powiedzieć, zdobędziesz się na to, żeby omówić to na boku, a nie przy wszystkich. Bądźmy cywilizowani.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 30 marca 2007, 14:22

Piszę to na forum publicznym a nie na privie z jednego powodu. Chodzi mi tu o jakąś zasadę a nie konkretnie o Ciebie. Użyłem Twojej wypowiedzi jako przykładu, żeby pokazać to co mi się nie podoba w tym forum. Osobiście nic do Ciebie nie mam, ale jakoś mam wpojone że admini i moderatorzy powinni świecić przykładem a jak już wcześniej napisałem, wydaje mi się Twój post był niepotrzebny i każdy inny użytkownik byłby potraktowany surowiej.

Zgadzam się z Tobą, że czas skończyć tą dyskusję bo co miało być publicznie napisane już napisano. Tyle w temacie.

Pozdro


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 marca 2007, 14:39

steru pisze:Piszę to na forum publicznym a nie na privie z jednego powodu. Chodzi mi tu o jakąś zasadę a nie konkretnie o Ciebie. Użyłem Twojej wypowiedzi jako przykładu, żeby pokazać to co mi się nie podoba w tym forum. Osobiście nic do Ciebie nie mam, ale jakoś mam wpojone że admini i moderatorzy powinni świecić przykładem a jak już wcześniej napisałem, wydaje mi się Twój post był niepotrzebny i każdy inny użytkownik byłby potraktowany surowiej.
Ale ja nie przerzucam rozmowy o moim poście na priv, ja powiedziałem o tym, co napisałeś bezpośrednio o mnie - czyli że "odkąd zostałem moderatorem, to.." etc. To moim zdaniem jest temat nie na Forum ogólnym, tylko na priv. Jeśli ja - przykładowo - uważałbym, że "odkąd zmieniłeś avatar, Twoje wypowiedzi są poniżej poziomu 14-latka", to w moim mniemaniu nie w porządku byłoby wrzucać to na Forum, co najwyżej zrobiłbym to przez wiadomość prywatną. I o tym mówiłem. O poście już nie dyskutuję.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 28 maja 2009, 16:10

a mimo to forum jest nadal drętwe.


Odkopuję, bo może otworzy się jakaś dyskusja, padnie kilka wolnych wypowiedzi, przemyśleń, refleksji, jak na to teraz patrzycie. Ktoś chętny?


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 28 maja 2009, 16:20

no dobra, ale dlaczego niby jest drętwe - jakies uwagi? pomysły jak powinno być?

bo mi tam się podoba, nie wiem jak innym


Obrazek
wojtek11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2009
Posty: 32
Rejestracja: 28 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 28 maja 2009, 16:26

może by tak zmienić skórke forum wygląd ??


Juventus Football Club SpA – najbardziej utytułowany włoski klub piłkarski
Frania

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 maja 2009
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 maja 2009, 16:33

Ja też nie rozumiem dlaczego jest dretnhe.. Jak dla mnie to forum wcale nie jest drętwe:) Są rożne quizy, luzackie tematy gdzie można się pośmiać itp. A czy coś jeszcze można zmienić? Jeżeli tak to również chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób..


'To moja walka moje życie.. Nigdy na dnie-zawsze na szczycie!!'
meloo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2008
Posty: 236
Rejestracja: 17 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 28 maja 2009, 16:47

tabo89 pisze:no dobra, ale dlaczego niby jest drętwe - jakies uwagi? pomysły jak powinno być?

bo mi tam się podoba, nie wiem jak innym
i własnie dlatego to forum jest jakie jest.... ludzie sie zmienili :roll:
Jezeli podoba ci sie forum kibico Juve gdzie nawet nie ma kto załozyc tematu o meczu ktore jest za godzine, a rekordy popularnosci bije "Wszystko o interze" i " Kogo widziałbys w Juve" to nie mam pytan...
Prawda jest taka ze ludzie ktorzy kiedys pisali, rzeczowo i sensownie teraz wola sie nawet nie odzywac... bo i nawet nie ma gdzie. Konkretnego tematu do dyskusji na poziomie ciezko tu ostatnio znalezc bo w kazdym to samo :lol: Jak widze te posty gdzie ludzie wyceniaja kogo za ile sprzedac zeby potem z iles tam kogos kupic to płakac sie chce.... :roll: Kiedys dyskutowalismy na biezaco o sprawach dotyczacych klubu, o taktyce, piłkarzach, sprawach zwiazanych bezposrednio z Juve... To forum tworzyło prawdziwa społecznosc kibicow Juve w Polsce. W tamtym czasie to forum było nieodłaczna i jedna z najlepszych czesci JuvePoland... teraz nie zauwazyłbym ze go niema... :roll:


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 28 maja 2009, 16:59

Mnie bardziej niż drętwość forum niepokoi kierunek, w którym ono zmierza. Przydałby się jakieś zmiany, wszystko jest przecież w rękach użytkowników...


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 28 maja 2009, 22:13

To w jakim kierunku ono zmierza?
Jak sami napisaliście forum tworzą użytkownicy, a nie admini czy modzi. My nie możemy mówić co mają pisać. Jeśli większość użytkowników siedzi w temacie dotyczącym transferów to znaczy, że na to jest popyt. Mamy za to karać?
Po tylu latach od kiedy forum to ma taki a nie inny kształt zauważyłem, że co jakiś czas pojawia się właśnie taki temat, w którym ktoś krzyczy "jest źle, kiedyś było lepiej"...


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Bukol87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2005
Posty: 1253
Rejestracja: 23 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 maja 2009, 22:32

Szymek pisze:Mnie bardziej niż drętwość forum niepokoi kierunek, w którym ono zmierza. Przydałby się jakieś zmiany, wszystko jest przecież w rękach użytkowników...
Tak jak Martin wspomniał w poście powyżej - forum tworzą użytkownicy. Znam wielu ludzi, którzy po prostu wolą się nie wypowiadać, bo tematy są niezwykle ubogie a treści w nich przekazywane niczemu nie służą.

Trzeba zastanowić się nad tym, czy jest to wina moderatorów, userów a może składają się na to jakieś inne czynniki. Osobiście przychylam się do tego ostatniego. Jestem stałym bywalcem kilku serwisów internetowych i na większości z nich istnieje jakiś sentyment do "starych ekip". Coraz szerszy dostęp do internetu sprawił, że na forach publicznych zaczynają udzielać się różni ludzie, a że normą jest to, iż głupsi są na ogół w większości /No offense/ to przekłada się to również na jakość treści pojawiających się na forach. Nie wiem może wszedłem tutaj niepotrzebnie w jakieś tematy z zakresu socjologii internetu, ale wydaje mi się, że ta kwestia jest trochę bardziej złożona i zmiana koloru tła, zaostrzenie regulaminu itd nie są jakimś złotym środkiem na rozwiązanie tego problemu. Chyba po prostu trzeba się z tym pogodzić, a na merytoryczne dyskusje chadzać gdzie indziej, Internet to syf:)


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 28 maja 2009, 22:37

Martin pisze:Po tylu latach od kiedy forum to ma taki a nie inny kształt zauważyłem, że co jakiś czas pojawia się właśnie taki temat, w którym ktoś krzyczy "jest źle, kiedyś było lepiej"...
Sam go założyłeś. Prosisz o wypowiedź innych, więc je dostajesz. Nie rozumiem w czym tkwi problem.

Odkopując ten temat myślałem, że ktoś się wyłamie i powie, co mu leży na wątrobie. A tu klapa, mały odzew. Ale może zbyt mało czasu minęło od reaktywacji tematu, poczekamy-zobaczymy. Żeby przełamać pierwsze lody, sam coś od siebie skrobnę. Pora odpowiednia.

O tym, że z forum zaczyna dziać się coś niedobrego zauważyli admini w 2007 roku. Próbowano coś osiągnąć by przywrócić forum na stare tory. I nie wiem czy tylko mnie się tak wydaje, ale nowe pomysły administracji okazały się chybione, nic się nie polepszyło.
Co więcej - patrząc na starsze wypowiedzi tego tematu można zauważyć sporą część userów, którzy już nawet teraz się nie wypowiadają. Tak więc zmierzamy prosto w czarną dópę.

Poprzednie postanowienie userów było jasne - do roboty. Ale do roboty chyba nikomu się nie chciało zabrać, albo - tej roboty nie było widać. Bo tematów, gdzie toczyłaby się jakakolwiek ciekawa dyskusja w przeciągu tych dwóch lat można było policzyć na palcach jednej ręki. Ostatnio myślałem, że coś się zmieniło bo w temacie o Cannavaro nagle ludzie zaczeli się ostro wypowiadać, było nawet co poczytać. Ale szybko ucichło. Obecnie jest tylko kilka tematów, gdzie warto czytać czyjeś wypowiedzi i nie ma tej wszech ogarniętej "dzieciarni" (brzydko brzmi, ale każdy wie o co chodzi) jak np. tematy o Ultras czy dyskryminacji w "innych tematach". Kiedyś takich tematów było z 10 na zakładce "ostatnio na forum". Dziś, żeby coś poczytać trzeba wbić bezpośrednio na forum i szukać w gąszczu innych topików.

Druga sprawa to userzy, a właściwie odejście wielu zasłużonych. Nie wiem, czy skonczył im się czas na przesiadywanie z internetem, czy uciekli od tego co tutaj zostało. Dużo ludzi uciekło i ślad po nich zaginął. Odnalazłem tylko _Jaha, z którego wszyscy cisną na innym forum piłkarskim za wszechgłupotę, tak tytułem ciekawostki. A nasza nowa fala userów to skok ilościowy, a nie jakościowy.
Reaktywacja alfabetów pokazała też, że aktywność starszych użytkowników spadła do minimum.

Pytanie, czy da się coś z tym zrobić, by największe forum Juventusu dało się nawrócić na jedyną słuszną drogę? To jedno z większych polskich forów internetowych o takiej tematyce, tym bardziej trzeba o niego dbać.
A może jedyne co możemy zrobić to czekać na lepsze czasy? W koncu nie da się zapanować nad ~tysiącem innych uzytkowników.

Tak tytułem "technicznych" usprawnień, to proponuję zlikwidować dział transfery. Ktoś wytłumaczy mi sens zakładania tematu o każdym piłkarzu, a do tego tematu zbiorczego: "jak powinno wyglądać najbliższe okienko transferowe" i temu podobne? Przecież to jawne duplikowanie wypowiedzi. A od czasu do czasu wpada jakiś koleś i wpisuje nowy temat pt: "rewolucja" i w jeden dzień wpisuje się tam 50 nowych postów. Nie lepiej wrzucić jeden zbiorczy temat o nazwie "transfery" do pokoju głównego? dodatkowo zakazać też rozmów o piłkarzach nie łączonych z Juve przez media. Skończą się te posty, gdzie każdy marzy o Rafinhi i temu podobnych piłkarzach. To nie koncert życzeń.
Dalej.
Zamykać temat o meczu na godzinę przed i po meczu. W trakcie meczu - wiadomo - dzieciarnia robi chat. Po meczu - pierwsze emocje, pierwsze głupoty ludzie wypisują, krzyczą "...WON!!!!". I nie mówcie, że coś takiego to głupi pomysl, bo takie metody są już wprowadzane. Gdzie? w temacie o Interze. Co jakiś czas temat ten jest zamykany.
Nie widzę też sensu zakładania osobnych sekcji "kurs języka włoskiego", "gry i komputery" i "inne strony WWW". Pierwszą bym w ogóle zlikwidował, bo nie wiem na co on jest, skoro sam kurs już od dawna nie istnieje, w drugiej jest kilka aktywnych tematów, gdzie można śmiało przerzucić do "innych tematów", a resztę wykasować.. Natomiast "inne strony WWW" to utrzymuje się tylko dzięki linkom "śmiesznym" :] też można wrzucić do innych tematów, resztę usunąć.

Wg mnie możliwie maksymalne odcięcie się od tematów, które mają mało wspólnego z Juventusem i od transferowego spamu da forum lepsze efekty niż sztuczne "poprawianie atmosfery". Pokaże użytkownikom, że stawia się tutaj na innego kalibru dyskusje.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 28 maja 2009, 22:49

Popieram Twój pomysł Misiu... eee.... Panie Zambrotto na temat zmian w pokoju TRANSFERY.

Obecnie mamy tam 4 tematy, które sie dubluja.

1. Jak powinno wyglądac letnie okno transferowe Juventusu.
2. Potrzebne wzmocnienia na nastepny sezon
3. Rewolucja
4. idealny nastepca Neveda

Do tego dochodza pojedyńcze tematy o Silvie, Diego, Modriciu, Yangu Yun'u ( :shock: ).

Ciężko jest prowadzic dyskusję, kiedy odpowiadasz jakiemuś userowi w 1 temacie, a za chwilę widzisz te same argumenty w innym. Coś trzeba z tym zrobic...


***
Co do "poziomu" forum. Uważam, że wcale nie jest taki zły. Przynajmniej jest trzymany pewien poziom kultury, dzieki dośc ostremu regulaminowi. To jest dobre.
Nie da sie uniknac pojawiania setek nowych uzytkowników w ciagu miesiąca. Nie mozliwe jest też, by wszyscy trzymali poziom userów, z przed kilku lat, których z tęsknota= a wspominasz Panie Z. Moim zdaniem to po prostu nie mozliwe. ;)


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 28 maja 2009, 23:06

Z pustego to nawet Salomon nie naleje...

Niestety, ale jak dla mnie to forum jest pod pewnymi względami "puste". Tzn. ciężko o jakieś konkretne, kontrastowe wręcz tematy, teraz dyskutuje się albo o tym samym w kółko, albo nic się nie rusza zdrętwiałego stanu, jaki tu panuje.

Ludzie nie dzielą się swoimi pomysłami na najróżniejsze tematy, swoimi zainteresowaniami i swoim życiem. Nie wiem, może nie ma już o czym pisać? Może wszystkie tematy zostały wyczerpane? Wątpię.

Jednak jakość tego forum jest wprost proporcjonalna do poziomu (nie tylko kultury osobistej!) jego userów. Z nim ostatnio kiepsko, może potrzeba jakiejś "świeżej krwi"?

Taka mała dygresja. Teraz na JP to nawet głupiej kompilacji nie można uświadczyć, kiedyś był tego wysyp, teraz? Nic. Dlaczego? Dlaczego na JP jest tak drętwo? Może użytkownicy są zbyt leniwi i zarazem zbyt mało kreatywni?


ODPOWIEDZ