Relacja LIVE! - pytania, problemy, uwagi!

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
swiergot

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 czerwca 2003
Posty: 3134
Rejestracja: 22 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2006, 14:51

wojti-s pisze:No to się Świergot napracowałeś bo to Ty chyba jesteś tutaj głównym informatykiem.
Słowa podziękowania należą się także Tobie, za to że nie wyłączyłeś JP :lol:
lukass pisze:Spoko, ale dlaczego nie ma jeszcze rezerwy juve?? To dobry pomysł!!!
Na jakąś godzinę przed meczem strona Interu podała swój skład, łącznie z rezerwą. Niestety strona Juve nie popisała się i skład musiałem wyczaić już w trakcie gry, bo nawet plansze ze składami tylko mignęły na ekranie. W drugiej połowie to już była masakra. Starałem sie spisać skład Napoli z ekranu, ale zdążyłem tylko kilka nazwisk. Na dodatek dwóch zawodników Napoli nie mieliśmy w bazie, chociaż jeszcze na kilkanaście minut przed turniejem uzupełnialiśmy skład. No i jakby tego było mało brak Guzmana i Sculliego, nie mam pojęcia jak to się stało. Trochę mnie to zbiło z tropu.
m-a-t-t-e-o pisze:Wydaje mi się że byłoby to bardziej przejrzyste i czytelne gdyby nowe wydarzenia pojawiały się na dole, a nie tak jak teraz na górze
Myślę, że można to zrobić jako opcję.
Pavciooo pisze:Chciałem zobaczyć jak została zdobyta bramka. No to trzymam ten przycisk zjeżdżając w dół w żółwim tępie, ale byłoby ok, gdyby nie to, że co jakaś akcja szła to mnie na górę automatycznie przerzucało :/
Faktycznie, prędkość przewijania trzeba zwiększyć. Natomiast automatyczne przerzucanie na górę jest celowe, dzieje się tak zawsze gdy pojawia się nowy komentarz. To też da się zrobić jako opcję.
olimp pisze:umnie na relacji pisze 70 mni. i koniec meczu :? :?
Jak już pisałem w relacji, zapomniałem ustawić długości połowy.
kaktus23 pisze:P.S. Tylko nie skasujcie TeamSpeaka bo Rafał dzisiaj niesamowicie się rozkręcil - brawa dla tego gościa :bravo: :ok:
Relacje Rafała nie są już firmowane przez JP.


Obrazek
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2006, 15:11

Po stworzeniu bardzo dobrego działu "Drużyna" przyszedł czas na kolejny dobry projekt pod tytułem "Relacja live". Nie będę nawet pisał jak bardzo zadowolony jestem z tego, że coś takiego pojawiło się na stronie. Napisze tylko, że to wielki krok w przód, i że dzięki tej własnie opcji JP stało się jeszcze większe i jeszcze lepsze. Brawo i oby tak dalej.


swiergot

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 czerwca 2003
Posty: 3134
Rejestracja: 22 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2006, 13:29

Relacja została poprawiona, m.in. przewijanie jest teraz znacznie szybsze oraz wygląd został dostosowany do wybranego stylu strony. Dalsze zmiany przed kolejnym meczem.


Obrazek
Tarnos15

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2003
Posty: 342
Rejestracja: 29 września 2003

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2006, 13:42

A czy jest szansa zeby Opera radziła tą relację ?? A jeśli juz tak jest to z czego może wynikać błąd , przez ktory ja nie moge jej odpalic własnie na Operze ??


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2006, 13:58

Wprawdzie nie wiem, ale np.: na Onecie korzystać z relacji live mogą tylko użytkownicy przeglądarki IE. Mozilla sobie z nią nie radzi.
Czyli problemy z funkcjonowaniem w danych przeglądarkach. Juvepoland na pewno nie tworzy (programistycznie) wszystkiego od zera, więc nie zdziwię się jeśli jesteśmy skazani na IE (zaznaczam, że nie korzystałem z relacji, jeśli działa np.: pod mozillą, to przepraszam :)


Dirty mind
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2006, 14:04

Venomik pisze:Wprawdzie nie wiem, ale np.: na Onecie korzystać z relacji live mogą tylko użytkownicy przeglądarki IE. Mozilla sobie z nią nie radzi.
Ale z relacja z JP radzi sobie. Ja używam tylko Mozilli i zapewniam, że tutaj działa JP'owska relacja 8) :wink: .

Venomik pisze:więc nie zdziwię się jeśli jesteśmy skazani na IE (zaznaczam, że nie korzystałem z relacji, jeśli działa np.: pod mozillą, to przepraszam :)


Nie no do końca nie jesteśmy skazani na IE (na szczęście :prochno:) :wink: .


swiergot

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 czerwca 2003
Posty: 3134
Rejestracja: 22 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2006, 14:17

Już pisałem w komentarzach, że relacja działa w Operze 9, a potem ktoś napisał, że w 8.5 też. I jeszcze jedno: po moim trupie użytkownicy JP będą skazani na IE. Relacja JP była pisana od zera pod Firefoksem, na Operze też właściwie działała od razu, dopiero potem musiałem marnować czas na wymyślanie sztuczek dla IE, któremu standardy są obce.

Wracając do Opery, jeżeli faktycznie nie działa, to:

1. Tools -> Advanced -> Error console (w wersji polskiej mniej więcej Narzędzia -> Zaawansowane -> Konsola błędów).
2. Na dole zmienić All (Wszystko) na JavaScript i nacisnąć Clear (Wyczyść).
3. Włączyć relację i poużywać sobie.
4. Wrócić do okna konsoli błędów, nacisnąć myszką na polu błędów, nacisnąć Ctrl+A, następnie Ctrl+C, otworzyć program pocztowy, wkleić do treści wiadomości zawartość schowka i wysłać do mnie.


Obrazek
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2006, 18:48

A ja mam taka propozycję. Czy można zrobić tak, jak na przykład na gg gdy przychodzi nowa wiadomość, że pasek startu zaczyna świecić, gdy pojawia się nowy wpis w relacji? Myślę, że znacznie ułatwi to funkcjonowanie, bo nie wszyscy (np. ja :smile: ) patrzą przez 90 minut w monitor i czekają aż pojawi się kolejny news.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby :prochno: :wink:


swiergot

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 czerwca 2003
Posty: 3134
Rejestracja: 22 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2006, 20:34

Dokładnie taki efekt nie jest możliwy. Zrobiłem natomiast tak, że przy aktualizacji okno będzie się po prostu pokazywało.


Obrazek
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2006, 20:39

Czyli będzie się włączało na wierzch? Nie wiem czy to jest dobry pomysł, bo wątpię by większość użytkowników w trakcie relacji nie korzysta w ogóle z internetu.
Na jednym z polskich portali było swego czasu takie 'udogodnienie', ale powodowało to odwrotny skutek, bo miałem po chwili po prostu dość tego włączającego się okienka i dawałem sobie spokój.
To jedynie sprawia, że korzystanie z netu jest bardzo uciążliwe.
Szkoda, że nie jest możliwe wprowadzenie powyższej propozycji, ale w takim razie wolałbym by zostało po staremu.


Dirty mind
swiergot

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 czerwca 2003
Posty: 3134
Rejestracja: 22 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2006, 21:08

Tak źle i tak nie dobrze... Może na najbliższą relację zdążę zrobić obiecane ustawienia i każdy sobie będzie mógł wybrać.


Obrazek
swiergot

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 czerwca 2003
Posty: 3134
Rejestracja: 22 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2006, 16:14

Ponieważ wielu osobom nie podoba się to wyskakiwanie okna, podczas dzisiejszej relacji nie będzie tego. Ponieważ mam jeszcze do zrobienia bardzo ważną rzecz, nie zdążę na dzisiaj zrobić opcji.


Obrazek
ODPOWIEDZ