Koniec forum?

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 02:20

Obserwując od dłuższego czasu widać stały spadek zainteresowania forum. Już nawet nie wspominam o nowych tematach, ale w ogóle nie ma przypływu nowych userów, a jeśli już są to udzielają się co najwyżej pod newsami na głównej i to w ilości niewielkiej. Kiedyś tu chyba Lord mówił, że wielu przesiadło się na Facebooka porzucając forum. Szczerze to nie wiem bo dziś jestem hipsterem - nie mam face'a.
Chyba jakaś zmiana ma miejsce już nie wspominając o JP, ale i po kolei wszędzie kolejne fora wymierają. Chyba ludzie jakoś stają się bardziej nie wiem skryci czy wstydzą się swoich poglądów. Nie wiem.
Wystarczy spojrzeć na temat choćby mercato czy jakiegoś meczu. Ogólnie w jakiejś dyskusji udział bierze około kilkanaście/kilkadziesiąt osób i jest to stała liczba userów. Czasem pojawi się ktoś nowy, ale na chwilkę. Można było podejrzewać, że ludzie biorą się za siebie i spędzają czas na świeżym powietrzu, ale tego nie widać. Albo mają wszystkiego dość albo zaczyna ich po kolei wszystko nudzić...? Nie wiem. Może.
Coś się zmienia bo nawet widzę po sobie - po prostu się nie chce i szukam ciekawszego zajęcia.
Pozdrawiam


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 09:54

Mnie to jakoś specjalnie nie dziwi - tutaj nie ma dyskusji, tylko przekrzykiwanie się i udowadnianie przed wszystkimi, że "moja racja jest najmojsza". Jeden wszędzie szuka spisku, jeden ślepo patrzy w cyferki i statystyki, jeden z kolei ciągle "tonuje nastroje" choć tak naprawdę to tylko marudzenie. No i jest gość od Giovinco na b2b. Jak przychodzi ktoś nowy, to z racji stażu zostanie objechany przez forumowych celebrytów. Nie wspominając już o najzwyklejszych trollach i userach piszących kompletnie od czapy. Takich, z którymi można prowadzić dyskusję jest garstka a ich posty jako, że długie i mądre nie są czytane, a przez to "popularne".


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 11:25

Ehh, znów ktoś ukradł mi kwestię... :(
Castiel pisze:Kiedyś tu chyba Lord mówił, że wielu przesiadło się na Facebooka porzucając forum. Szczerze to nie wiem bo dziś jestem hipsterem - nie mam face'a.
To nie jest takie jednoznaczne. Obecność i popularność FB wcale nie musi być bezpośrednią przyczyną spadku aktywności na forum, ale pośrednią tak. Dlaczego? Bo wielu ludzi, którzy zaglądali na stronę JuvePoland w erze przed FB miało dwie opcje na trwalsze zaznaczenie swojej obecności (lub wejście w grupę kibiców/dyskusję): były to komentarze i właśnie forum.

Dziś do powyższego duetu dochodzi FB. Jeśli ktoś ma konto na FB (a większość ma), to nie musi zakładać kolejnego na forum żeby wypowiedzieć swoje zdanie w jakiejś sprawie. Co więcej, FB daje pewne poczucie przynależności do grupy kibiców Juve (bo przecież polubiłem fanpage strony, dostaję notyfikacje, codziennie są nowe newsy związane z Juve itp. itd.).

Czy forum chyli się ku upadkowi? Ja odnoszę takie wrażenie, ale obiektywne dane na ten temat ma administracja strony. Mogliby się podzielić wnioskami... :prochno:


HugoZDolinyPomaranczy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2013
Posty: 31
Rejestracja: 21 listopada 2013

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 12:10

Jeszcze jacyś nowi są :P Jako, że jestem nowy, to nie mam wiedzy jak było kiedyś, ale zapewne fb odegrał dużą rolę w upadkach wielu forów internetowych, więc to na pewno jest jeden z powodów.
Jak przychodzi ktoś nowy, to z racji stażu zostanie objechany przez forumowych celebrytów.
Teraz czekam na pocisk :P
Szkoda, bo dopiero co się zarejestrowałem, a tu czytam o upadku forum :/
Mam jednak nadzieję, że nie jest aż tak źle.


"Poglądy są jak du­pa, każdy ja­kieś ma, ale po co od ra­zu po­kazy­wać..."
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 12:28

HugoZDolinyPomaranczy pisze: Mam jednak nadzieję, że nie jest aż tak źle.
Nie bój się :P Castiel moim zdaniem trochę przesadza.
Fakt, że nowych userów, którzy lubią się udzielać przybywa jak na lekarstwo, a i postów pisanych jest jakby mniej, ale to trochę za mało, żeby mówić o upadku. Obserwując inne fora poświęcone danej drużynie piłkarskiej to nasze jest i tak jednym z najbardziej tętniących życiem. Spadek popularności for internetowych daje się zauważyć w całym internecie, u nas dodatkowo dochodzi fakt, że Juve nie jest "trendy" i fala młodych ludzi wędruje w innym kierunku czyt. Barca czy ostatnio Borussia. Taka kolej rzeczy, ale żeby mówić o "upadku" to chyba trochę za wcześnie :wink:


#AllegriOut
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 12:33

Chyba trochę przesadzasz, Cast. Jest stały, twardy, że tak powiem, trzon forum, aktywny i ciągle mający coś do powiedzenia.

Chyba na każdym forum jest tak, że z czasem ta aktywność się mniejsza. Ludziom mają po prostu mniej czasu. Wpadną, przerzucą kilka stron postów, ale udzielają się. Patrz: Forumowicz od A do Z.

JP to zresztą nie tylko forum - to Drughi, wyjazdy, spotkania w klubach na mecze. Ostatnio chłopaki wchodzą w nowe obszary, robiąc tłumaczenia. Także tak sucho wcale nie jest.

A świeża krew także jest, jak widać.
jarmel pisze: Nie bój się :P Castiel moim zdaniem trochę przesadza.
Fakt, że nowych userów, którzy lubią się udzielać przybywa jak na lekarstwo, a i postów pisanych jest jakby mniej, ale to trochę za mało, żeby mówić o upadku. Obserwując inne fora poświęcone danej drużynie piłkarskiej to nasze jest i tak jednym z najbardziej tętniących życiem. Spadek popularności for internetowych daje się zauważyć w całym internecie, u nas dodatkowo dochodzi fakt, że Juve nie jest "trendy" i fala młodych ludzi wędruje w innym kierunku czyt. Barca czy ostatnio Borussia. Taka kolej rzeczy, ale żeby mówić o "upadku" to chyba trochę za wcześnie :wink:
Święte słowa. A jeszcze co do tego, co powiedział LJ - ja np. zlajkowałem, oczywiscie, fanpejdż. Czasem coś napiszę, ale "moje" JP jest właśnie tutaj - na forum. Tu wpadam codziennie, tu się udzielam regularnie. Bo tutaj to żyje. Posty, dyskusje, tematy. A tam? Zdjęcia i... niewiele więcej, szczerze mówiąc.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
mixery

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2009
Posty: 295
Rejestracja: 23 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 13:02

Generalnie to zawsze znajdzie się tutaj ktoś chętny do dyskusji, i o ile argumenty obu stron mają sens to ta dyskusja będzie rzeczowa. Przy kwiatkach pokroju "Giovinco na b2b" ciężko racjonalnie porozmawiać, no i zawsze trafi się ktoś chcący rzucić jakąś tanią ripostę.

A co do facebooka.. Mam go od jakichś dwóch miesięcy, zalajkowałem kilka stron o Juve, kilka oficjalnych kont piłkarzy, a o JP zapomniałem :shock: .


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 14:04

No nie ma się co dziwić, że nowi nie chcą przychodzić.

Bardziej to ja się dziwię, sam sobie, że wytrzymałem te 7 miesięcy na forum JP (wcześniej nie rejestrowałem się,
jedynie od czasu do czasu przeględałem newsy, w dalszym ciągu, mam chyba najkrótszy staż ze wszystkich - uwzględniając użytkowników aktywnych na forum JP). Jest tu kilku/kilunastu userów, którzy zostawili tu kawał zdrowia, żeby za każdym razem coś ciekawego stworzyć, więc za
to im chwała. Nie muszę się z nimi we wszystkim zgadzać, ale mam pewność, że stosują się oni do zasady: Atakuj poglądy, nie ich autora!!! :angry:

Niestety większość osób postępuje w taki sposób, że odstrasza to potencjalnych chętnych do zasilenia szeregów społecznośći JP. A wielka szkoda, bo nikt z nas nie jest ideałem, nikt nie ma prawa oceniać kogokolwiek (tym bardziej jeśli, nie poznał go osobiście), każdy popełnia błędy (jeden więcej, drugi mniej), każdy z nas ma również pewną wartość. Mógłbym na ten temat pisać wiele, ale poprzestanę na tym.

PS. Proponuje wprowadzenie opcji pt "Zablokuj niechcianego użytkownika".Pozwoliło by to uniknąć, wielu idiotycznych pyskówek i nieporozumień. Bo chyba, nie o to chodzi. Kibice Juve powinni być jak jedna pięść!!! :stop:

EDIT:
@zahor
Nie, nie miałem racji, nie było to potrzebne. O Wilfriedze Bonym też założyłem osobny temat, i również niepotrzebnie (mogłem napisać co sądzę gdzie indziej). Tylko byłem nowy, nie jestem alfą omegą itp.
Niestety, gdy jedni tylko zwracali mi uwagę, inni postanowili się powyżywać, na świeżaku, pokazać jacy są ważni itd. I co tak naprawdę na tym ugrali :?:
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2013, 21:59 przez Lucas87, łącznie zmieniany 1 raz.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 14:31

W takim razie trzeba będzie wygrać LM w tym roku. To zawsze zwiększa zainteresowanie klubem.


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 18:32

Jest jeszcze jeden powód moim zdaniem. Juve gdy plątało się po 7-ych pozycjach każdy miał coś do powiedzenia czy to złego, czy dobrego. W pierwszym sezonie z Conte u steru również bo wiadomo fala radości, a teraz po prostu wracamy na stare miejsce gdzie nikogo nie dziwią wygrane. Proponuje zobaczyć ilość stron z meczowych tematów i porównać je z zeszłymi sezonami. Analogicznie im gramy gorzej tym więcej mamy do powiedzenia. Wiadomą rzeczą jest, że wielu pisze impulsywnie, a po kolejnej wygranej co można dużo pisać prócz rozłożenia naszej taktyki na czynniki pierwsze przez forumowych znawców? Dwie strony medalu.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 18:44

Celna uwaga, bajbek. Całkiem niegłupia. W sumie nigdy nie patrzyłem na to pod tym kątem.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 18:57

Dorzuciłbym jeszcze dość dużą monotematyczność naszego forum. Generalnie poza tematami związanymi z Juve albo piłką nożną niewiele się tu dzieje. Ciągle aktywnych wątków jest niewiele, a nowe kwestie są dość rzadko poruszane.


Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 19:18

Sądze że była by to szansa dla ciebie abyś pokazał swoje ukryte talenty, ale raczej nikt tego nie chce ;p

A tak na poważnie to plotki o śmierci forum uważam za przesadzone.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 19:43

Hoffman pisze:Sądze że była by to szansa dla ciebie abyś pokazał swoje ukryte talenty, ale raczej nikt tego nie chce ;p
Co by było tą szansą? Dookreślenia brakuje...

Czy ktoś z administracji mógłby odnieść się do tego tematu? Może sypniecie jakimiś statystykami? Z pewnością interesuje Was kondycja strony i forum.


bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 21 listopada 2013, 20:20

LordJuve pisze:Dorzuciłbym jeszcze dość dużą monotematyczność naszego forum. Generalnie poza tematami związanymi z Juve albo piłką nożną niewiele się tu dzieje. Ciągle aktywnych wątków jest niewiele, a nowe kwestie są dość rzadko poruszane.
Poczekaj na sobotę. Paru Polaków "wskoczy" do nas na podwieczorek :twisted:


ODPOWIEDZ