Ludobójstwo na Wołyniu, Polesiu i Małopolsce Wschodniej

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 17:52

Gotti pisze:A co do Rosji to Polska na własne życzenie zrobiła sobie z nich wrogów. Rosjanie wielokrotnie wyciągali do Polski dłoń, ale cóż...
Ubolewamy, że masz rosyjskich przodków, ale nawet to nie zwalnia cię z pisania takich głupot.
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2009, 18:47 przez pan Zambrotta, łącznie zmieniany 1 raz.


Globusik

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 155
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 17:54

Trochę racji ma ;) Polska na siłę chciała zrobić z Rosji wroga :| Propaganda w TV pokazuje że to co ruskie zawsze jest złe itp. Nie wiem jaki jest tego cel?


Forza Inter! Forza Nerazzurri ;)
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 18:26

Globusik nie ma to żadnego celu po prostu...


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 19:23

...
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2010, 16:22 przez JuventinoPS, łącznie zmieniany 1 raz.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 20:58

Jednak obecnie obie strony powinny jednocześnie dbać o dobre wzajemne stosunki. Spory o coś, co przydarzyło się tyle lat temu nic dobrego w polsko-ukraińskie relacje wnieść nie mogą.
No to skoro polski rząd zezwala na marsze członków UPA i demonstracje swojego bohaterstwa w Przemyślu to pozwólmy weteranom Wermachtu na to samo, bo przecież trzeba z Niemcami utrzymywać dobre stosunki.
Cóż... polskie organizacje nacjonalistyczne (NSZ, NZW) lubiły sobie od czasu do czasu "spacyfikować" jakąś ukraińską czy białoruską wieś, jeśli wiesz - a myślę że tak - co mam na myśli.
Bzdura.
Do Polski? Raczej po Polskę...
Po Polskę też, ale i do Polski, jednak nasz kraj nigdy tego nie docenił bo Ruski od zawsze jest zły i na zawsze będzie naszym wrogiem...
Ubolewamy, że masz rosyjskich przodków, ale nawet to nie zwalnia cię z pisania takich głupot.
Ubolewać to możesz ignorancie nad swoją głupotą, bo ja jestem dumny, że mam rosyjskie korzenie i rosyjskie nazwisko. Co do pisania głupot to zapoznaj się z Historią i polityką Polsko-Rosyjską/Polską-Radziecką. Wtedy wróć i możemy podyskutować.
Trochę racji ma Wink Polska na siłę chciała zrobić z Rosji wroga Neutral Propaganda w TV pokazuje że to co ruskie zawsze jest złe itp. Nie wiem jaki jest tego cel?
Dokładnie. I mamy efekty tej propagandy ---> Miś Coccolino


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 21:10

Gotti pisze:
Trochę racji ma Wink Polska na siłę chciała zrobić z Rosji wroga Neutral Propaganda w TV pokazuje że to co ruskie zawsze jest złe itp. Nie wiem jaki jest tego cel?
Dokładnie. I mamy efekty tej propagandy ---> Miś Coccolino
Ale o co ci chodzi ;] Po prostu rodzice wmawiali, że ruskie złe, że ruskie niedobre, że to bydlaki. Przy okazji gazety i Tv-ka to wszystko robi swoje. Dużo zależy w jakim środowisku było się wychowywanym. Ja np z Ruskimi bardzo dobrze się dogadałem ;). To tak samo jak byś miał dzieciaka i wmawiał mu, że Inter jest zły i tak dalej jest to oczywiste, że gdy dziecko dorośnie będzie tak dalej uważać.

Coccolino bez urazy bo możesz tak to odebrać.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 21:42

FalsoVero pisze:Coccolino bez urazy bo możesz tak to odebrać.
2 karteczki mam, więc powiem wam tyle, że urazy nie odczuwam. Toleruję różne schorzenia umysłu, byle nie szkodziły drugiej osobie. Jedyne co radzę:
-trzymać się z dala od osób, które mają jeszcze w pamięci IIWś i początki wprowadzania komunizmu do Polski. Najnormalniej w świecie dostalibyście od nich w pysk.
-Poczytać co nieco o zbrodniach radzieckich, mordowaniu bohaterów AK, czy o Katyniu nie wspominając. Jak nas grabiono po wojnie też. Co się stało 17 września 1939, co się stało 23 sierpnia 1939, co się stało w sierpniu 1920r. Co się działo przez 123 lata niewoli.
do garów dzieci, a nie pleciecie jakieś farmazony o propagandzie i przyjaźni do ruskich.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 22:48

Miś Coccolino
Jesteś żałosny jak Twój nick. Skąd wiesz ile osoby się wypowiadające w tym temacie mają lat, że śmiesz nazywać ich dziećmi(w tym mnie)? Nie umiesz dyskutować to walisz takimi tekstami? Daruj sobie człowieku, bo się tylko kompromitujesz.
a nie pleciecie jakieś farmazony o propagandzie i przyjaźni do ruskich.
Kto w tym topicu piszę o przyjaźni do "ruskich"? Widzę, że masz poważne problemy z interpretacja tekstu czytanego :| .


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 22:54

doczekamy się merytorycznej odpowiedzi? czy na pouczeniu zakończysz?


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 22 stycznia 2009, 23:27

Gotti pisze:
Jednak obecnie obie strony powinny jednocześnie dbać o dobre wzajemne stosunki. Spory o coś, co przydarzyło się tyle lat temu nic dobrego w polsko-ukraińskie relacje wnieść nie mogą.
No to skoro polski rząd zezwala na marsze członków UPA i demonstracje swojego bohaterstwa w Przemyślu to pozwólmy weteranom Wermachtu
na to samo, bo przecież trzeba z Niemcami utrzymywać dobre stosunki.
Te demonstracje w Przemyślu to rzeczywiście przegięcie, tu się akurat z Tobą zgodzę.
Gotti pisze:
Cóż... polskie organizacje nacjonalistyczne (NSZ, NZW) lubiły sobie od czasu do czasu "spacyfikować" jakąś ukraińską czy białoruską wieś, jeśli wiesz - a myślę że tak - co mam na myśli.
Bzdura.
No niestety nie bzdura.
Poczytaj sobie coś-niecoś o działaniach niejakich "Burego", "Kudłatego" (nie mylić z Shaggym ze "Scooby-Doo") czy "Szarego".
Jasne - Polacy działali na mniejszą skalę (i - co ważne - z tego co wiem, NSZ ani NZW nie były oficjalnie organizacjami popieranymi przez państwo polskie, w przeciwieństwie do OUN), ale metody i brutalność akcji były bardzo zbliżone.
Choćby tu masz jakieś informacje na ten temat:
http://www.roztocze.horyniec.net/Roztoc ... akbylo.htm
Gotti pisze:
Do Polski? Raczej po Polskę...
Po Polskę też, ale i do Polski, jednak nasz kraj nigdy tego nie docenił bo Ruski od zawsze jest zły i na zawsze będzie naszym wrogiem...
Nie wiem jakie gesty przyjaźni masz na myśli, ale wiem że gestów nieprzyjacielskich w naszej wspólnej historii było więcej. I to nie tylko z polskiej strony.
Poza tym - ciężko pałać sympatią do takiego państwa jak dzisiejsza Rosja.

P.S. Nick Misia żałosny nie jest, a poza tym zwrot "jesteś żałosny" nie wydaje się być krytyką poglądów...


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2009, 00:07

Miś Coccolino pisze: 2 karteczki mam, więc powiem wam tyle, że urazy nie odczuwam. Toleruję różne schorzenia umysłu, byle nie szkodziły drugiej osobie. Jedyne co radzę:
-trzymać się z dala od osób, które mają jeszcze w pamięci IIWś i początki wprowadzania komunizmu do Polski. Najnormalniej w świecie dostalibyście od nich w pysk.
-Poczytać co nieco o zbrodniach radzieckich, mordowaniu bohaterów AK, czy o Katyniu nie wspominając. Jak nas grabiono po wojnie też. Co się stało 17 września 1939, co się stało 23 sierpnia 1939, co się stało w sierpniu 1920r. Co się działo przez 123 lata niewoli.
do garów dzieci, a nie pleciecie jakieś farmazony o propagandzie i przyjaźni do ruskich.
Po pierwsze dzieckiem nie jestem. Po drugie co ty możesz wiedzieć? Po pysku mówisz mógłbym dostać? Jakoś nie dostałem widocznie rozmawiałem z ludźmi którzy prezentowali wyższy POZIOM. Człowieku( o ile tak można Ciebie nazwać chyba, że znów się obrazisz) mój świętej pamięci pradziadek którego znałem uczestniczył w IIWŚ nigdy złego słowa na ruskiego i niemca nie powiedział choć pierwsi celowali mu w plecy miał iść do przodu a drudzy go postrzelili. Nikt z mojej rodziny nie żywi urazy do Ruskich ani Niemców dlaczego? Ponieważ człowiek który ma trochę wyższy iloraz inteligencji wie, że to była WOJNA i każdy miał wykonywać swoje rozkazy. A człowiek którego najwyraźniej wychowano w głębokiej propagandzie nie będzie mi wmawiał, że dostałbym po pysku. Widzisz tylko "swoje" krzywdy.
Może wydawać się to dziwne ale myślę, że to nazywa się TOLERANCJA
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2009, 00:09 przez FalsoVero, łącznie zmieniany 1 raz.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Globusik

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 155
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2009, 00:07

Miś Coccolino pisze:Jedyne co radzę:
-trzymać się z dala od osób, które mają jeszcze w pamięci IIWś i początki wprowadzania komunizmu do Polski. Najnormalniej w świecie dostalibyście od nich w pysk..
Prędzej dostał bym w pysk od ludzi którzy przeżyli II WŚ za jakiekolwiek porównanie okresów okupacji i socjalizmu(w Polsce nigdy nie było komunizmu)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria: ... h_w_Polsce
Zresztą poczytaj trochę... to tylko wierzchołek góry lodowej
Miś Coccolino pisze: -Poczytać co nieco o zbrodniach radzieckich, mordowaniu bohaterów AK, czy o Katyniu nie wspominając.
Nikt nie broni rosyjskich morderców z czasów wojny
Miś Coccolino pisze: Jak nas grabiono po wojnie też.
Wyolbrzymione fakty :/ To szkopy wywiozły co się tylko dało! Każdy złoty ząb pojechał do Niemiec
Miś Coccolino pisze: Co się stało 17 września 1939, co się stało 23 sierpnia 1939, co się stało w sierpniu 1920r.
Bolesne lata dla Polski to fakt
Miś Coccolino pisze: Co się działo przez 123 lata niewoli.
W niewoli byliśmy tylko rosyjskiej? Dlaczego nie mówi się o germanizacji i o pro szkopskiej Austrii? tam też była tragedia...
Miś Coccolino pisze: do garów dzieci, a nie pleciecie jakieś farmazony o propagandzie i przyjaźni do ruskich.
Nikt do nich nie pała miłością :roll: Chodzi mi zwyczajnie o to że są kreowani za jedynych złych w naszej historii... a to prawdą nie jest! Niemcy czy Ukraina zadały nam znacznie gorsze rany ale jakoś propaganda robi z tego taki dodatek do mordów ruskich na Naszych dziadkach czy pradziadkach


Forza Inter! Forza Nerazzurri ;)
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2009, 09:30

Panowie to temat zbyt poważny na wzajemne obrzucanie się inwektywami. Zarówno Niemcy, jak i Rosjanie uczynili Polakom wiele zła, dokonano wielu zbrodni. Grabieże w czasie wojny są niestety na porządku dziennym. Rosjanie nie są tu wyjątkiem - w traktacie ryskim w roku 1921 zobowiązali się oddać zagrabione wcześniej dobra kultury, oczywiście oddali niewielką część. W 1945 też gwałcili i grabili i nie są to "Wyolbrzymione fakty". Niechęć do Niemców i Rosjan jest w naszym narodzie naturalna. Ktoś zapytał, czemu to Rosjan obarcza się większą winą? Otóż wojna z Niemcami skończyła się w 1945 (pomijając akcje Werwolfa na ziemiach zachodnich), z Rosjanami Podziemie Niepodległościowe walczyło jeszcze wiele lat, nie wspominając ile lat w naszym kraju stacjonowały oddziały radzieckie. Nie ma co ukrywać UB, NKWD i wspierające je oddziały Armii Czerwonej zabijały i katowały polskich bohaterów z Podziemia. Sam "towarzysz Wiesław" Gomułka powiedział, że bez wsparcia sowieckiej Armii, polskich komunistów tzw. "reakcja" mogłaby zarzucić czapkami. Ludzie, którzy doświadczyli na sobie okupacji niemieckiej czy radzieckiej nie będą pałać miłością do Niemców, czy Rosjan. To chyba rzecz zrozumiała. Ja uważam, że pamięć o zbrodniach tej, czy innej strony powinna pozostać żywa, a historii należy się ważne miejsce w życiu każdego narodu i nie są to "stare brudy". Zbrodniarzy należy potępić i osądzić, czego niestety zwykle się unika.
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2009, 11:33 przez Karowiew, łącznie zmieniany 1 raz.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2009, 11:11

Globusik - czemu przywołujesz tutaj działania innych panstw? Albo, że ktoś zrobił więcej zła od ruskich? to nie są argumenty... ruscy wyrządzili nam wiele zła, nieważne czy ktoś inny robił nam to samo. Gotti napisał, że to my na siłę (!) zrobiliśmy sobie z nich wroga, co jest kompletną bzdurą.

FalsoVero - wybaczaj sobie komu chcesz, nikt cie do niczego nie zmusza. Nie pisz tylko, że nienawiść do ruskich to efekt oglądania TVNu, bo to tak jakbyś historii naszej nie znał.


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 23 stycznia 2009, 12:18

Miś Coccolino pisze: FalsoVero - wybaczaj sobie komu chcesz, nikt cie do niczego nie zmusza. Nie pisz tylko, że nienawiść do ruskich to efekt oglądania TVNu, bo to tak jakbyś historii naszej nie znał.
Nikomu nie wybaczam tylko Toleruje. Co do słów Gottiego chyba chodzi mu o to,że teraz Polacy robią z Ruskich wrogów .


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
ODPOWIEDZ