Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 09:25

Ja oglądam. dopiero 4 odcinki i na tym etapie The Killing>True Detective, a jak będzie później zobaczymy. Ogólnie bardzo mi się podoba, bo to serial w moim ulubionym gatunku.


booyak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 1109
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 23:32

Ostatnio mam troszkę więcej czasu i postanowiłem wkręcić się w jakąś wakacyjną przygodę z serialami. Na HBO pojawiły się dwa nowe tytuły Ray Donovan oraz Pozostawieni. Warto zaczynać?


★ ★ ★
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 08 lipca 2014, 10:29

Jeśli ktoś chce obejrzeć dobry serial to polecam brytyjskiej produkcji Utopię. Jest po prostu świetny pod każdym względem, kapitalny scenariusz aż dziwne że tak mało się o nim mówi (ale to pewnie dlatego, że nie z USA). Co prawda tylko 6 odcinków ale zaraz będzie drugi sezon, a pierwszy zakończył się pięknym clifhangerem (właśnie zakończenia na takim poziomie oczekiwałem w True Detective). Klimatem przypomina nieco Dziewczynę z Tatuażem, ale pewnie odnoszę takie wrażenie ze względu na główną bohaterkę.
Jeśli nie wierzycie mi na słowo to zobaczcie sobie na razie pierwszy odcinek, bo serial zaczyna się z wysokiego C :)

HBO już zapowiedziało remake tego serialu, D.Fincher ma być reżyserem. Tylko że nie wiem co tutaj można zrobić lepiej.


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 08 lipca 2014, 11:01

Podpisuję się pod tym co napisał Joy rękoma i nogami. Serial rewelacyjny, w każdym odcinku cos się dzieje a główny wątek jest dla mnie przerażająco realny. Brytyjskie seriale rządzą!


Obrazek
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 08 lipca 2014, 12:23

Jestem po dwóch odcinkach The Leftovers. Nie wiem, może jestem nieobiektywny, bo uwielbiam dramaty HBO takie jak np The Wire czy Oz i do każdej nowej produkcji tej stacji podchodzę z ogromnymi oczekiwaniami. Wspaniały klimat The Leftovers. Przede wszystkim świetnie wykreowane i intrygujące postacie. Grubo ponad dwie godz oglądania a tak na prawdę nie wiadomo z którym kierunku zmierza fabuła. Nie mam pojęcia co może się stać dalej (o ile w ogóle coś się stanie :D ). Nie wiem jak oni to robią, ale potrafią doskonale penetrować psychikę bohaterów, poruszając niebanalne tematy.

Bardzo podobał mi się True Detective. W zasadzie tylko pierwsza część sezonu, później było coraz gorzej a finał był mocno rozczarowujący. Gra Matthew bardzo charakterystyczna. Niektórych może drażnić, innych zdumiewać. Ja się raczej zaliczam do tych drugich. Generalnie jestem pełen podziwu jak jego kariera się zmieniła w ciągu ostatnich lat. Ogromnym minusem tego serialu jest właśnie końcówka. Wydaje mi się, że twórcy byli dosyć niejednoznaczni. Rozpoczęli serial w takim mistycznym, filozoficznym, lekko science fiction klimacie, a później z każdym odcinkiem szli w kierunku realizmu (na łatwiznę). Żeby nie było, nie mam nic do realizmu, ubóstwiam The Wire, ale jak na początku wprowadza się taki klimat budujący napięcie to nie można później iść tak na łatwiznę

Nowy sezon Under The Dome. Jestem póki co po pierwszym odcinku i nie wiem co myśleć. Nie wiem jak blisko fabuła trzyma się tej z książki (chyba blisko skoro sam King jest jednym z producentów), ale nagromadzenie wątków i momentami dosyć komiczne rozwiązanie tych niedokończonych w pierweszym sezonie trochę mnie odpychają. Robi się tandeta trochę. Obejrzę drugi i zobaczę czy iść dalej.

Podobnie sprawa ma się do Falling Skies. Temat się trochę wyczerpuje i producenci idą w coraz to mniej logiczne i groteskowe rozwiązania. Serial robi się przewidywalny, plus zniechęca fakt, że wszystkim się wszystko udaje i prawie pewnym jest, że żaden główny bohater nie zginie nigdy.

Ostatni serial jaki oglądam i warto napisać kilka słow to TURN stacji AMC. Serial przyzwoity. Nie jest to arcydzieło, aczkolwiek jeśli ktoś lubi seriale osadzone w kontekście historycznym (rewolucja amerykańska) to na pewno TURN jest godny polecenia.

PS: Genialna gra aktorska w TURN. Szczególnie nieznane mi wcześniej osoby jak: Angus Macfadyen, Samuel Roukin oraz JJ Feild. Warto przyjrzeć się tym aktorom


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 11 lipca 2014, 13:39

Ostatnio zacząłęm oglądać serial Hunted i już po kilku odcinkach mogę go serdecznie polecić. W taką pogodę jak dziś pasuje idealnie :D


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 12 lipca 2014, 21:18

Za "True Detective" zabrałem się dzisiaj. Dojechałem póki co do połowy. Trochę mi się nie podoba, że opowieści o okultystycznym posmaczku robi się policyjna strzelanina. Mam zamiar dziś - jutro go skończyć, chyba sobei daruję mecz o 3. miejsce ;)

PS. Genialna muza! Co to za kawałek z openingu?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 13 lipca 2014, 21:22

deszczowy pisze:Genialna muza! Co to za kawałek z openingu?
Indeed.



LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 27 lipca 2014, 15:54

Ja z moją narzeczoną odpadliśmy po dwóch odcinkach "The Leftovers". Po prostu nie mamy chęci oglądania dalej tak samo jak kilku naszych znajomych. Serial niby zaciekawia, niby ma wiele wątków, które z czasem powinny sie zazębiać ale.. no właśnie.. ale nudzi.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 27 lipca 2014, 16:13

Wpadł mi ostatnio w oczy serial "Six Feet Under". Nie wiem czy był tutaj poruszany wątek tego serialu, ale nawet dość polecam.


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 27 lipca 2014, 16:24

29 VII premiera scen wyciętych z Ogniu, krocz ze mną - prequelu Twin Peaks. Jakby ktoś jeszcze o tym nie słyszał, a chciałby zostać zachęcony, to tutaj jeden z kadrów: https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 8756_o.jpg (omfg jest chyba jedynym odpowiednim komentarzem doń)

A tutaj trailer:

Po dwudziestu trzech latach w końcu się dowiemy how's Annie. Jaram się mocno.

A dlaczego akurat teraz premiera? Ano dlatego, że w marcu tego roku, SPOILER JAK CHOLERA minęło dokładnie dwadzieścia pięć lat od zamknięcia się drzwi Czerwonego Pokoju. Prawdziwy Coop znów jest wśród nas :dance:


artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2014, 16:06

Możecie polecić jakiś ciekawy serial do oglądnięcia?
Mam już nadrobione zaległości w tych serialach co do tej pory oglądałem( Breking Bad, GoT, Hannibal, house of Cards, Sherlock, Suits, TWD, under the Dome i True Detective) i szukam czegoś na co warto spojrzeć.


Krystek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2009
Posty: 707
Rejestracja: 28 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2014, 16:32

Breaking Bad uważam za najlepszy serial, ale możesz sobie zobaczyć Dexter, Luther, Peaky Blinders, jeśli nie oglądałeś kiedyś to Prison Break, Boardwalk Empire, The Mentalist.

Jeśli chodzi o seriale komediowe, to polecam Garth Marenghi's Darkplace i IT Crowd, ale oba są brytyjskie i trzeba mieć do nich odpowiednie poczucie humoru.


Forza Juve!
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2014, 19:04

Właśnie skończyłem drugi sezon Utopii i dalej trzyma poziom (może ciut słabszy od jedynki). Po prostu jeden z najlepszych seriali jakie dane mi było widzieć. Scenariusz biorąc pod uwagę aktualną sytuację na świecie niesamowicie aktualny (chodzi o pewne konkretne wydarzenie ale nie chcę spoilerować - nie chodzi o Ukrainę). Aż się zastanawiam czy scenarzysta miał jakieś wcześniejsze info, czy to po prostu niesamowity zbieg okoliczności. Po nałożeniu tego wszystkiego na siebie serial staje się jeszcze bardziej przerażający. Oglądajcie moi drodzy bo warto.

Jeśli ktoś mi poleci inny dobry brytyjski serial (prócz Luthera) będę bardzo wdzięczny.


Krystek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2009
Posty: 707
Rejestracja: 28 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2014, 19:20

joy pisze:Jeśli ktoś mi poleci inny dobry brytyjski serial (prócz Luthera) będę bardzo wdzięczny.
Jak wyżej, polecam Peaky Blinders.


Forza Juve!
ODPOWIEDZ