Seriale

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2014, 00:43

Ja jestem fanem "Vikings" i jestem w trakcie oglądania serii z drugiego sezonu.

Kapitalny serial, mnie wciąga niesamowicie, zwłaszcza całe polityczne tło i przeróżnego rodzaju gry między postaciami.
No i świetna muzyka od Wardruny. Intro do filmu zapadło mi w pamięć bez przeszkód.
Pod względem historycznym - na tyle na ile się interesowałem - serial daje radę. W końcu dystrybucja "History".
Ciekawa historia religijnego upadku i nawracania Athelstana, charyzmatyczna postać Ragnara, niejednoznaczny i kontrowersyjny Rollo, no i zwariowany-wyznawca-genialny budowniczy Floki. Poza tym - główne bohaterki to piękne kobiety i ciekawe postacie w filmie.

Polecam serial każdemu.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2014, 08:02

rad pisze: Pod względem historycznym - na tyle na ile się interesowałem - serial daje radę. W końcu dystrybucja "History".
Pod względem historycznym to bardzo średnio. Na wejściu rozbroiło mnie to, że według filmu, wikingowie nie wiedzieli, iż na Zachodzie są wyspy - Brytania i Irlandia.

Mnie osobiście po czterech odcinkach serial znużył.

Z seriali "dotykających historii" oglądałem "Hell on wheels". Też nic wielkiego, ale jakoś się przyzwyczaiłem do tego filmu. Trochę typowych stereotypów pt. czyści Indianie vs. brudni Europejczycy, a chciałbym raz zobaczyć film pokazujący zawszonych tubylców, którzy wzajemnie się iskają, po czym zjadają wyłuskane z czupryn gnidy. To byłby w miarę historyczny widok :wink:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2014, 09:48

Dzięki za sugestię, ja nie jestem historykiem.
Większą uwagę przywiązuję do tak zwanego "klimatu" serialu, nie oczekiwałem serii o stricte "1-1" historycznym przekazie. Jednak i tak mam słabość do tego rodzaju ekranizacji.


Zainteresuję się "Hell on wheels" ;)


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2014, 10:04

rad pisze:Dzięki za sugestię, ja nie jestem historykiem
Też nim nie jestem :).
rad pisze:Zainteresuję się "Hell on wheels" ;)
Ostrzegam, że serial nie rzuca na kolana :wink: Uwiódł mnie w tym serialu "pan murzyn", czyli raper Common ze swoją grą aktorską. Bardziej przypomina mi bojownika "czarnych panter", niż byłego niewolnika z II poł. XIX w. :wink:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2014, 10:43

Karowiew pisze:
rad pisze: Pod względem historycznym - na tyle na ile się interesowałem - serial daje radę. W końcu dystrybucja "History".
Pod względem historycznym to bardzo średnio. Na wejściu rozbroiło mnie to, że według filmu, wikingowie nie wiedzieli, iż na Zachodzie są wyspy - Brytania i Irlandia.
Kanał History to akurat międzynarodowy symbol braku wiedzy o historii :<

Dzisiaj premiera Fargo, dzisiaj premiera Fargo.


Kejker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2012
Posty: 172
Rejestracja: 22 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2014, 20:49

Co do zagranicznych seriali to tylko i wyłącznie Friends... uwielbiam ten serial, wielki sentyment, obejrzałem wszystkie odcinki po 3-4 razy, trochę żałuje, że nie mogłem oglądać całości "na bieżąco" (trochę za późno się urodziłem :P ), aczkolwiek w Polsce to chyba było tak dziwnie puszczane, że mało straciłem. :-D . No, ale jedna miłość do tego 'show'.

Z polskich to lubię 13 Posterunek, Miodowe Lata, również Rodzinę Zastępczą.

Aktualnie oglądam albo raczej oglądałem (bo wszystkie odcinki obejrzane, czekam na 4 sezon) Episodes (z LeBlancem w głównej roli notabene), świetny, oryginalny serial. Szkoda tylko, że przerwy między sezonami są gigantyczne (ok 1 rok- półtora roku), a jedna seria liczy ok. 9 odcinków po 30 minut. Tak czy inaczej polecam. :)


Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2014, 20:00

Na jakich stronach w ogóle oglądacie seriale ?
Ja zazwyczaj na http://serialeonline.org.pl/, albo http://www.kinoman.tv/.

Pytam się, bo czekam na napisy do drugiego odcinka "Fargo" , ale nigdzie nie mogę znaleźć :evil: [nie chodzi mi o napisy do ściągnięcia]


el Pirlo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lipca 2012
Posty: 98
Rejestracja: 07 lipca 2012

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2014, 21:02

Najszybciej napisy są chyba na iitv.info.


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2014, 11:29

Polskich jeszcze nikt do drugiego epizodu Fargo nikt nie zrobił.

Ale pierwszy odcinek jest kapitalny!


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2014, 07:01

Oglądałem ostatnio dość przypadkiem odcinek "Two and a half men" już bez Sheena, muszę powiedzieć, że serial - kiedyś w miarę zabawny - stał się zwyczajnie dnem.

Z seriali "quasi-historycznych" rzuciłem okiem na "Black Sails", który - choć na kolana nie rzuca - jest w miarę ciekawy :)


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2014, 17:40

Karowiew pisze:Oglądałem ostatnio dość przypadkiem odcinek "Two and a half men" już bez Sheena, muszę powiedzieć, że serial - kiedyś w miarę zabawny - stał się zwyczajnie dnem.
Tam obecnie tylko Alan trzyma poziom, nawet Jake nie ma, wiec bywa licho, naprawdę licho.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 05 maja 2014, 10:26

Robaku pisze:
Karowiew pisze:Oglądałem ostatnio dość przypadkiem odcinek "Two and a half men" już bez Sheena, muszę powiedzieć, że serial - kiedyś w miarę zabawny - stał się zwyczajnie dnem.
Tam obecnie tylko Alan trzyma poziom, nawet Jake nie ma, wiec bywa licho, naprawdę licho.
Jakoś ostatnio całkiem znośnie ogląda mi się "TAAHM". Ostatni sezon i początek aktualnego to nie wiem jak wymęczyłem ale teraz (powyżej 14 odcinka) jakoś wróciła mi sympatia do tego serialu. W ostatnich odcinkach dużo ciekawych smaczków się znalazło. Walden zjarany tak jak Kelso w "Różowych latach 70-tych", odniesienie do "Friends" i Rossa i Rachel, powrót byłej żony Alana i jego matki. Całkiem nieźle, ale do Sheena niestety daleko. To już nie ten sam poziom i inny serial.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 06 maja 2014, 08:51

A propos "Two and a half...". Wczoraj się w pracy dowiedziałem, że ten cały Jake opuścił serial z powodów religijnych. Szperałem dziś w necie i faktycznie niby nazwał "TAAHM" brudnym i niezgodnym z jego wartościami moralnymi, a nawet apelował o to, żeby przestać oglądać ten serial. Co się porobiło na tym świecie :prochno:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 06 maja 2014, 09:12

Generalnie "TAAHM" ma zła passę jeśli chodzi o zamieszanie na planie. Najpierw Sheen niemal zniszczył serial a teraz aktor grający Jake'a. Powiem szczerze że te jego wypowiedzi to niezły bełkot. Biorąc pod uwagę ile zarobił na tym serialu to trochę "nie wypada" z jego strony w ten sposób wypowiadać się o swoim pracodawcy. Chłopak sprawia wrażenie jakby był pod wpływem jakiejś innej osoby bądź jakiejś sekty. Ciekawy jestem czy za kilka lat będzie podtrzymywał swoje zdanie.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 06 maja 2014, 10:52

Jeżeli komus podobał sie Social Network (film) to polecam Silicon Valley.

Zabawny, na czasie serial o programistach z doliny krzemowej.

W tym tygodniu przedostatni odcinek Arrow (polecam!) i wczoraj kolejny Gry o Tron.

Osobiscie sciągam seriale przez klienta torrentowego. Jakość itv i innych mi nie odpowiada. ;)


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
ODPOWIEDZ