Magic: the Gathering

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 11:29

Gra ktoś? Może ktoś się interesuje MTG? Jakieś decki, turniejowe osiągnięcia? Opinie o Magic?

Dla tych, którzy nie wiedzą o czym mówię:
Co to jest Magic: the Gathering?
Magic: the Gathering (w skrócie M:tG) jest najstarszą, i zdaniem wielu graczy, najlepszą, a także niewątpliwie najpopularniejszą Kolekcjonerską Grą Karcianą (Collectible Card Game - CCG). Ideą przyświecającą twórcy gatheringu (Richardowi Garfieldowi) było stworzenie gry karcianej, która mając banalne przepisy, mieszczące się na jednej kartce, zarazem byłaby urozmaicona i ciekawa dzięki dodatkowym zasadom, umieszczonym na kartach i kart tych dotyczącym.
http://www.isa.pl/magic/tekst.php?id=36

Ja gram od kilku miesięcy i póki co niezbyt interesującą talię (ale to się zmieni). Gra jest naprawdę godna polecenia. Faktem jest, że wymaga troche czasu (którego mi ostatnio brakuje) i troche wkładu materialnego, ale i z tym można sobie poradzić.


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 12:17

Z tego co pamiętam, to bardzo dawno temu był na forum temat o MTG, jednak nie cieszył się on popularnością. Ja grałem kilka lat temu (6 klasa podstawówki jakoś), gra mnie wciągnęła, jednak przestałem grać, bo... nie miałem z kim. Mi i znajomym zaczęła się ta gra powoli nudzić. Swoje karty mam do dzisiaj, zieloną talię plus sporo luźnych kart.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 13:04

W mojej szkole początkowo były 4 osoby, które grały... Na dzień dzisiejszy stan ten wzrósł do około 25 osób, więc większych problemów nie ma... W planach podobno będzie jeszcze jakieś spotkanie promujące MTG.
Jeśli chodzi o talit to gram zielono-czerowną. Mam jeszcze biało-czarną, ale tą będę chciał sprzedać.


NeBu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 289
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 14:02

Co prawda nie gram ale lubie wypowiadać się w tematach które mnie bezposrednio nie dotyczą :) Mój brat <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> ma świra na punkcie MTG (co do jego zasobów nie jestem pewna, widziałam na pewno jego 2 talie, nie wiem,czy ma więcej, na pewno ma multum luźnych kart do sprzedania; organizuje turnieje min. w Bydgoszczy, Gdańsku,Wa-wie,Krakowie) naogladałam się więc sporo w Święta. Według mnie to strata pięniędzy (pewnie dlatego, żenie gram...), ale jeśli kogoś to fascynuje, pociaga i niema co z kasą zrobić to czemu nie, rozrywka jak kazda inna. Podejrzewam, że mi by się to dosć szybko znudziło (a mojemu bratu sie nie nudzi dobrych pare lat...). Muszę przyznać że bardzo podobają mi się counterki i niktóre obrazki^^


'this crazy shine it never lets you die'
Ifrit23

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2006
Posty: 107
Rejestracja: 27 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 20:01

Ja kiedyś grałem dużo, teraz już ninestety mniej, ale czas najwyższy odkurzyć starą talię! :P


Audi, vide, tace, si vis vivere in pace - Słuchaj, patrz, milcz, jeśli chcesz żyć w spokoju.
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2008, 21:52

Właśnie... Może macie jakieś talie (opcjonalnie zestawy kart) lub pojedyncze karty na wymiane lub na sprzedaż (z mocniejszym zaznaczeniem opcji drugiej)? Ja za jakiś czas wrzuce spis (coraz dłuższy) moich kart.


ODPOWIEDZ