Książki

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 28 grudnia 2012, 18:47

Alkaloid - Aleksander Głowacki
Czarne - Anna Kańtoch

Miał ktoś przyjemność?


gruzin_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 grudnia 2007
Posty: 457
Rejestracja: 28 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2012, 07:00

deszczowy pisze: "Człowiek z Petersburga" lub "Noc nad oceanem" nie powinny zawieść :)
Źle się wyraziłem, bo szukam teraz książek innych autorów, piszących w podobnym stylu do Folletta.
PS.
Człowieka z Petersburga już czytałem :ok:


CIAO IL CAPITANO
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2012, 11:34

gruzin_juve pisze: Źle się wyraziłem, bo szukam teraz książek innych autorów, piszących w podobnym stylu do Folletta.
PS.
Człowieka z Petersburga już czytałem :ok:
A Forsytha lubisz? W sumie powinien Ci podejść.
Ostatnio zmieniony 02 stycznia 2013, 14:10 przez deszczowy, łącznie zmieniany 1 raz.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
gruzin_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 grudnia 2007
Posty: 457
Rejestracja: 28 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2013, 17:37

Dzięki za podpowiedź. Zaatakuję zatem Akta Odessy, tytuł brzmi zachęcająco więc mam nadzieję, że mi podejdzie.


CIAO IL CAPITANO
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2013, 14:11

gruzin_juve pisze:Dzięki za podpowiedź. Zaatakuję zatem Akta Odessy, tytuł brzmi zachęcająco więc mam nadzieję, że mi podejdzie.
Ja bym proponował "Dzień Szakala". Absolutny klasyk wśród kryminałów i podwalina pod późniejsze sukcesy np. Toma Clancy'ego.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Montezuma11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2011
Posty: 149
Rejestracja: 22 maja 2011

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2013, 00:46

Czytał ktoś tutaj "wyspę dnia poprzedniego" autorska Eco? Chciałby się podzielić opinią o tej książce?


FORZA JUVENTUS !!!
me7a7ron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2008
Posty: 219
Rejestracja: 27 października 2008

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2013, 22:41

Nowa Achaja jest całkiem przyzwoita ale brakuje tych dobrych momentów gdzie w poprzednich częściach można było paść ze śmiechów na podłogę. Bardzo okrojony humor na rzecz rzeźni i nieco bardziej cywilizowany język.

Książki z uniwersum Metra trochę odstają od 2033. Do światła jest znacznie lepszą opcją od Pitera. Bardziej dynamiczną i bardziej nawiązującą do poprzednich. W Piterze zabrakło mi rozwinięcia tajemniczego pokoju i kilka innych jakby rozpoczętych wątków ale nie dokończonych. Diakow znacznie lepiej zrobił bo co otworzył to zamknął a u Wroczka brakuje tego.

Jak komuś spodobała się Gra o Tron to zachęcam do Polskiej wersji Korony Śniegu i Krwi. Czytając miałem wrażenie że rody Starków i Lannisterów walczyły o Polską koronę. W porównaniu do dzięł Martina brak tutaj mordowania postaci zżytych z czytelnikiem, nagłych zwrotów akcji ale książka na szczęście nie cierpi na tym mocno. Dobrze się czyta taki mały fantastyczny podręcznik historii o rozbiciu dzielnicowym.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2013, 22:52

me7a7ron pisze: Jak komuś spodobała się Gra o Tron to zachęcam do Polskiej wersji Korony Śniegu i Krwi. Czytając miałem wrażenie że rody Starków i Lannisterów walczyły o Polską koronę. W porównaniu do dzięł Martina brak tutaj mordowania postaci zżytych z czytelnikiem, nagłych zwrotów akcji ale książka na szczęście nie cierpi na tym mocno. Dobrze się czyta taki mały fantastyczny podręcznik historii o rozbiciu dzielnicowym.
Podbijam. Właśnie jestem w trakcie lektury tego dziełka i póki co - całkiem mi się podoba. Fajne czytadło do autobusu/pociągu.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2013, 23:16

Widzę że ktoś tu zahaczył lekko o Grę o Tron. Przyznam że o ile uwielbiałem tą serię od początku to rozwlekanie historii niektórych postaci i ubijanie tych z którymi zdążyłem się zżyć skutecznie mnie od najnowszego tomu odrzuciły. Za dużo tego i za daleko niektóre wątki poszły by dalej mnie to kręciło tak jak na początku.


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
me7a7ron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2008
Posty: 219
Rejestracja: 27 października 2008

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2013, 20:56

Mnie na początku to odrzucało ale bardziej denerwował kretynizm Catelyn. Cały czas czekałem na jej śmierć ale niestety baba żywotna ;p . Uśmiercanie było dobre bo denerwowało i pobudzało do pytania kto teraz zginie. Autor pogrywał z czytelnikiem w "Najbliższe" ogniwo. Po przeczytaniu całej sagi zacząłem czytać coś lżejszego to brakowało tego , wszystko było zbyt przewidywalne ;)


artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2013, 21:45

Jeśli chodzi o Grę o tron to aktualnie jestem na etapie pierwszej książki "Uczty dla Wron" i powiem Wam, że "Nawałnicą Mieczy" Martin strasznie apetyt rozbudził- zwłaszcza drugą książką. Jak tamtą przeczytałem w tydzień, tak teraz mi już trochę dłużej schodzi, ale też się zastanawiam kogo jeszcze zabije... :P


artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2013, 16:46

Czytał ktoś "Mroczną Połowę" Kinga? Kupuję inną książkę a ta jest w dobrej cenie i zastanawiam się czy warto kupić.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2013, 19:30

To akurat jedna z jego słabszych, moim zdaniem. Ma lepsze.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2013, 21:58

artur07 pisze:Czytał ktoś "Mroczną Połowę" Kinga? Kupuję inną książkę a ta jest w dobrej cenie i zastanawiam się czy warto kupić.
Czytałem. Całkiem niezła, ale ma lepsze. Ciężko coś powiedzieć bez spoilerowania.


artur07

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 sierpnia 2010
Posty: 170
Rejestracja: 25 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2013, 22:37

Dzięki za odpowiedzi. W ostateczności jej nie kupiłem. Ograniczyłem się do obu książek "Tańca ze Smokami". Na jakąś książkę Kinga może jeszcze kiedyś się skuszę.


ODPOWIEDZ