Książki

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 29 listopada 2007, 08:10

Heh czyli to samo co u mnie. Orzeczytałem pierwszy akapit i pomyślałem, że po prostu muszę mieć tą książkę.
A co do dostępności to jestem w szoku, że takie książki są w bibliotece. Gdzie tak jest? Co to za raj? Ja musiałem kupić... obie... ale zakup ten uważam za bardzo udany. Mam nadzieję, że pojawi się kolejna część...


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
pinturicchia

Qualità Juventina
Qualità Juventina
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2005
Posty: 472
Rejestracja: 03 maja 2005

Nieprzeczytany post 30 listopada 2007, 18:26

Martin pisze:A co do dostępności to jestem w szoku, że takie książki są w bibliotece. Gdzie tak jest? Co to za raj?
Będzin :prochno: Jest tam jeden egzemplarz "Chemii śmierci", w ogóle sie zastanawiam jakim cudem udało mi sie na nią trafić ;) w Bibliotece Śląskiej też jest. Co do "Zapisane w kościach" to sie jednak przeliczyłam :oops: musiałam pomylić z książką Tess Gerritsen "Sobowtór" na którą również poluję i to ta książka jest wiecznie wypożyczona :P Natomiast w Śląskiej jest ale jeszcze nie opracowana i nie można jej jeszcze wypożyczyć :snooty:


kow3l

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2004
Posty: 73
Rejestracja: 05 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2007, 18:29

Właśnie skończyłem czytać "Ryzykowną grę" Meltzera. To druga książka tego autora, która przeczytałem. Moim zdaniem „Ryzykowna gra” jest lepsza niż „Pod groźbą śmierci”, którą czytalem wcześniej. Akcja toczy się szybciej, dialogi nie są infantylne i nie ograniczają się do stwierdzeń „powiedział” itp. Muszę przyznać, że bardzo dobrze wyszło Bradowi pisanie w 1 os. l. poj. Czytając można ulec wrażeniu, że patrzy się oczami bohatera. Riposty są cięte i pomysłowe. Jeśli ktoś lubi używać w potocznych rozmowach ciekawych cytatów, to znajdzie tutaj wiele „złotych myśli”. Kilka dłuższych i logicznych monologów też. Książkę czyta się z wielką przyjemnością, choć również posiada pewne wady. Są to: mniejsza dynamika akcji w środkowej fazie oraz przefantazjowana końcówka. Na usprawiedliwienie muszę napisać, że już bardzo dawno nie spotkałem się z taką ilością zwrotów sytuacji oraz właściwym stopniowaniem napięcia w kulminacyjnym momencie. Reasumując: polecam ją wszystkim facynatom thillerów prawniczych :)


minimav

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 czerwca 2007
Posty: 250
Rejestracja: 06 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 12 grudnia 2007, 19:46

Bedac wielkim fanem wszelakich gier RPG nie moglem przejsc obojetnie obok pozycji "Wiedzmin", najwiekszego projektu polskiego rynku gier. Pomyslalem sobie - skoro gra jest tak dobra, to ksiazka nie moze byc gorsza - i postanowilem wypozyczyc cala sage (no moze nie cala, bez opowiesci o wiedzminie). Po przeczytaniu 4/5 ksiag (jestem w trakcie czytania 5) musze stwierdzic, ze autor (Andrzej Sapkowski) calkowicie slusznie zostal nazwany "Krolem polskiej fantasy". Naprawde polecam, nie tylko fanom fantasy ;)


Kędzior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 stycznia 2007
Posty: 251
Rejestracja: 05 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2008, 11:03

Wczoraj skończyłem świetną książkę Steve'a Berry'ego - ,,Dziedzictwo templariuszy". Polecam ten tytuł fanom książki Koda Da Vinci oraz innych książek o Templariuszach. Nieoczekiwane zwroty akcji itp., krótko: nie zawiedziecie się :wink:

Opis książki na Merlin.pl


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 18 marca 2008, 07:41

Wszystkim, którzy jeszcze nie oglądali "Gdzie jesteś, Amando?" polecam książkę Dennisa Lehana o tym samym tytule.
Jest parę powodów.
Po pierwsze naprawdę niezły kawał sensacji. Zawiła sprawa, która tak naprawdę rozwiązana zostaje już w połowie książki, ale to tylko zamydlenie oczu :) bo co chwilę wychodzą nowe fakty.
Po drugie Patrick Kenzie i Angela Gennaro, czyli dwójka ciekawie nakreślonych detektywów. Kto czytał poprzednie ich historie (Ciemnosci, weź mnie za rękę; Wypijmy, nim zacznie się wojna; Pułapka zza grobu) nie powinien w ogóle czytać tego tekstu tylko od razu dorwać się do książki.
Po trzecie Bubba :) czyli koleś któremu się nie podskakuje, aczkolwiek trochę go mało w tej historii.
No i po czwarte, ale najważniejsze, wspaniała historia poruszający istotny w dzisiejszych czasach temat porwań dzieci.

Naprawdę polecam.

OPIS


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
YoUri`

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2002
Posty: 492
Rejestracja: 12 października 2002

Nieprzeczytany post 18 marca 2008, 09:00

No to będąc w temacie Lehane'a ja z czystym sumieniem polecam "Wyspę skazańców". Książka moim zdaniem fenomenalna, zawiera w sobie wszystko to, co każde dzieło z tego gatunku mieć powinno. Wyrazistego głównego bohatera z przeszłością, DOSKONAŁĄ FABUŁĘ, no i finalny zwrot akcji, który stawia wszystko na głowie. Akcja ma miejsce na wyspie, która jest jednocześnie więzieniem dla umysłowo chorych przestępców. Główny bohater, detektyw, przybywa tam, żeby wyjaśnić sprawę tajemniczego zniknięcia jednej z więźniarek. Podczas śledztwa wychodzą na jaw fakty, które całkowicie wstrząsną naszym bohaterem.

GORĄCO POLECAM!


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 18 marca 2008, 12:53

No to się dołączam. Naprawdę fajnie napisana książka, trzymająca w napięciu. No i ten finał! Warto, naprawdę warto.
Nadmienię, że za ekranizację wziął się sam Scorsese. Niestety przykra wiadomość to taka, że premiera przewidziana jest dopiero na jesień 2009 roku.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Mateo21

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 marca 2007
Posty: 239
Rejestracja: 23 marca 2007

Nieprzeczytany post 27 marca 2008, 21:03

Ja po rekomendacji kow3l czytam sobie ksiązke "Ryzykowna Gra" , dopiero zaczełem ale wydaje się fajna :)

Pozdrawiam


Juventus_Bianconeri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 23
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 29 marca 2008, 13:39

Obydwie części Eragona i oczywiście Tolkien sczególnie podoba mi się "Hobbit-czyli tam i z powrotem" no i oczywiście "Lord of the Rings".


"mamy po 20lat przed nami cały świat cały życia szmat,więc jestem rad z każdego poranka i wieczoru" Magik[*]
Marian

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 64
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2008, 16:46

Najlepsza ksiazka to Jerzego Kosinskiego "Malowany Ptak" a tak to przeczytalem wszystkie czesci Wladcy Pierscieni wszystkie zbiory ksiazek Williama Szekspira ponadto przeczytalem Opowiesci z Narnii no i wiele lektur ktorych nie bede wymienial bo jest ich troche


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2008, 20:06

Marian pisze:Najlepsza ksiazka to Jerzego Kosinskiego "Malowany Ptak" a tak to przeczytalem wszystkie czesci Wladcy Pierscieni wszystkie zbiory ksiazek Williama Szekspira ponadto przeczytalem Opowiesci z Narnii no i wiele lektur ktorych nie bede wymienial bo jest ich troche
Fajnie. Ale jak jesteś taki oczytany to powinieneś wiedzieć gdzie należy wstawić kropkę i przecinek ;)


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2008, 20:13

polecam książke "Polska kultura hip-hopowa" autorstwa Renaty Pawlak


Obrazek
Marian

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 grudnia 2007
Posty: 64
Rejestracja: 18 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2008, 05:45

kacek_ pisze:
Marian pisze:Najlepsza ksiazka to Jerzego Kosinskiego "Malowany Ptak" a tak to przeczytalem wszystkie czesci Wladcy Pierscieni wszystkie zbiory ksiazek Williama Szekspira ponadto przeczytalem Opowiesci z Narnii no i wiele lektur ktorych nie bede wymienial bo jest ich troche
Fajnie. Ale jak jesteś taki oczytany to powinieneś wiedzieć gdzie należy wstawić kropkę i przecinek ;)
nigdy nie stawiam kropki ani przecinka i jak byl bys troche spostrzegawczy to nawet nie uzywam ę ą ani np. ć itp


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 09 kwietnia 2008, 08:58

Marian pisze:
kacek_ pisze:
Marian pisze:Najlepsza ksiazka to Jerzego Kosinskiego "Malowany Ptak" a tak to przeczytalem wszystkie czesci Wladcy Pierscieni wszystkie zbiory ksiazek Williama Szekspira ponadto przeczytalem Opowiesci z Narnii no i wiele lektur ktorych nie bede wymienial bo jest ich troche
Fajnie. Ale jak jesteś taki oczytany to powinieneś wiedzieć gdzie należy wstawić kropkę i przecinek ;)
nigdy nie stawiam kropki ani przecinka i jak byl bys troche spostrzegawczy to nawet nie uzywam ę ą ani np. ć itp
To lepiej zacznij bo tego wymaga regulamin tego forum.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
ODPOWIEDZ