Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 10 października 2011, 12:12

annihilator1988 pisze:Nie jestem pewny, czy podobnej obietnicy nie złożył po ostatnich wyborach prezydenckich . Wielka szkoda wynika z tego co mówisz. Pis cierpi bo utożsamiany jest z osobą Kaczyńskiego, a przez czystą niechęć do gościa wielu ludzi głosuje na inne frakcje polityczne
Tylko, że PiS zawsze był utożsamiany z braćmi Kaczyńskimi. A mimo wszystkich przywar Jarosława, nie ma w tej partii nikogo na tyle charyzmatycznego, żeby go zastąpił.

Naprawdę ciężko powiedzieć co z tym powinni zrobić. Najlepiej by było jakby Jaro się zmienił :D


AmericanPsycho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2005
Posty: 402
Rejestracja: 28 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 10 października 2011, 12:13

pumex pisze:Przypomnij mi, kiedy Jarosław mówił, że tak postąpi? Bo ja dosyć uważnie obserwuję życie polityczne ale takiej obietnicy z ust Kaczyńskiego nie słyszałem.
Pamiętnego nagrania nie znalazłem ale mam to:
http://wybory.onet.pl/parlamentarne-201 ... lnosc.html
Mietson pisze: Naprawdę ciężko powiedzieć co z tym powinni zrobić. Najlepiej by było jakby Jaro się zmienił :D
Jaro życiową okazję na zmianę już zmarnował. Wszyscy dobrze wiemy kiedy taką miał. Gdyby po wyborach prezydenckich ciągle trzymał się tej wersji siebie, którą zaoferował ludziom w kampani prezydenckiej, jestem więcej niż pewien, że dziś świętowałby wielki sukces. Teraz nie ma już najmniejszej szansy na to by ludzie mu uwierzyli. TYLKO nowa gęba, młoda gęba, może uratować PiS przed totalną zagładą w kolejnych wyborach.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 10 października 2011, 12:19

deszczowy pisze:Niedługo zaczniemy Tuska oskarżać o wywołanie tsunami, plamy na słońcu i klęskę głodu w "rogu Afryki". Ludzie, miejcie listość :roll:
Deszczu, przyjacielu, nie przetłumaczysz...
deszczowy pisze:Em... może dlatego, że Jarosław "Budapeszt" Kaczyński jest jego twórcą, głównym ideologiem
Tak jak napisałem wyżej. Nawet jakby nie było Jarka, to zostają Kempa, Fotyga, Macierewicz, Karski, Ziobro, Brudziński, Hofman i reszta
delakha pisze:Pamiętnego nagrania nie znalazłem ale mam to:
http://wybory.onet.pl/parlamentarne-201 ... lnosc.html
Zwracam honor, jestem w szoku. Ale chyba mu nie wierzyliście? :lol:
Ostatnio zmieniony 10 października 2011, 12:20 przez pumex, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 10 października 2011, 12:19

Mietson pisze: Naprawdę ciężko powiedzieć co z tym powinni zrobić. Najlepiej by było jakby Jaro się zmienił :D
Rezygnacja z walki z "układem" i "szarą siecią"? Odpuszczenie Smoleńska? zmiana kursu w sprawach gospodarczych? To równie prawdopodobne, jak uczciwy i mile uśmiechnięty Moratti.
pumex pisze:
deszczowy pisze:Em... może dlatego, że Jarosław "Budapeszt" Kaczyński jest jego twórcą, głównym ideologiem
Tak jak napisałem wyżej. Nawet jakby nie było Jarka, to zostają Kempa, Fotyga, Macierewicz, Karski, Ziobro, Brudziński, Hofman i reszta
Kempa jest kobietą, Fotyga ma w sobie charyzmę ogryzka kiełbasy na stole wielkanocnym, Macierewicz nawet w PiS uchodzi za radykała. Jedynym, który mógł zastąpić gulasza jest Ziobro, ale on, hm, raczej "był".

Jarek nie odpuści, bo to by oznaczało rozpad PiS.
Ostatnio zmieniony 10 października 2011, 12:24 przez deszczowy, łącznie zmieniany 1 raz.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 października 2011, 12:21

Ja mam pytanie do przeciwników PO/zwolenników PIS. Jak się ustosunkujecie do faktu, że partia Kaczyńskiego wygrywała na "wioskach", a już w miasteczkach, nie mówiąc o dużych ośrodkach wygrywali ludzie Tuska? Rzucanie na lewo i prawo, że wyborcy Donka to naiwni, bezmyślni ludzie, którzy nie widzą, że będzie druga Grecja/Białoruś, a w większości są to osoby lepiej wykształcone, mające łatwiejszy dostęp do wszystkiego. O co kaman?


Obrazek
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 10 października 2011, 12:34

meda11 pisze:Ja mam pytanie do przeciwników PO/zwolenników PIS. Jak się ustosunkujecie do faktu, że partia Kaczyńskiego wygrywała na "wioskach", a już w miasteczkach, nie mówiąc o dużych ośrodkach wygrywali ludzie Tuska? Rzucanie na lewo i prawo, że wyborcy Donka to naiwni, bezmyślni ludzie, którzy nie widzą, że będzie druga Grecja/Białoruś, a w większości są to osoby lepiej wykształcone, mające łatwiejszy dostęp do wszystkiego. O co kaman?
A ja mam prośbę, abyś 212 razy pomyślał, zanim usiądziesz do klawiatury. Taka małą prośba z mojej strony, z którą zapewne zgodzi się część użytkowników forum. Taką wypowiedzią sugerujesz, że ludzie mieszkając na wsi i w małych miejscowościach to przygłupy, a ja mogę zawnioskować, że mierzysz ludzi swoją miarą.
Ostatnio zmieniony 10 października 2011, 12:35 przez annihilator1988, łącznie zmieniany 1 raz.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 10 października 2011, 12:34

Grzegorz potwierdził: nie będzie ubiegał się o rolę przewodniczącego SLD. Z tej partii zrobi się niedługo kanapa.
meda11 pisze:Ja mam pytanie do przeciwników PO/zwolenników PIS. Jak się ustosunkujecie do faktu, że partia Kaczyńskiego wygrywała na "wioskach", a już w miasteczkach, nie mówiąc o dużych ośrodkach wygrywali ludzie Tuska? Rzucanie na lewo i prawo, że wyborcy Donka to naiwni, bezmyślni ludzie, którzy nie widzą, że będzie druga Grecja/Białoruś, a w większości są to osoby lepiej wykształcone, mające łatwiejszy dostęp do wszystkiego. O co kaman?
Temat "młodych wykształconych z wielkich miast" był wałkowany tyle razy, że aż mi się nie chce odpowiadać, ale to zrobię. W lapidarnym skrócie: środowisko wiejskie jest z zasady bardziej konserwatywne, dlatego trafiają do nich argumenty PiS.

Już wiesz?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 10 października 2011, 12:39

meda11 pisze:Ja mam pytanie do przeciwników PO/zwolenników PIS. Jak się ustosunkujecie do faktu, że partia Kaczyńskiego wygrywała na "wioskach", a już w miasteczkach, nie mówiąc o dużych ośrodkach wygrywali ludzie Tuska? Rzucanie na lewo i prawo, że wyborcy Donka to naiwni, bezmyślni ludzie, którzy nie widzą, że będzie druga Grecja/Białoruś, a w większości są to osoby lepiej wykształcone, mające łatwiejszy dostęp do wszystkiego. O co kaman?
ty zaściankowy polaczku z Polski B, jaką jest bydgoszcz! jak ci nie wstyd ? :lol:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 10 października 2011, 12:52

Tvn24 pisze:Jako największe zaskoczenie jest traktowany wyjątkowo dobry wynik Ruchu Palikota, którego włoska agencja Ansa opisuje jako "radykalnego i antyklerykalnego". W ocenie Włochów Palikot wchodzi "w wielkim stylu". Ansa dodaje, że Palikot nazywany jest "polskim Berlusconim".
:prochno:
Już oczyma wyobraźni widzę 70-letniego Palikota na czele nowopowstałego rządu.


Obrazek
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 października 2011, 12:52

annihilator1988 pisze:
meda11 pisze:Ja mam pytanie do przeciwników PO/zwolenników PIS. Jak się ustosunkujecie do faktu, że partia Kaczyńskiego wygrywała na "wioskach", a już w miasteczkach, nie mówiąc o dużych ośrodkach wygrywali ludzie Tuska? Rzucanie na lewo i prawo, że wyborcy Donka to naiwni, bezmyślni ludzie, którzy nie widzą, że będzie druga Grecja/Białoruś, a w większości są to osoby lepiej wykształcone, mające łatwiejszy dostęp do wszystkiego. O co kaman?
A ja mam prośbę, abyś 212 razy pomyślał, zanim usiądziesz do klawiatury. Taka małą prośba z mojej strony, z którą zapewne zgodzi się część użytkowników forum. Taką wypowiedzią sugerujesz, że ludzie mieszkając na wsi i w małych miejscowościach to przygłupy, a ja mogę zawnioskować, że mierzysz ludzi swoją miarą.
Nie kolego. Pije do tego, że skoro jest źle za rządów PO, a w niedługim czasie będzie jeszcze gorsza sytuacja to ja się pytam. Dlaczego w tych dużych ośrodkach PO nadal wygrywa? Logicznie myśląc platforma po takich latach powinna stracić kilka-, kilkanaście punktów, a tu dupa. Miasta się nie uczą na błędach?

PS. Żeby było Tobie/Wam lepiej to napisze jeszcze raz: PO pokazałem fucka, a swoje głosy oddałem na człowieka z RPP (sejm) i PISu (senat).

E:
pan Zambrotta pisze:ty zaściankowy polaczku z Polski B, jaką jest bydgoszcz! jak ci nie wstyd ? :lol:
Gdyby nie to, że lubie Twoje poczucie humoru to bym się obraził, a tak... Nie ciesz się tak, bo PO zrobi taki burdel, że do Bydgoszczy będziesz jeździł po mięso! :lol:
Ostatnio zmieniony 10 października 2011, 13:03 przez meda11, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 10 października 2011, 12:52

meda11 pisze:Ja mam pytanie do przeciwników PO/zwolenników PIS. Jak się ustosunkujecie do faktu, że partia Kaczyńskiego wygrywała na "wioskach", a już w miasteczkach, nie mówiąc o dużych ośrodkach wygrywali ludzie Tuska? Rzucanie na lewo i prawo, że wyborcy Donka to naiwni, bezmyślni ludzie, którzy nie widzą, że będzie druga Grecja/Białoruś, a w większości są to osoby lepiej wykształcone, mające łatwiejszy dostęp do wszystkiego. O co kaman?
No tak, bo na wioskach to same niewykształcone matoły. Zresztą jakże inaczej przecież na PO głosują tylko ludzie światłości, a wszyscy przeciw to wieśniaki, głupki i mohery, nie?


#AllegriOut
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 10 października 2011, 13:01

meda11 pisze:
annihilator1988 pisze:
meda11 pisze:Ja mam pytanie do przeciwników PO/zwolenników PIS. Jak się ustosunkujecie do faktu, że partia Kaczyńskiego wygrywała na "wioskach", a już w miasteczkach, nie mówiąc o dużych ośrodkach wygrywali ludzie Tuska? Rzucanie na lewo i prawo, że wyborcy Donka to naiwni, bezmyślni ludzie, którzy nie widzą, że będzie druga Grecja/Białoruś, a w większości są to osoby lepiej wykształcone, mające łatwiejszy dostęp do wszystkiego. O co kaman?
A ja mam prośbę, abyś 212 razy pomyślał, zanim usiądziesz do klawiatury. Taka małą prośba z mojej strony, z którą zapewne zgodzi się część użytkowników forum. Taką wypowiedzią sugerujesz, że ludzie mieszkając na wsi i w małych miejscowościach to przygłupy, a ja mogę zawnioskować, że mierzysz ludzi swoją miarą.
Nie kolego. Pije do tego, że skoro jest źle za rządów PO, a w niedługim czasie będzie jeszcze gorsza sytuacja to ja się pytam. Dlaczego w tych dużych ośrodkach PO nadal wygrywa? Logicznie myśląc platforma po takich latach powinna stracić kilka-, kilkanaście punktów, a tu ###. Miasta się nie uczą na błędach?

PS. Żeby było Tobie/Wam lepiej to napisze jeszcze raz: PO pokazałem fucka, a swoje głosy oddałem na człowieka z RPP (sejm) i PISu (senat).
Zabrzmi to dziwnie,ale chcę Ci powiedzieć, że zrobiłeś mi dobrze oświadczają o swoich preferencjach politycznych. Trudno tak na sucho wgłębiać się co jest powodem takich sympatii politycznych. Należałoby przeprowadzić badanie społeczne


Wiking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2008
Posty: 955
Rejestracja: 22 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 10 października 2011, 13:27

meda11 pisze: Nie kolego. Pije do tego, że skoro jest źle za rządów PO, a w niedługim czasie będzie jeszcze gorsza sytuacja to ja się pytam. Dlaczego w tych dużych ośrodkach PO nadal wygrywa? Logicznie myśląc platforma po takich latach powinna stracić kilka-, kilkanaście punktów, a tu ###. Miasta się nie uczą na błędach?

PS. Żeby było Tobie/Wam lepiej to napisze jeszcze raz: PO pokazałem fucka, a swoje głosy oddałem na człowieka z RPP (sejm) i PISu (senat).
PO wygrywa dzięki dwóm manewrom:
- Cięcie OFE pozwalające schować część długu
- Poważne zwiększenie zadłużenia RP

Bo o akcjach typu: podgryzanie rezerwy demograficznej, zawyżanie prognozy pkb na kolejny rok, to nawet nie warto wspominać.

Dzięki zabiegowi z OFE PO opóźniło przekroczenie magicznej bariery 55% mimo zaciągania kolejnych długów. Od końca 2008 do końca 2011 o 210mld zł wzrośnie najprawdopodobniej nasze zadłużenie. Te pieniądze nie wyparowały, tylko zostały zużyte na sztuczną kreację zielonej wyspy.

Te zabiegi pozwoliły odroczyć PO moment bolesnych cięć na później. To dla wielu wyborców wystarczyło: nie żyje im się jeszcze źle, a obawa przed strasznym Jarosławem (przy którym Jaruzelski staje się człowiekiem honoru) jest w nich wciąż silna.

Wybór między PO i PIS nie ma podłoża programowego, bo przeciętny człowiek nie ma czasu ani chęci zapoznawać się z programem partii, którego ona i tak później nie wykona. Istotniejszy na razie jest wizerunek oraz charakter przekazu. Tu straszny PiS proponujący zmiany jest bez szans...


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 10 października 2011, 13:36

pumex pisze:
deszczowy pisze:Jeszcze po cichu, ale zaraz będzie głośno: Grzesiu N. ma złożyć rezygnację z funkcji przewodniczącego SLD.
Ok, tylko kto zostanie jego następcą, bo szczerze mówiąc, nie widzę osoby, która mogłaby pociągnąć SLD do przodu. Kalisza bardzo lubię i szanuję, ale czy on nadaje się na lidera lewicy?
Kalisz jest politykiem medialnym, ogólnie znanym i lubianym, natomiast rzeczywiście - liderem mógłby być zbyt miękkim. Na pewno jednak lepszym od Napieralskiego, bo ...ciężko być gorszym. Intelektualnie Grześ jest bardzo przeciętny, nawet sensownej wypowiedzi nie potrafi sklecić, marketingowo - też pupa (spoty z babciami, rozlewanie zup w ramach kampanii pod hasłem "bliżej ludzi", przywrócenie do łask skompromitowanego partyjnego betonu). Facet skorzystał na poprzednich prezydenckich, gdzie część elektoratu głosowała nań w ramach głosu protestu przeciwko miernocie Kaczyńskiego i "Bula" Komorowskiego - tam nie było w czym wybierać, więc jako alternatywa nabił 15%, co dla lewicy było wynikiem znakomitym i dawno oczekiwanym. On sam jednak ze znakomitością nie miał nic wspólnego, na moje oko lepszy (co nie znaczy "dobry") był Olejniczak.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 10 października 2011, 13:47

Łukasz pisze:
pumex pisze:
deszczowy pisze:Jeszcze po cichu, ale zaraz będzie głośno: Grzesiu N. ma złożyć rezygnację z funkcji przewodniczącego SLD.
Ok, tylko kto zostanie jego następcą, bo szczerze mówiąc, nie widzę osoby, która mogłaby pociągnąć SLD do przodu. Kalisza bardzo lubię i szanuję, ale czy on nadaje się na lidera lewicy?
Kalisz jest politykiem medialnym, ogólnie znanym i lubianym, natomiast rzeczywiście - liderem mógłby być zbyt miękkim. Na pewno jednak lepszym od Napieralskiego, bo ...ciężko być gorszym. Intelektualnie Grześ jest bardzo przeciętny, nawet sensownej wypowiedzi nie potrafi sklecić, marketingowo - też pupa (spoty z babciami, rozlewanie zup w ramach kampanii pod hasłem "bliżej ludzi", przywrócenie do łask skompromitowanego partyjnego betonu). Facet skorzystał na poprzednich prezydenckich, gdzie część elektoratu głosowała nań w ramach głosu protestu przeciwko miernocie Kaczyńskiego i "Bula" Komorowskiego - tam nie było w czym wybierać, więc jako alternatywa nabił 15%, co dla lewicy było wynikiem znakomitym i dawno oczekiwanym. On sam jednak ze znakomitością nie miał nic wspólnego, na moje oko lepszy (co nie znaczy "dobry") był Olejniczak.
Wojtek to taka sama marnota, jak Napieralski. Błyska brzuchem i klatą w tabloidach i... w sumie niewiele poza tym. Intelektualnie, to ci młode wilcy lewicy nie dorównują Sierakowskiemu, czy Urbanowi, a gdyby mieli ścigać się w wyścigu o poziom charyzmy z Millerem, to lepiej, żeby zostali w blokach startowych.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
ODPOWIEDZ