Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Mati.B

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 sierpnia 2022
Posty: 26
Rejestracja: 30 sierpnia 2022
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2024, 12:03



Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5293
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2024, 14:26

@poprostu
A Jankowski jest we wszystkim wiarygodny czy tylko trochę? Bo to jak go Skowroński dojeżdzał w radiu wnet jak powiedział, że kazali mu mówić to czego oczekują, a potem go już nie zapraszali - to było zabawne ;) haha


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7093
Rejestracja: 11 listopada 2007
Podziekował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2024, 12:22

Robaku pisze: 28 stycznia 2024, 14:26 @poprostu
A Jankowski jest we wszystkim wiarygodny czy tylko trochę? Bo to jak go Skowroński dojeżdzał w radiu wnet jak powiedział, że kazali mu mówić to czego oczekują, a potem go już nie zapraszali - to było zabawne ;) haha
A tego Panie Robaku to już nie wiem.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 6953
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Podziekował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2024, 20:22



Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 1017
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Podziekował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2024, 23:29

Szkodliwy gość. Bardzo.

Wcale nie jest głupi bo dorabia się kroci na swoim pieprzeniu, skierowanym do "średnio inteligentnej" części społeczeństwa. Dziwi mnie @jackop, że to kupujesz, zazwyczaj się nie zgadzamy, ale mniemanie o Tobie i Twoim krytycyzmie miałem o wiele większe...


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 6953
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Podziekował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy

Nieprzeczytany post 01 lutego 2024, 12:30

Volto pisze: 31 stycznia 2024, 23:29 Szkodliwy gość. Bardzo.
A czymże ci tak szkodzi? :think:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 1017
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Podziekował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Nieprzeczytany post 01 lutego 2024, 21:04

jackop pisze: 01 lutego 2024, 12:30
Volto pisze: 31 stycznia 2024, 23:29 Szkodliwy gość. Bardzo.
A czymże ci tak szkodzi? :think:
Mamy tytuł - 6 godzin na stawienie się albo więzienie
Potem następuje narracja - jak to państwo jest opresyjne, że od razu do więzienia, jak to nieludzkie, że wszyscy zginą - jak Ukraińcy, jakie to mięso armatnie, jak to trzeba uciekać, co zrobi - oczywiście większość, potem to już całkowite zjechanie z tematu i populistyczna gadka a'la Tusk czy Kaczyński, ZUSy, podatki i tak dalej... słuchałem wybiórczo tego steku bzdur. Gość pod podkładkę '6 godzin na stawiennictwo w czasie mobilizacji' rozwija paletę problemów o których wszyscy wiemy, tylko co to ma do tematu - niby - przewodniego???

Gdyby chciał się zająć tematem sensownie, to zaznaczył by, iż w razie niemożności stawienia się w 6 godzin, należy dać o tym znać odpowiedniej jednostce, i po ustaniu przyczyny uniemożliwiającej stawienie się - stawić się. Zaznaczył by, iż 6 godzin to może dotyczyć tylko stanu wojny, i nawet w przypadku jej wybuchu, nikt nie posadzi do więzienia poborowego bo stawił się choćby dzień później. Zaznaczył by, iż od jakiegoś czasu - zależy czy rząd KO będzie to kontynuował - armia chce przeszkalać na sprzęcie wybranych ludzi, a nie wszystkich, byleby umieli trzymać karabin - jako mięso armatnie i armia dąży do tego by mobilizacja pierwszego, drugiego rzutu była możliwie najlepiej wykwalifikowana, zdecydowanie jakość, a nie ilość, a najlepiej oparta na ochotnikach.

Jest bardzo szkodliwy, gdyż jego przesłanie to nic innego, jak: tylko frajerzy będą walczyć jako mięso armatnie, reszta was wykorzysta i na was zarobi, a Polska to w ogóle syf, kiła, mogiła i nie warto jej bronić.

Ani słowa o tym co napisałem wcześniej, czyli oparciu mobilizacji przede wszystkim na ochotnikach, chęci szkolenia na sprzęcie, a nie pokazaniu gdzie karabin ma początek a gdzie koniec. To indywiduum używa języka bazującego na emocjach, rzecz jasna negatywnych - strachu, czy poczuciu bycia oszukiwanym, do tego bardzo prostego, wszystko przysypuje komunałami typu 'państwo was okrada'. Przesłanie nacechowane emocjonalnie, z prostym (raczej prostackim) przekazem - 'hurr, durr, nie brońcie kraju bo nie warto' - szkodliwy pajac, nic więcej.

Oczywiście łatwo wysłuchiwać takich bezpośrednich 'kazań' a dużo trudniej pogłębić swoją wiedzę słuchając ludzi obeznanych w tematyce wojskowości i głosować na ludzi, albo chociaż mieć świadomość jak polityka obronna kraju powinna funkcjonować by mobilizacja nie była zbieraniem mięsa armatniego. No ale to trzeba chcieć - łatwiej posłuchać dziesięciu minut pieprzenia od rzeczy.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 6953
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Podziekował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy

Nieprzeczytany post 01 lutego 2024, 21:48

Volto pisze: 01 lutego 2024, 21:04 Jest bardzo szkodliwy, gdyż jego przesłanie to nic innego, jak: tylko frajerzy będą walczyć jako mięso armatnie, reszta was wykorzysta i na was zarobi, a Polska to w ogóle syf, kiła, mogiła i nie warto jej bronić.
Czyli krótko i na temat :D
Volto pisze: 01 lutego 2024, 21:04Gdyby chciał się zająć tematem sensownie, to zaznaczył by, iż w razie niemożności stawienia się w 6 godzin, należy dać o tym znać odpowiedniej jednostce, i po ustaniu przyczyny uniemożliwiającej stawienie się - stawić się. Zaznaczył by, iż 6 godzin to może dotyczyć tylko stanu wojny, i nawet w przypadku jej wybuchu, nikt nie posadzi do więzienia poborowego bo stawił się choćby dzień później.
Może by mógł gdyby taki był jego cel, ale nie jest. To jest tylko zapalnik do tego by poruszyć większy problem, niż kto ile ma czasu żeby się stawić tu czy tam.

Wystarczy spojrzeć na ostatnie konflikty żeby stwierdzić, że tam gdzie zaczyna się wojna, kończy się teoretyczne, za przeproszeniem "<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, o Szopenie". No chyba, że jesteś w stanie mi obiecać, że nic takiego się nie wydarzy. Państwo, które nie ma zamiaru dbać o obywateli w czasie pokoju nagle zacznie to robić podczas potencjalnych działań wojennych. A ludzie obeznani w temacie wojskowości, mówią to co muszą, bo od tego są - ja wojskowym nie jestem i z wojskiem raczej nie chcę mieć do czynienia.
Volto pisze: 01 lutego 2024, 21:04 Potem następuje narracja - jak to państwo jest opresyjne, że od razu do więzienia, jak to nieludzkie, że wszyscy zginą - jak Ukraińcy, jakie to mięso armatnie, jak to trzeba uciekać, co zrobi - oczywiście większość, potem to już całkowite zjechanie z tematu i populistyczna gadka a'la Tusk czy Kaczyński, ZUSy, podatki i tak dalej... słuchałem wybiórczo tego steku bzdur
Gdybyś słuchał mniej wybiórczo, to może załapałbyś, że chodziło o to żeby zrobić sobie indywidualny rachunek sumienia i zastanowić się czy warto umierać za państwo i ludzi, którzy tym państwem rządzą w sposób taki, a nie inny. Powiedział też, że ma szacunek do osób, którzy zdecydują się walczyć - od 05:55.

Albo nie zrozumiałeś przekazu, albo masz to w dupie i ci nie zależało :dontknow:


9:01 "Na to żeby społeczeństwo oddało wszystko za kraj, w którym żyje trzeba sobie zasłużyć. Trzeba ludziom stworzyć takie warunki i taki poziom życia, którego sami chcą bronić" - faktycznie, pajac. Jak śmie wygłaszać takie szkodliwe hasła.


Jak dla mnie Dziki to dobra dawka zdrowego rozsądku i sarkazmu. Dobry oskryptowany przekaz leci i ja dzięki temu nie muszę się niepotrzebnie produkować, bo gość często mówi o tym, co myślałem już wcześniej.



Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 1017
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Podziekował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Nieprzeczytany post 01 lutego 2024, 21:58

jackop pisze: 01 lutego 2024, 21:48


Jak dla mnie Dziki to dobra dawka zdrowego rozsądku i sarkazmu. Dobry oskryptowany przekaz leci i ja dzięki temu nie muszę się niepotrzebnie produkować, bo gość często mówi o tym, co myślałem już wcześniej.
To się nie dogadamy. Prostacki przekaz dla nielubiących myśleć i analizować. Ekspert od absolutnie wszystkiego (ciekawe jak to możliwe, zastanawiałeś się?). Gotowa papka dla pospólstwa, dość sprytnie podana, aby sądzić, że bo gość często mówi o tym, co myślałem już wcześniej.
Cóż - każdy ma prawo do wybierania swoich autorytetów...


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 6953
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Podziekował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy

Nieprzeczytany post 01 lutego 2024, 22:05

Volto pisze: 01 lutego 2024, 21:58Ekspert od absolutnie wszystkiego (ciekawe jak to możliwe, zastanawiałeś się?).
1. Nie słyszałem jeszcze by Dziki nazwał siebie ekspertem
2. Nie trzeba być ekspertem żeby wyrobić sobie zdanie na jakiś temat.
3. Nidzie nie napisałem, że uważam go za autorytet.
Volto pisze: 01 lutego 2024, 21:58Prostacki przekaz dla nielubiących myśleć i analizować.
Allegri lubi to! :allegri:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 6953
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Podziekował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy

Nieprzeczytany post 02 lutego 2024, 09:46

Z cyklu politycy tłumaczący się z obietnic swoich partii. W tym odcinku Lewica i 20 mld zł rocznie na 300 tys mieszkań w ciągu 5 lat, a podpisana wczoraj ustawa budżetowa.



Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2150
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 02 lutego 2024, 22:38



Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2150
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 02 lutego 2024, 22:39

Dziki - mnie osobiscie wnerwia, bo nie wnosi nic nowego, a po prostu powiela info ktore juz wiadomo od 50 lat...

jackop pisze: 03 lutego 2024, 01:15@BlackJacky Mentzen w powyższym filmie, który wrzuciłeś, zrobił to samo :prochno:
No bez przesady... Ja mam na mysli calosciowa "tworczosc" tego powtarzacza. Z reszta - po zarobku na akcjach mpay pewnie mu sie nudzi, to siedzi i skleja newsy z poprzednich tygodni/miesiecy/lat...
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2024, 15:15 przez BlackJacky, łącznie zmieniany 1 raz.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 6953
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Podziekował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy

Nieprzeczytany post 03 lutego 2024, 01:15

@BlackJacky Mentzen w powyższym filmie, który wrzuciłeś, zrobił to samo :prochno:

W nawiązaniu do treści; zazdroszczę wyborcom koalicji rządowej i PiSu, bo wszyscy muszą być dużo bardziej majętni ode mnie. Zwłaszcza ci, którzy będą musieli pomóc zapewnić swoim dzieciom przyszłość w tym nowym, wspaniałym, zero-emisyjnym tworze, zafundowanym przez UE.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2150
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 03 lutego 2024, 15:17

Dla jednego, demencyjnego, starego chłopa:

A Ty, polski szary robaku masz dymać wszędzie z buciora i siedzieć w 19 stopniach w (nie)swoim domu, żeby nie emitować CO2 i uratować klimat na Ziemi (który i tak cyklicznie sam się zmienia)...



ED.
notquite.mytempo pisze: 03 lutego 2024, 16:37O nie, w innym razie każdy polski szary robak latałby do pracy własnym helikopterem.
Gość nie zajarzył. Darujcie mu.
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2024, 23:18 przez BlackJacky, łącznie zmieniany 1 raz.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
ODPOWIEDZ