Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 10 maja 2010, 22:38

Łukasz pisze:
gruzin_juve pisze:niech ktoś mi przedstawi poglądy JK-M, bo jestem w szoku widząc wyniki
Monarchista, zwolennik kary śmierci i liberał. Wszędzie widzi komunistów. Oszołom, choć inteligentny.
Należałoby doprecyzować, że Korwin popiera karę śmierci, ale tylko i wyłącznie za morderstwo, czyli zabójstwo z premedytacją. Poza tym lepiej powiedzieć, że wszędzie widzi socjalistów, bo komunista to inaczej międzynarodowy socjalista, czyli tylko podgatunek socjalisty :wink:.
Łukasz pisze:No i do tego takie teksty, że "alkohol na mnie nie działa, mogę jeździć po wypiciu" są nonsensowne i nieodpowiedzialne u kogoś z jakimś autorytetem.
Chodzi Ci o tą wypowiedź, tak? Chyba nieco przeinaczyłeś jej sens. Zauważ co Korwin mówi na samym końcu: "Oczywiści każdy ma swoją dawkę alkoholu". Jemu raczej chodziło o to, że tolerancja na alkohol zależy od indwidualnych cech każdego człowieka, tzn. jeden wypije ćwiartkę wódki i się nie upije, a drugi padnie po małym piwie, dlatego trzeba znać swoją granicę. Zresztą Korwin nie dożyłby tego wieku, gdyby jeździł po pijaku.

Tutaj można przeczytać wywiad z Korwinem, który ukazał się we "Wprost" z okazji Dnia Kobiet.
FalsoVero pisze:Zagłosowałem w sondzie na Napieralskiego Grzegorza ponieważ jest ze Szczecina oraz SLD, mam świadomość, że nie wygra wyborów ale w I turze mój głos idzie na niego jeżeli chodzi o II turę najprawdopodobniej wstrzymam się.
Myślałem, że wybierzesz Bogusława Ziętka :prochno:. Ostatnio czytałem w "Rzepce" wywiad z Napieralskim przeprowadzony przez Mazurka. Towarzyszowi przewodniczącemu należy się plus za odwagę, że nie bał się udzielić tego wywiadu Mazurkowi, który lubi pastwić się nad swoimi "ofiarami" :smile:. Chodzą słuchy, że nasz naczelny "szołmen" Wojewódzki kiedyś odmówił wywiadu, twierdząc, że nie jest w jego interesie bycie rozjechanym przez Mazurka.


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 10 maja 2010, 22:51

madmo pisze:Chodzi Ci o tą wypowiedź, tak? Chyba nieco przeinaczyłeś jej sens. Zauważ co Korwin mówi na samym końcu: "Oczywiści każdy ma swoją dawkę alkoholu". Jemu raczej chodziło o to, że tolerancja na alkohol zależy od indwidualnych cech każdego człowieka, tzn. jeden wypije ćwiartkę wódki i się nie upije, a drugi padnie po małym piwie, dlatego trzeba znać swoją granicę. Zresztą Korwin nie dożyłby tego wieku, gdyby jeździł po pijaku.
Nie o tę, choć znam ten wywiad (pyta.pl rządzi!), a o taką, bo on często głosi ten skrajnie głupi pogląd na pogadankach.
Jasne, że każdy ma swoją dawkę, tylko że niewielu ma jej świadomość, stąd takie a nie inne przepisy, jednakowe dla wszystkich.

Tu liberalizm akurat jest niewskazany, bo doprowadziłby do tego, że co drugi jeździłby nastukany jak szpadel, ryzykując nie własnym życiem, a życiem innych. Ludzie są głupi, warto mieć to na uwadze.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2010, 22:59 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
preclix

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 grudnia 2004
Posty: 756
Rejestracja: 14 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 10 maja 2010, 22:57

http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/new ... 75450,3439 - jeden z ostatnich wywiadów przeprowadzonych ze ś.p. Prezydentem L. Kaczyńskim w całkiem merytorycznym tonie.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 14 maja 2010, 10:43

Tak sobie czytam po sieci różne artykuły i dochodzę do wniosku, że sianie nienawiści to zasługa PO, nie zaś szeroko pojętej prawicy, choć oczywiście Niesiołowski, Schetyna itd. twierdza inaczej. Samego siebie przeszedł Władysław Bartoszewski:

Wenn Jaroslaw Kaczyński – und das hat in den letzten Tagen schon angefangen – den großen Verlust, den er erlitten hat, als Wahlargument verwendet, dann muss ich sagen: Ich bin ebenso gegen Pädophilie wie gegen Nekrophilie jeder Art.

http://derstandard.at/1271376023255/Wie ... tet-haette

Ciekawe jakby zareagowała prasa, gdyby takim tekstem walnął Korwin-Mikke? Strata, a więc śmierć brata jest zatem argumentem wyborczym, a nawet dochodzimy dalej do tego, że jest rodzajem nekrofilii (sic!). Ładnie w ten dyskurs komponuje się to słowo w zestawieniu z użytym terminem "pedofilia". Nie wiem może pójdźmy dalej, niech każda forma żałoby po śmierci bliskich zostanie wliczona w jakiś zbiór dewiacji... tak PO to partia nowoczesna. Zwyczajnie żal po przeczytaniu o tym, co wyprawiają "frontmeni" tej formacji...

Skomentujmy to tekstem Niesiołowskiego: „Demokracja to dyskusja i kompromis. PO to rozumie i zachowuje się umiarkowanie i powściągliwie”, o czym świadczy tekst Bartoszewskiego ale i Kutza, który oskarża Kaczyńskiego o leninizm i maoizm. Cóż zacytujmy B. Komorowskiego: „Polityka nie jest dziedziną kierującą się współczuciem” :lol:

Resztę kwiatków w wykonaniu "ukochanej partii PO" przytacza Rafał A. Ziemkiewicz:
http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/05/0 ... o-czuje-1/

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/05/1 ... o-czuje-2/

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/05/1 ... o-czuje-3/

RAFAŁ A. ZIEMKIEWICZ na PREZYDENTA (na niego oddałbym głos) :ok:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Don Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2006
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2006

Nieprzeczytany post 14 maja 2010, 12:21

Karowiew pisze:Samego siebie przeszedł Władysław Bartoszewski:

Wenn Jaroslaw Kaczyński – und das hat in den letzten Tagen schon angefangen – den großen Verlust, den er erlitten hat, als Wahlargument verwendet, dann muss ich sagen: Ich bin ebenso gegen Pädophilie wie gegen Nekrophilie jeder Art.
"Pomnik robi siusiu".
Karowiew pisze:Cóż zacytujmy B. Komorowskiego: „Polityka nie jest dziedziną kierującą się współczuciem” :lol:
Wyczytał to na wikipedii?


Forza Juve!
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 16 maja 2010, 09:10

Jeszcze "cosik" z niezrównanego R. A. Ziemkiewicza - dobry tekst "Wszyscy zahipnotyzowani": http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/05/1 ... otyzowani/

Rozchodzi się o analizę słynnego "zagrożenia demokracji, do którego miało dojść za czasów rządu PiS" i "zamachu stanu, jaki montowali podobno diaboliczni bracia K.". Analiza Ziemkiewicza niezwykle trafna - to mały przykładzik:

Drapię się w głowę, bo, proszę państwa, uświadamiam sobie, że i ja się do zahipnotyzowanych zaliczam. Były zagrożenia dla demokracji? Skoro pisała o tym cała prasa, i Polska, i światowa, to musiały być, ale jakie były? Myślę − może zamach na niezależność banku centralnego?

Tak, coś pamiętam, był zamach na niezależność banku centralnego, próba wyssania z NBP czterech miliardów złotych na łatanie dziur w budżecie, i Europejski Bank Centralny musiał interweniować… Ale nie, to przecież było za Tuska.


Nasuwa się pewna refleksja. Zawsze jak czytam bzdury z "postępowych" mediów to kojarzy mi się taki czeski filmik "Lemoniadowy Joe". Tam tytułowy bohater to facet w białym kapeluszu znaczy się tzw. "dobry", a bandziory biegają w czarnych kapeluszach. System znaków działający na wyobraźnie zwykłych zjadaczy chleba. Tutaj sprawa jest podobna, zawsze złe jest PiS, które o mało stanu wojennego nie wywołało, a i "Białoruś" chciało wprowadzić. Nawet gdy podatki zmniejszało to i tak jest złe, bo jest... złe i koniec. Z drugiej strony barykady jest PO - uosobienie cnót, co to ładna, spokojna, liberalna, uczciwa, a jak robi zamach stanu na Bank Centralny, bezprawnie odwołuje szefa CBA, ciska aferami to i tak jest dobra... bo jest dobra i koniec.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 16 maja 2010, 16:27

Drobny smaczek z obecnej kampanii, który wyszedł przy okazji jak "Rzepka" sprawdzała, czy komitety wyborcze kandydatów działają w siedzibie ugropowań, co jest niezgodne z prawem. Otóż okazało się, że:

"„Rz” sprawdziła, gdzie pracują komitety wyborcze kandydatów. Współpracownicy faworyta sondaży Bronisława Komorowskiego – przy ul. Wiejskiej 14/5 w Warszawie, prywatnym mieszkaniu. – Lokal wynajęliśmy do czasu złożenia sprawozdania finansowego do PKW, już po wyborach. Oferta jest z rynku – mówi Andrzej Wyrobiec, który odpowiada za finanse komitetu. Nie chce powiedzieć, od kogo wynajęto lokal. – Właścicielem jest osoba fizyczna. Wszelkie dokumenty złożymy do PKW, która zdecyduje, czy można tę informację podawać.

Ale mieszkańcy kamienicy dobrze wiedzą, do kogo należy lokal pod piątką. Pada nazwisko znanej reporterki „Gazety Wyborczej”. – Tam mieszka Anna Bikont – mówią sąsiedzi.

Próbujemy weryfikować tę informację. Dzwonimy do komitetu i słyszymy jedynie, że „tej pani tutaj nie ma”. W „Gazecie” dowiedzieliśmy się, że reporterka obecnie nie pojawia się w redakcji. Kontakt możliwy jest jedynie za pośrednictwem mejla. Wysyłamy pytanie, ale odpowiedzi nie otrzymaliśmy do zamknięcia „Rz”"
(Źródło).

Jak widać Partia Miłości może liczyć na bratnią pomoc funkcjonariuszy Ministerstwa Prawdy. Swoją drogą to raczej nic dziwnego, skoro "Gazeta Wyborcza" pełni rolę partyjnego biuletynu Platformy. Jeżeli wydaje się Wam, że to jest błahostka, to wyobraźcie sobie, co działoby się w mediach, gdyby sztab Jarosława Kaczyńskiego wynajął mieszkanie od Jana Pospieszalskiego :wink:.


Obrazek
ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 16 maja 2010, 17:38

Jak widzę Bronek wysunął się na prowadzenie :D :-D :) :lol: :happy: :dance:
Jako, że tatuś kupuje Gazetę zajrzałem na pierwsze strony szmatławca. A tam... ładnie obramowany tekst Michnika pod tytułem "Będę głosował na Komorowskiego" w którym oczywiście wymienia negatywy rządów PiSu jak i samego J. Kaczyńskiego, który go "niesłusznie atakował", a sam wychwala swą osobę za podpisanie listy z Kaczyńskim :)

HIT
Bronisław Komorowski pisze:Widać Donald, że nie jesteś z Poznania lub Krakowa, skoro dajesz mi taki prezent

Albo Bronek jest idiotą albo chamem i prostakiem. Trzeciej opcji nie ma, a ludzie go popierają :think:


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 17 maja 2010, 14:11

Korwin to szajbus, szczerze współczuję tym, którzy wybierają go jako kandydata na funkcję reprezentatywną. Te wszystkie paplania o monarchii czy o wolnym dostępie do broni. Koleś odfrunął zupełnie.

Na nikogo nie zagłosuję w I turze. W II zagłosuję przeciwko Kaczorowi.


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 17 maja 2010, 14:27

pan Zambrotta pisze:Korwin to szajbus, szczerze współczuję tym, którzy wybierają go jako kandydata na funkcję reprezentatywną. Te wszystkie paplania o monarchii czy o wolnym dostępie do broni. Koleś odfrunął zupełnie.
Przecież to ,że wszystko się sypnie jest bardzo pewne. Ja głosuję na Korwina ponieważ jako jedyny ma bardzo dobry pomysł na odbudowanie Polskiej gospodarki (I nie jest to na zasadzie rządów Tuska, utrzymywania gospodarki na jakimś tam poziomie, dzięki wzrostowi długu publicznego.). Również jestem za dostępem do broni i możliwości zastrzelenia, każdego złodzieja itp, jak w USA ;).


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 17 maja 2010, 14:36

Vesper pisze:
pan Zambrotta pisze:Korwin to szajbus, szczerze współczuję tym, którzy wybierają go jako kandydata na funkcję reprezentatywną. Te wszystkie paplania o monarchii czy o wolnym dostępie do broni. Koleś odfrunął zupełnie.
Przecież to ,że wszystko się sypnie jest bardzo pewne. Ja głosuję na Korwina ponieważ jako jedyny ma bardzo dobry pomysł na odbudowanie Polskiej gospodarki (I nie jest to na zasadzie rządów Tuska, utrzymywania gospodarki na jakimś tam poziomie, dzięki wzrostowi długu publicznego.). Również jestem za dostępem do broni i możliwości zastrzelenia, każdego złodzieja itp, jak w USA ;).
Ad.1 prezydent ma inicjatywę ustawodawczą, ale kto poprze te jego "pomysly" ? nie przejdą. Korwin to cudak, jego prezydentura ustanowiła by "państwo w państwie". On swoje, rząd swoje, czyli wszystko będzie stało w miejscu.
Ad.2 jeśli chcesz mieć bardzo broń w domu i masz ku temu porządne uzasadnienia, co za problem złożyć odpowiednie wnioski i starać się o pozwolenie na broń?


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 17 maja 2010, 15:56

pan Zambrotta pisze: Ad.2 jeśli chcesz mieć bardzo broń w domu i masz ku temu porządne uzasadnienia, co za problem złożyć odpowiednie wnioski i starać się o pozwolenie na broń?
W praktyce to musiałby wykazać ponadprzeciętne zagrożenie dla bezpieczeństwa osobistego, a więc coś w deseń "ktoś nastaje na me życie i (lub) cześć" :wink:. Broń uzyskać jest w tym kraju cholernie trudno: "W sytuacji, gdy ani sama ustawa, ani jej przepisy wykonawcze nie wskazują co należy rozumieć poprzez okoliczności uzasadniające wydanie pozwolenia o kryteriach musiała zadecydować praktyka policyjna i orzecznictwo sądowe. Wynika z nich, że osoba wnioskująca o pozwolenie musi wykazać ponadprzeciętną potrzebę posiadania broni. Jest nią stała, realna i ponadprzeciętne zagrożenie dla bezpieczeństwa osobistego. Warunki muszą być spełnione łącznie, a zagrożenie musi wynikać z ponadprzeciętnych okoliczności.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/3 ... _bron.html

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/3 ... ron.html,2

Ten artykuł dobrze oddaje skalę trudności. W kwestii "broni" wspierał Koriwna-Mikke zdaje się Andrzej Czuma z PO
-------------------------------------------------
Co do wyborów, odbyła się debata między Markiem Jurkiem, a Andrzejem Olechowskim. Znalazłem fragmenty na You Tube w kiepskiej jakości: Część I:

Część III:
Część IV:


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
aras191

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 214
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 17 maja 2010, 19:23

Ci co głosują na Komorowskiego niech sie pukną i to dobrze w czoło ... no chyba ze się wam dobrze żyje ... !!!!!!!! Prywaciarze to oni wiekszosci bedą glosować na tego ..... !!!!!!!!


Don Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2006
Posty: 261
Rejestracja: 06 marca 2006

Nieprzeczytany post 17 maja 2010, 19:47

pan Zambrotta pisze:W II zagłosuję przeciwko Kaczorowi.
Nawet wówczas, gdyby jakimś cudem znaleźli się tam Korwin czy Napieralski?


Forza Juve!
aras191

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 214
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 17 maja 2010, 19:49

Don Mateo pisze:
pan Zambrotta pisze:W II zagłosuję przeciwko Kaczorowi.
Nawet wówczas, gdyby jakimś cudem znaleźli się tam Korwin czy Napieralski?
na to nie ma szans Don Mateo


ODPOWIEDZ