Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2016, 22:40

Nie mam czasu na kontynuowanie poprzedniego wątku, stąd tylko krótka "wrzutka"

http://tvn24bis.pl/wiadomosci-walutowe, ... 50460.html

Moje pytanie brzmi: czemu zespołowi przewodniczy prawnik, który jest absolutnie samozwańczym ekspertem ekonomicznym i najzwyczajniej w świecie nie zna się na tym?


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2016, 22:56





Pomijając to, że nie jestem wielkim entuzjastą ŚDM, te dwa wystąpienia pokazują pewną różnicę, różnicę klas.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 00:29

Dla tych, których nie podnieca prezydent dukający po angielsku z promptera

http://serwisy.gazetaprawna.pl/finanse- ... ienci.html

a nie mówiłem?

PS. Skoro Vimes się na Korwina powołał, to i ja mogę. Stara prawda, że aby państwo mogło dać obywatelowi 500 złotych najperw musi mu zabrać 700


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 06:47

Makiavel pisze:Dla tych, których nie podnieca prezydent dukający po angielsku
Ciebie podniecał "prezydent" dukający po polsku.
Duda>bul.


Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 08:29

To jest w tym najsmieszniejsze. Uszczypliwosci w kierunku obecnego prezydenta podczas gdy jego kandydat na tym polu nie mogl sie z nim równać...


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 10:15

Obrazek

Daję 9,5/10, dałbym pełną 10-tkę, gdyby nie irytujący błąd z pisaniem "tą" zamiast "tę". Tym bardziej, że sam wcześniej miałem taki pomysł:
Vimes pisze:Darth Sidious był szefem, więc to Kaczyński. Duda będzie Darth Vaderem, bo wiadomo, że to uczeń, a nie mistrz. W dodatku wcześniej był w Unii Wolności, czyli po jasnej stronie, ale Mroczny Lord Pisiorów przeciągnął go na ciemną stronę. Pasuje jak ulał! Zatem może Bierecki to hrabia Dooku? Jednak jego ściął Vader, a Duda nic nie zrobił Biereckiemu. Poza tym, Dooku był uczniem Yody, więc zdecydowanie nie pasuje. Wiem! Bierecki będzie Nutem Gunray'em. Potem Vader wykończył Sidiousa i przeszedł na jasną stronę, czyli Duda załatwi Kaczyńskiego i przejdzie do Platformy. Zatem jeżeli leży Ci na sercu dobro galaktyki to musisz na niego zagłosować Makiavelu.
http://www.forum.juvepoland.com/viewtop ... 011#800011

Przemyślałem trochę obsadę polskich "Star Wars":

Darth Sidious - Jarosław Kaczyński
Darth Vader - Andrzej Duda
Hrabia Dooku (Darth Tyranus) - Jarosław Gowin
Darth Maul - Joachim Brudziński
Generał Grievous - Mariusz Błaszczak
Asajj Ventress - Krystyna Pawłowicz
Nute Gunray - Grzegorz Bierecki

Obsadzenie ciemnej strony mocy idzie mi łatwiej, ale myślę jeszcze nad Beatą Szydło i Mateuszem Morawieckim. Natomiast z jasną stroną mam problem. Kompletny brak pomysłu na to kto mógłby być Yodą i Obi Wanem. Gasiuk-Pihowicz nadawałby się chyba na księżniczkę Leię, ale Petru w ogóle mi nie pasuje na Hana Solo. Po tej serii kompromitujących wpadek Petru widziałbym bardziej jako Jar Jar Binksa. Pomysły?


Obrazek
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 10:27

Dobrym Yodą, gdyby żył, byłby Kołakowski, który także miał bardzo specyficzny idiolekt. Był też niewątpliwym guru dla środowiska Unii Wolności. Niestety obecnie nikt do głowy mi nie przychodzi ani wielkim fanem Gwiezdnych Wojen nie jestem.

http://deser.gazeta.pl/deser/13,143462, ... rsquo.html tak w temacie.

Wracając na ziemię http://wyborcza.pl/1,75398,20203293,obc ... ntent=link

proszę Cie Vimesie, wyjaśnij mi to, bo mój "doktorancki" (;-) )umysł jest na to za ciasny.


http://natemat.pl/181905,afera-z-500-pl ... -pieniadze to też było do przewidzenia.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 12:43

"Poseł PO: Gwiazda Śmierci znajduje się na Nowogrodzkiej".

Dobrze, że Rebelianci już ją zlokalizowali :smile:.

Kołakowski nie był politykiem, więc odpada. Poza tym, początkowo nie chciałem obsadzać osób już nieżyjących, żeby nikt nie poczuł się urażony, ale porównanie do postaci z jasnej strony nie powinno chyba nikogo dotknąć, więc zmieniam zdanie. Yoda - Władysław Bartoszewski, Obi Wan - Bronisław Geremek. Poza tym, Stefan Niesiołowski to perfekcyjny Chewbacca :D. Doszedłem również do wniosku, że Gowin jest za miękki, żeby być lordem Sithów, za to Antoni Macierewicz to strzał w dziesiątkę, idealny hrabia Dooku (Darth Tyranus). Natomiast Mariusz Kamiński to wypisz wymaluj Boba Fett. Jeszcze tak sobie myślę, że uczestnicy marszów KOD mogli by wystąpić jako Ewoki, bo są tacy słodcy i waleczni :prochno:.

Jeżeli chodzi o Poznań to chyba trzeba zapytać o co chodzi rzecznika prasowego hrabiego Dooku ;).

Embrace the Dark Side!


Obrazek
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 15:23

Faktycznie Kołakowski nie był politykiem. Bartoszewskiego też rozważałem do tej roli, ale jednak wzrost, sposób mówienia, postura przemawiała za filozofem. Pawłowcz zaś kojarzy mi się z Jabbą, przynajmniej z wyglądu.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 17:53

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... ekty-ustaw

Pozdrawiam. PiS z poparciem dla dyskusji nad projektem ustawy o TK autorstwa KOD-u, Platforma i Nowoczesna przeciw.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 18:10

szczypek pisze:http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... ekty-ustaw

Pozdrawiam. PiS z poparciem dla dyskusji nad projektem ustawy o TK autorstwa KOD-u, Platforma i Nowoczesna przeciw.
"(...) nie o to chodzi, by złowić króliczka,
ale by gonić go,
ale by gonić go,
ale by gonić go!
"

Postępują rozsądnie, bo gdyby kwestia trybunału została zamknięta to czym się będzie zajmować "opozycja totalna" i jakie będzie uzasadnienie dla istnienia KOD-u?


Obrazek
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 18:23

Kwestia TK nie zostanie zamknięta tak długo, jak długo Kaczyński nie rozkaże swoim marionetkom na urzędach przestrzegać prawa czyli nie zostaną zaprzysiężenie trzej sędziowie i nie zostanie opublikowany wyrok. Dopiero wtedy sens ma praca nad nową ustawą.

A tu uzasadnienie dlaczego .Nowoczesna była przeciw


Railis

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2006
Posty: 1489
Rejestracja: 01 lutego 2006

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 21:58

Makiavel pisze:A tu uzasadnienie dlaczego .Nowoczesna była przeciw
Czyli ważniejsze jest machanie polityczną szabelką w kierunku wrogiej partii, niż ogólny cel? A gdzie się podziała retoryka w stylu "zawieśmy wewnętrzne konflikty dla dobra kraju"? Jak dla mnie to pokazuje, że Nowoczesna nie różni się w niczym od PiSu, jeżeli chodzi o wyrachowanie.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 22:35

Bardzo dobrze, że nie firmują politycznej farsy stworzonej na usługi PiS. Niech najpierw respektowane będzie prawo (czyli zaprzysiężenie trzech sędziów i publikacja wyroku) a później można myśleć o uchwalaniu nowych ustaw. Bo o jakim "ogólnym celu" mówisz? Dobro kraju jest jasno zdefiniowane: musi opierać się na poszanowaniu prawa. Tu nie ma miejsca na jakieś targi. Trzech sędziów TK wybrał parlament z demokratycznym mandatem i prezydent ma obowiązek zaprzysiężenia ich. Ani on nie ma tu nic do gadania, ani obecny Sejm nie może wydać prawnie obowiązującej uchwały uchylającej decyzję poprzedniego Sejmu co do wyboru sędziów. Nie ma na to podstawy prawnej to raz, nie można wydawać aktów prawnych z mocą wsteczną, to dwa. Po wtóre TK wydał wyrok, który musi zostać opublikowany niezwłocznie, stąd też Beata Szydło popełnia przestępstwo urzędnicze. Ta kwestia też nie podlega negocjacjom.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2016, 22:44

Zrobili swój projekt (pewnie w ich uznaniu najlepszy, pewnie z opiniami prokuratury, Sądu Najwyższego i grona zacnych ekspertów), ale go wycofali, bo to nie jest sposób na zażegnanie konfliktu. Jak dla mnie uzasadnienie 10/10.

Ale nadworny piesek musi bronić swojego terenu. Aż dziw, że tym razem nie było słowa o Pawłowicz, to zawsze +5 do merytorycznej argumentacji.


ODPOWIEDZ