Polityka

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 03 września 2009, 12:13

http://www.joemonster.org/art/12317/Pol ... Europejska

Nie wiem, czy nie jest to tylko zabawa z photoshopem jednego z bojowników, ale jeśli to prawda, to kapitalny plan. Szkoda, że tylko na rok.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 12 września 2009, 10:37

Nawet "Dziennik" napisze czasem coś interesującego :wink:. Politycy lewicy wypierali się posiadania tajnych kont w szwajcarskich bankach jak żaba błota, a tu proszę: LINK. Jednak w całej sprawie dużo ciekawsze są związki polityków SLD z Peterem Voglem, szwajcarskim bankierem. A co w nich ciekawego? Otóż Peter Vogel to w rzeczywistości Piotr Filipczyński, pospolity morderca, który w bardzo niejasnych okolicznościach zrobił karierę bankowca w Szwajcarii. Jego historię możecie przeczytać TUTAJ. O jego ułaskawieniu zadecydował były alko-prezydent Aleksander Kwaśniewski. Warto przypomnieć, że nie jest to jedyne kontrowersyjne ułaskawienie Kwaśniewskiego. Ułaskawił on także polityka SLD Zbigniewa Sobotkę, skazanego za ujawnienie planów operacji policji, prawdopodobnie w obawie przed wiedzą jaką o politykach lewicy posiada ten pan KLIK. Reasumując można nie lubić Kaczyńskiego, bo to zatwardziały socjalista, ale z pewnością jego prezydentura nie jest tak kompromitująca i pełna skandali jak okres sprawowania tego urzędu przez towarzysza Kwaśniewskiego.


Obrazek
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 15 września 2009, 17:55

Tusk zaczyna odznaczać pośmiertnie żyjących: http://www.pardon.pl/artykul/9622/tusk_ ... _usmiercil


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 15 września 2009, 22:00

Karowiew pisze:Tusk zaczyna odznaczać pośmiertnie żyjących: http://www.pardon.pl/artykul/9622/tusk_ ... _usmiercil
Dlaczego zajmusz się takimi błahostkami? Czy ewentualna wpadka Tuska przy wręczaniu orderów zasługuje w ogóle na szerszą dyskusję?! Jeżeli tak uważasz to zaiste musisz być szczęśliwym człowiekim, skoro zajmujesz się takimi "problemami". Zwłaszcza, że tak naprawdę to nie wiadomo, czy popełniono błąd: KLIK. Tak dla wyjaśnienia, nie przepadam ani za Tuskiem, ani za Kaczyńskim. Tym niemniej rozdmuchiwanie każdej ich wpadki jest dla mnie śmieszne, zwłaszcza jeżeli dotyczycy czegoś kompletnie bez znaczenia.

Szukasz prawdziwego skandalu, to przeczytaj ten artykuł: "Haracz od życzliwości". Pańswto zachowuje się jak wyjątkowo bezczelny złodziej okradający swoich obywateli. Co Twoim zdaniem ma większe znaczenie: protokolarna wpadka jakiegoś polityka czy fiskalny totalitaryzm państwa?

-------------------------------------------------------------------------------------

EDIT

Nadchodzą coraz lepsze dni dla europejskich socjalistów. Marginalizacja wolnego rynku na rzecz centralnego sterowania gospodarką postępuje coraz szybciej. Jak się okazuje to już nie wolny rynek, czyli konsumenci będą decydować co chcą kupić. Zadecyduje o tym za nich europejski biurokrata:
Niedawna decyzja unijnych urzędników o wycofaniu ze sprzedaży tradycyjnych żarówek stuwatowych była tylko przygrywką do kolejnych zakazów, które radykalnie zmienią znany nam dotąd świat. Czeka nas wielkie ogołacanie sklepowych półek ze zbyt energochłonnych sprzętów elektronicznych i gospodarstwa domowego. Na pierwszy ogień pójdą telewizory. (...)

W kolejce czekają kolejne zakazy, które wejdą w życie w przyszłym roku. Dotyczyć będą między innymi pralek bez opcji prania na zimno oraz tanich lecz mało wydajnych lodówek, zamrażarek i zmywarek do naczyń. Potem sukcesywnie badane będą przez unijnych ekspertów kolejne potencjalnie energochłonne urządzenia. (...)

Pod lupą urzędników znalazły się nawet czajniki elektryczne. Istnieją już plany badań nad zwiększeniem wydajności energetycznej tych urządzeń. Jeśli okaże się, że ceną naszej porannej kawy czy herbaty jest zużycie przez te poczciwe blaszaki (lub czajniki plastikowe) zbyt dużej liczby kilowatów, czeka je niechybny wyrok skazujący na wycofanie z półek sklepowych. (...)

Źródło
A jakie będą tego skutki:
Brytyjscy eksperci już wyliczyli, że skutkiem nowych regulacji będzie najprawdopodobniej wzrost kosztów produkcji lodówek, telewizorów, pralek czy zmywarek nawet o 100 funtów od sztuki (ok. 500 złotych) i więcej. To oznacza, że najtańszy sprzęt tego typu w sklepach będzie o wiele droższy niż dzisiaj.
I dotyczy to wszystkich rodzajów sprzętu gospodarstwa domowego. Zgodnie z obecnymi standardami unijnymi urządzenia kuchenne oceniane są w skali opatrzonej symbolami od A++ do G w zależności od ich wydajności energetycznej. Od lipca przyszłego roku komisja zakaże producentom wprowadzania na rynek towarów o klasie niższej niż A. Tak naprawdę dopiero w przyszłym roku okaże się, jak wiele z używanych obecnie artykułów zostanie zakazanych.

Źródło
Mieliśmy już narodowy socjalizm, marksistowski socjalizm, teraz mamy demokratyczny socjalizm w wydaniu europejskim. Ciekawe czy ludzie kiedyś nauczą się, że każda wersja socjalizmu kończy się bardzo źle:

Obrazek


Obrazek
Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 03:48

Moja poprawka wrześniowa mocno daje mi się we znaki...
madmo pisze:Obrazek
Kwintesencja EU!!! :prochno:


Pozdrawiam!
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 08:23

@Azrael

Fajny występ KMN. A wracając do tematu, kto wie czy tak kiedyś nie będzie? Skoro ONZ i Amnesty International zajęły się promowaniem aborcji. Polecam wywiad z przedstawicielką Amnesty International, w sprawie "Agaty" (jeżeli nie znacie tej sprawy, to tutaj można przeczytać więcej). A oto najnowszy sposób walki z tak zwanym "globalnym ociepleniem", w której orężem będą kondomy i aborcja.

Swoją drogą zastanawiam się nad tokiem rozumowania współczesnego lewactwa. Skoro Amnesty International domaga się zniesienia kary śmierci, nawet dla największych zwyrodnialców, to dlaczego postuluje jednocześnie uchwalenie prawa do mordowania nienarodzonych dzieci? Gdzie tu sens i gdzie logika?

Wracając do tematu ONZ, to jest to już instytucja skompromitowana. Nie mówię tu tylko o promowaniu aborcji, ale także o sposobie wydawania pieniędzy, rzekomo na pomoc potrzebującym, a w rzeczywistości już niekoniecznie, np. 71% budżetu oenzetowskiej organizacji do spraw wyżywienia i rolnictwa (FAO) pochłania biurokracja. Na pomoc zostaje już tylko 29%. Zresztą na co ONZ wydaje pieniądze można przeczytać w felietonie Roberta Mazurka "Tak się bawi UNICEF", kolejna "pożyteczna" agencja działająca w ramach ONZ.

Aha, no i na koniec tej części posta, nie mógłbym zapomnieć o wątku związanym z pederastami, na którym skupia się KMN w swoim skeczu. Otóż homofile z Parlamentu Europejskiego już rzucili się na pomoc litewskim dewiantom.

Teraz trochę mniej poważnie, polecam lekturę "Pamiętnika postępowej Europejki", a także pewien news z branży medycznej :smile:.


Obrazek
Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 15:39

Nie wiem czemu kolega Azrael tak się podpala tym skeczem KMN. Tak się składa, a wiem to z dobrych źródeł (KMWTW :D), że członkowie tego kabaretu to konserwy i ten skecz można odczytywać w inny sposób.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 16:20

Dionizos pisze:Nie wiem czemu kolega Azrael tak się podpala tym skeczem KMN.
Bo jest zwyczajnie dobry. Pokazuje, w naturalny dla KMN przejaskrawiony sposób, dokąd zmierza przesycony przesadną poprawnością polityczną świat.

Z ciekawości spytam: jest inna interpretacja?

PS. Z tego co wiem, typową konserwą w tym gronie jest tylko Przemek.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 16:39

Łukasz pisze:
Dionizos pisze:Nie wiem czemu kolega Azrael tak się podpala tym skeczem KMN.
Bo jest zwyczajnie dobry. Pokazuje, w naturalny dla KMN przejaskrawiony sposób, dokąd zmierza przesycony przesadną poprawnością polityczną świat.
Ja się w ogóle nie podpalam. Jestem zimny jak guzek w tarczycy (taki zimny :wink:). Skecz jest wg mnie świetny i idealnie wpasowuje się w pewną koncepcję rozwoju społeczeństwa tzw. "cywilizację śmierci", a że to kabaret to najzwyczajniej w świecie jest przejaskrawiony. Gdy go wczoraj obejrzałem prawie o 4 w nocy, po 10-godzinnym wałkowaniu "kostnicy", to od razu przyszedł mi na myśl Madmo i jego poglądy na temat UE, sprawy gejów i lesbijek i tym podobne. KMN uświadomił mi, że gdyby jego skecz okazał się proroczy, to mimo diametralnych różnic światopoglądowych, już dziś jestem w stanie we wszystkim zaufać Madmo. :prochno:

Ale najważniejsze, że zdrowo się pośmiałem... :ok:
Dionizos pisze:Tak się składa, a wiem to z dobrych źródeł (KMWTW :D), że członkowie tego kabaretu to konserwy i ten skecz można odczytywać w inny sposób.
Łukasz pisze:Z ciekawości spytam: jest inna interpretacja?
Ej, chłopaki, bo już się pogubiłem. To może mi wytłumaczycie jakie są warianty interpretacji tego skeczu, bo może śmiałem się w złych momentach... :doh:


Pozdrawiam!
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 19 września 2009, 18:07

Azrael pisze:Ja się w ogóle nie podpalam. Jestem zimny jak guzek w tarczycy (taki zimny ). Skecz jest wg mnie świetny i idealnie wpasowuje się w pewną koncepcję rozwoju społeczeństwa tzw. "cywilizację śmierci", a że to kabaret to najzwyczajniej w świecie jest przejaskrawiony.
W takim razie pogłębmy trochę wątek cywilizacji śmierci i poszukajmy analogii pomiędzy niemieckimi narodowymi-socjalistami i współczesną "postępową" lewicą. Oto ciekawy wpis, który znalazłem na jednym z blogów, autor przywołuje tam tekst, wraz z podaniem źródła, dokumentu sygnowanego przez dra Ericha Wetzela, Kierownika centrali doradczej Urzędu dla Spraw Rasowo–Politycznych III Rzeszy:
"Aby doprowadzić na wschodnich terenach do znośnego dla nas rozmnażania się ludności, jest nagląco konieczne zaniechanie na wschodzie tych wszystkich środków, które zastosowaliśmy w Rzeszy celem podwyższenia liczby urodzin. Na terenach tych musimy świadomie prowadzić negatywną politykę ludnościową. Poprzez środki propagandowe, a w szczególnolności przez radio, prasę, kino, ulotki, krótkie broszury, odczyty uświadamiające itp. należy stale wpajać w ludność myśl, jak szkodliwą rzeczą jest posiadanie wielu dzieci. Powinno się wskazywać koszty, jakie dzieci powodują, na to, co możnaby zdobyć za te wydatki. Można wskazywać na wielkie niebezpieczeństwa dla zdrowia, które mogą grozić kobiecie przy porodzie itp. Obok tej propagandy powinna być prowadzona na wielką skalę propaganda środków zapobiegawczych. Przemysł produkujący tego rodzaju środki musi zostać specjalnie stworzony. Nie może być karane zachwalanie i rozpowszechnianie środków zapobiegawczych ani też spędzanie płodu. Należy też w pełni popierać powstawanie zakładów dla spędzania płodu. Można wykształcić np. akuszerki lub felczerki w robieniu sztucznych poronień. Im bardziej fachowo będą przeprowadzane poronienia, tym większego zaufania nabierze do nich ludność. Rozumie się samo przez się, że i lekarz musi być uprawniony do przeprowadzania takich zabiegów, przy czym nie może tu wchodzić w rachubę uchybienie zawodowej, lekarskiej godności. Należy również propagować dobrowolną sterylizację. (…) Nie wolno popierać domów dziecka itp. instytucji. (…) "

Źródło: dr Erich Wetzel, Kierownik centrali doradczej Urzędu dla Spraw Rasowo–Politycznych, W sprawie generalnego planu wschodniego Reichsfuhrera SS, Berlin 27.04.1942, Zeszyty Oświęcimskie, 1958, s. 45-50

Wpis na blogu
Ten sam tekst znajdziesz także tutaj.

Kolejny fragment o polityce rasowej niemieckich narodowych-socjalistów:
"Wszystkie środki, które służą ograniczeniom rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzenie płodu musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do spędzania płodu i środki zapobiegawcze mogą być w każdej formie publicznie oferowane, przy czym nie może to pociągać za sobą jakichkolwiek policyjnych konsekwencji. Homoseksualizm należy uznać za niekaralny. Przeciwko instytucjom i osobom, które trudnią się zawodowo spędzaniem płodu, nie powinny być wszczynane policyjne dochodzenia."

[dr E. Wetzel, dr G. Hecht, Die Frage der Behandlung der Bevölkerung der ehemaligen polinischen Gebiete nach rassenpolitischen Gesichtspunkten, Berlin 25.11.1939, Zeszyty Oświęcimskie, 1958 nr 2, s. 45.]

Źródło
Ciekawe jest tutaj zwłaszcza to jedno zdanie o homoseksualizmie. Homośków w III Rzeszy mordowano, natomiast narodowi-socjaliści nie mieli nic przeciwko homoseksualizmowi na podbitych terytoriach, traktując go jako przydatny, w celu ograniczania populacji podbitych narodów.

Teraz zobaczymy w jaki sposób wykorzystując bajeczkę o "globalnym ociepleniu" promuje się idee Hitlera i narodowych-socjalistów dzisiaj:
"Najlepszym sposobem na zwalczanie globalnego ocieplenia jest zredukowanie nadmiernej liczby populacji ludzkiej poprzez stosowanie antykoncepcji i aborcji – czytamy w raporcie naukowców z think tanku „Optimum Population Trust” działającego przy prestiżowej London School of Economics and Political Science (LSE).

42-stronicowy raport nosi tytuł: „Mniej emitujących, mniej emisji, niższe koszty”. Wynika z niego, że ograniczenie „niechcianych ciąż” doprowadzi do zmniejszenia się emisji dwutlenku węgla o 34 miliardy ton. To prawie sześciokrotna ilość dwutlenku węgla emitowanego przez USA. - To tak jakby chcieć uporać się z chorobą poprzez uśmiercenie pacjenta - komentuje w rozmowie z Fronda.pl ks. dr Andrzej Muszala, bioetyk z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Jakimi metodami naukowcy chcą zmiejszać ilość "emitujących"? - Planowanie rodziny, aborcja, sterylizacja i masowa dystrybucja antykoncepcji powinna być postrzegana jako priorytetowe metody na obniżenie emisji dwutlenku – czytamy w raporcie. Opierają się na raportach UNICEFu oraz oenzetowskiego Światowego Funduszu Ludnościowego (UNFPA) dotyczących konieczności planowania rodziny w rozwijającym się świecie."


Źródło
Chyba nie trzeba dużego wysiłku, żeby dostrzec uderzające podobieństwo?

EDIT

Zapomniałem dodać uzasadnienie, dlaczego wkleiłem akurat ten obrazek, zrównujący narodowy-socjalizm, komunizm i EU. Na początku tego posta macie cytaty z narodowych-socjalistów promujących aborcję wśród podbitych ludów, a tutaj można poczytać o wkładzie Unii Europejskiej w promowanie aborcji. Kilka postów powyżej pisałem o ingerencji UE w wolny rynek, charakterystycznej dla socjalizmu i komunizmu (chociaż w komuniźmie wolnego rynku nie ma w ogóle, chyba że mowa o "czarnym rynku"). Dlatego moim zdaniem ten obrazek, chociaż może wydawać się przesadzony jest w pełni usprawiedliwiony.


Obrazek
Abi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 1020
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 23 września 2009, 20:06

Na gorąco - cd. sprawy Alicji Dwadzieścia_pięć_tysięcy:
(...)Sędzia wskazała m.in., że katolicy mogą wyrażać swoją dezaprobatę moralną wobec wykonywania zabiegu aborcji - nazywać aborcję zabójstwem - ale w sensie ogólnym, a nie w odniesieniu do konkretnej osoby.
Wysłanie tysiąca Cyganów do komór gazowych jest zbrodnią w sensie ogólnym, ale w odniesieniu do Józefa Mengele jako konkretnej osoby nie jest już zbrodnią. Pomijam już fakt, że sędzina jest chyba jedyną osobą na świecie, która w tym tekście dopatrzyła się porównania Alicji 25tys. do "hitlerowskich zbrodniarzy odpowiedzialnych za zagładę Żydów w obozie Oświęcim-Brzezinka oraz za męczeństwo Żydów w gettach". Kto pozwolił blondynkom startować na aplikacje?????!!!!!!!!!


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 23 września 2009, 20:27

Abdul_BN.pl pisze:Na gorąco - cd. sprawy Alicji Dwadzieścia_pięć_tysięcy:

Wysłanie tysiąca Cyganów do komór gazowych jest zbrodnią w sensie ogólnym, ale w odniesieniu do Józefa Mengele jako konkretnej osoby nie jest już zbrodnią. Pomijam już fakt, że sędzina
Raczej "pani sędzia"
KLIK
Abdul_BN.pl pisze: jest chyba jedyną osobą na świecie, która w tym tekście dopatrzyła się porównania Alicji 25tys. do "hitlerowskich zbrodniarzy odpowiedzialnych za zagładę Żydów w obozie Oświęcim-Brzezinka oraz za męczeństwo Żydów w gettach". Kto pozwolił blondynkom startować na aplikacje?????!!!!!!!!!
Nie bądź głupio złośliwy. Wystarczy, że Terlikowski już błysnął inteligencją.
KLIK
:roll:
I pomyśleć, że kiedyś uważałem go za nawet inteligentnego gościa....


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Abi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2006
Posty: 1020
Rejestracja: 27 marca 2006

Nieprzeczytany post 23 września 2009, 20:55

deszczowy pisze: Wystarczy, że Terlikowski już błysnął inteligencją.
KLIK
:roll:
I pomyśleć, że kiedyś uważałem go za nawet inteligentnego gościa....
Bardzo dobrze powiedział. Rozczulamy się nad milionami zamordowanych z zimną krwią Żydów, a przechodzimy obojętnie obok milionów codziennie mordowanych prenatalnie z równie zimną krwią dzieci; zazwyczaj dlatego, że nie wiemy jak się to odbywa.

[18+]


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 23 września 2009, 21:22

Abdul_BN.pl pisze: Bardzo dobrze powiedział. Rozczulamy się nad milionami zamordowanych z zimną krwią Żydów, a przechodzimy obojętnie obok milionów codziennie mordowanych prenatalnie z równie zimną krwią dzieci; zazwyczaj dlatego, że nie wiemy jak się to odbywa.
Żyjemy w XXI w. Kobieta ma prawo decydować o swoim ciele i swoim życiu. Jeśli to Ci się nie podoba, proponuję konwersję na islam. Tam będziesz mógł robić ze swoją kobietą co ci się żywnie podoba. Np. zatłuc, bo nie podała Ci kawy. Szerokiej drogi.
Abdul_BN.pl pisze: [18+]
Wszyscy to widzieli, wszyscy to znają. Nie siej propagandy. Dziś nowoczesna antykoncepcja to np. tabletki wczesnoporonne, o szeroki dostęp do których zabiegają dziś środowiska kobieca. Dlatego daruj tę propagandę z lat 80, bo od tego czasu się trochę zmieniło.
Vesper pisze: http://demotywatory.pl/23098 - Brzmi DUMNIE! :]
PRO-PA-GAN-DA.
Ostatnio zmieniony 23 września 2009, 21:45 przez deszczowy, łącznie zmieniany 2 razy.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 23 września 2009, 21:30

deszczowy pisze:Żyjemy w XXI w.


http://demotywatory.pl/23098 - Brzmi DUMNIE! :]
deszczowy pisze:Kobieta ma prawo decydować o swoim ciele i swoim życiu.
Oczywiście, również jestem za tym by usuwać ciąże gdy jest zagrożone życie matki,jednak gdy się robi aborcję "bo zapomniał założyć gumki" a mi się nie chce dziecka wychowywać to takie prawo kobiecie nie przysługuje.


ODPOWIEDZ