Egzaminy gimnazjalne

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2007, 15:03

NeBu pisze:Asta#8-z tego co wiem, tam sa błędy
Tzn, jakie bledy? Bo szczerze to ja rozwiazywałem rozne testy z tej plyty, czytałem tez troche z tego vademecum, czy do innych przedmiotow tez to sie tyczy?


Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2007, 15:05

Mój szacunkowy wynik z Polskiego - 45-47 punktów... mam nadzieję, że na matmie będzie równie dobrze... Z zamkniętych miałem 20/20... sam siebie zadziwiłem...

PS. Temat rozprawki idiotyczny...


NeBu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 289
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2007, 15:09

Błedy były na pewno w geografii, literówki w historii, więc więcej nie czytałam. Jakoś niedawno wycofali to ze strony GW, więc jak teraz jest, to może już poprawione. Wiem, że na pewno na CD z poniedziałku tydzień temu jest masa błędów ( nie ma to jak koleżanki z klasy, które wszystko przeczytały i były w stanie wskazać 3/4 błędów...).


'this crazy shine it never lets you die'
Asta#8

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lutego 2004
Posty: 789
Rejestracja: 29 lutego 2004

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2007, 16:08

Już myślałem, że są błędy w tych odpowiedziach do dzisiejszego testu i stracę swoje 20/20. :wink:


Machnes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2004
Posty: 500
Rejestracja: 24 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2007, 17:14

no ja zamknięte 19/20 ;D Otwarte może troche gorzej, no ale cóż;]
Rozprawka faktycznie głupia :/ Powołałem się, na Wiszący Ogród Babiloński i na książkę pt. "Zaczarowany Ogród" :lol: właśnie miałem wątpliwości czy Zaczarowany albo Tajemniczy. Niestety wybrałem to złe ;]
Ile mi odejmą za błąd rzeczowy?


Paweł Sz.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 sierpnia 2005
Posty: 109
Rejestracja: 16 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2007, 17:17

Tak się denerwowałem, tak się pociłem, a będę miał coś ok. 47 pkt :D. Miałem 1 błąd w otwartych z polaka (te zadanie z wielokropkiem- napisałem, że skłania do przemyśleń :lol: ). Odejmą zapewne jeszcze za styl w zaproszeniu i nawiną się zapewne jakieś błędy ortograficzne i interpunkcyjne... .
Ogólnie test był umiarkowanie trudny..., cieszę się, że dali wyraźną fotografię ogrodu, a nie jakiś ciemny obrazek jakiegoś obrazu :prochno: tego się bardzo obawiałem...
Co do tematu rozprawki... :| Ja napisałem o tym, że ogrody są natchnieniem dla artystów i poetów. O szczególnej atmosferze wywoływanej przez ogrody w tych przedstawieniach w warszawskich łazienkach (strasznie naciągnąłem :prochno: ) i o tym, że ogrody mogą dać spokój i satysfakcję człowiekowi (podałem przykład Ojca Chrzestnego, który jesień swojego życia spędził w swoim ogrodzie, i tam z resztą umarł). Temat był ciężki..., ale co mogli wymyślić przy taki temacie całej pracy?


NeBu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 289
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2007, 17:29

Rozprawka faktycznie głupia kwasny Powołałem się, na Wiszący Ogród Babiloński i na książkę pt. "Zaczarowany Ogród" Laughing właśnie miałem wątpliwości czy Zaczarowany albo Tajemniczy. Niestety wybrałem to złe ;]
Ile mi odejmą za błąd rzeczowy?
wydaje mi sie, że nie mają w kluczu konkretnie powiedziane(ale moge sie mylić), ile za błąd rzeczowy mają urwać, to zależy od egzaminatora
hehe...Zaczarowana to była zagroda :lol:
Swoją drogą głupie błędy sie zdarzają. Ja na próbnym miałam podać przykład, podałam Romeo iJulie, w między czasie rozmyślałam nad filmem Shakespeare in love i bezwiednie napisałam, że Romeo był pisarzem...


'this crazy shine it never lets you die'
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2007, 17:41

Ja sie ciagle zastanawiam, czy odwolujac sie do sztuki, czyli do ogrodow babilonskich, Łazienek i sredniowiecznych rajskich ogorodow nie dostane po pkt za przyklady...swoja droga, miało byc z literatury LUB sztuki(a te ogrody sa elementem sztuki chyba, prawda?), wiec podałem przyklady(w tym jeden z arkusza) ze sztuki, noo, jakby sie ktos czepiał to ogrody babilonskie naleza do 7 cudów swiata a TO już jest chyba SZTUKA najwyzszych lotow, prawda?


NeBu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 289
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2007, 17:50

z tym, że ogrody semiramidy to sztuka, to ok, moge sie zgodzić, ale żeby argumet "to jest cód świata, więc to sztuka" był poprawny, to nie wiem, nie wiem...większość z 7CŚ rzeczywiście jest dzi8ełem sztyki, ale czy taka np. piramida miała coś wspólnego ze sztuką to nie wiem...

(tak, piękna forma wypowiedzi, nie ma co, prawie to po polskiemu jest...)


'this crazy shine it never lets you die'
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2007, 18:03

Heh i tutaj moge sie klucic, co jest a co nie jest sztuka. Noo bo skoro jakas tam miniaturka jest sztuka to czemu nie wielka piramida? Pojecie mocno uzaleznione od pkt. widzenia czlowieka, choc wydaje mi sie, ze nazwac piramide, wiszace ogrody czy wieze Eiffla zwyklymi budynkami to mocna przesada, znacznie wieksza niz nazwanie ich dzielami sztuki, wiec mysle, ze tutaj postapiłem dobrze z tym przykladem, ale nie wiem co poprawiajacy zrobia... :płaczę:

Ja zaliczyłem ogrod babilonski pod przyklad, ktory mial byc przytoczony z zakresu sztuki i odpowiednio go rozwinałem tak, aby potwierdzic teze zawarta w cytacie, czyli zgodzic sie z tym, ze bez ogrodow swiat bylby ubozszy.


NeBu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 289
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2007, 18:15

Sztuka to dziedzina działalności ludzkiej mająca między innymi na celu przedstawienie świata widzialnego i odczuwanego; dostarczenie wrażeń estetycznych jest celem ubocznym.
Wikipedia
Z jednej strony piramida została zbudowana jako grób. Ot taka jest jej forma uzytkowa. Kręte korytarze, przestrogi, byle by nikt nic Faraonowi nie zawinął.
Ale z drógiej strony miała ona obrazować potegę i wieczność i odrodzenia i blablabla czyli prtzedstawiała świat widzialny i odczuwalny tylko troche inaczej....punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
("Captain, my captain"...tak mi sie skojarzyło...)


'this crazy shine it never lets you die'
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2007, 19:10

NeBu pisze:("Captain, my captain"...tak mi sie skojarzyło...)
Wiesz, to zawsze mi sie podobało... :wink:
Poza tym, ja dodałbym jeszcze, ze punkt widzenia zależy od toku myslenia...nie wiem na ile moj tok rozumowania jest poprawny, chciałbym, aby był WYSTARCZAJĄCO poprawny.


NeBu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 289
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2007, 19:20

Jak dla mnie twój tok rozumowania jest zrozumiały, ale to raczej nie jest dobry znak (bardzo często moja ścieżka rozumowań jest znacznie odchylona od drogi powszechnie przyjętej, jestem z stanie tak nią podążać, aby nagięć różne fakty, znaleść opowiedzi do pytań, które nie powinny ich mieć i zrobić moim umysłem inne dziwne rzeczy(może dlatego moja interpretacja wiersza jest zazwyczaj inna od normy :think: ))


'this crazy shine it never lets you die'
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2007, 19:27

Huh, nie strasz mnie...mam nadzieje, ze mojemu egzaminatorowi tez tak sie odchyli po tych setkach tych samych wlasciwie prac... :smile:


NeBu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 289
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2007, 19:42

Zresztą, nawet jakby ci ktoś tego nie uznał(w co wątpie) to 1 punkt w tą czy w tą (może) różnicy nie zrobi...


'this crazy shine it never lets you die'
ODPOWIEDZ