Tragedia na Śląsku .

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ
Michel Platini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2006
Posty: 42
Rejestracja: 13 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 lutego 2006, 11:11

Gdy cała Polska jednoczy się w bólu z rodzinami ofiar śląskiej masakry, są tacy, którzy nie mają podobnych ludzkich odruchów.

Z okazji 15-lecia spektaklu "Metro" w warszawskim teatrze Buffo nie tylko wystawili rozrywkowe przedstawienie z fikającymi nogami panienkami. Po przedstawieniu cała warszawka urządziła tam sobie huczną pijacką balangę ze śpiewami. Aż do nocy... - relacjonuje "Fakt".

Wszystkie warszawskie teatry, również te oferujące poważne spektakle na najwyższym poziomie solidarnie odwołały występy. Tylko nie Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa. "Metro" nie zeszło z afisza teatru Buffo ani w sobotę, ani w niedzielę.

A wczoraj wieczorem obaj panowie przekroczyli już wszelkie możliwe granice! Bo jak nazwać pijacka balangę w dniu żałoby narodowej?! Brylowali na niej ludzie z tzw. towarzystwa, którzy sami mają się za dobrze wychowanych, kulturalnych i chętnie pouczają innych, co wypada, a czego nie. Ale sami nie mają za grosz przyzwoitości - oburza się "Fakt".

http://fakty.interia.pl/news?inf=712979

Nie wszyscy muszą obchodzić żałobę , ale mogli się powstrzymać z tą zabawą . Mogli przesunąć to przyjęcie o kilka dni i nie byłoby problemów .


Murzyn Murzyna nie usmoli.
Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 lutego 2006, 15:46

Tak ludzie sie zachowuja jak niewiedza co teraz czuja osoby ktorych bliscy zgineli w tym strasznym wypadku. Jezeli ktorys z nich z tych wlascicieli spotkala podobna tragedia to napewno by tak niepostapili. Widac ze niewszyscy umia sie zachowac. Napewno wszystkie imprezy powinny byc odwolane. Dzisiaj sie konczy zaloba , nawet niemogli wytrzymac jednego dnia. :doh:


Obrazek
Łazik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2005
Posty: 47
Rejestracja: 03 lutego 2005

Nieprzeczytany post 01 lutego 2006, 15:48

Brak mi słów na takie zachowanie, toż to czysta profanacja!!


with best regards
copyright by Łazik


- Co będziemy robić tej nocy, Móżdżku?
- To samo co każdej, Pinky...
- Sprobujemy zawładnąć nad światem!!
juve_pany

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 lutego 2004
Posty: 176
Rejestracja: 18 lutego 2004

Nieprzeczytany post 01 lutego 2006, 16:12

Juve The Best pisze:Taka tragedia, zgineło ok 65 osób ...
Jak już wiele osob wspomnialo codziennie podobna lub wieksza liczba ludzi traci życie w wypadkach samochodowych. Jako "ciekawostke" dodam, że w ciągu roku ok. 300 licealistów popełnia samobujstwo. 300 mlodych ludzi. Jedno duże liceum. Ta sprawa napewno bardziej szokuje, ale w Polsce są to tematy tabu.

Juve The Best pisze: Wielki problem bo 3 dni w telewizorze nie polecą złotopolscy.
A zamiast "zlotopolskich" beda leciec materialy z miejsca zdarzenia ktorych nikomu sie przyjemnie nie oglada. Nie wiem czy chcialbys, żeby o śmierci Twoich bliskich wiedziala cala Polska. Myślę, że większość z rodzin ofiar napewno wolalyby, żeby media to przemilczaly.

Juve The Best pisze:Palantów nigdzie nie brakuje widze.
Wole mieć określone poglądy niż udawać wstrzasnietego. Moim zdaniem wielu ludzi którzy "angażuja" sie w żalobe robi to dla picu. I prosze, nie mów mi, że wszystcy są wstrząśnieci, zszokowani czy zrozpaczeni. Większość z tych ludzi po powrocie z pracy tak czy siak wypije piwo, obejży mecz czy zrobi to co zrobiła by gdyby żałoby nie było.

Juve The Best pisze: Pozatym widze tu jeden z nich sie wypowieział na temat głodujących dzieci. Człowieku jak nie będziesz umiał sie zjednoczyć ze swoim narodem chociarzby w takich sytuacjach to nie miej pretensji że na świecie jest jak jest
Jak mi powiesz co wspólnego ma sztuczne zjednoczenie narodu z problemem głodowania na świecie to zapraszam do dalszej dyskusji.


Michael900

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2005
Posty: 875
Rejestracja: 10 maja 2005

Nieprzeczytany post 01 lutego 2006, 17:42

Takich żeczy nie da się opisać. Tacy ludzie, którzy organizują zabawy w dzień żałoby narodowej powinni się wstydzić!
juve_pany pisze: Jak już wiele osob wspomnialo codziennie podobna lub wieksza liczba ludzi traci życie w wypadkach samochodowych. Jako "ciekawostke" dodam, że w ciągu roku ok. 300 licealistów popełnia samobujstwo. 300 mlodych ludzi. Jedno duże liceum. Ta sprawa napewno bardziej szokuje, ale w Polsce są to tematy tabu.
Myślę, że z tymi licealistami to troche nie tak. Samobójstwo jest popełniane z własnej woli i z tego co wiem to to niepopełnia go 65 osób dziennie. Niewinni ludzie którzy stracili życie tam w hali targowej nie chcieli chyba zginąć.
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2006, 18:22 przez Michael900, łącznie zmieniany 1 raz.


Ciekawostki o Juventusie, które musisz znać - www.facebook.com/JuveCiekawostki
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 01 lutego 2006, 18:16

O 17.15 zawyły syreny. Dosyć głośno. Co na to zwykli przechodnie ? szli dalej, rozmawiali ze sobą, robili zakupy, śmiali się. Zupełnie nie zwracali uwagi na sygnał. Spojrzałem w górę na budynki: w żadnym oknie nie było świeczek, o które apelował polski rząd. Tak więc gadanie o tym, że cała Polska solidaryzuje się w bólu jest zwykłym kłamstwem i laniem wody.
Nie wierzę, że 14-letni dzieciak, który nikogo nie stracił w wyniku zawalenia się dachu, jest tak przejęty tym, co się stało 4 dni temu. Przejrzyjcie sobie portale informacyjne: tam aż roi się od internautów, któzy umieszczają w swoich wypowiedziach wierszyki (których przedtem nie znali i zapewne nie rozumieją) o śmierci i kruchym życiu. Daję głowe, że internauta po wysłaniu takiego posta wyłącza przeglądarkę internetową i zapomina o tym, co napisał. Wszystko takie sztuczne i na pokaz...
Miałem dzisiaj przyjść do szkoły ubrany na czarno. Nie przyszedłem, gdyż uważam że tomcatmi6 ma wiele racji w tym, co pisze. Gdybym dzisiaj przyszedł do szkoły na czarno, musiałbym praktycznie codziennie chodzić w czerni bo ktoś zginął w wypadku samochodowym / został potrącony przez tramwaj / miał niesprawną kuchenkę gazową i został zaczadzony.
Nie jestem znieczulicą, jestem poruszony tym, co się stało na Śląsku, jednak nie będę zachowywał się fałszywie tylko dlatego, że inni tak robią.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Bany_DG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 634
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 02 lutego 2006, 17:22

Wiem co oznacza solidarnosc, nie kumam dlaczego napisales to z wielkiej litery. Chyba ze chodzi Ci o zwiazek.
Moze i jestem ignorantem, ale nie jestem przynajmniej sztuczny jak wiekszosc "ludzi_ktorych_to_bardzo_przejelo_a_tak_naprawde_maja_to_gleboko_gdzies".
Napisałem z przyzwyczajenia, powinno być SOLIDARNOŚĆ, co do drugiego zdania, tj
"ludzi_ktorych_to_bardzo_przejelo_a_tak_naprawde_maja_to_gleboko_gdzies"
Zgodze sie z tobą
Moze i jestem ignorantem,
Nie byłbym pewien ze maja to w dupie
Jakich chwilach? Ze na raz zginelo 66 osob? Codziennie ginie tyle w wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowcow i jakos nikt nie robi wielkiej sensacji. To ze media naglosnily ta sprawe i zrobily medialna burze, to jest wedlug mnie przesada. Pokazywanie 24h na dobe placzacych ludzi wychodzacych z gruzow i nie potrafiacych wydobyc slowa nie jest rzecza ktora sie przyjemnie oglada. Dla mnie na przyklad najwazniejsze sa w tej chwili moje problemy, ktorych mam dosc duzo, nie mam czasu zamiartwiac sie tym ze zginelo ponad 60 osob.
Analogicznie, po zamachach na WTC, całe zachowanie świata było przesadzone? Przeciez w ciągu dnia ginie na świecie o wiele wiecej ludzi :think:
Rozumiem zalobe gdzy Papiez zginal, bo byl wspanialym czlowiekiem. Wtedy bylem przygnebiony tamtym wydarzeniem, ale teraz byl wypadek i moim zdaniem nikt z tych milionow nie bedzie za rok pamietal o tym wydarzeniu, w przeciwienstwie do smierci Jana Pawla II.
Wiec ty także? Szkoda bo myślałem że ludzi taka tragedia czegos nauczy, i uwierz załoby narodowej nie ogłasza sie z byle jakiego powodu i nie sądze by o tym wydarzeniu zapomniano
Dla mnie to zwykly dzien, bo nie udaje wspolczucia dla kogos kogo na oczy nie widzialem i nie znam.
Znów analogicznie, Papieża znałeś? :think:
Pozatym co ma do tego flaga i godlo?
W jakimś sensie (nie)skupiają [powinny] ludzi, jakas solidarnosc powinna być, w kilku powyższych wypowiedziach jej nie zauważam
Napinaczem to mozesz byc Ty, Panie wszystkowiedzacy i wspolczujacy. Ja niczyjego zdania nie negowalem, po prostu napisalem co sadze o tej sprawie. A jesli juz ktos jest ignorantem to jestes nim Ty bo nie potrafisz przyjac faktu ze ktos moze miec inne zdanie na dany temat niz Twoje.
Straszne nie?
W tym akurat wypadku nie pisałem o tobie, bo twoje zdanie szanuje gdyż wyraziłes je normalnie, a to że sie z nim nie zgadzam... Od tego jest forum, nie?

:wink:


juve_pany

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 lutego 2004
Posty: 176
Rejestracja: 18 lutego 2004

Nieprzeczytany post 02 lutego 2006, 22:21

Juventin pisze:
Jakich chwilach? Ze na raz zginelo 66 osob? Codziennie ginie tyle w wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowcow i jakos nikt nie robi wielkiej sensacji. To ze media naglosnily ta sprawe i zrobily medialna burze, to jest wedlug mnie przesada. Pokazywanie 24h na dobe placzacych ludzi wychodzacych z gruzow i nie potrafiacych wydobyc slowa nie jest rzecza ktora sie przyjemnie oglada. Dla mnie na przyklad najwazniejsze sa w tej chwili moje problemy, ktorych mam dosc duzo, nie mam czasu zamiartwiac sie tym ze zginelo ponad 60 osob.
Analogicznie, po zamachach na WTC, całe zachowanie świata było przesadzone? Przeciez w ciągu dnia ginie na świecie o wiele wiecej ludzi :think:
Czy w Katowicach zaatakowali terroryści ? Czy zostaly zniszczone jedne z kluczowych punktow panstwa ? Jesli dla Ciebie zamach i wypadek to to samo... No ale swoja droga w tym samym dniu było jeszcze kilka porwanych samolotów. Może nie była to bezpośrednia przyczyna, ale zaczeła się wojna z terroryzmem i na bliskim wschodzie zgineło też kilka tys. żołnierzy, że już nie wspomne o Irakijczykach i ofiarach innych zamachów (Od tamtej pory zaczeły sie tak naprawde duże "publiczne" i medialne zamachy. Tamte zamachy mają skutki do dziś: np. fala zamachów (zaryzykował bym stwierdzenia), że ciągnie się aż do dziś) Nie tylko w Iraku. "Troche" ludzi zginęło też wcześniej w Afganistanie w czasie poszukiwań Osamy i innych takich. Te osoby też można w jakiś sposób (nie mowie że bezpośredni) połaczyc z tamtymi zamachami.

Jeśli moge to opowiem Wam o pewnej rzeczy która spotkała mnie w USA. Bylo to w te wakacje czyli gdzies 4 lata po zamachach na WTC. W sąsiednim domu byla w oknie "kapliczka" ze zdjeciem WTC z prośba o krótką modlitwe. Niesamowite ale ludzie zatrzymywali i modlili się. Nie przyglądałem się innym domom ale sądze, że znalazłbym tam tysiące takich "kapliczek". Coś mi sie nie chce wierzyć, że w Polsce bedzie aż taka pamieć o tym zdarzeniu...
Juventin pisze:
"ludzi_ktorych_to_bardzo_przejelo_a_tak_naprawde_maja_to_gleboko_gdzies"
Nie byłbym pewien ze maja to w dupie
Naprawde myślisz, że kilkanaście milionów strasznie jest żal ludzi których nie znało ? Myślisz, że darowali sobie w czasie żałoby jakichś przyjemności ? Bez obrazy ale to bzdura. Taka solidarnosc powinna w takim razie w Polsce trwać cały czas. Wtedy może bym w nią uwierzył. Jak narazie nie mam zamiaru tego robić.

MIKI_900 pisze:
juve_pany pisze: Jak już wiele osob wspomnialo codziennie podobna lub wieksza liczba ludzi traci życie w wypadkach samochodowych. Jako "ciekawostke" dodam, że w ciągu roku ok. 300 licealistów popełnia samobujstwo. 300 mlodych ludzi. Jedno duże liceum. Ta sprawa napewno bardziej szokuje, ale w Polsce są to tematy tabu.
Myślę, że z tymi licealistami to troche nie tak. Samobójstwo jest popełniane z własnej woli i z tego co wiem to to niepopełnia go 65 osób dziennie. Niewinni ludzie którzy stracili życie tam w hali targowej nie chcieli chyba zginąć.
Po 1. Taki człowiek robi to często pod wpływem impulsu więc tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy co robi. Nie wiem jak Ciebie, ale mnie bardziej szokuje, że w Polsce ginie co roku jedno duże liceum niż 60 osób w wypadku, do którego doszło przez czyjąś głupote i chęć zdobycia kasy. Samobójstwo to owszem też skutek głupoty, ale trudniej tego uniknąć. Przynjamniej taka jest moja opinia.

P.S. - Ale EDITÓW :wink: :wink: :wink:
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2006, 18:25 przez juve_pany, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ