Bransoletki

Wszystko co nie związane z Juventusem i sportem. Aktualne wydarzenia ze świata polityki, muzyki i kina.
ODPOWIEDZ

Co sądzisz o tych bransoletkach?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2005, 21:58

Ostatnio modne są żelowe bransoletki (opaski? -nie wiem jak to dokładnie nazwać, ale mam nadzieję, że wiecie, o co chodzi), które są wyrazem protestu w jakiejś sprawie. Ich początek sięga maja ubiegłego roku, kiedy to Lance Armstrong, założyciel fundacji do walki z rakiem, wydał serię bransoletek w kolorze żółtym, które symbolizują walkę z rakiem. Pomysł się przyjął, wiele osób chodzi z takim opaskami, powstały również nowe. Biało-czarna do walki z rasizmem, niebieska to znak ludzi solidaryzujacych się z ofiarami tsunami, czerwona wspiera badania nad AIDS, fioletowa walkę z narkotykami, różowa walkę z rakiem piersi, a błękitna z rakiem macicy i jajników. Nosi je wiele osób, na pewno słyszeliście o kampanii reklamowej Nike, która wspiera walkę z rasizmem (głównymi przedstawicielami są Roberto Carlos i Thierry Henry). Co o nich myślicie, jaki jest Wasz stosunek do nich? Czy uważacie, że nosząc taką opaskę, pomagacie komuś? Czy wierzycie, że kupując opaskę wspieracie jakąś fundację? Muszę się przyznać, że mój stosunek do nich był negatywny :roll: . Na pewno jej sam bym nie kupił, jednak skorzystałem z okazji i dziś jestem posiadaczem opaski "Stand up speak up", która wspiera walkę z rasizmem. Są to dwie splecione opaski, jedna w kolorze białym, druga w czarnym (jak Juventus :-D ). Na opakowaniu przeczytałem, że 75% pieniędzy z zakupu opaski jest przeznaczana na fundację do walki z rasizmem, a tylko 25% na koszty produkcji, więc mam nadzieję, że wydane pieniądzę się komuś przydadzą. To nie przypadek, że wybrałem taką, a nie inną opaskę. Rzeczywiście nienawidzę rasistów, a ostatnie wydarzenia w Kielcach, kiedy to kibice swojej drużyny wyzywali czarnoskórego zawodnika, wstrząsneły mną :roll: . Czy to ich wina, że mają inny kolor skóry niż my? I czy są w czymś gorsi (no może poza pływaniem :wink: )?

Jeszcze kilka przydatnych linków:
Opaska do walki z rasizmem
Opaska do walki z rakiem
Link do aukcji z opaskami Livestrong
Link do aukcji z opaskami "Stand up speak up"
Ostatnio zmieniony 02 sierpnia 2005, 23:24 przez M., łącznie zmieniany 1 raz.


:roll:
ULAT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2005
Posty: 424
Rejestracja: 05 marca 2005

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2005, 22:17

Całkiem fajne te bransoletki. Te LiveStrong widziałem już u Qmpli. Są ciekawą ozdobą a do tego czemuś służą. Popieram tego typu akcje. :ok:


Szymek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2004
Posty: 1406
Rejestracja: 19 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2005, 22:20

Diego pisze:...serię bransoletek w kolorze żółtym, które symbolizują walkę z rakiem...
A ja czytałem, że z nowotworem :wink:

Ja mam opaski LIVESTRONG (żółta) Stand Up Speak Up (czarno - biała). Noszę je dumnie na codzień.
JA tak jak ty Diego nie nawidze rasistów. Ostatnio byłem na turnieju w Barcelonie, i spotkałem niejednego murzyna a moi koledzy (idioci?) wytykali ich palcami i się śmiali. Wiele razy mówiłem im, że pluję w twarz takim ludzim jak oni, lecz dla nich ważna była tylko ta "zabawa"? Ciekawe jakby oni byli murzynami i ktos by się z nich wyśmiewał.

Mój stosunek do ludzi czarnoskórych był zawsze bardzo dobry, rodzice mnie nauczyli być tolerancyjnym. Gdy się rodziłem, odbierał mnie czarnoskóry lekarz i jestem dumny z tego, pierwsze ręce jakie mnie uniosły były czarne, pierwszą osobą jaką ujżałem był murzyn.

Razem, wykopmy Rasizm z życia...


Pirlo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 maja 2005
Posty: 444
Rejestracja: 08 maja 2005

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2005, 22:24

Ja osobiscie mam opaske Stan Up Spike Up i nosze ja ale tylko czasami...głównie na meczach.Uwazam ze ta akcja jest bardzo dobra , trzeba pokazywac ze wszyscy jestesmy równi...CZARNI I BIALI!!!!


Coolfi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2005
Posty: 400
Rejestracja: 12 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2005, 22:26

Diego pisze:Ostatnio modne są żelowe bransoletki (opaski? -nie wiem jak to dokładnie nazwać, ale mam nadzieję, że wiecie, o co chodzi),
Trudno nie wiedzieć, kiedy wszyscy zawodnicy spod znaku Nike w takich biegają. Poza tym mam kumpla, który obnosi się nimi bardziej niż można sobie to wyobrazić. Ot, małe, a ile szpanu...
Ich początek sięga maja ubiegłego roku, kiedy to Lance Armstrong, założyciel fundacji do walki z rakiem, wydał serię bransoletek w kolorze żółtym, które symbolizują walkę z rakiem.
Ciekawe dlaczego żółte? Być może kolor tak jaki ma zwykle koszulka założyciela akcjii :).
Biało-czarna do walki z rasizmem, niebieska to znak ludzi solidaryzujacych się z ofiarami tsunami, czerwona wspiera badania nad AIDS, fioletowa walkę z narkotykami, różowa walkę z rakiem piersi, a błękitna z rakiem macicy i jajników.
Aż tyle ich? Wszystkie w/w przypadki to duże problemy współczesnego świata, ale moim zdaniem to przegięcie, niedługo każde schorzenie będzie miało swoją opaskę.

Ogólnie uważam, że pomysł Armstronga był trafiony. Wiem ile musiał przejść sam kolarz, aby powrócić do zdrowia i moim zdaniem nosząc tą opaskę solidaryzuje się z ludźmi którzy cierpią na chorobę, którą on pokonał. Napewno chorzy widząc zwyciężajacego Lance'a z żółtą opaską na nadgarstku i wiedząc co ten 'gadżet' oznacza poczują się nieco pewniej, nabiorą chęci do walki, a napewno poprawi im się humor. Marna pomoc, ale pomoc.
Same opaski są dość tanie i naprawdę wiele ludzi musiałoby je zakupić, aby coś ruszyło w tej sprawie. W Polsce nie są, aż tak popularne, nie widziałem ich w żadnym sklepie, choć chętnie zakupiłbym jedną, bynajmniej nie dla szpanu ;d.
Akcja przeciwko rasizmowi rzeczywiście odbiła się szerokim echem w wielu krajach europejskich. Widziałem ją na ręku m.in. Appiaha :wink:. Wydaje mi się że nosić ją moga jedynie piłkarze spod znaku Nike, bo opaski nie zauważyłem u Eto'o, który w Hiszpanii był ofiarą rasistowskich ataków. Samuel napewno chciałby wziać udział w tej akcji, jednak nosi buty Pumy i tu jest pies pogrzebany :?. Opaski stają sie powoli reklamą Nike, a nie danego problemu (tutaj rasizmu). Powinny być one uwolnione od wszelkich firm produkujących sprzęt dla piłkarzy po to, aby mogli je nosić wszyscy, bez zobowiązań. Teraz już na to za późno, bo niektórzy (vide mój kolega) zaczeli je traktować jako niezły gadżet na szpan przed kumplami, a nie na symbol akcji anty...
Pozdrowienia.


Podobno w chwili śmierci...
tracimy 21 gramów naszej wagi.
Każdy.
T-Bar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 czerwca 2005
Posty: 206
Rejestracja: 12 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2005, 22:28

Dla mnie te opaski Stand Up Speak Up to kolejna kampania reklamowa firmy Nike co innego z opaską Lance Armstronga Livestrong mam olbrzymi szacunek do tego sportowca wygrał z chorobą wrócił do sport i wygrał 7 razy TdF i to w jakim stylu. :bravo:


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2005, 22:53

Ja osobiście można powiedzieć długo napalałem się na opaskę Stand up Speak up ale był to taki chwilowy napał.Na dniach zamierzam ją zamówić wreszcie ponieważ pieniądze zostaną wydane w szczytnym celu a sam zadeklaruję swoje poglądy na temat rasizmu na większym forum.W tym momencie jest duży boom na te opaski i szczerze mówiąc mam nadzieje że coraz więcej akcji będzie "reklamowanych" przez ich noszenie.


Alexa Del Piero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 października 2003
Posty: 608
Rejestracja: 30 października 2003

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2005, 22:58

Kiedy usłyszałam o akcji Stand Up Speak Up miałam nadzieję że pomoże ona w walce z rasizmem nie tylko na stadionach ale też poza nimi. Niestety w Polsce jest inaczej a zdarzenie w Kielcach jest idealnym tego przykładem. Mimo to noszę swoją opaskę z dumą i mam nadzieję że jeśli nie teraz to za kilka lat ludzie przestaną zwracać uwagę na kolor skóry i wreszcie akcja przyniesie zamierzony skutek.

Oprócz opaski Stand Up Speak Up chciałabym też mieć opaskę ONE która wspiera walkę z AIDS, niestety jest ona niedostępna w Polsce


Fieri dopo la vittoria, fedeli dopo la sconfitta

FORZA JUVE !
matt16

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 stycznia 2005
Posty: 184
Rejestracja: 27 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2005, 22:59

Ja właśnie wczoraj rozmawiałem o opaskach Nike z kolegą, którego brat pracuje w Londynie i najprawdopodobniej będe taką miał już niedługo. Nie kupuje jej dla szpanu, tylko dla ideii. Wierze, że chociaż drobna część tego 1euro jest przekazywana na walke z rasizmem, nowotworami itp. Postawcie sie na miejscu tego czarnoskórego piłkarza w polskiej lidze... Dołączył do klubu, chciał pomóc, chciał dać radość kibicom, a zamiast podziękowania dostał tylko gwizdy i wyzwiska... :( Przykre...


M.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lipca 2004
Posty: 2167
Rejestracja: 26 lipca 2004

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2005, 23:06

Coolfi pisze:
Ich początek sięga maja ubiegłego roku, kiedy to Lance Armstrong, założyciel fundacji do walki z rakiem, wydał serię bransoletek w kolorze żółtym, które symbolizują walkę z rakiem.
Ciekawe dlaczego żółte? Być może kolor tak jaki ma zwykle koszulka założyciela akcjii :).
Tak, masz rację, kolor wziął się od żółtej koszulk, którą dumnie nosi prowadzący w klasyfikacji generalnej jakiegoś wyścigu.
Alexa Del Piero pisze:Oprócz opaski Stand Up Speak Up chciałabym też mieć opaskę ONE która wspiera walkę z AIDS, niestety jest ona niedostępna w Polsce
Sprawdzałaś tutaj? Jeśli bardzo Ci zależy, możesz zawsze kupić 10 sztuk ze strony, którą podałaś, a resztę sprzedać albo rozdać :wink: .

Edit:
Hawk pisze:O ile sie nie myle zolta koszulka jako prowadzacego w "generalce" jest tylko w Hiszpanskiej Vuellcie i TDF bo np w Mistrzostwach Swiata jest to biala koszulka z tecza w poprzek na "klacie" a w Ciro di Italia jest to koszulka koloru rozowego.
Być może, głowy nie dam sobie uciąć, że miałem rację. Przepraszam wszystkich za wprowadzenie w błąd i dziękuję za zwrócenie mi uwagi :roll: .
P.S. Giro di Italia :wink: .
Ostatnio zmieniony 02 sierpnia 2005, 23:18 przez M., łącznie zmieniany 1 raz.


:roll:
RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2005, 23:13

Własnie Stałem sie Posiadaczem Takiej Oto Opaski Tzn. Zamowilem ja przed chwila a posiadaczem stane sie za jakies 3 dni :oops: Beda Ja nosil dumnie nie dla zadnego szpanu czy dla kolegow ! Nienawidze Rasistow i jestem za tym aby Zniknela Ona ze Stadionow i innych Otoczen !


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
Hawk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 listopada 2002
Posty: 100
Rejestracja: 18 listopada 2002

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2005, 23:14

O ile sie nie myle zolta koszulka jako prowadzacego w "generalce" jest tylko w Hiszpanskiej Vuellcie i TDF bo np w Mistrzostwach Swiata jest to biala koszulka z tecza w poprzek na "klacie" a w Ciro di Italia jest to koszulka koloru rozowego.

Co do opasek to popieram taki pomysl, a w szczegolnosci zola i bialo-czarna.

Pozdro


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2005, 23:20

Hawk pisze:O ile sie nie myle zolta koszulka jako prowadzacego w "generalce" jest tylko w Hiszpanskiej Vuellcie i TDF bo np w Mistrzostwach Swiata jest to biala koszulka z tecza w poprzek na "klacie" a w Ciro di Italia jest to koszulka koloru rozowego.


Przecież Armstrong to głównie TdF więc kolory liderów innych wyścigów są teraz mało ważne.Aczkolwiek nie wiedziałem że od "tego" wziął się kolor opaski :oops:
Hawk pisze:Co do opasek to popieram taki pomysl, a w szczegolnosci zola i bialo-czarna.
A inne cele tj. kolory opasek które powiedzmy są charakterystyczne dla danego celu nie wydają Ci się szczytne...??


Alexa Del Piero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 października 2003
Posty: 608
Rejestracja: 30 października 2003

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2005, 23:21

Diego pisze:Sprawdzałaś tutaj?
Szczerze mówiąc nie szukałam jej na allegro :oops: teraz napewno ją kupię THX


Fieri dopo la vittoria, fedeli dopo la sconfitta

FORZA JUVE !
tomcatmi6

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 633
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2005, 23:21

"Stand up speak up", która wspiera walkę z rasizmem. Są to dwie splecione opaski, jedna w kolorze białym, druga w czarnym (jak Juventus Very Happy ). Na opakowaniu przeczytałem, że 75% pieniędzy z zakupu opaski jest przeznaczana na fundację do walki z rakiem, a tylko 25% na koszty produkcji, więc mam nadzieję, że wydane pieniądzę się komuś przydadzą.
Z rasizmem ;) ale to tylko detal:P
Sam mam te opaski i nosze je codziennie. Juz kilka osob sie o nie pytalo, lecz w Polsce taka akcja ma nikle szanse powodzenia. Co prawda coraz czesciej mozna spotkac pilkarzy i osoby ze srodowiska pilkarskiego noszace te opaski. Miedzy innymi Tomasz Smokowski z Canal + i wielu pilkarzy polskiej ligi. Uwazam ze zawsze te kilka euro pojdzie na cel walki z rasizmem, lepiej tak wydac te kilkanascie zlotych niz bym mial je wydac na jakies zaklady :D Co do rasizmu podobalo mi sie jak media wyrazaly sie o tych kretynach z Kolportera . Uwazam ze polska federacja pilkarska powinna nalozyc dotkliwe dla klubow ktorych kibice sa rasistami (tak jak w meczu inaugurujacym lige, w Gdyni kibice robili "uhuhuh" gdy Choto byl przy pilce) Jakby dostali po kieszeni to by szybko sie ukrocily takie wypady kibicow. Kretynizm trzeba tepic.
pozdr


ODPOWIEDZ