Footbal Manager - TUTAJ WSZYSTKO

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Platini-10-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 stycznia 2007
Posty: 38
Rejestracja: 27 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2008, 14:08

kramnik pisze:ORŁY GÓRSKIEGO w FM-ie ??

Z tego co widzę, nikt nie zamieścił w tym temacie informacji o wspaniałym patchu który powstał, o ile się nie mylę, na początku lutego. Chodzi oczywiście o "THE LEGENDS DATABASE" - czyli ostatnia baza danych którą użytkownik FM-a mieć musi. Baza danych w której to mamy możliwość pokierowania legendami FUTBOLU. Do dyspozycji oddanych zostało ponad 200 zawodników z 31 krajów, którzy przyporządkowani zostali wedle zasady: "Grasz w tym klubie, w którym zacząłeś wielką karierę", dlatego Juventus ma jeden z najbardziej imponujących składów (o ile nie najbardziej) i od początku mamy do dyspozycji takich piłkarzy jak: Zoff, Peruzzi, Ferrara, Scirea, Gentile, Tardelli, Cabrini, Di Livio, Deschamps, Platini, Zidane, Causio, Boniek, Paulo Sousa, Bettega, Boniperti, Anastasi, Baggio, Sivori. Z polskich zawodników w bazie znależli się: Boniek, Lato, Tomaszewski, Deyna, (Deyna jest najlepszym z wszystki ch zawodników w grze, lepszy nawet od Maradony, co może dziwić, gdyż baza była robiona przez Włocha, i to ta nacja ma najwięcej przedstawicieli) i Francuz Raymond Kopa ma polskie obywatelstwo i w razie szybkiego powołania do kadry, także w grze będzie Polakiem. Oto lista wszystkich zawodników i przyporządkowanych im zespołów (nie znalazłem na niej jedynie 16-letniego Juniora, brazylijczyka który jest młodzikiem w Torino):

http://www.thedugout.tv/community/showt ... hp?t=44158

Od siebie mogę dodać, że gra się znacznie lepiej niż w zwykłego managera, ale to już jest sprawa gustu. Bazę można pobrać stąd:

http://www.fmitaly.com/08/db_legends_march_edition.rar
a możesz podać hasło do tego pliku bo te co jest podane nie pasi


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2008, 15:18

hara pisze:No jeżeli takie pierdoły Ci przeszkadzają, to rzeczywiście nie graj, bo błędów jest o wiele więcej... Ale gra sama w sobie jest bardzo sprytna i potrafi wciągnąć na dłuuugie miesiące ;)
Ja wiem jaki jest fm :wink: . Tylko że myślałem, że '08 poprawił się pod tym względem w stosunku do poprzednich wersji. Okazuje się, że nie.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Bianconeri23

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2007
Posty: 281
Rejestracja: 03 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2008, 10:08



Obrazek
szaman00

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 czerwca 2007
Posty: 167
Rejestracja: 23 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2008, 14:09

Jak dla mnie FM idzie w złym kierunku, 2 ostatnie częsci to troche niewypały, brakuje im czegoś z poprzedniej seri, grywalności może, sam nie wiem... Najbardziej udany był fm 06 takie jest moje zdanie, grałem w niego bardzo długo kilkoma zespołami i gra nie nudziła sie, a teraz nie mam wenny skonczyć jednego sezonu ;p może to lenistwo, albo wyrosłem już z tego... oczywiście nie mowie że jest tragicznie, bo widziałem już gorsze menagery np. Liga Polaska coś tam ;p buheheh to było żenujące kto grał to wie ;p


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2008, 16:31

Najnowszy FM ma ten problem, że jest po prostu dla niektórych za trudny i trzeba zwracać uwagę na coś, co w poprzednich częściach nie było konieczne.
Choćby:
- rozmowy motywacyjne są trudniejsze, trzeba patrzeć co działa na Twoich zawodników i kiedy tego używać. Tak naprawdę dopiero po kilkunastu meczach jesteś zorientowany co jak robić
- koniecznie trzeba czytać sprawozdania jakie mamy na temat taktyki naszych rywali. I to jest momentami bardzo ważne. Ja grając ostatnio w FMa Wolfsburgiem wystawiałem różnych piłkarzy w zależności od tego czy rywale grali długimi piłkami, krótkimi, czy mieli silnych czy szybkich napastników. A nie chodzi tylko o skład, ale sposób gry zawodników
- stworzenie skutecznego ustawienia w defensywie jest naprawdę trudne
- taktyki ofensywne już się tak łatwo nie sprawdzają

A to tylko garść zmian.
Ja widzę jednak inne wady, które są naprawdę irytujące i które nie są efektem małego doświadczenia gracza czy chęci pójścia na skróty
Grałem w lidze angielskiej słabsza drużyną i po 2-3 sezonach potrafiłem zająć miejsce by móc grać w LM (raz zająłem drugie za Arsenalem). Ale pokonać wielką czwórkę na ich boiskach to rzecz nie do wykonania. Potrafiłem dominować przez 80 minut, mieć mnóstwo sytuacji, strzelić dwie bramki, by później przegrać 3-2 po karnym, bramce ze spalonego i bramce z 40 metrów. Albo po tym jak mój obrońca (koncentracja na wysokim poziomie) nagle w 90 minucie podawał do rywala stojącego na czystej pozycji.
Mam wrażenie, że to coś z premedytacją wbudowane jest do FMa by podnieść trudność spotkania - pod koniec meczu jak jest niekorzystny wynik dostają jakiś bonus przy losowaniach zmiennych w grze. Ale przybrało to karykaturalne rozmiary.
Nie wiem jak w lidze hiszpańskiej to się ma, w lidze włoskiej nie było tak ciężko.


Dirty mind
Nicolas

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 kwietnia 2008
Posty: 303
Rejestracja: 13 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 03 maja 2008, 09:28

Hmmm no nie wiem a na googlach szukałeś?

A co do FM, zanim Di Natale stał się sławny miałem go w każdej drużynie xD Już w Fm 2005 chyba go na napadzie miałem. Najczęściej grałem JUVE, ale grałem i Wisłą, ManU gra jest wypasiona. Najczęsciej gralem 4 obrońcami (boczni obrońcy wysunięci do przodu), Na def pomocniku zanetti w z lewej nedved zprawej camoranesi del piero na środku wbiega na 16 metr a w ataku Trezege i Bojinov(król strzelców 18 bramek) :)


In_Sane

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2008
Posty: 7
Rejestracja: 04 maja 2008

Nieprzeczytany post 04 maja 2008, 23:02

Venomik pisze: Albo po tym jak mój obrońca (koncentracja na wysokim poziomie) nagle w 90 minucie podawał do rywala stojącego na czystej pozycji.
Problem rozpaczliwie grających obrońców to bug, który czynił z 8.0.0 grę wręcz niegrywalną. Na szczęście łaty 8.0.1 i 8.0.2 znacząco poprawiły ten aspekt gry i obrońcy już nie popełniają aż tak radykalnych błędów.

Dodatkowo można zminimalizować ryzyko występowania takich sytuacji poprzez nakazanie dalekich podań. Zwłaszcza w końcówce spotkań najlepszą metodą jest ustawienie zespołu w stosunku 5 na 5 (atak/obrona) i zawodnikom, którzy bronią dać właśnie długie podania i ograniczyć kreatywność.

W perspektywie całego spotkania można to naprawić przez przyjęcie tzw. teorii dwójkowej przy stopniowaniu nastawienia. W głównej mierze polega to na tym, że zawodnicy skazani z racji swego ustawienia na wzajemną współpracę, nie byli zbyt od siebie oddaleni. Jak wiadomo odchylenie to można kontrolować właśnie poprzez nastawienie. Niektórzy zalecają, by ta różnica nie sięgała 2 stopni (przesunięć suwaka), ale przy 4 też działa to względnie dobrze no i istnieje większa możliwość manewrowania.


KeRmit19

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2008
Posty: 577
Rejestracja: 29 marca 2008

Nieprzeczytany post 05 maja 2008, 16:27

Zna ktos dobra strone z dodatkami do FM 08?? i Jak zrobic zeby juve mialo koszulki takie jak na tym zdj: http://img138.imageshack.us/my.php?image=juvmilvj9.jpg
Bo ja jak wrzuce spolszczenie to zmieniaja mi sie koszulki juve na zwykle czarno-biale w paski. zmiana spolszczenia nic nie daje:(


In_Sane

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2008
Posty: 7
Rejestracja: 04 maja 2008

Nieprzeczytany post 05 maja 2008, 23:40

KeRmit19 pisze:Zna ktos dobra strone z dodatkami do FM 08?? i Jak zrobic zeby juve mialo koszulki takie jak na tym zdj: http://img138.imageshack.us/my.php?image=juvmilvj9.jpg
Bo ja jak wrzuce spolszczenie to zmieniaja mi sie koszulki juve na zwykle czarno-biale w paski. zmiana spolszczenia nic nie daje:(
Zależy o jakie dodatki chodzi... Jak grafika to tylko SOUSI. Co do koszulek to jest ich kilka stylów, pod tym linkiem który podałem znajdziesz większość z nich.

Konkretnie koszulki Serie A w normalnym stylu...


m-a-t-t-e-o

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 marca 2005
Posty: 532
Rejestracja: 22 marca 2005

Nieprzeczytany post 06 maja 2008, 01:03

Venomik pisze: Albo po tym jak mój obrońca (koncentracja na wysokim poziomie) nagle w 90 minucie podawał do rywala stojącego na czystej pozycji.
Niech zgadnę... Obrońca ten ma ustawione krótkie podania, a napastnik w tamtej sytuacji stał miedzy nim, a najbliżej ustawionym partnerem...
Venomik pisze: rozmowy motywacyjne są trudniejsze, trzeba patrzeć co działa na Twoich zawodników i kiedy tego używać. Tak naprawdę dopiero po kilkunastu meczach jesteś zorientowany co jak robić

Najprostszym rozwiązaniem jest zatrudnienie asystenta z wysokim współczynnikiem "motywowania" i słuchanie jego rad... Łatwiej jest wtedy załapać jakimi prawami rządzą się rozmowy motywacyjne...


JuveR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 662
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 11 maja 2008, 09:46

Bianconeri23 pisze:http://rapidshare.com/files/64410307/Juventus08.rar

Paczka twarzy naszych piłkarzy ;)
Byłbym niezwykle wdzięczny gdyby ktoś wrzucił to np. na filefronta lub sendspace :)
A co do najnowszej odsłony to ja gram dopiero od 2 tygodni, bo wcześniej nawet nie kupowałem tej gry z powodu braku czasu.
Będę kończył 1. sezon Juventusem i jak na razie gra się bardzo fajnie. Jak dla mnie zdecydowanie lepszy od FIFAM 08. FM jest "prostszy w obsłudze". W FIFA Manager 08 na początku nie mogłem nawet znaleźć tabeli Serie A czy Ligi Mistrzów :-D
No a następny sezon zapowiada się wybornie. Powrót Crsicito, Marchisio, Giovinco, Lanzafame i De Ceglie do Juve :dance:


davidita

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 marca 2008
Posty: 6
Rejestracja: 04 marca 2008

Nieprzeczytany post 19 maja 2008, 07:30

A ja mam taki problem moze ktos wie o co sie rozchodzi, zainstalowalem gre wszystko dobrze ale niemoge zalanczyc ikonki klikam dwa razy a gra sie nie zalancza zmienialem juz wszystko w opcjach grafike zalanczalem gre z menu start zawsze to samo a edytor dziala mowie o manageru 2008 ,wiec sprobwalem zainstalowac 2007 ta sie juz zalaczyla ale wystapil kolejny blad
byc moze tez przez to nie dzialala mi 2008 wersja oto ten blad :

failed to find a default database to use. Please make sure your instalation is not corrupt. Moze ktos mial cos podobnego ??


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 24 maja 2008, 15:40

Witam po dłuższej przerwie. Maturki minęły to i pograłem w FMa. Skończyłem drugi sezon jako Juve na 8.0.2 no to i czas na podsumowanie.

Serie A:

Jak zwykle głownymi rywalami o mistrzostwo był Milan, Inter, Roma i Fiorentina, a o dziwo najtrudniejszym rywalem dla mnie okazało sie... Palermo oba ligowe mecze z drużyną z Sycyli zakończyły się dla mnie porażką. Ten sezon pokazał jak ważna była mocna ławka rezerwowa i to dzięki zawodnikom rezerwowym udało mi się wygrać ligę. Przed meczami w Lidze Mistrzów, kiedy dawałem odpocząć najważniejszym zawodnikom to rezerwowi zdobywali bardzo cenne punkty. Mistrzostwo zapewniłem sobie w 36 kolejce, kiedy to wygrałem a Milan i Inter zremisowali, i mogłem się cieszyć z drugiego zwycięstwa w lidze z rzędu. Górna połowka tabeli wyglądała następująco:
Obrazek

Liga Mistrzów:

W grupie zmierzyłem się z Chelsea, Schalke i Poli 1921. Grupe wygrałem z 16toma punktami, jeden remis zaliczyłem z Chelsea na wyjeździe , ale o czym warto wspomnieć mecz z Chelsea na własnym stadionie wygrałem aż 7-0 !

W 1/8 trafiłem na Olimpiakos, co oczywiście oznaczało szanse dla rezerw. Pierwszy mecz w Grecji wygrałem 4-2, a Turynie wygrana 2-1 i pewny awans. Losowanie par ćwierćfinałowych skojarzyło mnie z Barceloną. Pierwszy mecz rozgrywany był na Camp Nou i w 20 minucie było już 3-0 po hat-tricku Eto, jednak udało mi sie strzelić dwie bramki i przegrać ostatecznie 3-2 co mogło napawać optymizmem przed rewanżem. Na Olimpico przy pełnym stadionie padł wynik 3-0 dla mnie, co oznaczało oczywiscie awans do półfinału. W półfinale trafiłem na Man Utd, pierwszy mecz rozgrywany był w Anglii. Na Old Trafford mecz był zacięty, jednak bardzo długo było bez bramkowo, aż w 86' Chiellini ujrzał czerwoną kartkę i w 90' Nani trafił do siatki po bardzo przypadkowej akcji. No i rewanżu trzeba było wygrać dwoma bramkami. Mecz toczył się praktycznie do jednej bramki, tej Manchesteru. Niestety w 9' Anderson zdobył bramkę po kontrze i już trzeba było wygrać 3-1, warto wspomnieć, że była to ostatnia akcja Man Utd. w tym meczu. Do przerwy prowadziłem 2-1 po bramkach Iaquinty i Bodmera niestety na więcej już nie starczyło, odpadłem mając gorszy bilans bramek wyjazdowych. W finale Man Utd zagrało z Realem wygrywając aż 5-0 !

Puchar Włoch:

Puchar jak zwykle był sprawą rezerw, to tutaj mieli szanse sie wykazac i przebić do pierwszej jedenastki. W pierwszej rundzie trafilem na Empoli które przeszedłem bez żadnego problemu. W ćwierćfinale trafiłem na Milan, pierwszy mecz rozgrywany był w Turynie i zaliczka ,którą zdobyłem przed rewanżem mnie zaskoczyła 5-0 ! Rewanż co prawda przegrałem 4-2 ale byłem dalej po fantastycznym pierwszym meczu. W półfinale trafiłem na Fiorentine, pierwszy mecz znowu w Turynie, i ten mecz był chyba moim najlepszym w sezonie. Pokonałem Fiorentine w pierwszym meczu aż 8-0 !! Co przed rewanżem postawiło mnie w bardzo komfortowej sytuacji, rewanż we Florencji przegrałem 1-0, co nic nie znaczyło wobec 8 bramek zaliczki. W finale zmierzyłem się z Catanią co było dla mnie nie lada zaskoczeniem, finał wygrałem bez problemów 3-0.

Transfery:

Zarząd oddał mi do dyspozycji budżet wielkości 49 milionów funtów, co w zupełności wystarczyło mi na transfery które zaplanowałem.
Transfery do klubu:

- Miguel Veloso £22M ze Sportingu CP
- Havard Nordtveit £16,5M z Arsenalu
- Simone Missiroli £5M z Regginy
- Morgan De Sanctis £0 z Sevilli
- Paolo De Ceglie £1,6M z Sieny
Ogółem: £45M

Transfer z klubu:

- Antonio Nocerino £30M +25% następnej sprzedaży, do R. Madrid
- Rey Volpato £2,1M do Empoli
- Felice Piccolo £1,5M do Empoli
- Andrea Luci £1,7M do Udinese
- Davide Lanzafame do Empoli - loan
- Mamadou Sakho do Siena - loan
- Mohamed Rabie do Siena - loan
- Vladimir Koshel do Siena - loan

Ogółem: £35,3M

Jak widać Nocerino odszedł za grube pieniądze do Realu, w zastępstwie przybył Miguel Veloso ze Sportingu. De Sanctis przyszedł jako rezerwowy bramkarz, którego potrzebuje gdyż Mirante naprawde mnie rozczarował w zeszłym sezonie. Nordtveit wygląda już bardzo imponująco, a ma dopiero 19lat i cała wielka kariera przed nim. Missiroli były zawodnik Regginy ma załatać dziury w pomocy może on grać zarówno jako pomocnik, ofensywny pomocnik a także jako napastnik, a wygląda naprawdę bardzo dobrze. Jak widać wzmocniłem dosyć Sienę, która jest moim klubem filialnym oraz mój asystent z zeszłego sezonu teraz jest ich managerem , więc wypożyczyłem im trzech moich najlepszych młodzików Rabiego i Koshela oraz Sakho. Może uda im sie wrócić do Serie A z moimi zawodnikami.

Pierwsza jedenastka wygląda następująco:

GK: Buffon
RB: Daniel Alves
LB: Giorgio Chiellini
CB: Jorge Andrade/Havard Nordtveit
CB: Federico Fazio
MC->DM: Miguel Veloso
MC: Mathieu Bodmer
AMC->MC: Luis Jimenez
AMC->FC: Silva
AMC->FC: Guilherme
ST: Trezeguet


Celem na ten sezon będzie po raz kolejny zwycięstwo w lidze, oraz mam nadzieję, że uda mi się wygrać w Lidze Mistrzów, w zeszłym sezonie pechowo odpadłem, i mam nadzieję odbić to sobie w tym sezonie ,a skład który posiadam pozwala mi o tym myśleć.


In_Sane

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 maja 2008
Posty: 7
Rejestracja: 04 maja 2008

Nieprzeczytany post 25 maja 2008, 10:01

davidita pisze:A ja mam taki problem moze ktos wie o co sie rozchodzi, zainstalowalem gre wszystko dobrze ale niemoge zalanczyc ikonki klikam dwa razy a gra sie nie zalancza zmienialem juz wszystko w opcjach grafike zalanczalem gre z menu start zawsze to samo a edytor dziala mowie o manageru 2008 ,wiec sprobwalem zainstalowac 2007 ta sie juz zalaczyla ale wystapil kolejny blad
byc moze tez przez to nie dzialala mi 2008 wersja oto ten blad :

failed to find a default database to use. Please make sure your instalation is not corrupt. Moze ktos mial cos podobnego ??
Co do błędu to ja widzę 2 opcje:
- pierwsza, sprobuj spaczować gierkę. Każda łata nadpisuje defaultową bazę danych, więc może gierka w końcu zacznie ją wykazywać.
- jeśli druga opcja nie zadziała pozostaje reinstalka gierki.

A kwestia z FM'em 08 jest bardzo dziwna, bo ja osobiście pierwszy raz spotykam taki przypadek. No, ale tu w grę może wchodzić wadliwość skrótu (sprawdź zgodność ścieżki), błędy podczas instalacji (reinstalka), albo niespodzianka od Sports Interactive.


Alizee18

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2007
Posty: 108
Rejestracja: 13 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 26 maja 2008, 08:51

Ja wczoraj wróciłem do mojej gry Newcastle (Przerwa cos około miesiaca) i musze powiedziec ze znowu Fm mnie wciaga ta gra jest poprostu magiczna a wiec w Lidze jestem 5 póki co ale do 2 zespołu w tabeli mam strate dwóch punktów wiec to nie duzo a w dodatku w ostatniej kolejce(To nie koniec sezonu Razz Gdyz mam dopiero chyba jak dobrze mówie 26 czy 25 kolejke) pokonałem wicelidera Manu u siebie 2-0 Dwie bramki niezawodnego Owena ogólnie to atak mam nieziemski Owen-Martins najlepsze kluby Europy sie o nich bija w styczniowym okienku transferowym miałem dosc duzo ofert za nich ale wszystkie odrzuciłem Razz Wkoncu na tych graczach opieram swoja gre A kto przyszedł do mnie w styczniu to 23-letni francuski srodkowy obronca Sami z Amiens za 1,4 mln Euro oraz po dwutygodniowych negocjacjach Za 15 mln Euro bramkarz Celticu Glasgow Artur Boruc dziadzy nie chcieli go puscic a kto odszedł to tak bramkarz z rezerw Crul cz jakos mu tak mlody holender poszedl na wypozyczenie Do Cardif ,równierz na wypozyczenie poszedł Car a mianowicie do Hibernianu sprzedałem Ameobiego za 1,5 mln Euro do Derby oraz Faye poszedł za 1 mln Euro(był mi nie potrzebny) do Valladoid i jeszcze odszedl Given do Blacburn za 5 mln Euro w Pucharze Angli dalej gram a w Pucharze Ligi Angielskiej jestem z Finale i zagram w nim z Manu


ODPOWIEDZ