strona www - prawa autorskie ?

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 maja 2004, 19:01

mam takie pytanie ( jak ktos wie to niech napisze, a najlepiej jakby to byl admin :wink: )
mianowicie:
jestem w trakcie robienia stronki o Juve :D i nie wiem czy np. moge sobie skopiowac jakis tekst czy obrazek z innej strony np. z JP ?! czy w takim przypadku musze sie skontaktowac z adminem o pozwolenie ?? czy moge bez pytania umieszczac rozne materialy, ale np. dodajac z dopiskiem: zrodlo: JuvePoland ??
moze ktos ten skompilkowany tekst zrozumial :D i dzieki z gory za odpowiedz :wink: :!:


Jelon

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2004
Posty: 206
Rejestracja: 24 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 03 maja 2004, 19:24

chociaz nie jestem adminem to mi sie wydaje ze zawsze trzeba zapytac
i dostac pozwolenie.


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 03 maja 2004, 19:24

Jeśli chciałbys użyc coś z innej strony musisz kontaktowac się z autorem lub adminami strony .... musisz to zrobić :!: :!: :!:


Dawniej Virus[Mauro].
Martinblack

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 125
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 03 maja 2004, 19:37

Virus[Mauro] pisze:Jeśli chciałbys użyc coś z innej strony musisz kontaktowac się z autorem lub adminami strony .... musisz to zrobić :!: :!: :!:
A jesli tego nie zrobisz to bedzie to potraktowane jako zwykła kradzież czujejsc włąsności...a jesli chcesz zmodyfikować danagrafike to takze powinienes zapytac o pozwolenie autora


Ironek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2003
Posty: 880
Rejestracja: 31 lipca 2003

Nieprzeczytany post 03 maja 2004, 19:40

Zdjęcie to raczej nie, bo wszędzie sa takie same, chyba ze były by to zdjęcia robione przez autorów strony to wtedy musisz się spytac o pozwolenie admina.
A text musisz się pytać o pozwolenie i jeśli by to było napisane na twojej stronie to podać źródło np: www.juvepoland.com ;)

Chociaż jeśli skopiujesz coś to nic ci nie zrobią raczej bo nie mają jak udowodnić, ale robisz plagiat i wystawiasz sobie "świetną" opinię, ja bym się z tym sam źle czuł jak bym tak coś skopiował bez pytania i podania źródła.


FOJM

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2002
Posty: 374
Rejestracja: 01 listopada 2002

Nieprzeczytany post 03 maja 2004, 19:53

nedved1111 pisze:chociaz nie jestem adminem to mi sie wydaje ze zawsze trzeba zapytac
i dostac pozwolenie.

Chyba nie trzeba się pytac, ale dobrze by było, no i nikt sie nie będzie później czepiał... Zawsze lepiej robic coś po przyjacielsku i z przyzwoleniem niż "na pałe". Takie jest moje zdanie.


Dziadek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2004
Posty: 146
Rejestracja: 04 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 maja 2004, 19:54

nedved1111 pisze:chociaz nie jestem adminem to mi sie wydaje ze zawsze trzeba zapytac
i dostac pozwolenie.
Oj to zalezy kiedy. W każdym newsie na końcu jest napisane źródło. Jeśli nie ma napisu żródło xxxx.pl to znaczy ze jest to źródło własne. Wtedy nalezy sie zzapytac. tak mi sie przynajmiej wydaje. Przeciez newsmani nie pytają sie na każdej stronie jak lechsport czy seriea o pozwolenie skopiowania.


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 07 maja 2004, 21:01

oki :wink:
a jak to jest w przypadku umieszczania linkow do stron ?? czy trzeba tez sie o takie cos pytac ?? np. chcialbym umiescic link do JuvePoland czy do oficjalnej Juve

Juz nieaktualne pytanie !!!! :D :D


szycha21

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2009
Posty: 212
Rejestracja: 03 czerwca 2009

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2012, 09:24

Witam, mam pytanie nie do końca z tym tematem, ale nie chciałem zakładać nowego.

Chodzi o to, że kilka dni temu wrzuciłem na youtube pewna bramkę z jednego z meczy serie a. Wyskoczył mi komunikat, że na filmiku znajdują się elementy należące do 'Lega Serie A' i mogą być łamane prawa autorskie. Jak to jest z tym? Czy wstawienie jakiekolwiek bramki/akcji/kompilacji jest nielegalne? Jeżeli tak, to dlaczego na youtube aż roi się od tego typu filmików i one nie są blokowane?

Chciałbym zrobić stronę www na którą wrzucałbym zrobione przeze mnie filmiki związane z piłką nożna i nie wiem, czy byłoby to do końca legalne?


szycha21

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2009
Posty: 212
Rejestracja: 03 czerwca 2009

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2012, 18:58

Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytania? Przepraszam, że piszę kolejnego posta, ale to ważne dla mnie...


annika

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 lutego 2012
Posty: 5
Rejestracja: 13 lutego 2012

Nieprzeczytany post 13 lutego 2012, 19:02

Tak, bez dwóch zdań trzeba mieć pozwolenie. W tym przypadku zdaje się nawet podanie źródła jest niewystarczajace.


ODPOWIEDZ