GTA V

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 15:35

Franek205 pisze:
Castiel pisze:Jak dla mnie to jedna z durniejszych serii jakie powstała, ale co zrobić - gusta.
:shock: Niby dlaczego? Seria GTA od zawsze była czymś wyjątkowym pod względem technologicznym. Każda kolejna część serii wprowadzała szereg innowacji. Ja rozumiem, że nie każdy lubi to co inni, ale żeby nie docenić tej serii...
Ehe...ciekawe jakie innowacje wprowadza GTA V? Przecież ta częśc serii:
a) Koncepcyjnie nawiązuje do GTA San Andreas,
b) technologicznie jest ulepszonym GTA IV (ten sam silnik co RDR).

Ergo? Dostajemy GTA San Andreas w - nieco lepszej - oprawie GTA IV.

GTA już od dawna nie stanowi technologicznej rewolucji.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 15:35

najpierw zarobią na graczach konsolowych gdzie wiadomo o piractwo trudno
Piracenie gier na Xboxa jest dziecinnie proste co wiem po znajomym, który ma ze 100 piratów i konsola do tej pory nie zablokowana przez kilka lat.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 15:38

Alexis93 pisze:natomiast niesamowite wrażenie sprawia żyjący świat, w czwórce imponowało mi zachowanie środowiska, tu wydaje się być jeszcze lepiej.
Taa...szczególnie te puste ulice, prawda? ;)

Inna sprawa: model zniszczeń...uproszczony względem GTA IV.

Model jazdy...bardziej arcade.


Franek205

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 85
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 16:11

1. GTA Online
2. Możliwość grania 3 osobami
3. Ulepszony silnik gry, a co za tym idzie lepsza optymalizacja na konsolach
4. Ogromny świat, nie jestem pewien, ale chyba największa mapa w historii gier. Z tego co pamiętam ponad 40 mil kwadratowych (wg jakiegoś serwisu). Masz miasto, wioski dookoła, a ponadto można eksplorować morza i jeziora.
5. Personalizacja broni, aut, bohaterów - rozwinięcie pomysłu z SA
6. Usprawniony model jazdy w stosunku do IV.

No rzeczywiście... nic się nie zmieniło... Trudno wymagać, żeby gra robiona pod leciwe już konsole miała super realistyczną grafikę :prochno: Z tego co na filmach udało mi się zauważyć puste ulice są tylko w mieście.

@Hoffman, piractwo na XBOXie czy PSie też jest. Może nie aż tak powszechne jak na PCtach, ale też występuje. W internecie jest masa poradników jak przerobić konsole, a jak ktoś się boi, to zawsze może zapłacić komuś za przeróbkę.


Alexis93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 171
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 18:41

LordJuve pisze:Dostajemy GTA San Andreas w - nieco lepszej - oprawie GTA IV.

No i ja miałem tylko takie oczekiwania wobec tej gry i dlatego w nią gram, w sumie sam nie potrafiłbym lepiej tego ująć. W kwestii pustych ulic to się nie zgadzam, pusto jest tam gdzie można się spodziewać kulki w łeb.

Jeśli chodzi o piractwo na X360 to zgadzam się, jest wybitnie łatwo grać offline, online jest nie wiele trudniej dlatego teraz, przy tak niskich cenach X360 ludzie nawet nie muszą kalkulować, wolą wypalać gry a nie kupować bo w przypadku bana i tak bardziej opłaca się kupić nową konsolę niż takie GTA V dla przykładu podczas premiery.


Juventus na zawsze!
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 18:59

Alexis93 pisze:
LordJuve pisze:Dostajemy GTA San Andreas w - nieco lepszej - oprawie GTA IV.
Ja tylko sugeruję, że takowe połączenie także zawiera pewne wady i warto byłoby je wskazać...nie podoba mi się ten powszechny bezkrytycyzm bo to "GTA".


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 19:42

Kolejne GTA i kolejna zbiorowa masturbacja rozpoczęta. Ludziom już się w głowie wali tak jak było z Diablo 3. Osobiście nie trawie tej serii. Jest dla mnie po prostu durna. Gusta gustami, ale jakaś krytyka też jest dobra. Na każdym forum związanym z grami leci masa postów w stylu "Jestem po 3 misjach, gra się super...sratatata".


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 19:52

to na ch się wypowiadasz w tym temacie
nie szkoda klawiatury?

seria gta nalezy do najlepszych w calej branzy i premiery kolejnych odslon to zawsze ogromne wydarzenie


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 20:16

Właśnie jestem po kilku godzinkach giercowania...

Jest super! Gra świetna i wciągająca. Model jazdy - jak dla dla mnie na duży plus, bo wolę arkejd niż symulacje. Fajna historia, fajne misje, fajne komórki. Te wszystkie poboczne aktywności są super...

Polecam ściągnięcie iFruita z apple store. Można szkolić Chopa ;)

Co do Castiela - dajcie mu spokój - haters gonna hate!


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 20:25

...
Dziwi mnie tylko jedno. Czemu olali rynek PC. Mam nadzieję, że wersja na komputery będzie bardziej rozbudowana niz konsolowa. O grafice nie wspominam, bo konsolki są jak kalkulatory przy obecnych blaszakach:-)


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2013, 23:34

yanquez pisze: Co do Castiela - dajcie mu spokój - haters gonna hate!
Ej, człowiek, który jest w stanie napisać tak fajny alfabet chyba potrafi podejść krytycznie do każdego zjawiska, w tym do GTA V, co?

Nie ma bytów idealnych wśród ludzkich tworów i GTA idealne nie jest...dlatego trzeba przypominać niektórym masturbatorom, że ta gra ma wady.
Bruce Badura pisze:...
Dziwi mnie tylko jedno. Czemu olali rynek PC. Mam nadzieję, że wersja na komputery będzie bardziej rozbudowana niz konsolowa. O grafice nie wspominam, bo konsolki są jak kalkulatory przy obecnych blaszakach:-)
Olali nie olali. GTA zawsze wychodziło z opóźnieniem na PeCetach. Powód? Wydaje się, że ten najbardziej oczywisty: kwestie finansowe.

Nie liczyłbym na Twoim miejscu na rozbudowaną wersję na PC. Zrobią to co zwykle, czyli port. Na PC dojdzie Ci to, co na konsolach nie ma, czyli wyższa rozdzielczość, wygładzanie krawędzi, mniej doczytywań czy dalszy zasięg widzenia. Rewolucji graficznej nie będzie.


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 18 września 2013, 00:38

Wersje konsolowe zawsze to będą te uproszczone - dla casuali. Nic nie zastąpi precyzji mojego Razera.

A tak naprawdę to zastanawiam się nad kupnem konsoli. Może PS4. Mimo wszystko. Tylko jak gry będą po 300 zł i do ukończenia w 5 godzin to ja nie wiem. Teraz wszystko idzie w kierunku multi, a ja takich gier nie lubię. Takie GTA, czy FIFA, FNR to tak, w to można jeszcze pograć.
Castiel pisze:Kompletnie nie rozumiem czym tu się jarać i dlaczego tak ludziom przewraca się w głowach na punkcie tego GTA.
Jak dla mnie to jedna z durniejszych serii jakie powstała, ale co zrobić - gusta.
Wszystkich GTA rozeszło się ponad 100 mln legalnych kopii + piraty.
Proszę, wymień kilka zarzutów jakie kierujesz w kierunku GTA. Czy po prostu hate'ujesz dla zasady?


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 18 września 2013, 10:40

Chociażby sztampowa, dość prymitywna fabuła czy kiepski system strzelania. Graficznie też tej serii zawsze czegoś brakuje i chyba tylko GTA 3 pod tym względem było rewolucyjne.


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 18 września 2013, 11:43

Grafika moze przewaznie odstaje od najlepszych, zgoda. Trudno jednak uznawac to za wade tej akurat serii, gdzie grafika zawsze byla nie ultrarealistyczna, ale nieco komiksowa - pol zartem, pol serio jak cala gra poniekad.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 18 września 2013, 12:50

Analizując poszczególne odsłony GTA dochodzę do wniosku, że twórcy raczej nigdy nie próbowali wykorzystywać "komiksowej" grafiki w swoim dziele.

Począwszy od GTA 3, ta seria próbowała z lepszym czy gorszym skutkiem naśladować realne metropolie. Zawsze powtarzano i chwalono się dbałością o odwzorowanie konkretnych miast, dzielnic.

Uważasz, że sterylna, wręcz wyblakła grafiki w GTA IV jest komiksowa?

GTA, jako zjawisko może być traktowane w kategoriach gry wybitnej. Te miliony sprzedanych kopii i zbiorowy szał przy okazji każdej, kolejnej premiery o czymś świadczą.

Natomiast każda, konkretna gra z serii ma zawsze jakieś wady, to jest nieuniknione. Wielka szkoda, że powyżej opisany sukces marki przesłania niektórym trzeźwe myślenie na temat konkretnych odsłon serii.


ODPOWIEDZ