Wiedźmin 3: Dziki Gon

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2015, 02:27

Hype na tą grę jest ogromny przez co rozczarowanie będzie jeszcze większe. Ciekaw jestem ile w tym wszystkim jest faktycznie dobrej gry, a ile tego, że grę robią rodacy?!
Ogólnie to gry nowej generacji wychodzą co najwyżej średnie. Jedynie na PS4 Bloodborne pozamiatało. Daj Boże żeby Metal Gear 5 był taki jak na trailerach to o Wiedzminie wszyscy zapomną.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2015, 08:25

@LordJuve

Ja oceniam grę z mojej perspektywy, nie porównuję ich na różnych sprzętach. Patrząc na to, że kupiłem konsolę x360 za 500zł, a nie wydałem kilku tysięcy na komputer, to gry wyglądają bardzo dobrze jak na kwotę, którą wydałem.
Nie zamierzam wydawać 3000zł na komputer lub 1500zł na nową konsolę, bo zwyczajnie mnie na to nie stać.. To znaczy mógłbym kupić zarówno PC jak i konsolę, ale po prostu szkoda mi pieniędzy i mam inne priorytety w tej chwili.

Ps. Sorki za orta. Pomyliło mi sie ukarze/karać z ukaże/ukazywać/pokazać :angry:


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2015, 09:51

LukaszG / DLuGi pisze:@LordJuve

Ja oceniam grę z mojej perspektywy, nie porównuję ich na różnych sprzętach.
No i to jest ten błąd, który popełniasz.

Wiesiek 3 to gra, która budzi podziw nie tylko w Polsce - za granicą też się jej oczekuje, co potwierdzają liczne wyróżnienia i skala preorderowych zamówień.

To będzie dobra gra - przynajmniej.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2015, 04:12

Kolejne materiały.

Gameplay jednej misji:



Spot TV:

Ostatnio zmieniony 09 maja 2015, 05:43 przez Marat87, łącznie zmieniany 1 raz.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 09 maja 2015, 05:36

Piszę sam ze sobą, ale co tam, czasem trzeba podyskutować z kimś inteligentnym :prochno:

Kolejny trailer:



Swoją szosą, na czym Panowie będą pogrywać? Ja ku uciesze Lorda kupię wersję na PS4.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 09 maja 2015, 10:12

Ja będę próbował na PC, ale to za jakiś czas, bo najpierw czeka mnie wymiana procka. Właśnie się zastanawiam czy teraz kupować grę czy liczyć na jakąś obniżkę ceny po kilku miesiącach, ale pewnie jeśli w ogóle będzie to niewielka.


#AllegriOut
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 09 maja 2015, 12:31

Marat87 pisze: Swoją szosą, na czym Panowie będą pogrywać? Ja ku uciesze Lorda kupię wersję na PS4.
Ja oczywiście na PC. Natomiast nie rozumiem skąd ta złośliwość. Tym bardziej w sytuacji, gdy zalecana konfiguracja ma pozwalać na 60 FPS, na ultra, w 1080p.

Powyższe dowodzi, że jednak Redzi poradzili z optymalizacją (tudzież doszło do downgrade'u grafiki). W takim wypadku i wilk syty (pecetowcy), i owca cała (posiadacze konsol - mają ładną grę, z tym konsolowym "cinematics experience").

Nic tylko się cieszyć. :) Wszyscy! :)


Wojtek1207

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 230
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 10 maja 2015, 18:44

Nie no, fajnie.
Ja w tym tygodniu kończę matury i ruszam do pracy, bo mój/brata laptop z NVIDIA GT540M nie uciągnie (chociaż Shadow of Mordor na średnich nawet płynnie działa :!:).
Wakacje długie, 4,5 miesiąca, więc chcę uzbierać na tyle, żeby poszło w ultra :twisted:
Co do gry, to słyszałem, że poszła w dół trochę jakość grafiki. Z jednej strony nic szczególnego, robią teraz tak wszyscy. Z drugiej trochę smutno, bo myślałem, że jak CD Projekt Red celuje w jedną z najlepszych, najbardziej wymagających graficznie gier ever, to nie będzie się ograniczać. Ale cóż, mówi się trudno. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać w praktyce.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 04:30

I kolejny klimatyczny filmik.



Beben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2005
Posty: 108
Rejestracja: 27 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 08:30

Premiera tuż tuż a w sieci już pojawiło się porównanie grafiki miedzy PS4 a ustawieniami Ultra na PC.

http://www.ppe.pl/news-35860-graficzne_ ... ultra.html

Rażącej różnicy nie ma :P Tak jako ciekawostkę dodam, że ps4 wraz z wiedźminem 3 oraz Minecraft można już łyknąć za 1599 zł w sieci nie dla idiotów :twisted:


Dempsej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2012
Posty: 204
Rejestracja: 09 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 12:03

filmweb
Sympatyczne wprowadzenia i niezła reklama gry. Szkoda że nie szybko w niązagram


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 04:53

Fajny trailer na koniec. Jest kilka postaci z poprzednich gier m.in Leto, Roche, a wydaje mi się, że widziałem Talara ( to była świetna postać w jedynce, wnosząca sporo humoru i rynsztokowego słownictwa, częściowo wzorowana na Dijkstrze ).
Swoją drogą, da się stworzyć save pod PS4, uwzględniający poprzednie wybory? To dosyć istotne, bo np. nie zabijałem Leto, czy też oddałem córkę Foltesta baronom Temerii, a i był też wybór z księżniczką Adą z tego co pamiętam ( plus możliwość uratowania Sheali de Tancarville, z której to możliwości nie skorzystałem ).

PS: Mała próbka popisów Talara dla przypomnienia :rotfl:


Beben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2005
Posty: 108
Rejestracja: 27 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 08:57

Niestety jeżeli chodzi o ps4 nie bedzie takiej możliwości, podobno ma być jakiś kreator wyboru swoich poczynań z Wiedźmina 2. Staram się unikać recenzji ze względu na spojlery fabularne :twisted:


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 21:34

Widziałem przez godzinę gameplay, sam grałem ok 30 minut, niestety bez głosu(słuchawki), bo wykładowca mógłby się zorientować :prochno: . Otwieram dziennik i notatka na jakiś temat - w niej zawarty cytat z książki pt "Chłopi i ich zwyczaje" autorstwa Vlada Reymonda :ok: Czuć to :ok:

Kolejna rzecz - system walki nie polega do końca na napierdzielaniu w klawisze walki, bo Geralt porusza się płynnie, a więc i animacje (i reakcje na kliknięcia) są stopniowe.

Jeden ze smaczków - obóz dezerterów, ale oprócz zwykłych namiotów/szałasów bandziorów jeden większy - w środku królewskie łoże, pełno skrzyn, beczki, obrazy i list do grododzierźcy Wyzimy, by uciekał przed wojną. :ok: Czuć tę wojnę, dramat tego człowieka.

Poeksplorowałem trochę tą wieś, która była na gameplay'ach (polowanie na Gryfa), no i jej okolice. Sporo rzeczy poukrywanych, ciekawych (skrytek pod deskami opuszczonej chałupy itp). Kolejna dawka klimatu.

Niestety nie było mnie w okolicach Wyzimy, ale jak tylko znowu dopadnę do gry, to postaram się ogarnąć co z tą wiochą Odmęty :-D


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 24 maja 2015, 00:06

Beben pisze:Niestety jeżeli chodzi o ps4 nie bedzie takiej możliwości, podobno ma być jakiś kreator wyboru swoich poczynań z Wiedźmina 2. Staram się unikać recenzji ze względu na spojlery fabularne :twisted:
W pewnym momencie gry ( przed spotkaniem z Emhyrem ), wypytuje nas o działania z dwójki jeden nilfgdarczyk, także spokojnie można grać bez starego sejwa.

Gra świetna, obawiałem się, że po tak długim czekaniu i przesuwaniu tej premiery będę rozczarowany, bo oczekiwania były wysokie, jednak jak na razie podołali ( choć jestem dopiero po spotkaniu z Yennefer i Emhyrem i dotarłem do Velen ). Optymalizacja z tego co słyszałem też niezła, bo na różnych gorszych sprzętach chodzi poprawnie.
Podobają mi się polowania na poważniejsze potwory, jak ta południca przy studni w Białym Sadzie czy ten gryf. Małe śledztwo, przygotowania, w końcu walka, ma to swój klimat.

PS: No i powrót do słowiańskich klimatów na plus, bo w dwójce jednak było z tym słabo ( opis obyczaju chłopów przy okazji akcji z południcą, pióra Vlada Reymonda :prochno: ).
Ostatnio zmieniony 24 maja 2015, 06:29 przez Marat87, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ