Wiedźmin 3: Dziki Gon

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
el Pirlo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lipca 2012
Posty: 98
Rejestracja: 07 lipca 2012

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2013, 14:55

Chyba na PlayStation3 się nie ukaże...Jestem tym bardzo zawiedziony, no ale nic nie możemy zrobić :?


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 27 marca 2014, 15:45



Dtmiu

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2011
Posty: 526
Rejestracja: 27 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2014, 22:21

Dziś pojawił się nowy trailer Wiedźmina, który zostanie zaprezentowany na targach E3:



yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 05 czerwca 2014, 22:49

Mam już dwie kolekcjonerki z niezłymi numerami na PC, ale trójkę zakupię już na ps4 raczej... Przerzuciłem się na lapki od jakiegoś czasu, a na nich źle się gra...

Już nie mogę się doczekać - na szczęście na jesień wychodzi DA:I, więc jakoś osłodzi mi oczekiwania... ;)


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2014, 05:33

Urywa dupę ten trailer, jaram się!
Jest Ciri, Yennefer, wiedźmini z Kaer Morhen, grubo.


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2014, 09:41

yanquez pisze:Już nie mogę się doczekać - na szczęście na jesień wychodzi DA:I, więc jakoś osłodzi mi oczekiwania... ;)
Uwielbiam, nie mogę się doczekać by zagrać bo DAI zapowiada się niesamowicie. Na wakacje sobie odświeżę poprzednie dwie części, które już kilkukrotnie przeszedłem. Na prawdę jestem wielkim fanem tej serii.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2014, 10:41

Smok-u pisze:
yanquez pisze:Już nie mogę się doczekać - na szczęście na jesień wychodzi DA:I, więc jakoś osłodzi mi oczekiwania... ;)
Uwielbiam, nie mogę się doczekać by zagrać bo DAI zapowiada się niesamowicie. Na wakacje sobie odświeżę poprzednie dwie części, które już kilkukrotnie przeszedłem. Na prawdę jestem wielkim fanem tej serii.
No ja właśnie platynuję jedynkę na pleju :)

Bardziej czekam na Wiesława w sumie, bo wolę te klimaty słowiańskie (mam nadzieje, że będzie zbliżony do jedynki, a nie turlającej się dwójki)...


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 06 czerwca 2014, 10:51

yanquez pisze: Bardziej czekam na Wiesława w sumie, bo wolę te klimaty słowiańskie (mam nadzieje, że będzie zbliżony do jedynki, a nie turlającej się dwójki)...
Też jestem zdania, że jedynka klimatem biła na głowę dwójkę, w której wszystko było jakieś takie kolorowe, jaskrawe. W jedynce można było odczuć przytłaczający klimat np. bagien pod Wyzimą czy różnych jaskiń, czego w dwójce jakoś nie odczułem. Ale po trailerach wydaje mi się, że twórcy wracają do bardziej szarawej kolorystyki.
Tak czy siak gra zapowiada się nieziemsko, nie mogę się doczekać :dance:


#AllegriOut
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2014, 05:20



No i mamy pierwszy gameplay, walka z gryfem.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2014, 12:10

W3 to będzie miazga, już zbieram na nowego kompa.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2014, 16:30

Twórcy ponoć zapowiedzieli, że mają być mniejsze wymagania, niż W2.
mnie osobiście smuci miejsce toczenia się akcji, bo to nie będzie otwarty świat od Nilfgaardu do Kovirtu, tylko Wyspy, na których Yen (swoją drogą na trailerze wygląda jak zwykła lala) zdobywa ten kamień by namierzyć Vilgefortza (w sadze), sama morźna północ i coś jeszcze. Niestety nie będzie szansy zwiedzania Temerii czy Redanii.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2014, 17:30

Nic z tych rzeczy, oprócz Skellige będzie jeszcze wiele innych miejsc. M.in Wolne Miasto Novigrad, czy tak zwana ziemia niczyja ( ziemie po której przeszły zagony Nilfgardu ), a z trailerów można wywnioskować, że będzie też Wyzima i być może spora część Temerii ( w końcu trzeba jakoś tą mapę zapełnić, skoro ma być większa od tej ze Skyrima ). Co wskazuje na Wyzime? Sala tronowa w której siedzi Emhyr, to ta sama w której rozmawiamy z Foltestem w jedynce, w dodatku widać lokacje podobne do bagien czy też łąk w Odmętach, gdzie Geralt ubił południcę i północnicę ( same potwory też pojawiają się w trailerach ).
Dlatego też nie dramatyzowałbym zawczasu.
Ostatnio zmieniony 10 czerwca 2014, 17:36 przez Marat87, łącznie zmieniany 1 raz.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2014, 17:31

Mi tam prawdę powiedziawszy wszystko jedno gdzie będzie się rozgrywać akcja, czy świat będzie kolorowy, czy szarawy, mam tylko jedno życzenie. Chciałbym żeby twórcy wrócili do tego, co sprawiło że jedynka była tak wyjątkowa, czyli do tych długofalowych skutków każdej ważniejszej decyzji podejmowanej przez gracza. Ani wcześniej, ani później w żadnej grze nigdy nie zdarzyło mi się żebym tak wczuł się w postać głównego bohatera i miał takie dylematy i rozterki jak w pierwszym Wiedźminie. To był moim zdaniem mały przełom w całej branży gier komputerowych, należało drugą część zaprojektować dokładnie w ten sam sposób. Tymczasem twórcy, nie wiedzieć czemu, urwali kurze złote jaja i w dwójce się z tego wycofali, a przynajmniej mocno spłycili, przez co zamiast genialnej gry dostałem coś niezłego, do przejścia góra dwa razy i odłożenia na półkę.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2014, 18:33

Patrząc na wyniki sprzedaży W2 ( i biorąc pod uwagę, że W3 rozejdzie się w jeszcze większym nakładzie ), to raczej nie urwali złotej kurze jaj.
Ilu jest takich graczy jak ty, którzy w pierwszej kolejności nie patrzą na grafikę czy efektowne finishery, a na dojrzałą fabułę?
Jedynka była robiona pod zupełnie inny rynek, państw które znają sagę o wiedźminie i całe uniwersum ( miedzy innymi Rosja ). Wylewał się z niej ten wiedźmiński klimat, multum odniesień do książek, otaczający nas świat bardziej słowiański. Dwójka miała już ugruntowaną pozycję ( może jeszcze nie tak bardzo mocną, ale jednak ugruntowaną ) i była już robiona pod zachodniego klienta, który woli odcinane kończyny i lejącą się krew niczym w h'n's, a klimatów słowiańszczyzny czy samej sagi nie zna.
Patrzcie choćby na ten gameplay, Geralt finisherem przepoławia gościa na pół i to się będzie sprzedawać, to będzie chwalone. Podczas gdy normalnie, Wiedźmini wiedzieli gdzie dokładnie uderzyć, w tętnicę czy w jakąś ważną życiową arterie. Owszem, większe jatki też się zdarzały, ale głównie wtedy gdy Geralt był bardzo zezłoszczony m.in ubicie wiewiórek goniących Ciri na Thanedd, czy też ukatrupienie zabójców wynajętych przez Rienca ( Dijkstra mówił po jakimś czasie, że koroner stwierdził, iż bandytów posiekał ktoś kosą :prochno: ), a nie w walce z jakimiś leśnymi rabusiami, co zamordowali chłopka.
Albo ten wiedźmiński zmysł tropienia śladów. Krew gryfa świeci się jak psu - urwane złotej kurze - jajca. Zero trudności, tylko prowadzenie za rączkę. Co prawda ktoś już tam dostrzegł, że bez zmysłu też widać krew i ślady Gryfa, więc można sobie zawszę utrudnić rozgrywkę.

Przypomniała mi się jeszcze jedna wskazówka dotycząca obecności Wyzimy w grze. W trójce Geralt będzie mógł nurkować i najprawdopodobniej będzie można eksplorować podwodne miasto. A ono znajdowało się w jedynce w Odmętach pod Wyzimą.

EDIT: Co do lokacji, przypomniało mi się, że ma też być Kaer Morhen, a na trailerze wydaję mi się, że jest wieża maga z bagien ( w scenie gdy geralt rzuca granatem ).


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2014, 19:16

Marat87 pisze: Przypomniała mi się jeszcze jedna wskazówka dotycząca obecności Wyzimy w grze. W trójce Geralt będzie mógł nurkować i najprawdopodobniej będzie można eksplorować podwodne miasto. A ono znajdowało się w jedynce w Odmętach pod Wyzimą.
Wodne miasto pojawiło się też w Mieczu Przeznaczenia, dokładniej w Bremervoord, także nie jest powiedziane, że to akurat te ze wsi Odmęty. Poza tym jest jeszcze te legendarne Ys.
Z tego co wiem to nie było do tej pory jasnych informacji, gdzie będzie się toczyła akcja gry, więc możemy sobie gdybać :wink:


#AllegriOut
ODPOWIEDZ