Najlepszy pad do gier piłkarskich na PC

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ

Jakiego pada używasz do gry na PC ?

Czas głosowania minął 06 listopada 2010, 06:18

Pada od Playstation
5
19%
Pada od Xboxa
11
41%
Pada innej firmy specjalnie dla PC
8
30%
Gram na klawiaturze i też jest świetnie
3
11%
 
Liczba głosów: 27
Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 22 października 2010, 22:23

Przejrzałem trzy ostatnie strony w tym temacie, ale nie znalazłem takiego topicu tak więc piszę :D
Mam do Was drodzy JuvePolandowcy proste pytanie. Jakiego pada używacie do gry w PES/FIFA, a także jaki uważacie za obecnie najlepszy (czyt. stosunek ceny do jakości ;) )
Ja już od dłuższego czasu gram na pożyczonym od kumpla NoName, wcześniej poprzez jakiś konwerter grałem na Dual Shock (od PS 2). Niestety oba się rozjechały, a nowe wersje naszych piłkarskich gier niejako wymuszają inwestycje w pada umożliwiającego komfortowe sterowanie w 360 stopni.
Chodzi o grę na PC.
Czekam na Wasze opinie 8)
Ostatnio zmieniony 23 października 2010, 07:22 przez Brutalo, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 22 października 2010, 22:39

Srednio gralem w Fife na PC ale osobiscie mam sporo dosw z padem do PS3 i moim zdaniem jest swietny. Troszke praktyki i mozna sie rozkrecic naprawde, dynamika i koordynacja wysmienita! :-D Nie mowie o padzie z XBOX-a bo gralem moze 2 razy. Szczerze polecam pada od PS3. Mam nadzieje ze troszczke pomoglem. To tylko moj pkt widzenia, oczywiscie kazdy preferuje swoj styl.


PaulCone

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 sierpnia 2008
Posty: 332
Rejestracja: 13 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 22 października 2010, 23:32

jakikolwiek pad od PlayStation :wink:


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 23 października 2010, 00:49

Jeżeli masz małe rączki jak Japończycy bądź piętnastolatkowie to pad od Pjelki powinien być ok, jeżeli cenisz sobie wygodę, dobre rozmieszczenie przycisków to po prostu wydaj pieniądze raz a porządnie http://allegro.pl/pad-microsoft-xbox-36 ... 79025.html

Ja na czymś takim latam już 3 rok.



PS. Nie jestem "fanboyem" X0 ponieważ posiadam obie konsole. Stwierdzam fakt który jest moim zdaniem wygodniejszy, lepiej leży w rączkach. Pad od PS jest po prostu za mały a rozmieszczenie gałek woła o pomstę do nieba.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 23 października 2010, 07:21

Podejrzewałem, że ten temat przerodzi się w dyskusję dwóch obozów, Xboxsowców i Playstationowców, dlatego dodałem ankietę. Demokratycznie można będzie stwierdzić, który ma większe powodzenie wśród Was :)
Co do pada od Playstation... Mi się osobiście na analogu zawsze źle grało. Grałem na krzyżykach, ale teraz przy 360 to trochę nieefektywne. Apetycznie wygląda ten pad podany przez FalsoVero, szczególnie ze względu na ten krzyżyk o właściwościach analogu (?).


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 23 października 2010, 10:13

Idź do sklepu i się przymierz do takiego pada, który Tobie najbardziej odpowiada. Ja osobiście wybrałem pada 'Xboxowego' od Saiteka :

http://www.morele.net/saitek-cyborg-rum ... ox-140429/

Wybrałem Saiteka bo jest lepiej wykonany od Microsoftowego, ma lepsze analogi. Dodatkowym bonusem jest również to, że analog i d-pad możemy zamieniać miejscami w zależności od tego jak nam odpowiada w danej grze, a wszystko trzyma się w nim naprawdę świetnie.

Przy zakupie zwróć uwagę czy pad będzie wspierany przez Games for Windows, bo jeśli nie to możesz kupić coś co nie bardzo będzie chciało działać lub wcale nie będzie.


Dawniej Virus[Mauro].
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 23 października 2010, 13:31

Brutalo pisze: Co do pada od Playstation... Mi się osobiście na analogu zawsze źle grało. Grałem na krzyżykach, ale teraz przy 360 to trochę nieefektywne. Apetycznie wygląda ten pad podany przez FalsoVero, szczególnie ze względu na ten krzyżyk o właściwościach analogu (?).
Niestety "krzyżak" nie ma właściwości analogu, dzięki temu przyciskowi możesz te śmieszne taktyki w Fifie podobierać. Ale nie martw się dopóki nie zagrałem na tym padzie to zastanawiałem się jak można grać gdy jeden analog jest wyżej od drugiego... I szczerze powiedziawszy jest wygodniej niż granie na równo rozstawionych analogach.

Masz tutaj filmik porównujący pady przez Zeratula który od czasu do czasu piszę artykuły dla czaspisma PSXExtreme i dla strony PS3site




Co do tych Saiteków, Logitechów itp ja omijam je przysłowiowym wysokim łukiem, Saitek poszedł w siną dal po miesiącu czasu, Logitech po pół roku. Mam gdzieś te gwarancje i nie lubie się bawić w wysyłki pisanie maili itp dlatego wyrzuciłem je do kosza.
Ostatnio zmieniony 24 października 2010, 00:51 przez FalsoVero, łącznie zmieniany 1 raz.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 23 października 2010, 14:11

Ja juz drugi rok gram na Logitech Cordless Rumblepad 2. Kupilem uzywany za 90 zl na Allegro. Jestem b.zadowolony choc prawda jest taka ze nie gram na analogach wiec duzo o nich nie powiem. Wydaje mi sie ze pad od Play Station ma je wygodniejsze (sa nieco nizsze przez co - dla mnie - wygodniej sie nimi obraca kciukiem).


http://allegro.pl/logitech-cordless-rum ... 40456.html


Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 23 października 2010, 20:29

Ja od kilku lat używam http://allegro.onet.pl/logitech-chillst ... 00383.html i jestem bardzo zadowolony i dziwnie gra mi się teraz na padach bez chłodzenia(mój brat ma ps3). Ja wolę wersję padów od xboxa


Od kołyski aż po grób zapatrzony w jeden klub.
Klasyczna 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 362
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 23 października 2010, 22:33

Ten od x360 jest najlepszy, najwygodniejszy, najładniejszy itd...;]


Brutalo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 grudnia 2006
Posty: 2663
Rejestracja: 19 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 24 października 2010, 07:16

Jak tak patrzę na Wasze pady, to chyba rzeczywiście trzeba będzie ciut w niego zainwestować. Mam pytanie do ludzi od Xboxa. Nie macie żadnych problemów, opóźnień itp. grając na komputerze ? Czytałem na forach i userzy narzekają na problemy z podłączeniem... W jaki sposób wy się łączycie z PC ? (Użytkownicy dual schock również są proszeni o informację ;) )
Dziękuję wszystkim za posty :)


Obrazek
WWW.PAJACYK.PL <-- KLIKNIJ
FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 24 października 2010, 14:52

Ja nie mam żadnych problemów czy gram na X0 czy na PC, Masz wybór podłączenie bezprzewodowe albo przez kabelek.


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 24 października 2010, 18:27

Pytanie jest nie na miejscu, bo to Tobie ma pasować pad. Przejdź się do jakiegoś MM czy Saturna i "pomacaj" poszczególne pady. Ten który będzie Ci się wygodniej trzymało w dłoniach niech wyląduje w koszyku - proste.

Sam jestem zwolennikiem produktów Sony - w przypadku DS3 koniecznie z nakładkami na triggery. Pad od X360 jest dla mnie wygodny przez pierwsze 30min - później zaczyna mnie męczyć przez ten cholerny "garb" na akumulatorki. I tak żeby było wszystko tip top to powiem, że pad M$ lepiej się sprawuje tak naprawdę tylko w FPSach(położenie gałek + są wklęsłe). DS3 z kolei kładzie go w bijatykach, a po nałożeniu nakładek na triggery nie ustępuje w pozostałych gatunkach jak np. zręcznościówki czy wyścigi.


Obrazek
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 24 października 2010, 20:25

ja od 3-4 lat używam czegoś takiego pada. kosztował mnie coś w okolicach 40 zł. ogólnie dobrze leży w dłoni, nie jest ani za mały, ani za duży, nie wyślizguje się. wszystko rozmieszczone jest dobrze, przynajmniej do mojej ręki. przez ten czas nie w nim się nie uszkodziło, chociaż upadł mi z wysokości 50 cm 3-4 razy. prawdopodobnie nie zastanawiałbym się kupnem nowego, gdybym obecnego nie zalał "napojem wyskokowym".

w zasadzie nie mam porównania z innymi, więc nie doradzę co jest lepszy, niemniej ten mój mi odpowiada.


Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2012, 12:52

Odkopie trochę stary temat ale chyba najbliższy jest mojemu problemowi;d otóż, zamierzam kupić 2 pady do 50zł za sztukę, może ktoś coś polecić? nie tylko do gier piłkarskich ale do wszelakich różnego typu, z góry dzięki ;-)


ODPOWIEDZ