Sony Playstation 2

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 16 marca 2008, 13:34

Witam. Nie znalazłem podobnego tematu w wyszukiwarce

Mianowicie, zamierzam zakupić tą konsolę
Kiedyś w odległych czasach pykałem w jedynkę, to były czasy :smile:
Zarywane nocki nad Driver 2, Syphon Filter, Metal Gear, Fifa 2000, Pes 2 :prochno:
Później przyszła pora na kompa
Teraz postanowiłem powrócić do korzeni
Zamierzam kupić PS2

Podzielcie się informacjami, uwagami, poradami, spostrzeżeniami na temat tej konsoli, jakieś ciekawostki, zalecenia
Jakie macie modele, jakie fajne gry polecacie, gdzie i za ile można kupić...

:)


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 16 marca 2008, 15:22

No to tak:
Jestem szczesliwym posiadaczem ps2 i mam ja nie przerobiona, wiec zadnych problemow z nia nigdy nie mialem. Jest to wspaniala zabawka, tylko ze troche juz stara i grafika w grach nie jest powalajaca. Aczkolwiek ilosc gier i grywalnosc niektorych w pelni rekompensuje niedoskonalosci graficzne. Co do gier to nie sa one wcale takie drogie. Teraz odkad ps3 weszla ceny gier sukcesywnie spadaja. Mozna za ok 60 zlotych kupic swietne gry z kolekcji platynowej. Warto tez rozejrzec sie na allegro za uzywanymi. Co do tytułów jest ich tyle ze dlugo by wymieniac - zalezy co Ci sie podoba. Gry ktore moge polecic na szybko z glowy, pewnie wiele omine:

Seria Metal Gear Solid , Final Fantasy X i XII, Devil May Cry 3, seria Prince of persia, Okami, Bully, seria God of war, ICO, shadow of the collosus, z bijatyk to fight night round 3, soul calibur 3. Strzelanka to Killzone i black. Pilke nozna to kazdy zna. Jesli masz ochote na platformowke to np Jak and Daxter jest calkiem przyjemne, albo kingdom hearts (chociaz to jest raczej crpg). Wyscigi to seria need for speed oraz Midnight club 3, Gran Turismo, bournout.


I kup sobie kabel rgb troche Ci polepszy jakosc gier, wyglada to tak:
http://www.allegro.pl/item325152062_kab ... kosc_.html


patryks14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 lipca 2007
Posty: 108
Rejestracja: 16 lipca 2007

Nieprzeczytany post 16 marca 2008, 15:38

Także posiadam ps2. Fajna konsola, ale tak jak mówił poprzednik trochę słaba grafika. Mam ją niedługo, toteż mam tylko FIFE 2008 i Need for speed pro street. Playa mam przerobionego, wmontowany chip Modbo 760, czy jakoś tak ;p. Działają wypalane gry. Muszę sobie jeszcze dokupić drugiego pada, bo w opakowaniu był tylko jeden, i kartę pamięci (memory card), bo się gry nie zapisują. Co do karty to kupować 64 megabajty :?:
Pozdrawiam :ball:


Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 16 marca 2008, 16:19

No, najbardziej mi zależy na Gran Turismo i Metal Gear. MGS świetna gra. Grając na psx, nie znając angielskiego oglądałem każdy filmik. To, że zbyt dużo nie rozumiałem w ogóle mi nie przeszkadzało. Wciągnęła mnie ta gra. Na kompie w substance jeszcze pyknałem teraz muszę zagrać na ps2. Gran Turismo wiadomo.. na psx tylko dwie części ale gra super. No ale muszę odkryć jakieś inne fajne gierki. Szczególnie chętnie pograłbym w jakąś multiplayer.

Znacie się może na tych modelach, może wiecie który najlepszy czy coś.
Bo czytałem troche i każdy inny model ma... :/

Aha i czy działają wam gierki z psx?
Bo do niektórych muszę wrócić obowiązkowo :smile:
Z tego co się dowiedziałem to działają w większości.
Jak jest u was?


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 16 marca 2008, 17:00

Z bijatyk polecam jeszcze Def Jam: Fight For NY - naprawde za-je-bis-ta gra, przeszedlem chyba z 10 razy :D


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 17 marca 2008, 16:19

Co do karty pamieci to radze kupic 8 mb SONY, a nie zadne podrobki. Wszystkie savy mi sie miescily na niej. Ale chyba jest nawet 64 mb sony.

Co do modelu polecam najnowsze, problem laseru wydaje sie zostal rozwiazany i juz sie nie psuje, ja kupilem playa ponad rok temu i jak na razie nic sie z nim nie dzialo.


bblackk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 2099
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 17 marca 2008, 18:10

Jeżeli chodzi o model, to w polskich sklepach przewija się głównie jeden, "najnowszy" - SCPH 77004 (PSTwo Slim), i tego się trzymaj. A karta pamięci 8MB, starczy Ci spokojnie... jeżeli będziesz inwestował tylko w oryginały ;)
Nie wiem jaki jest Twój stosunek do kupowania konsoli, ani nie wnikam jakim budżetem dyponujesz, ale rozważałeś kupno "chlebaka"? Jakbyś się uparł to są wersje ze wsteczną kompatybilnością gier.


Obrazek
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 17 marca 2008, 22:14

bblackk pisze:Nie wiem jaki jest Twój stosunek do kupowania konsoli, ani nie wnikam jakim budżetem dyponujesz, ale rozważałeś kupno "chlebaka"? Jakbyś się uparł to są wersje ze wsteczną kompatybilnością gier.

Powiedz coś o tym więcej


bblackk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 2099
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 18 marca 2008, 12:42

Ogólnie chodzi mi o PS3. Czy widzisz sens w kupowaniu PS2, biorąc pod uwagę potęgę jaka drzemie w "chlebaku". Oczywiście wiąże się to z większymi kosztami, ale można to porównać do kupowania video w czasach wchodzenia dvd, albo na dzień dzisiajszy - odtwarzacza dvd, gdy zaraz cały rynek należeć będzie do blu-ray. Jednak wszystko rozbija się o to, czy masz do dyspozycji telewizor z możliwością podłączenia sprzętu przez HDMI i rozdzielczości 1080p. Ważne jest też po co chcesz kupić sobie PS2 - bo jesteś napalony na gry konsolowe i swobodną rozrywkę najwyższych lotów o każdej porze przed telewizorem; czy może chcesz po prostu poszpilać od czasu do czasu w jakieś tam stare dobre hit i nie zagłębiać się w drogie/lepsze nowosci. Ogólnie chodzi o to: "jak bardzo potrzebujesz konsolę", bo jeżeli "tak sobie", to nie przejmuj się tym co napisałem :P


Obrazek
patryks14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 lipca 2007
Posty: 108
Rejestracja: 16 lipca 2007

Nieprzeczytany post 18 marca 2008, 20:53

kornknot pisze:Co do karty pamieci to radze kupic 8 mb SONY, a nie zadne podrobki. Wszystkie savy mi sie miescily na niej. Ale chyba jest nawet 64 mb sony.
Oczywiście będę kupował SONY, ale dzięki za radę. Nadal nie mogę się zdecydować czy 8mb czy jednak 64. Dużo gier na Twojej zapisujesz, że ci się mieszczą :?:


bblackk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 2099
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 18 marca 2008, 21:04

Z racji tego, że masz przerobioną konsole, a co za tym idzie będziesz miał sporo gier, to prooponuję kartę pamięci z większą pojemnością. A Save'y są różne, niektóre zajmują 350KB a niektóre 2200KB (Hitman Blood Money).


Obrazek
BiancoNero89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 listopada 2007
Posty: 46
Rejestracja: 12 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 marca 2008, 22:14

Jestem byłył posiadaczem PS2 : Czarna(grubas),Silver Version i oczywiście ostatniego wypustu czyli chudej konsolki . Jeżeli nie chce Ci się wydawać hajsu na X360 lub PS3 to polecam. 2 pierwsze konsole nie były przerbione a ostatnią już przerobiłem. Ciągnełem na niej przez długi czas ale uznałem,że nie mam czasu więc pozbyłem się jej wraz z około 120 tytułami :P Polecam takie gry/serie jak :

-MGS
-GTA
-NFS
-Hitman
-PoP
-PES

Z pojedyńczych tytułów:

-Bully
-Ace Combat5 Unsung War (Squadron Leader)
-Shadow of Collosus
-F1 (Tylko Sony ma licencje)
-fight night round 3

Jest jesze wiele ciekawych tytułów ale zapewne użytkownicy forum chętnie coś dopiszą :)


kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 18 marca 2008, 23:02

patryks14 pisze:
kornknot pisze:Co do karty pamieci to radze kupic 8 mb SONY, a nie zadne podrobki. Wszystkie savy mi sie miescily na niej. Ale chyba jest nawet 64 mb sony.
Oczywiście będę kupował SONY, ale dzięki za radę. Nadal nie mogę się zdecydować czy 8mb czy jednak 64. Dużo gier na Twojej zapisujesz, że ci się mieszczą :?:
Ja mam zapisanych jakies 15 gier. Jak masz zamiar przerabiac to moze rzeczywiscie dla spokoju ducha wez 64.


patryks14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 lipca 2007
Posty: 108
Rejestracja: 16 lipca 2007

Nieprzeczytany post 20 marca 2008, 21:45

Wczoraj poszedłem w swoim mieście do sklepu, cieszę się, że w końcu będę mógł robić save'y, a tu proszę, tylko karta 8mb i nie ma pada :angry: Dzisiaj, więc pojechałem do Rzeszowa do MediaMarkt - tutaj nawet "ósemki nie mieli :/ Przynajmniej sobie DualShocka kupiłem [119.00 PLN] :whistle: Nie wiem, albo zamówię na necie [memory card], albo poczekam na dostawę w sklepie, bo ma podobno dojść. Adios Amigos


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 marca 2008, 14:01

wie ktos moze jak wyczyscic dobrze ps2 slim? nigdzie w necie nie moge znalezc tutoriala ktory mnie satysfakcjonuje ;)


ODPOWIEDZ