Problem z gg

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 02 marca 2007, 18:15

Jak w temacie - nie działa mi gg.
A dokładniej: nie mogę się zalogować. Czyli nie mogę zrobić sobie dostępnego statusu, z nikim rozmawiać.
Wszystko zaczęło się wczoraj, kiedy kolega wraz z koleżanką usiłowali zrobić konferencje ze mną. Skutek był taki, że wyświetliło mi się okienko 'Out of memory" bądź podobne, nie pamiętam. Kliknąć można było jedynie OK przy czym okienko znów siępojawiało. A samo gg faktycznie sprawiało wrażenie, jakby miało za mało pamięci - działało wolno, wieszało się.
Restart gg doprowadził do obecnej sytuacji.

Odinstalowałem gg, zainstalowałem od nowa - zero poprawy.
Odinstalowałem ponownie, skasowałem wszelkie wpisy z rejestru, zainstalowałem nową wersję - bez poprawy. Utworzyć nowego użytkownika nie mogę - nie może się połączyć.
Po zmianie użytkownika na gg (zachowałem sobie wcześniejszy katalog 'gadu gadu') wszystko jest identycznie (czyli nie dostałem bana od gg).
Mój kolega, z którym jestem w sieci, ma wszystko w porzadku (wydaje mi się, że mamy ten sam IP, więc ban na IP, o ile możliwy, też nie jest rozwiązaniem).
Skanowałem mks virem, spybotem, ad-awarem, sprawdzałem log hijack this.
Nie chcę robić reinstalki ze względu na gg :]


Dirty mind
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 02 marca 2007, 19:13

na twoim miejscu zrobiłbym to samo, co ty zrobiłeś. a skoro wszystkiego już próbowałeś, to pozostaje jedynie format. nie chcesz robić reinstalki Windowsa, bo zapewne nie chcesz stracić archiwum z gadu. ale wystarczy zachować plik "archives" w wersji 6.1 (lub odpowienio inny w innej wersji GG) i będzie po problemie. a przy okazji dysk się wyczyści (no chyba, że masz wsio na 1 partycji, więc wtedy już masz problem).


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 02 marca 2007, 19:32

Nie chcę robić reinstalki bo nie chce mi się robić reinstalki (to jednak trochę trwa :) ).
O moje archiwum z gg się nie boję (zawsze zachowuje sobie cały folder gadu-gadu (w XP) i nie ma z tym problemu.
Całość mnie bardzo nurtuje - bo wygląda na to, że problem nie jest po stronie samego gg, ale ogólnie komputera (w końcu gg reinstalowałem).
Miałem cichą nadzieję, że jakiś użytkownik JP zna złotą regułę na taką sytuację :)


Dirty mind
białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 02 marca 2007, 19:40

no ja niedawno miałem podobny problem, bo pewnego razu kiedy próbowałem odpalić Gadu wyskoczył mi błąd, że aplikacja zostanie zamknieta a oprócz tego zapytanie czy zgłosić błąd (takie okienko jak czasami się pojawia przy errorze IE lub Firefoxa). oczywiście zrobiłem reinstalke GG, próbowałem zainstalować inne wersje niż miałem dotychczas, czyściłem rejestr i niestety nic nie pomogło. pozostało mi jedynie zrobienie reinstalki Windowsa, do której w sumie przybierałem się od kilku miesięcy, więc na złe mi to nie wyszło.

nic więcej na twój problem nie poradzę :roll:


Alexa Del Piero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 października 2003
Posty: 608
Rejestracja: 30 października 2003

Nieprzeczytany post 02 marca 2007, 20:09

Venomik, z tego co pamiętam masz XP więc spróbuj przywrócić system, może to coś pomoże.


Fieri dopo la vittoria, fedeli dopo la sconfitta

FORZA JUVE !
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 02 marca 2007, 20:20

Odpada
Nie używam
Po zainstalowaniu systemu z miejsca wyłączam zawsze :]


Dirty mind
mpolek

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 czerwca 2005
Posty: 1407
Rejestracja: 14 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 02 marca 2007, 22:13

Elo ja mialem podobna sytuację. Jeżeli masz Windows Xp oczywiscie to powinno zadziałać przynajmniej u mnie tak było. Inne czynności - takie jak Twoje nie sktkowały.
Spróbuj zrobić tak:
- zainstaluj gg ( jeżeli usunołeś)
- po zainstalowaniu wejdź w menu startowe i znajdź ikonę gg (skrót),
- naciśnij na nią PRAWYM przyciskiem myszy a następnie właściwości,
- później wybierz opcje zgodność i ustaw na Windows 98.

Nie gwarantuje, że powróci do normy - u mnie zadziałało jednak nawet jeżeli nie zadziała to spróbować można(żadnego ryzyka nie ma) :)


Obrazek
blk01

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 502
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 02 marca 2007, 23:14

Możliwe, że ktoś ma twoje hasło i siedzi na twoim gg. Spróbuj sie zalogować o jakiejś głupiej godzinie np 3 nad ranem, jak sie zalogujesz to znaczy ze w dzień ktoś siedzi na twoim :/


http://euroislam.pl
Europa dla Europejczyków.
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 03 marca 2007, 00:25

mpolek - dzięki za radę, niestety nie zadziałała :/
blk01 - w takich sytuacjach i tak wyrzuca użytkownika, który jest zalogowany wyrzuca, kiedy ktoś inny się zaloguje na ten sam numer. poza tym próbowałem wiele razy i logowąłem się jako siostra (ona nie ma teraz dostepu do netu) i nic z tego :/


Dirty mind
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 08 maja 2007, 18:29

Żeby nie robic nowego tematu to tu wpisze moj problem z GG.
Uzywałem nową wersje GG ( juz ta z nowymi emontami i radiem) aż tu wczoraj chce napsiać cos do kumpla i zonk: bo pisze normalnie ale jak naciskam ENTER to nie wysyła. Naciskam przycisk WYŚLIJ i też "mnie olewa". Odinstalowałem, zainstalowałem od nowa (jakas nowsza wersja 7,7,0 z dodatkiem "takich niebieskich ludzików przy kontaktach". Przeinstalowałem na inny dysk i wciąż to samo. Miał może ktos taki problem i jakos sobie poradził? :|
PS. często gg łapie zwiechy (o wiele czesciej zanim wystapił problem).

EDIT.
Właśnie odkryłem nową rzecz.
Napisałem do kumpla "siema, jestes?" Był on dostepny. Naciskam enter potem wyslij- normalka. Oczywiscie wg. mnie nic sie nie stało nie widze zeby cos sie wysłało i tekst nadal jest "w polu na dole okna gg". Az tu nagle kumpel odpisuje... Nie wiem wydaje mi sie że moze ja pisze do ludzi, ale nie widze tego co pisze? to nie zmienia faktu ze robiłem resety kompa, reinstale gg itd.

HELP ME!!!!!! :angry:


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 08 maja 2007, 20:35

Ja tam wam polecam konnekta :prochno: .
Wiele możliwości( możemy ustawić tło i inne bajery). Konnekt łączy do GG, Tlen, Jabber i inne.
Nie miałem z nim żadnych problemów, jednak duża możliwość ustawień może wystraszyć nowych userów.

A co do posta stahoo,
Wyczyść rejestry, przeinstaluj jeszcze raz, możesz też spróbować zainstalować inny komunikator. Jeżeli błąd się powtórzy np. na Tlenie to już coś poważnego się święci.


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 08 maja 2007, 21:34

dzikeki Ein, tak zrobie, dam odpowiedz czy poskutkowało. A co do tlenu- to mało moich znajomych go ma wiecej jednak musze sobie z tym gg poradzić :x , ale sprawdze na tlenbie czy ten problem tez jest i moze ta "najstarsza" wertsje gg instalne.


Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 29 września 2008, 23:19

Mam problem z GG: mianowicie ostatnio (jakieś 2 tygodnie) często wiadomości nie dochodzą DO MNIE :/ Czasem mam tak, że normalnie wszystko działa, a czasem jest tak, że piszę do kogoś, myślę, że ta osoba się nie odzywa a ona ciągle pisze do mnie, tylko, że do mnie jej wiadomości nie dochodzą :evil:

Co to może być? Próbowałem reinstalować GG, używać AQQ i nic. Już mnie szlag trafia :angry:

Czy jedynym wyjściem jest reinstall systemu?
Ostatnio zmieniony 30 września 2008, 06:43 przez Sapo, łącznie zmieniany 1 raz.


KeRmit19

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2008
Posty: 577
Rejestracja: 29 marca 2008

Nieprzeczytany post 30 września 2008, 06:08

Sapo
Mialem podobny problem i czasem tez mi sie to jeszcze zdarzy aczkolwiek teraz zdecydowanie rzadziej. Kilka opsob, ktore znam tez mialo wlasnie takie cos. Nie wiem, czy inst systemu od nowa cos by dala. Wg mnie jest to po prostu wina gg. Ale moge sie mylic. Wiec albo zrob reinstall, albo czekaj, az samo przejdzie :wink: No chyba, ze jest tu ktos, kto wie jak rozwiazac ten problem.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 30 września 2008, 07:29

tez tak czasem mam ale nie wydaje mi sie ze to wina systemu tylko po prostu gg sie je.. psuje i nic na to nie można poradzić tylko jakos to przeboleć

moze w nowej wersji wprowadza jakies poprawki jak beda mieli jakies info od uzytkowników - w sumie mozna do nich maila napisac


Obrazek
ODPOWIEDZ