Pro Evolution Soccer - TUTAJ WSZYSTKO

Podyskutuj na temat najnowszych gier, poradź się innych w temacie zakupu nowego komputera czy poproś o pomoc, jeśli masz jakiś problem z nim związany.
ODPOWIEDZ

FIFA 2006 VS PRO EVOLUTION SOCCER 5 !!! KTÓRA Z TYCH GIER JEST LEPSZA ??

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Copiczenkowiczenko

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lipca 2005
Posty: 255
Rejestracja: 05 lipca 2005

Nieprzeczytany post 17 października 2005, 20:50

Jezu o czym my tu mowimy, jeszcze ma ktos watpliwosci ze pes bije na glowe fife. Naprwade smiac mi sie chce jak czytam takie wypowiedzi. Licencje to nie wszystko (choc i w tym fifa tez nie jest idealna nie ma licencji na stroje nike, na cztery polskie kluby, czy stroje calgiari). Milosnicy fify chyba naprawde nie grali nigdy w pesa, widzieliscie scene wejscia na stadion, czy znoszenie na noszach pilkarza z kontuzja! W fifie nigdy nawet o tym nie pomysleli.W fife bramki padaja dokladnie tak samo po kilku meczach strzasznie mnie to znudzilo i nie moglem nawet patrzec na produkt ea sports nie przekunuje mnie nawet polska liga i polski komet. Z fifa podobala mi sie jedynie 2002 to byla naprawde dobra girka w ktora i teraz zchecia bym podral. Ale nie oszukujmy sie fifa nawet do piet nie dorasta pesowi.


Paolo_Rossi_1982

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2005
Posty: 334
Rejestracja: 16 września 2005

Nieprzeczytany post 17 października 2005, 20:51

Tarnos15 pisze:Chciałbym Ci powiedzieć, ze było to juz w PES 3 . Można zmieniać taktyki w trakcie meczu odpowiednimi sekwencjami klawiszy przy każdej akcji.
Ja nie neguję tego, że nie było takiej opcji w którymś tam PES. Dziwi mnie jedynie to, że taki typ jak Ty wchodząc do FIFY i rozgrywając jeden mecz przegrywa na amatorze 4:0 i płacze, że gra jest beznadziejna :rotfl:
Tarnos15 pisze:Ale jak sie włącza gre i sie nie wie co robić to :whistle:
I kto to mówi :lol:


OT


JUVEQL - ciekawych i wyczerpujących odpowiedzi udzielasz jak na Qlowca ... świecisz przykładem! :whistle:
Ostatnio zmieniony 17 października 2005, 20:56 przez Paolo_Rossi_1982, łącznie zmieniany 1 raz.


JuveQL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2003
Posty: 539
Rejestracja: 10 marca 2003

Nieprzeczytany post 17 października 2005, 20:53

@Paolo_Rossi_1982
FIFA 2006 ma w sobie tyle możliwości, tyle bajerków ukrytych w rozgrywce, o których przeciętny typ zapatrzony w azjatycką beznadzieję nie ma zielonego pojęcia!
Troche szacunku dla twórców najlepszego symulatora piłki nożnej jaki dotychczas wyszedł.
Ciekaw jestem, czy ktoś z tych wielkich fanów PES wiedział o tym, jak dużo jest ustawien taktycznych i że istnieje coś takiego jak modyfikator taktyki (Q+NUM 8.4.6.2 defensywa, NUM 8.4.6.2 modyfikacja działań ofensywnych) ....
Mnie, jako wielkiego fana PES mało obchodzą różne bajerki w kiepskiej jak co roku FIFIE.

no ale najpierw trzeba mieć o tym jakiegokwiek pojęcie i potrafić się tym obłsługiwąć, no ale skoro 5 latki dla których ta gra jest stworzona
Tu się zgadzam. Starsi ludzie wiedza co dobre i siegaja po PESa.

aż dziw bierze, że PESmaniacy o tym nie wiedza :think:
Mało ktorego PES maniaka obchodzi cokolwiek zwiazanego z FIFA...

To był przykład jeden z tysiąca bajerków w nowej edycji FIFY!
Niesamowite! Mow tak do mnie jeszcze.

Kopanka skośnookich do pięt nie dorasta FIFIE pod względem rozrywki i możliwości rozgrywki.
Rozumiem ze porownojesz FIFE 2006 i ISS 97? Chociaz i w tym przypadku bym polemizował...

Ciekaw jestem kiedy doczekamy się chocby połowy mozliwosci jakie proponują panowie z Kanady w PES 8)
W PES 8 sie nie doczekamy bo PES 8 nie bedzie. Za to zastanawiam sie w ktorej FIFIE doczekamy sie choc w połowie takiego realizmu jaką był obdarzony juz ISS 97.

A gadania, że polski komentarz w grze jest mniej potrzebny do cieszenia się grą niż wyciągnięte koszulki zawodników nie skomentuję
Nikt Cie o to nie prosi.
Pozdrawiam
Ja rownież.


EDIT:

Dzieki Paolo_Rossi_1982, staram sie jak moge.
Ostatnio zmieniony 17 października 2005, 21:14 przez JuveQL, łącznie zmieniany 2 razy.


Tarnos15

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2003
Posty: 342
Rejestracja: 29 września 2003

Nieprzeczytany post 17 października 2005, 21:04

Paolo_Rossi_1982 pisze:
Tarnos15 pisze:Chciałbym Ci powiedzieć, ze było to juz w PES 3 . Można zmieniać taktyki w trakcie meczu odpowiednimi sekwencjami klawiszy przy każdej akcji.
Ja nie neguję tego, że nie było takiej opcji w którymś tam PES. Dziwi mnie jedynie to, że taki typ jak Ty wchodząc do FIFY i rozgrywając jeden mecz przegrywa na amatorze 4:0 i płacze, że gra jest beznadziejna :rotfl:
Tarnos15 pisze:Ale jak sie włącza gre i sie nie wie co robić to :whistle:
I kto to mówi :lol:


OT
Człowieku zastanów sie co piszesz. To prawda w FIFE 2006 rozegrałem "tylko" 1 sezon i zapewniam Cie, ze nie na amatorze :) (Tylko wzialem w cudzyslow poniewaz uwazam ze to byla strata czasu) Mi największą przyjemność sprawia gra w trybie multiplayer a tu praktycznie nie ma o czym mówić. Poprostu gra jest nudna i tyle. Rozgrywka ma w sobie bardzo mało z realnego meczu. Porównaj chociażby w FIFIE i PES
1. Zachowanie zawodników przy pojedynkach główkowych
2. Zachowanie bramkarzy
3. Zachowanie piłkarzy, kiedy przeciwnik próbuje go faulować lub odbrać piłkę.
4. Zachowanie komputera przy grze w obronie.

Wiem zaraz napiszesz "Fifa pod kazdym tym wzgledem bije PES na głowe" ale jak sie gra na 1 lub 2 gwiazdkach to moze i masz racje.

No i przede wszystkim szczegóły w których Fifa jest 2 klasy niżej od PES
Jeśli chcesz wiedzieć o czym mówie to proszę bardzo
1. Odwlekanie kar przez sędziego
2. Koszulki wyjęte ze spodenek
3. Rzut sędziowski
4. Rękawiczki u piłkarzy z pola(Nie wiem czy jest w Fifie)
To jest to co zauważyłem w demie i poprzednich wersjach , a w pełnej wersji ma być śnieg i ma piłkarzom lecieć para z ust.

Ale wiem, że mój post i tak Cie nie przekona i tylko trace czas na pisanie go.

Spoko rozumiem, że Fifa bardziej Ci sie podoba od PES. Nic do tego nie mam ale nie odpowiadaj na moje argumenty tekstami typ " Grasz na amatorze i przegrywasz 4-0"

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 października 2005, 21:08 przez Tarnos15, łącznie zmieniany 1 raz.


siewicz

Juventino
Juventino
Rejestracja: 21 lipca 2005
Posty: 16
Rejestracja: 21 lipca 2005

Nieprzeczytany post 17 października 2005, 21:11

boze.albo chce sie grac w pilke w pesa albo chce sie ogladac stroje pilkarzy i nazwy druzyn i zawodnikow w pipke 2006.Fifa to tylko komercyjny produkt i tyle.Ale jeszcze jak zerzneli z pesa.To wtedy odzywaja sie glosy,ze mozna modyfikowac w fifie ustawienie taktyczne.No tez nowosc. w pesie to bylo juz dawno.I jak tu wierzyc takim dzieciakom co nigdy nie grali w pesa??POZDRO dla wszystkich


Nedved11rulez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 września 2004
Posty: 561
Rejestracja: 05 września 2004

Nieprzeczytany post 17 października 2005, 21:31

Ostatnio Ziomek (Jedker) Wpada do mnie Zeby Sobie Pograc w FIFE Na Padzie Bo On Na Klawiaturze Nie Potrafi , Niestety Musialem Mu Powiedziec Ze Lipa Bo Mam 32 mb Karte Graficzna I Fifa Mi Automatycznie Sie Wylancza po 5 min Gry :płaczę:
Wiec Dlugo Nie Myslac Wlonczylem Mu PES 4 I Zaczelismy Garac On Na Padzie Ja Na Klawiaturze (zaczolem Sie Uczyc) Doszlo Do Tego Ze Zaczelismy Rozgrywki Od 4 Dni Non Stop Jusz Dwa Razy Wygral ( Palke :dance: Zart Taki )Wczoraj Jak Gralismy Byl Drogi (Jajsonek) Ziom Zagral Ze mna I
z Drogim Ziomem dwa Meczyki Dzis Do Mnie Wpada i Ze Tesh Chce W to Grac Jest
Nas Trzech No I przyjezdza Trzeci (Qaz) Ziom po Muze I Widzac Ta Gre Zaczyna Sie Wkrecaci Gramy Jush W Czworke :D
No I Jest Nas 4 (Ja , Jedker , Jajsonek I Qaz )
W Weekend Zaczynamy Rozgrywki o Zgrzewke Browara :D
A Zaczelo Sie Od Fify 06 Ktora Jest Nowoscia I Ja Zlalismy
Bo PES Ma Swoj ZajeFajny Klimat i :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Forza Pro Evolution Soccer
Ostatnio zmieniony 17 października 2005, 21:40 przez Nedved11rulez, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
I’m gonna run away and never wonder why...
I’m gonna run away and open up my mind...
white_wolv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 maja 2003
Posty: 2965
Rejestracja: 14 maja 2003

Nieprzeczytany post 17 października 2005, 21:33

Paolo piszac o "Natrecie" w dobitny sposob udowadniasz ze nie grasz w PES.Dziwi mnie to bo sam szydzisz z ludzi ktorzy wypowiadaja sie na temat FIFY nie majac o niej pojecia.
Otoz informuje Cie ze od PES4 gra posiada licencje na ligi: wloska,angielska,holenderska,hiszpanska,niemiecka i francuska.W PES5 pewnie bedzie wiecej licencji.
Dodatkowo nawet jesli w PES3 nie bylo oryg.nazwisk to zawsze mozna bylo sciagnac odpowiedniego patcha z Internetu i to zazwyczaj juz kilka dni po premierze tytulu.Uwazasz ze to problem?
W FIFE zagralem 2 sezony na poziomie Professional.I podziekuje bo po 100rozegranych meczach strzelanie identycznych bramek na peczki nie przynosi mi juz ZADNEJ satysfakcji,a z doswiadczenia wiem czego moge sie spodziewac po przelaczeniu na WorldClass(co drugi mecz 3-2 albo 5-3 :roll: ).I nie pisz ze to dlatego ze nie umiem grac..(bo przeciez FIFA to chyba gra dla kazdego a nie dla arcymistrzow schematu "wybij-podaj-dosrodkuj-strzel").

Tak na koniec to mam pytanie...nie dziwi Cie ze poki co jestes bodajze jedynym obronca FIFY w tym temacie?

EDIT:
Generalnie osmieszasz sie tez moim zdaniem piszac o zaletach "taktycznych" FIFY...po raz kolejny udowadniasz ze nie miales do czynienia ze "skosnooka kopanina" jak fikusnie raczyles nazwac symulacje ze stajni KONAMI.Ehh czlowieku rozmawiac z toba o PES to jak gadac ze slepym o kolorach..szkoda czasu.
Widze ze nie dasz sie nawrocic.Coz...pozostaje tylko powiedziec:
TWOJA STRATA(cale szczescie ze nie zdajesz sobie sprawy z jej ogromu).
Ostatnio zmieniony 17 października 2005, 21:52 przez white_wolv, łącznie zmieniany 1 raz.


Tom_my

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 21 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 17 października 2005, 21:39

Paolo_Rossi_1982 pisze:Ciekaw jestem, czy ktoś z tych wielkich fanów PES wiedział o tym, jak dużo jest ustawien taktycznych i że istnieje coś takiego jak modyfikator taktyki (Q+NUM 8.4.6.2 defensywa, NUM 8.4.6.2 modyfikacja działań ofensywnych) .... no ale najpierw trzeba mieć o tym jakiegokwiek pojęcie i potrafić się tym obłsługiwąć, no ale skoro 5 latki dla których ta gra jest stworzona potrafią to opanować, to aż dziw bierze, że PESmaniacy o tym nie wiedza :think: To był przykład jeden z tysiąca bajerków w nowej edycji FIFY!
z czym do ludzi. jeżeli w Fifie jest dużo ustawień taktycznych to ile jest w Pesie? zresztą tam można dowolnie ustawiać piłkarzy na murawie. poza tym w FIFIE piłkarze trzymają sie swoich pozycji jak zamurowani, boczni obrońcy nie włączają sie do akcji, nie ma wymienności pozycji, ta gra taktycznie nie dorasta do pięt PES5
Kopanka skośnookich do pięt nie dorasta FIFIE pod względem rozrywki i możliwości rozgrywki. Ciekaw jestem kiedy doczekamy się chocby połowy mozliwosci jakie proponują panowie z Kanady w PES 8)
to FIFA nie dorasta do pięt PES5, a róznica jest prosta, PES5 to symulacja piłki nożnej.
A gadania, że polski komentarz w grze jest mniej potrzebny do cieszenia się grą niż wyciągnięte koszulki zawodników nie skomentuję :rotfl:
komentarz na takim poziomie jak w FIFIE 2006 jest mniej potrzebny niż fajne cieszynki lub wyciągnięte koszulki bo i tak większość go wyłącza po tygodniu 8)


zlatan_sc

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 237
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 17 października 2005, 21:45

Paolo_Rossi_1982 pisze:
zlatan_sc pisze:Denerwujace jest to, ze praktycznie kazda bramka pada w ten sam sposob, albo podanie w uliczke i plaski strzal po ziemi, albo wrzutka w pole i glowka zawodnika. :?
No jak się nie potrafi grać, włącza się tryb amator i dostaje się w tyłek bo nie ma się pojęcia o grze obronnej to się nie dziwię, że CPU strzela ci 10 bramek w taki sam banalny spobób :rotfl:
:rotfl: yyy... no tak, to sie nazywa inteligĘcja. Mowilem o tym, jak ja strzelam bramki, a nie o tym jak strzela mi przeciwnik. Skonczylem sezon Messina, bilans bramkowy na 38 spotkan 65-18, wiec nie mow mi kolego, ze nie mam pojecia o grze obronnej.
Ciekaw jestem, czy ktoś z tych wielkich fanów PES wiedział o tym, jak dużo jest ustawien taktycznych i że istnieje coś takiego jak modyfikator taktyki (Q+NUM 8.4.6.2 defensywa, NUM 8.4.6.2 modyfikacja działań ofensywnych) .... no ale najpierw trzeba mieć o tym jakiegokwiek pojęcie i potrafić się tym obłsługiwąć, no ale skoro 5 latki dla których ta gra jest stworzona potrafią to opanować, to aż dziw bierze, że PESmaniacy o tym nie wiedza To był przykład jeden z tysiąca bajerków w nowej edycji FIFY!
Odkrylem to, zupelnie przypadkowo, gdy wykonywalem wolnego. Ale i tak nie korzystalem, bo po co :D Nie bylo mi to potrzebne, wygrywalem mecze bez jakis super ukrytych szczegolow, o ktorych jak kazdy zwykly typ nie mialem pojecia. Wystraczylo dokladne prostopadle podanie, albo wrzutka na pole i gol. Tysiaca bajerkow? Wymieniaj, chetnie poslucham fajnej bajeczki na dobranoc :rotfl:


Obrazek
wloski w alfabecie pisze:Prawdą jest to, że eskimosi jedyną przyjemnością miedzy ludzką na jaką mogą sobie pozwolić jest pocieranie się o nosek.
bianconero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2005
Posty: 36
Rejestracja: 03 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 października 2005, 22:09

Paolo_Rossi_1982 nie obrażaj japońców,rasista z Ciebie czy co?
to ze EA SPORTS nie umie robić symulacji piłki nożnej to nie wina japończyków.
kazdy wie ze PES jest lepszy od FIFY to chyba jasne :D


"oh yes.there will be blood..."
K@rol

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 stycznia 2004
Posty: 6
Rejestracja: 28 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 17 października 2005, 22:18

PES jest lepszy od Fify bo zrobili go japonczycy ktorzy lubią futboll.A EA Sport to kanadyjska firma ktora przejmuje sie tylko NHL,NBA i NFL reszte maja gdzies.Bo chyba nikt nie powie ze kanadyjczycy wymyslili Capitan Kubasa


Paolo_Rossi_1982

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2005
Posty: 334
Rejestracja: 16 września 2005

Nieprzeczytany post 17 października 2005, 22:26

A teraz mnie ubiczujcie 8)


krystiank

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 570
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 17 października 2005, 22:31

Bez porównania PRO EVOLUTION SOCCER !! Fifa to drewno !! Widać żę musiał Rasiak w niej sie reprezentować <lol2> :D W ogole fifa z roku na rok coraz bardziej sztywniejsza :D Bardzo mi sie podobało Wolrd Cup 2002 w wydanu EaSports :D A Konami to robi coraz lepsze te PESy :D Juz sie doczekać nie moge jak zagram mecz w pelnej wersji :D Odrazu JUVENTUSEM :D FORZA JUVE :D


Jellei

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2005
Posty: 65
Rejestracja: 27 lipca 2005

Nieprzeczytany post 17 października 2005, 22:41

Ta, nie chciałem grać w PES'a, dopóki nie spróbowałem. No i jedyne w czym FIFA jest lepsza to niestety ilość drużyn (przynajmniej w PES4 nie było ich zbyt dużo). Jedyne naprawdę dobre FIFY to 2002 i 2002 World Cup (moim zdaniem przynajmniej). Od kiedy pożyczyłem i zainstalowałem PESA to już ani razu nie zagrałem w FIFĘ 2005... 06 nie jest złą grą, ale PES i tak bije ją na głowę.

aVe


paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 18 października 2005, 08:22

white_wolv pisze:Tak na koniec to mam pytanie...nie dziwi Cie ze poki co jestes bodajze jedynym obronca FIFY w tym temacie?
A ja to co? 8)

Ta dyskusja moze trwac latami, mozemy sobie wytykac błedy w grach, kazdy ma swój gust i kazdy gra w to na co ma ochote, osobiscie gram w FIFE ponieważ grywalem w kazdą cześć fify, i nie zamierzam z tego rezygnowac. Fifa ma przewage w paru punktach nad PES`em tak samo PES ma przewage w paru punktach nad Fifa, ale wybieram Fife, m.in dlatego gdyż system rozgrywek jest o 100 razy lepszy niz w PES`ie. (Tryb menadżerski) itp. PES ma natomiast przewage w grafice i to nie ulega wątpliwosci, ale powtórze po raz kolejny, gra która jest niby świetna nie potrafisobie zalatwic licencji klubów, zawodników, nie powiecie mi ze gdy gracie w PES`a to gdy widzicie ze biegnie jakis "Natret" to nie psuje calego klimatu gry. Ja miałem takie odczucia.
Oddałem głos na Fife, ponieważ jest lepsza...;)

Paolo, szacunek ;)


ODPOWIEDZ